Sarkozy: N-am refuzat deloc sa vorbesc cu presedintele roman, il apreciez, este un om de calitate

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:33 Actualitate | Esenţial


Basescu si Sarkozy, la Lisabona (1)
Foto: Agerpres
Presedintele Frantei, Nicolas Sarkozy, a respins, sambata, supozitiile conform carora ar fi refuzat sa vorbeasca, dupa fotografia de familie a summit-ului NATO, cu seful statului roman, Traian Basescu.

"Am decis sa fiu amabil, mai ales fata de o jurnalista din Romania si va spun ca nu am refuzat deloc sa-i vorbesc. Eram la fotografia de grup si dupa aceea au fost dineuri si reuniuni si cred ca am vorbit de vreo 15 ori cu presedintele roman, care este un om de mare calitate, pe care il apreciez foarte mult", a declarat Sarkozy, citat de Mediafax.

El a fost intrebat despre schimbul de replici dintre el si Basescu, de vineri dupa-amiaza, dupa fotografia de familie.

Sarkozy a subliniat insa ca Romania trebuie sa respecte regulile in interiorul UE si ca Mecanismul de Cooperare si Verificare pe Justitie nu a fost intiat de Paris.

"Romania este o tara prietena, este o tara francofona, pe care vrem sa o ajutam neaparat, insa, ca si pentru Franta, si pentru Romania exista reguli in Europa, care trebuie respectate. Procedura de verificare declansata de Comisia Europeana pentru Romania, ca si pentru Bulgaria, nu a fost initiata de Franta. Deci, nu am nicio problema legata de presedintele roman. Dimpotriva", a mai spus Nicolas Sarkozy.

Presedintele Traian Basescu a avut, vineri dupa-amiaza, la summitul NATO de la Lisabona, la scurt timp dupa momentul fotografiei de grup a sefilor de stat si de guvern prezenti, un scurt schimb de replici cu omologul francez, Nicolas Sarkozy.

Momentul a fost surprins de la distanta de camerele TV, astfel incat dialogul celor doi presedinti nu se aude, insa in imagini se vede ca cei doi gesticuleaza in timpul discutiei.

Seful statului roman l-a oprit pe Sarkozy, dupa fotografia de familie a liderilor prezenti la summitul NATO, iar cei doi au schimbat cateva replici, dupa care presedintele francez l-a salutat scurt pe omologul roman si s-a indepartat.

Traian Basescu s-a indreptat apoi spre premierul italian, Silvio Berlusconi, care vorbea cu prim-ministrul Ungariei, Viktor Orban. Basescu si Berlusconi au avut o discutie insotita de asemenea, de gesturi, oficialul italian facand in cateva randuri semne cu degetul la cap.

Relatiile dintre Romania si Franta sunt marcate, in actualul context, de subiecte precum expulzarile romilor si pozitiile autoritatilor de la Paris referitoare la eventuala amanare a aderarii tarii noastre la spatiul Schengen.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18257 vizualizari

  • +26 (38 voturi)    
    Tocmai innebunise Realitatea si Antenele!!! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:45)

    Marian [anonim]

    Tocmai incepuse Realitatea si Antenele sa bata campii din nou si sunt nevoite sa mucles din nou. Se arunca cu mizeri pe televizor si apoi se spune ca Basescu e de vina, ca nu le-a sters mai devreme.
    Mi-e scarba!!!
    • +3 (3 voturi)    
      ...merci D-le Sarkozy... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 6:02)

      John [anonim] i-a raspuns lui Marian

      ...pentru lectia data celor ce nu inteleg ca trebuie sa respecte angajamentele si legile UE...
    • -8 (8 voturi)    
      Ti-e scarba?... dar noua! (Duminică, 21 noiembrie 2010, 7:58)

      graur [anonim] i-a raspuns lui Marian

      Mai Marian..... cate clase ai??????
      Trist, trist, trist! Se prefigureaza Romania analfabeta!
      Pune mana pe carte baiete!
  • +7 (9 voturi)    
    ??? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:48)

    ampersand [anonim]

    Ăla-n dreapta cine-i, mircea rednic?
    • +1 (1 vot)    
      bwahahhaha! (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:05)

      marius [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      ...da e rednic :D
  • +4 (20 voturi)    
    Francezul sarkozy o da la intors... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:49)

    Andrzej [anonim]

