VIDEO CCR: Hotararea Senatului prin care a fost validata lista membrilor CSM, neconstitutionala

de A. Neagu, L. Pirvu     HotNews.ro
Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:10 Actualitate | Politic

Hotararile Senatului privind validarea membrilor Consiliului Superior al Magistraturii, precum si alegerea reprezentantilor din partea societatii civile, sunt neconstitutionale, a anuntat, marti, Curtea Constitutionala, care a admis sesizarile depuse in acest sens de PDL, potrivit Agerpres. Sursele Hotnews.ro sustin ca votul a fost de 5-3 in favoarea contestatiei depuse de PDL. UPDATE Senatorul PSD, Dan Sova, membru in Comisia Juridica sustine ca prin decizia Curtii Constitutionale se impune reluarea alegerilor in CSM. Sova a declarat pentru HotNews.ro ca CCR a anulat deciziile CSM si a creat un conflict institutional. Totodata, senatorul jurist Iulian Urban explica ca Senatul trebuie sa reia validarile persoana cu persoana si in cazul celor patru candidati contestati se vor organiza alegeri din nou.


Surse oficiale au declarat pentru HotNews.ro ca Guvernul ia in calcul emiterea unui ordonate prin care sa delege catre ministerul Jutitiei sau Parchetul General atributiile referitoare la avizarea eventualelor cazuri de magistrati impotriva carora se cere retinerea sau arestarea. Se ia in calcul si infiintarea unei institutii autonome pivind inspectia judiciara.

Aceleasi surse sustin ca judecatorul Petre Lazaroiu nu a fost prezent la dezbateri, fiind bolnav. Din cei noi judecatori au fost prezenti la dezbateri opt. Votul exprimat a fost de 5-3. Conform criteriilor de numire Puterea are cinci reprezentanti iar Opozitia, patru. Prin absenta lui Lazaroiu, la un calcul simplu, un judecator numit de Opozitie a votat in favoarea contestatiei PDL.
  • Laura Stefan, expert anticoruptie SAR: "Decizia de azi a Curtii Constitutionale invalideaza hotararea Senatului privind numirea noului CSM. Deocamdata nu exista motivarea CC pentru a analiza argumentele care au stat la baza deciziei Curtii. In acest moment sunt posibile doua scenarii - validarea partiala a acelor membri ai CSM cu privire la care Curtea Constitutionala nu s-a pronuntat sau invalidarea totala a alegerilor pentru CSM. Senatul este cel care trebuie sa decida in aceasta problema. Personal as opta pentru validarea partiala a CSM. Aceasta varianta are avantajul ca va asigura continuitate in functionarea CSM si ca nu va penaliza pe acei membri CSM care au respectat legea pe parcursul alegerilor."
  • Dan Sova, senator PSD: "Curtea Constitutionala prin aceasta decizie se afla in conflict institutional cu CSM, invalidand practic decizia CSM.   Stim ca cei trei judecatori au creat o adevarata dezbatere in CSM si dupa contestatiile din interior, a decis sa-i valideze pe cei trei care au fost votati in proportie de 75% de catre judecatori. CCR prin aceasta decizie se afla in conflcit institutional . Nu exista procedura in lege pentru o astfel de situatie. In opinia mea, in urma deciziei  CCR trebuie reluate alegerile in CSM. Stim ca alegerile la CSM a durat sase luni, in situtia data institutia nu mai poate functiona. Trebuie sa asteptam motivarea Curtii".
  • Senatorul PDL Iulian Urban sustine ca Senatul trebuie sa reia validarile persoana cu persoana si in cazul celor patru candidati contestati se vor organiza alegeri din nou. "Senatul va putea valida mandatele celorlati candidati care nu au fost contestati. Procedural se va relua votul in Senat in privinta acestora. In ceea ce priveste candidatul societatii civile,Victor Alistar acesta nu va mai putea candida pentru ca judecatorii de la Curte au admis ca a fost incompatibil si nu avea dreptul sa candideze la functie de demnitate publica potrivit unei decizii ANI La fel si in cazul celor trei candidati, doi judecatori si respectiv un procuror care au avut mandate anterioare in CSM. Practic prin decizia CCR si acceptarea contestatiei depusa de PDL se respinge cadidatura acestora. Procedural CSM trebuie sa organizeze din nou alegeri pentru cele patru mandate invalidate de Curte".
  • Presedintele Comisiei Juridice din Senat, Toni Grebla a declarat, citat de agentia Agerpres, ca situatia generata de decizia Curtii Constitutionale este una "atipica si nefireasca". Grebla sustine ca prin decizia CCR activitatea CSM se suspenda iar organizarea alegerilor va trebuii preluata de Inalta Curte de Casatie si Justitie. "Efectele Hotararii Senatului prin care au fost validati candidatii respectivi la CSM sunt suspendate, astfel incat, la acest moment, nu mai avem CSM. In ceea ce priveste organizarea viitoarelor alegeri pentru desemnarea candidatilor membri ai CSM avem o mare problema, care are consecinte deosebite atat in plan intern cat si extern.Trebuie gasita o solutie, fie printr-o lege adoptata intr-o procedura mai alerta, ca atributiile CSM-ului sa fie preluata de o alta entitate a statului, probabil de Inalta Curte. Aceasta este solutia pe care o vad eu pentru iesirea din aceasta situatie absolut atipica si nefireasca. Apoi, trebuie declansate procedurile de alegere a unui nou CSM care dureaza intre patru si sase luni', a declarat Grebla.

