VIDEO Buzau: Un militar si-a impuscat mortal sotia intr-o benzinarie, apoi s-a sinucis

de Carla Dinu     HotNews.ro
Marţi, 26 aprilie 2011, 6:35 Actualitate | Esenţial

Un militar din Buzau si-a impuscat mortal sotia in benzinaria la care aceasta lucra, apoi s-a sinucis. Cei doi erau in proces de divort si isi cresteau separat cei doi gemeni in varsta de 11 ani.

Femeia a apucat sa apese butonul de panica. Trupurile neinsufletite ale celor doi au fost gasite de un client al statiei.

"In statia PECO Speed Oil au fost gasite cadavrele unei femei de 31 de ani, angajata la aceasta benzinarie, si al unui barbat de 34 de ani, care prezentau plagi prin impuscare. Au fost transportate la Serviciul de Medicina Legala. Din primele verificari efectuate de echipa operativa se pare ca incidentul s-a produs pe fondul geloziei, barbatul impuscandu-si sotia dupa care s-a sinucis", a declarat pentru Agerpres purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean Buzau, subcomisarul Florina Crucianu.

Nu se stie daca subofiterul era in timpul serviciului, a declarat la Antena 3, Ion Marin, sef IPJ Buzau.

Anchetatorii urmeaza sa vizioneze imaginile de pe camerele de supraveghere din benzinarie pentru a stabili ce s-a intamplat exact.

In varsta de 34 de ani, barbatul era sergent major la o unitate de geniu din Maracineni si se intorsese in toamna anului trecut dintr-o misiune in Irak.




Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

4510 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    geniu? (Marţi, 26 aprilie 2011, 9:39)

    colegu [anonim]

    Oare acum cine va creste copiii? oare vor fi mai feriociti acum?

    Cata minte are un asemenea om? Si inca mai primeste si arma???
    • -1 (1 vot)    
      din cate stiu eu, (Marţi, 26 aprilie 2011, 11:03)

      hash [anonim] i-a raspuns lui colegu

      la pasiune nu gandesti - nu e vorba de minte. - de-aia se zice "crima pasionala"
  • -2 (4 voturi)    
    aparte nefericitul incident... (Marţi, 26 aprilie 2011, 10:27)

    silcoa [anonim]

    ...gasesc improprie parte cu "doi gemeni".... exista ci "trei gemeni" cumva?!
    • +1 (1 vot)    
      da, exista. (Marţi, 26 aprilie 2011, 11:03)

      hash [anonim] i-a raspuns lui silcoa

      uite un link gasit la repezeala: http://www.desprecopii.com/info.asp?id=34

      daca te referi la semantica (cum ca ar fie exprimare pleonastica): cand zici "gemenii lor", te referi la copii, sau poti intelege ca fiecare dintre ei are un frate geaman? e o exprimare ambigua, asa incat exprimarea autorului e acceptata.
    • +3 (3 voturi)    
      Era vorba de amandoi (Marţi, 26 aprilie 2011, 11:07)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui silcoa

      A vrut sa sublinieze ca erau crescuti separat. Daca zicea jumatate de gemeni erau crescuti de mama si jumatate de tata era mai bine ?
    • +1 (1 vot)    
      aparte... (Marţi, 26 aprilie 2011, 11:23)

      Alinutz [anonim] i-a raspuns lui silcoa

      da, exista...chiar si 4...
    • +1 (1 vot)    
      esti un mic zweinstein (geaman cu Einstein?) (Marţi, 26 aprilie 2011, 12:15)

      2 [anonim] i-a raspuns lui silcoa

      limba romana trebuia sa o faci la scoala nu pe HN. GEÁMĂN geámănă (gémeni, gémene) 1) (despre ființe) Care a fost născut în același timp cu altul (sau cu alții) de o mamă. - sursa dexonline.ro -. pot fi si 100 de gemeni. deci, impropriu e comentariul tau aici. sa nu mai zic de greselile tale de exprimare.
  • +3 (3 voturi)    
    responsabilitati (Marţi, 26 aprilie 2011, 11:07)

    2 [anonim]

    dar psihologii care l-au testat pana acum nu au nici o vina? la tv ziceau ca a mai avut antecedente. psihologii sa-si dea demisia.
    • +2 (2 voturi)    
      nu (Marţi, 26 aprilie 2011, 15:19)

      gechi [utilizator] i-a raspuns lui 2

      n-au observat nimic ca era infundat stetoscopul.
  • 0 (0 voturi)    
    inmormantare (Miercuri, 27 aprilie 2011, 16:59)

    olivia [anonim]

    va fi inmormantati amandoi la unloc sau separati?