    Greu sa schimbi parerea oamenilor prin vorbe atata vreme se stie ca o fotografie este mai expresiva decat o mie de cuvinte.
    Oricum daca declaratia lui sarcozy este bine tradusa observ o atitudine ostila imbracata in unsurosul limbaj diplomatic. si mai am un argument ,care tine de proverbul francez care spune ca : "Qui s'Excuse".
    • -3 (3 voturi)    
      afaceri urgente (Duminică, 21 noiembrie 2010, 9:04)

      ups [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

      Poate ca Sarkozy avea ceva urgent de rezolvat atunci, mai exact sa mearga la WC
      :)
    • +3 (3 voturi)    
      politically correct (Duminică, 21 noiembrie 2010, 12:57)

      simplicius [anonim] i-a raspuns lui Andrzej

      Chiar DACA problema esential sunt tiganii (indiferent de motivele lui Sarkozy) NU SE POATE VORBI oficial despre aceasta -infringment din partea UE!!!. Deci daca nu justitia, poate fi culoarea cravatei lui Igas sau tunsoarea lui Ponta sau greselile gramaticale ale lui Crin (vorbind "franceza). Orice pretext e bun!
  • -13 (27 voturi)    
    da (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:50)

    alina [anonim]

    nu e adevarat. la antena3 sa vazut ca sarkozi ia dat flit lui basescu. acum pentu ca e un presedinte diplomat spre deosebire de al nostru ,spune si el ceva acolo. oricine stie limbajul diplomatic e lamurit.
    • +5 (7 voturi)    
      agramatule! (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 23:16)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui alina

      se vede ca esti un biet pre-spalat pe creier!
  • -15 (27 voturi)    
    Si cine ar vorbi cu prostii si cu hotii? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:52)

    cris [anonim]

    La ce aptitudini de conducator are Basescu nici nu e de mirare ca nu atrage respect. Uitati-va in ce hal am ajuns.
  • 0 (12 voturi)    
    si cind ma gindesc (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:56)

    eba [anonim]

    cred ca pres base are moralitate fata de ceilalti. dar sa nu exageram.
  • +3 (21 voturi)    
    Presedintele... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 16:56)

    Cadillac [utilizator]

    ...din pacate, n-a fost "pe faza" !

    A incercat sa-l "prinda" pe francez "la inghesuiala" si piticul s-a eschivat in mod parsiv !

    Basescu avea "pregatita" o intrebare pentru Sarkozy, dar momentul n-a fost tocmai bine ales !

    Francezul STIA ca Basescu sta "la pinda" si asteapta prima ocazie sa-i "trinteasca" o intrebare neplacuta; asa ca, D'Artagnan a "parat" lovitura lui Mihai Viteazul...
  • +3 (7 voturi)    
    Vanité (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:03)

    bm [anonim]

    " Si un homme a une grande idée de lui-même, on peut être sûr que c'est la seule grande idée qu'il ait jamais eue dans sa vie. "
    A. Esquiros
  • -16 (30 voturi)    
    Am ajuns raia Europei (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:10)

    cristi [anonim]

    Multumim conducatorului mult iubit caci el a fost la carma corabiei pentru faptele glorioase si taramul bogat unde ne-a adus.
    Eu zic ca cel mai nasol conducator al romanilor a fost Basescu nu Ceausescu. Dc aveti dubii mai aveti rabdare.
    • +4 (4 voturi)    
      Esti teleghidat baiete (Duminică, 21 noiembrie 2010, 2:13)

      George [anonim] i-a raspuns lui cristi

      sau infestat, cum vei tu.
    • -4 (6 voturi)    
      Eunici (Duminică, 21 noiembrie 2010, 9:11)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Trist dar adevărat! Până în prezent, faptele demonstrează că Ceauşescu a fost cel mai bun preşedinte. Cel care a construit ceva în România. Fabrici, uzine, metrou, autostrăzi, locuinţe, şcoli, spitale, agricultură, într-un cuvânt milioane de locuri de muncă. Adevărat, tot cu bani de la FMI, returnaţi cu preţul înfometării şi "criogenării" poporului. Restul, se vede cu ochiul liber cum au condus. Dacă în 1992 ajungea Ion Raţiu preşedinte, România avea o şansă reală, dar la cum s-a votat de fiecare dată nu este de mirare că am ajuns raiaua Europei cum zici matale. Iniţial, nu a existat nicio Revoluţie ci doar o lovitură de stat cu sprijin extern, urmată de o crimă politică oribilă. Pe urmă au apărut elementele unei revolte populare. Dacă s-ar face un sondaj de opinie cu privire la intenţia de vot pentru preşedinte şi ar figura astăzi şi Ceauşescu în acel sondaj, ar conduce detaşat. 20 de ani degeaba! Trist dar adevărat!
    • -6 (8 voturi)    
      ma intreb (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:08)

      raul [anonim] i-a raspuns lui cristi

      cand o sa se trezeasca si p(r)ostacii portocalii, la realitate si sa constate ca au sustinut cel mai mic sef de stat al Romaniei din ultimele doua secole????????
    • +1 (3 voturi)    
      pt cristi (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:10)

      gicu [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Am ajuns raia Europei pentru ca "'fratii'' nostri au speriat Europa nu din cauza lui Basescu si nu zic asta pentru ca il simpatizez , e un cretin . Sa fim realisti ,principala cauza a imaginii proaste a Romaniei peste hotare sunt tiganii ! Asta nu inseamna ca nu sunt si romani hoti ...
  • +13 (15 voturi)    
    Sarcozy uita ca Franta, isasi inca mai e francofo (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:22)