Lista membrilor alesi in noul CSM a fost validata de Senat pe 22 decembrie 2010, cu 64 de voturi pentru si 60 impotriva, decizia fiind publicata in Monitorul Oficial pe 23 decembrie 2010.

Intre partidele aflate la guvernare si cele din opozitie a existat atunci o disputa daca sa fie supusa votului intreaga lista a magistratilor alesi membri ai CSM sau, asa cum a propus PDL, o "lista scurta". Liderul grupului parlamentar al PDL, Cristian Radulescu, declara atunci ca nu poate fi supusa votului Senatului intreaga lista a magistratilor intrucat pe aceasta se gasesc si trei persoane - Dan Lupascu, Lidia Barbulescu si Dan Chiujdea - care, desi au avut deja un mandat in cadrul CSM, candideaza pentru un al doilea mandat.

Anterior, pe 15 decembrie, rectorul Universitatii Crestine Dimitrie Cantemir, Corina Dumitrescu si Victor Alistar, director executiv al Transparency International Romania au fost alesi de Senat reprezentanti ai societatii civile in CSM.

Ulterior, PDL a atacat la Curtea Constitutionala hotararile Senatului de validare a listei cu membrii alesi ai CSM si de desemnare a lui Victor Alistar, membru in Consiliu din partea societatii civile, urmand ca sesizarile sa fie dezbatute in 19 ianuarie.

In plus, presedintele Traian Basescu a cerut amanarea alegerii conducerii Consiliului pana dupa 20 ianuarie, dupa decizia Curtii Constitutionale. Seful statului a precizat ca ar trebui asteptata decizia CCR cu toate ca se creeaza un vid de 4-5 zile intre terminarea mandatului actualului CSM, in conditiile in care CCR va dezbate pe 19 ianuarie contestatia impotriva hotararii Senatului prin care a fost validata lista magistratilor alesi membri ai Consiliului.

Pe 2 noiembrie, CSM anunta rezultatele alegerilor pentru viitorii membri ai CSM: din partea Inaltei Curti de Casatie si Justitie au fost alesi Lidia Barbulescu si Mircea Bucurel Aron; din partea curtilor de apel - Dan Lupascu de la Curtea de Apel Bucuresti, Alexandru Serban de la Curtea de Apel Brasov, si Horatius Dumbrava, de la Curtea de Apel Targu Mures; din partea tribunalelor - Adrian Toni Neacsu, de la Tribunalul Vrancea; din partea judecatoriilor - Marius Tudose Badea, de la Judecatoria sectorului 3 Bucuresti, si Cristi Danilet, de la Judecatoria Oradea; din partea parchetelor de pe langa curtile de apel - procurorul George Balan, de la Parchetul de pe langa Curtea de Apel Bucuresti; din partea parchetelor de pe langa tribunale - Oana Schmidt Haineala, de la Parchetul de pe langa Tribunalul Brasov; iar din partea parchetelor de pe langa judecatorii - Dan Chiujdea, de la Parchetul de pe langa Judecatoria sectorului 1 Bucuresti.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

