VIDEO Descinderi la casele lui Bercea Mondial

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Joi, 24 martie 2011, 7:14 Actualitate | Esenţial

Aproximativ 200 de jandarmi si politisti participa, joi dimineata, la o serie de descinderi la casele detinute de Bercea Mondial. Sunt verificate locuintele pe care Sandu Anghel, cunoscut ca Bercea Mondial, le detine la Slatina si Draganesti.

Potrivit Realitatea TV, sunt vizate si locuinte ale rudelor, in cautarea unor dovezi pentru acuzatii de evaziune fiscala si spalare de bani.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2552 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Vai de mine!?! (Joi, 24 martie 2011, 8:21)

    mojoMG [utilizator]

    Cate case are asta, daca e nevoie de 200 de jandarmi? Daca impartim cate 5 jandarmi la o locuinta, inseamna ca borfasul are 40 case, ce putin, sau daca nu, insemna ca cei 200 de jandarmi trebuie sa tina piept pirandelor...
  • +3 (3 voturi)    
    Sa i verifice (Joi, 24 martie 2011, 9:00)

    drak latinu [utilizator]

    Pe toti tiganii si pe toti manelistii care au profituri 0 la firmele lor !
  • 0 (2 voturi)    
    Ca la noi (Joi, 24 martie 2011, 9:10)

    Hefaistos [anonim]

    Ca la noi la nimenea! Noi facem anchete cu TV-ul dupa noi. Presupun ca au anuntat descinderile cu 3 zile inainte la stiri, sa-si poata aia ascunde tot ce au de ascuns. Superb...
  • -3 (3 voturi)    
    Bercea si...mondialul... (Joi, 24 martie 2011, 9:36)

    Marian din Berceni [anonim]

    Bai frate am trait sa vad si eu o cioara care sa ciripeasca...pentru ca trebuie sa fie cineva prea incuiat sa nu-si dea seama ca aici este vorba de '' intelegeri '' facute cu parchetul in schimbul diminuarii '' pedepsei ''.Una peste alta se vede ca '' jupinul '' si-a cam luat mina protectoare de pe fruntea lui ...nea Sandu [ Bercea..de...] Ori coana Maria a indraznit sa se amestece satula de acuze...ori nea Traian a facut iar pe cavalerul si si-a aparat '' femeile '' din sfinta sa familie .Ce asi fi TOTUSI curios :nea Traiane matale si familia matale , cind veti fi [ daca veti fi] chemati sa dati cu subsemnatu' pe la parchet si mai ales cind vor venii si pe la casele voastre si ale neamurilor voastre 2-300 de jandarmi si procurori plus cineva de la politie...sa va verifice catusele ?
  • -2 (2 voturi)    
    Mondialu' si ..Bercea (Joi, 24 martie 2011, 9:46)

    Marian din Berceni [anonim]

    Ma asteptam sa nu afisezi...cine se leaga de jupinu'....nu trebuie sa existe, nu trebuie sa faca ..valuri.
  • -1 (3 voturi)    
    Chestia asta e comica (Joi, 24 martie 2011, 10:06)

    Loco [anonim]

    Are nu stiu cite vile si palate in mai multe localitati si ei cauta in ele dovezile evaziunii....Pt ca sint prea mari , vilele , palatele si eventual castelele nu sint luate in considerare.
    Urmind logica, daca Mondialul ar detine citeva mii de hectare de pamint, mai multi politisti se vor deplasa pe teren cu binoclurile si detectoarele de metale pt a gasi dovezile evaziunii.
  • -1 (1 vot)    
    Aveti grija (Joi, 24 martie 2011, 10:24)

    Axel [anonim]

    Bercea Percea e prieten si cu Ogica si daca afla ce scriem de el o incurcam rau de tot,Ne muta