    Andrzej [anonim]

    ..."Romania este o tara prietena, este o tara francofona, pe care vrem sa o ajutam neaparat, insa, ca si pentru Franta, si pentru Romania exista reguli in Europa, care trebuie respectate."....
    Bietul de sarkozi , a aflat ulterior ca Romania este francofona nu ca Ungaria sa natala si acum o intoarce ca la Ploiesti, neuitand sa adaoge ca fFranta ajuta Romania......

    Ma intreb cum face acest lucru Franta cu o atitudine ostila prin vremelnicul sau presedinte?
    In situatii cheie ca aceasta guvernul francez si-a declarat deschis pozitia de impotrivire fatisa la aderarea la spatiul Schengen, Franta tratand Romania nu ca pe o sora ci ca pe o servitoare.

    A trecut de mult vremea cand Franta imperialista putea da lectii, iar francofonia Romaniei este un privilegiu de care Franta ar trebui sa tina cont cat mai exista.
  • +17 (23 voturi)    
    ...nici de data asta nu fuse cum a vrut Irealitate (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:34)

    Andrei T [anonim]

    Le-ar conveni "vuvuzelelor", numai ca Basescu si Sarkozy sunt asemanatori ca structura, sunt in acelasi partid european si nu au o problema litigioasa insurmontabila in asa grad incat sa nu-si mai vorbeasca. De la distanta si vulturii sunt ciori sau invers.
    Exista insa ceva ce stie putina lume si anume ca in timpul ultimelor alegeri prezidentiale, Sarkozy a fost singurul sprijin extern semnificativ pentru Basescu. Merkel ere prietena cu Putin, Obama este expresia stangii mondiale iar Putin era intr-o adversitate totala cu Basescu. Acesta din urma a fost sustinut din exterior numai de Franta. Evenimente de acest fel cimenteaza prietenii, nu sapa transee.
    Pacat ca nici de asta data nu fuse cum a vrut Irealitatea si Antenebrele.
  • -14 (24 voturi)    
    Sarkozy il uraste pe Base... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:48)

    Trojan.H [utilizator]

    ...iar daca Base nu se ferea la timp, ar fi luat si-o palma peste bot.
    Allez les Bleus!
    • +7 (7 voturi)    
      Moaca mica... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:42)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      ...nu despre Basescu e vorba!

      Despre romi si despre rusinea Frantei e vorba.

      N-o sa ne ierte usor francezii: sa le multumiti romilor din Franta pentru asta!

      Nici un pic de minte nu aveti...
  • -14 (26 voturi)    
    Tare (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 17:49)

    wfe [anonim]

    Va multumim domnule Sarkozy, dar stim si noi ce halat de presedinte avem. Va rugam sa fiti amabili cu romanii din Franta (nu tiganii) caci noi nu avem presedinte. E doar...ca in sloganul spus de politisti.
  • +10 (18 voturi)    
    Sarkozy politicianul.... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:22)

    judex [anonim]

    ..ne dezvauie care a fost miezul "discutiei": tiganii vs. Schengen. Tara care nu respecta conventiile UE in acest caz este Franta, nu Romania,.Chiar daca nu a fost initiatorul mecanismului, Franta este obligata sa-l respecte.
    Concluzie: Basescu-Sarkozy: 2-0, Romania-Franta: 0-1 la pauza..
  • -6 (24 voturi)    
    Curaj Romania (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:29)

    joao miguel [utilizator]