6325 vizualizari

  • +47 (47 voturi)    
    te pomeni ca se curata CSM? (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:18)

    naiv [anonim]

    si incepe si curatenia justitie? INCET INCET, dar sa se curete!
  • +44 (44 voturi)    
    Ohoho.... (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:18)

    Claude [anonim]

    .... lovitura grea!
    • +1 (1 vot)    
      O lovitura care ne (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 10:29)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Claude

      arata ca justitia romana e "moarta", putreda de la cap. Niste oameni jalnici, cei din CSM, care au refuzat sa respecte legea, nu au realizat penibilul situatiei in care ei insisi s-au bagat. Cand pestele de la cap se impute ce mai ceri unui grefier!! Sau ce poti sa le ceri celor care ar trebui sa isi dea acceptul pentru intrarea in Schengen sa puna baza de date cu infractorii la indemana ... infractorilor romani aciuiti in justitie si politie!
      INTREAGA JUSTITIE ROMANA AR TREBUI SA CEARA IERTARE POPORULUI ROMAN PENTRU CA NE-AU TRAS INAPOI MAI RAU CA MINERIADELE LUI ILIESCU.
      Nu sunt vorbe fara acoperire ci realitate. In schimb ei au doar ifose.


      Si nu pot incheia fara a-i dori unui judecator anume (acum multi se vor simti cu musca pe caciula!) ca fiintele la care tine cel mai mult sa se intalneasca pe parcursul vietilor lor cu cel caruia i-a dat cu suspendare pentru trafic de droguri luand mita.
  • +34 (38 voturi)    
    Uraaaa! (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:21)

    denvarel [utilizator]

    Si acum ce se intampla? Se trece la o noua validare?
    Macar de data asta sa o faca cum trebuie sa stim si noi cine pe cine pune la CSM. Votul listei in totalitate nu e in regula...
  • +41 (43 voturi)    
    abia astept (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:26)

    mihai [anonim]

    sa vad cum transpira de emotii Lidia Barbulescu
  • +46 (46 voturi)    
    in sfarsit.... (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:27)

    sami [utilizator]

    o stire imbucuratoare si pentru noi, cei ce nu incetam sa speram la modernirarea si curatenia Romaniei!
  • -1 (21 voturi)    
    Degeaba. (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:45)

    nico2 [utilizator]

    Nu va grabiti. Parlamentarii PSD+PNL+PC vor reusi sa modifice rezultatul. Cred ca putem sa adaugam si ceva parlamentari de la guvernanti.
    • +22 (22 voturi)    
      sper sa nu fie cum spui tu (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:01)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui nico2

      Sa speram ca nu ai drepatate.
  • +31 (31 voturi)    
    Nu-mi fac iluzii (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:50)

    Sile [anonim]

    Dar mai stii, poate chiar se va face ceva. O zi buna !
  • +18 (18 voturi)    
    Nu-mi fac iluzii (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:53)

    Sile [anonim]

    Dar mai stii, poate chiar va incepe ceva serios. Cred ca merita asteptat cu interes. O zi buna !
  • +32 (32 voturi)    
    _ (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:54)

    v [anonim]

    hehe, ce ziceam. De cand a picat Schengen-ul a intrat morvocul in justitie. Hai Barbuleasco, lasa-neee, lasa-neeee !!
  • +28 (30 voturi)    
    Ce spune onorabilul Melescanu? (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:55)

    mircea [anonim]

