Directorul SIE, Mihai Razvan Ungureanu, intrebat daca este tentat de functia de presedinte: Imi refuz astfel de tentatii

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 1 mai 2011, 12:21 Actualitate | Esenţial

Directorul SIE, Mihai Razvan Ungureanu, afirma ca isi refuza tentatii legate de candidatura la presedintie. Intrebat duminica, la ProTV, daca este tentat de o astfel de functie, Ungureanu a raspuns: "Eu nu am tentatii de acest gen, imi refuz astfel de tentatii. Ar fi, cred, neplacut pentru cineva aflat intr-o pozitie de responsabilitate sa vorbeasca despre asa ceva", potrivit Mediafax.

Ungureanu a adaugat insa ca va face lucruri in beneficiul tarii acolo unde este nevoie de el. "Va pot insa spune ca acolo unde este nevoie de mine si unde cred ca pot face ceva in beneficiul tarii, o voi face", a spus directorul SIE.

Intrebat daca exclude candidatura la Presedintie, Ungureanu a raspuns: "Nu e vorba ca exclud sau accept ceva. Deocamdata imi fac treaba cat pot de bine pana la sfarsit".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1459 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Presedinte (Duminică, 1 mai 2011, 12:21)

    Balcescu [anonim]

    Ar fi tare bine ca un om DESTEPT precum e domnul Ungureanu sa-si faca timp si sa se gandeasca serios la asa ceva. Cred ca ar fi o sansa extraordinara pentru tara!!!
  • -1 (1 vot)    
    De ce nu? (Duminică, 1 mai 2011, 12:47)

    Moruzov [anonim]

    La cat de seriosi si de echilibrati par actualii sefi ai celor doua cele mai importante servicii de intelligence, nu m-ar mira, ba chiar mi-as dori ca unul dintre ei sa candideze la functia cea mai inalta! Avem nevoie de echilibru, echidistanta si calmitate pentru a trece peste prapadul pe care il vor lasa actualii guvernanti aflati la polurile opuse a ceea ce exprima cele doua personalitati!
  • +1 (3 voturi)    
    pacat!! (Duminică, 1 mai 2011, 13:57)

    jos_iliescu [anonim]

    Pacat, ar fi cel mai bun presedinte!!!
  • +1 (3 voturi)    
    ignoranta/prostie/aberatie? (Duminică, 1 mai 2011, 14:04)

    bula [anonim]

    indiferent ce gand ar avea MRU (care s-a comportat excelent, in fata unor gugustiuci nepregatiti), NU POATE CANDIDA decat la 5 ani dupa ce nu mai e director SIE (idem G.Maior). Altfel, prin prestanta si cultura este PREZIDENTIABIL (numai comparati-l un pic cu Antenescu si se vede)
  • -1 (3 voturi)    
    viitor presedinte (Duminică, 1 mai 2011, 15:34)

    ELI UP [anonim]

    hmmmm...musiu ungureanu e mult prea bun in pozitia elitista pe care o are acum...in rest...s-auzim numai de bine...
  • +1 (3 voturi)    
    da (Duminică, 1 mai 2011, 17:26)

    danahile [utilizator]

    este asul din maneca al lui basescu.daca ar candida nu ar avea contracandidat.
    • +1 (3 voturi)    
      presedinte (Luni, 2 mai 2011, 9:03)

      voltaren [utilizator] i-a raspuns lui danahile

      Un tanar care a evoluat constant spre modelul de presedinte de care Romania are nevoie. Sigur ca actualul presedinte l-a sprijinit constant . l-au faultat colegii liberalii ,deoarece este greu de manipulat, iar Felix , Vantu, Ghita si televiziunile lor de manelisti vor incepe atacul , ca a fost pionier, a spionat toate biblotecile ....
  • +2 (2 voturi)    
    Superok!!! (Luni, 2 mai 2011, 10:16)

    tornado [anonim]

    Este un tinar Destept si f capabil ne putem mindri cu asfel de oameni BRAVO! !as dori
    Romaniei un asfel de pesedite !!
  • -1 (1 vot)    
    o sa fie un stat politienesc cu asta presedinte (Marţi, 3 mai 2011, 18:20)

    george [anonim]

    o sa fie un stat politienesc cu asta presedinte