Emil Boc, unor ziaristi care alergau dupa el intrebandu-l de ce nu se opreste: Am conditie fizica

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 4 aprilie 2011, 18:17 Actualitate | Esenţial

Prim-ministrul Emil Boc le-a spus, luni, unor ziaristi care alergau dupa el pentru declaratii, ca a facut "destul sport" la viata lui si are conditie fizica, explicand ulterior ca nu poate declara nimic inainte de intalnirea cu senatorii.

"Am facut destul sport la viata mea. Am conditie fizica", a afirmat Boc, dupa ce ziaristii l-au intrebat de ce nu se opreste pentru declaratii, relateaza Mediafax.

Premierul a facut aceasta precizare in timp ce se deplasa de la sedinta deputatilor PDL la cea a senatorilor democrat-liberali pentru a discuta despre legea salarizarii profesorilor.

Boc nu a vrut sa spuna ce a discutat cu deputatii PDL. "Prima data ne consultam si apoi luam decizii. Nu pot sa va declar nimic", a afirmat Emil Boc, la intrebarea daca a discutat cu deputatii PDL despre asumarea raspunderii Guvernului pe legea salarizarii profesorilor.

BPN al PDL sustine angajarea raspunderii Guvernului pe doua pachete de lege referitoare la reglementarea salarizarii profesorilor si Codul Dialogului Social, a declarat, luni, vicepresedintele PDL Gheorghe Flutur.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

1000 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    :) (Luni, 4 aprilie 2011, 18:32)

    Wurhox [utilizator]

    macar a spus o replica buna.
    • -11 (13 voturi)    
      sigur (Luni, 4 aprilie 2011, 19:29)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Wurhox

      daca nu are raspunsuri la problemele reale, macar glumite a la basescu sa eructeze si el, sireacu...
    • +7 (7 voturi)    
      Asa e :)) (Luni, 4 aprilie 2011, 19:31)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui Wurhox

      +1
  • -12 (14 voturi)    
    Are! mai este si andurant! (Luni, 4 aprilie 2011, 18:32)

    radu [anonim]

    Pacat ca minte nu prea are!
    Azi fuge de ziaristi, maine fuge de romani.
  • -13 (15 voturi)    
    Conditia fizica a domnului BOC (Luni, 4 aprilie 2011, 18:51)

    Marian din Berceni [anonim]

    Pai sa fuga frate si sa nu se mai opreasca !Sa aiba grija aia de la frontiera sa-l lase sa treaca nevamuit si sa plece la altii sa-i fericeasca si pe ei cu '' expertiza '' de prim ministru...Si de asemenea trebuie anuntat ''SMURD-ul'' sa nu cumva sa-l opreasca sa-i acorde primul ajutor !Lasa sa se duca ...pe pustii!Oricum mai devreme sau mai tirziu va fi nevoit sa fuga sa scape de puscarie.
    • -6 (8 voturi)    
      foarte bine! (Luni, 4 aprilie 2011, 19:13)

      madonion [anonim] i-a raspuns lui Marian din Berceni

      Sa faca coditie ca o sa-i trebuiasca dupa ce i se va retrage garda de corp de la SPP cand va fugi sa scape de linsaj!
      In rest multa sanatate :D
  • +6 (10 voturi)    
    Un alt Boc (Luni, 4 aprilie 2011, 20:12)

    Serje [utilizator]

    Prin 1992 polonezii au avut un primministru gen Boc care i-a pus sa consume cat produc : restructurarea puturosilor, fara salarii sau pensii nesimtite.
    Polacii s-au rasculat, l-au batjocurit pe Bocul lor si au reusit sa-l schimbe intr-un tarziu. Bocul a fugit in SUA sa scape de gura conationalilor.
    Intre timp, cu masurile lui Bocul lor, Polonia si-a revenit financiar si o duce chiar foarte bine in comparatie cu noi, de exemplu. Oamenii s-au trezit, s-au desteptat si acum toti isi lauda Bocul.
    Asa ca fiti destepti si nu palavragiti aiureli pentru masurile foarte bune luate de Bocul Romaniei. Fiti bucurosi ca ati scapat de oligarhia PSD-PNL-PC ca daca continuau politica lor mafiota vindeau tot ce mai aveam si am fi ajuns sclavi pe proprietatile romanesti conduse de kazahi, rusnaci, gagauzi si alte natii pretine cu bolsevicii nostri.
    • +1 (1 vot)    
      polonez (Luni, 4 aprilie 2011, 22:58)

      no_politics [anonim] i-a raspuns lui Serje

      Leszek Balcerowicz. el este numit "tatal" reformelor economice in polonia. comparatia cu dl boc este deplasata. argumentele? polonezul ave aun program cap-ccoada,si inca de pa tunci avea o echiopa unde nu era loc de balbe, de intoarceri la 180. eu unul eram student si l-am ascultat la bbc pe Balcerowicz : nu "latra" scurt ca dl boc, nu am auzit sa inaugureze zece km de sosea cu paharul de apa pe bord, etc. in fine polonezul avea un discurs elegant, clar, fundamentat economic, juridic...avea CLASA. aveti dreptate doar cand afirmati ca populatia nu
      l-a prea inteles in '90-'92
  • 0 (0 voturi)    
    Pai bai copii (Luni, 4 aprilie 2011, 21:38)

    AIR JORDAN [anonim]

    Boc a fost coleg de echipa cu mine la Chicago Bulls. Eu recuperam, dar el era pivotu'. Avea o conditie fizica................
  • -3 (3 voturi)    
    No... (Luni, 4 aprilie 2011, 21:51)

    Xulescu [anonim]

    ...ce sa-i ceri. Asta-i este nivelul.