    Cum face cu onoarea?Cand sa votat a sustinut cu tarie ca totul este legal.Cum spala onoarea acum,ca la Nufarul nu mai au solutii liberale.Sau inrosit toate de la imbratisarile comuniste.
    • +21 (23 voturi)    
      Melescanu (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:33)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui mircea

      nu si-a indeplinit sarcinile de serviciu trasate de Patriciu.Petrodolaristul cred ca o sa-l schimbe pe ginerica Imre de la Adevarul.Toate au un pret.
  • -27 (29 voturi)    
    Ce se mai bucura, fraierii... (Marţi, 25 ianuarie 2011, 13:56)

    Scepticul [anonim]

    Voi chiar nu intelegeti ca totul se intampla pentru a schimba oamenii PSD cu cei ai PDL? Nimic bun pentru Romania, totul pentru cei de la putere... Basescu reprezinta la Cotroceni un partid, nu Romania. S-a vazut si acum cu pensiile militarilor, cand trebuia, de fapt, sa medieze intre stat si societate, nu sa insulte societatea, in numele statului. Un porc.
    • +30 (32 voturi)    
      Tu chiar nu intelegi... (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:09)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Scepticul

      Ca legile trebuie respectate?
    • +32 (34 voturi)    
      Oare? (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:10)

      nico2 [utilizator] i-a raspuns lui Scepticul

      Nu prea ai nimerit-o. Faptul ca Senatul nu a respectat legea si a vaidat membri CSM nu inseamna ca este de vina PD-L. Problema pensiilor militare este reala. Romania plateste cam mult.
  • +8 (12 voturi)    
    Sa nu speram prea mult! (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:04)

    Grasul [utilizator]

    Nu are rost sa speram prea mult, e prea greu sa se schimbe ceva in bine in justitia noastra.
    Mai degraba se va incinge o lupta politica si mai dura cu multe lovituri sub centura in parlament decat sa sa schimbe componenta CSM!
    Si se pare ca au mai fost situatii cand CSM a trecut peste hotararile CCR asa ca n-ar fi nici acum de mirare sa se intample la fel.
  • -11 (13 voturi)    
    toate-s vechi si noua-s toate (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:06)

    Moromete [anonim]

    Art. 147 - Deciziile Curţii Constituţionale
    ........................................................................
    (4) Deciziile Curţii Constituţionale se publică în Monitorul Oficial al României. De la data publicării, deciziile sunt general obligatorii şi au putere NUMAI PENTRU VIITOR.

    daca azi s-a pronuntat Curtea, ce efect poate sa aiba decizia asta pentru trecut, daca Constitutia ii da putere numai pentru viitor?
    • +16 (20 voturi)    
      @Moromete (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:24)

      torna_fratre [anonim] i-a raspuns lui Moromete

      La fel ca si legea pensiilor.
      O mai ti minte?
      Guvernul a adoptat si aplicat ceva si CCR a zis stop si a fost stop.Deci s-a aplicat si pentru o lege care a fost emisa inainte de hotararea CSM,nu-i asa?
      Asa va fi si acum.Numai ca vor incepe sa le tremure izmenele celor din PSD si PNL intrucat in actuala echipa CSM erau si multi interpusi pentru cele 2 partide rebele.
      Exista riscul, pentru cele 2 partide, sa ramana fara influenta in CSM,asta-i riscul ce-i doare.
      Dar lasa ca la cat au blocat anul trecut procesul politic cu motiunile de cenzura sa vada si ei cand li se da peste nas.Asa sa nu uite ca si ei au un NASH.
      • -3 (3 voturi)    
        toate-s vechi si noua-s toate (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:51)

        Moromete [anonim] i-a raspuns lui torna_fratre

        Nu este acelasi lucru ca la legea pensiilor, unde a avut loc un control "a priori".
        In cazul de fata vorbim nu vorbim de un control "a priori", iar decizia va avea efecte numai in viitor, in cazuri similare. De asemenea, daca este un proces pe rol in privinta alegerii vreunui membru contestat din CSM, aceasta decizie va putea fi folosita, daca dezleaga o problema de drept constitutional incidenta in speta rspectiva.
        • +2 (2 voturi)    
          @Moromete (Marţi, 25 ianuarie 2011, 17:30)

          torna_fratre [anonim] i-a raspuns lui Moromete

          Nu conteaza cine,ce lege da.
          Daca eu cetatean sesisez CCR ca nu stiu ce lege mi se pare cumva,ei trebuie sa dea curs acestei cereri si sa transeze problema.
          Daca este OK legea, tac si inghit,daca mi se da,in schimb,dreptate atunci acea hotarare CCR prevaleaza in fata acelei legi(respectiv se suspenda pana se remediaza articolul ce a dus la suspendare sau se legifereaza alt act legal conform Constitutiei).
  • +19 (19 voturi)    
    Bravo (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:13)

    daniel c [anonim]

    E un inceput, in reformarea justitiei, sa speram ca lucrurile nu se vor opri doar aici.
  • +20 (20 voturi)    
    Nu e chiar asa (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:16)

    Andradda [utilizator]

    CCR avea deja pe rol aceasta problema, ceea ce de fapt invalideaza din start alegerile facute de CSM.
    Aici nu este vorba de o noua lege pt ca CCR nu creaza legi.
    CCR doar constata constitutionalitatea unor proceduri.
    Daca CCR considera ca este incalcata Constitutia, are dreptul sa anuleze acele legi, alegeri, hotarari....
    Ceea ce se va intampla si in cazul de fata!
    Odata cu publicarea in monitorul oficial a deciziei CCR aceasta intra in vigoare, ca atare, actualul CSM este considerat invalid din acel moment.
  • -17 (17 voturi)    
    Slugile au iesit la raport (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:29)

    Om normal [anonim]

    Slugile jalnice de la Curtea Constitutionala au raspuns prezent la raportul de dimineata. Cum valideaza acesti pioni vointa unei puteri in Stat?
    Puterea judecatoreasca si-a ales reprezentantii prin vot si nu prin alte proceduri iar oamenii alesi in CSM stiu cu ce se mananca sistemul juridic doar ca oamenii isi imagineaza ca e ca intr-o firma de periferie, patronul taie si spanzura dupa bunul plac. Rusine Curtii Constitutionale, ar trebui desfiintata! Referendumul pentru desfiintare ar fi constitutional?
    • +17 (17 voturi)    
      Esti cam dus cu pluta "normalule" (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:42)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui Om normal

      CCR nu da pedepse, CCR nu modifica legi, CCR nu numeste sau destituie pe nimeni din functii.
      CCR este sesizata si isi face publica decizia.
      In cazul de fata CCR a decis ca cei in cauza nu mai au dreptul, conform constitutiei sa faca parte din CSM.
      Daca CSM, Parlamentul sau Guvernul tin cont de decizia CCR este treaba lor.
      CCR nu ia niciodata masuri impotriva celor care nu respecta deciziile curtii constitutionale!
      Degeaba te rahatesti pe-aici. Ai jubilat de fiecare data cand CCR a fost de partea Opozitiei. Acum te-au apucat durerile de cap :)
      Vezi sa nu iesi in drum ca sarpele :)
    • +11 (11 voturi)    
      usurel, usurel (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:47)

      io [anonim] i-a raspuns lui Om normal

      din cate stiu eu si Guvernul este putere in stat, si Parlamentul idem.
      si totusi, un Om normal nu se isterizeaza cand CCR s-a pronuntat asupra actelor emise de acestea doua.
      insa brusc, daca e vorba de magistrati, CCR nu mai are voie sa se pronunte, dupa parerea unui Om normal ?
      cum vine asta? e mai cu mot una decat alta?
  • +23 (23 voturi)    
    CSM (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:42)

    Lucretia [anonim]

    Si toate astea pt ca niste magistrati comunisti, au vrut ei sa fie mai cu mot si sa fie de 2 ori la CSM. Ce lipitori, parca mureau de foame, mureau daca se duceau la Parchet si la Instante, a trebuit sa pune ei in pericol intreaga activitate a CSM. Nu mai vb de cei care i-au votat, comunisti care nu inteleg democratia.
    • +2 (2 voturi)    
      Pleonasmul este (Marţi, 25 ianuarie 2011, 15:05)

      Doc [anonim] i-a raspuns lui Lucretia

      o greseala de exprimare nu de gramatica.
      • 0 (2 voturi)    
        Pai daca e asa doamna are o gramada de greseli (Marţi, 25 ianuarie 2011, 15:39)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui Doc

        "magistrati comunisti"
        "magistrati comunisti... mai cu mot"
        "magistrati comunisti... lipitori"
  • +3 (3 voturi)    
    cit? (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:48)

    socrates [anonim]

    Cit se plateste ca ma bag si eu
  • +12 (12 voturi)    
    ehe (Marţi, 25 ianuarie 2011, 14:51)

    io [anonim]

    desi atat ministrul justitiei cat si presedintele au cerut CSM-ului sa astepte verdictul CCR, pe onor majistratii i-a durut unde nu intra lumina soarelui, si s-au grabit sa constituie noul CSM, incercand sa forteze legea pentru cativa banuti in plus obtinuti de cativa camarazi de-ai lor.
    • +1 (3 voturi)    
      Durere (Marţi, 25 ianuarie 2011, 15:34)

      ioan [anonim] i-a raspuns lui io

      Ba da lumina soarelui intra fara durere acolo unde banuim, cand fac plaja la nudisti si il expun soarelui.
  • +12 (12 voturi)    
    Criza de timp (Marţi, 25 ianuarie 2011, 16:08)

    justitiabil [anonim]

    "Cei trei care au fost votati in proportie de 75% de catre judecatori". Votul asta ma inspaimanta foarte tare. Presupun ca judecatori fiind cunosteau legea, totusi 75% dintre ei au votat in dispretul legii.

    Daca ne gandim la salariile judecatorilor, procentul este imens, daca ne uitam la ce se intampla in salile de judecata si la continutul hotararilor judecatoresti, este ceea ce ne asteptam, reflecta fidel realitatea.

    Nu stiu daca viermuiala asta, cu magistrati care nu respecta legea, cu pensionari militari in varsta de 45-50 vor pensii de mii de euro, cu politisti corupti, cu eroi ai revolutiei care erau in detentie in '89, si cu multi multi altii care murdaresc societatea romaneasca de astazi, nu stiu daca va putea fi starpita. Mi-e teama ca numai selectia naturala va putea salubriza zona, iar asta poate dura zeci de ani. Pentru mine insa, va fi prea tarziu.
  • +8 (8 voturi)    
    Justitie curata (Marţi, 25 ianuarie 2011, 16:42)

    soni [anonim]

    Vrem o justitie curata,nu o justitie a spagii institutionalizat,a infractorilor ,o justitie reponsabila de rolul ei ,o justitie care sa renunte la privilgii care ii stirbesc credibilitatea.
  • +6 (6 voturi)    
    CSM (Marţi, 25 ianuarie 2011, 17:10)

    Echidistantu [anonim]

    Corecta decizia Curtii.
  • +3 (3 voturi)    
    In Romania NU avem justitie ! (Marţi, 25 ianuarie 2011, 17:26)

    cornel [anonim]

    Yrebuie sa fim constienti de acest lucru !
    Ne-am grabit cu inamovibilitatea multora dintre magistrati Sunt, multi dintre ei,foarte corupti sau incompetenti Sunt si multi corecti dintre acestia dar in imferioritate numerica
    Ce e de facut ?
  • +1 (1 vot)    
    O stire buna! (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 9:13)

    Mih. [utilizator]

    Daca in Justitie se misca lucrurile, e de bine!!!
  • 0 (0 voturi)    
    din partea societatii civile (Miercuri, 26 ianuarie 2011, 9:40)

    ion [anonim]

    Jos cu Corina Dumitrescu! Sotia unui parlamentar PSD in CSM... Si voia zilele trecute sa ii dea un post didactic unuia dintre membrii CCR ca sa fie sigura ca va ramane in barca CSM!