    Romanii nu au inteles nici acum cum stau lucrurile cu UE ,multi traiesc cu capul in nori cred toate minciunile spuse de vest .Nu santem doriti si iubiti de vest ci numai folositi; am ajuns in acesta situatie dezastroasa din cauza POLITICIENILOR din 1989 si pana astazi. Nu am inteles niciodata acest apetit servil si idiot al romanilor pt.francezi si tot ce tine de ei.Nu stiu ca Franta sa se fi omorat de dragul nostru.Iar chestia cu unirea principatelor a fost doar un interes politic Ii prefer pe englezi.
    Europa Occidentala,dupa’89,si-a aratat tot mai clar adevarata fata(hada…)si adevaratele intentii fata de Romania.
    Cred ca in curand UE se v-a destrama ca un Domino. M-am saturat de acest Sarkozi care schimba regulile in UE ( Vezi tratatul de la Lisabona) dupa interesul lui si al Germaniei decat asa mai bine prefer sa nu mai fac parte dim asa zisa familie europeana.
    Sarkozi ( In Ungaria Sarkozi= Tigan) v-a sfarsi ca si Hitler ( Care avea radacini de evreu)
    Cred ca a venit momentul ca Romania sa-si schimbe politica externa si sa aibe mai mult curaj.
  • +10 (12 voturi)    
    lectie... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:33)

    gigi [anonim]

    lectie de lichelism politic marca sarkozi..!
  • -6 (14 voturi)    
    E de mirare? (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 18:53)

    domu [anonim]

    Chelie la chelie trage (Basescu la Berlusconi si/sau invers)
    Daca Sarkozy nu are chelie nu il intere de Base.
    Trebe sa ne luam un presedinte cu par cret, poate asa avem succes si la altii mai mari (vezi OBama)
    :D
    • +4 (4 voturi)    
      Obama? (Duminică, 21 noiembrie 2010, 10:39)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui domu

      Mare?
  • +2 (4 voturi)    
    ssssssssssss (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 19:27)

    ses [anonim]

    insa in imagini se vede ca cei doi gesticuleaza in timpul discutiei.
  • +14 (14 voturi)    
    gugu (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 19:52)

    hyu [anonim]

    daca si Sarkozy a fost nevoit sa fie politicos fata de o jurnalista asta zice ceva de jurnalistii romani.

    ce e in spatele problemelor discutate e cu siguranta un mister.

    oricum - in opinia mea - Europa nu va fi Unita curand....

    deci gasiti-va repede o cale de a va rezolva problemele personale sau sociala - ca s-ar putea inaspri LIBERA CIRCULATIE.

    de ce ?
    din cauza romilor.

    si in triorul tarii va fi nasol din motive de coruptie generalizata.

    deci toate pica prost pt romanul de rand ...

    cine stie ce vremuri vin ?
  • +4 (8 voturi)    
    ui la el... (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 20:27)

    uhy [anonim]

    Sarko - de te prind ... http://en.wikipedia.org/wiki/Schengen_space


    sa vezi ce iti fac de nu mai au romanii libertate de miscare ...


    si asa a dat un pas inapoi :)
  • 0 (4 voturi)    
    geaba drege el busuiocul (Sâmbătă, 20 noiembrie 2010, 23:06)

    panfil flecaru [anonim]

    ramane cum a zis berlusconi. mai precis cum l'a calificat. gestul ala cu destul la tartacuta.
    a inceput sa le fie rusine si la ziaristii francezi cu maimutoiul de sarcozea.
    dar, dece s'a mai dus base la el sa se plnaga ?
    pare ca ala mic s'a dus la frete'so cu para: iote ce'mi facu sarco...
    la care berluci, las' ce nu stii ca'i nebun ?!
    ay, ay, ay ! geanta noastra latina !
  • +2 (2 voturi)    
    nu ma mira (Duminică, 21 noiembrie 2010, 8:22)

    mihai [anonim]

    comportamentul lui Sarkozy.In 2012 sunt alegeri si sta foarte prost in sondaje si datorita problemelor cu tiganii.In Franta politetea a disparut de mult timp.Ai o problema daca spui ca esti roman,astepti ca interlocutorul sa cheme jandarmii.Sarkozy a dat dovada de lipsa de condescendenta,lipsa unui simt elementar de diplomatie.Cititi ce scriu pe forumurile canalelor de stiri franceze conationalii lui.
    • -4 (4 voturi)    
      ce diversitate culturala (Duminică, 21 noiembrie 2010, 15:00)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui mihai

      in america sa dai dovada de codescendenta este o ofensa... Parca ati fi cersetori...
  • 0 (6 voturi)    
    natie de .... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:18)

    UnClujean [anonim]

    frustrati suntem, manati de un sentiment patriotic construit pe o istorie de basme si povesti in care complexul de inferioritate joaca un rol important de a ne arata superioritatea fata de unguri, nemti, francezi, americani dar de fapt suntem niste tupeisti obraznici in Europa cu un puternic amestec de sange tiganesc in voi. Astia sunteti ...
    • +4 (6 voturi)    
      unui clujean frustrat (Duminică, 21 noiembrie 2010, 16:34)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui UnClujean

      Erai treaz cand ai scris tampenia asta, sau tocmai erai "pe iarba".
      Vorbeste NUMAI in numele tau. Deci tu esti frustrat (editat hn.ro)
  • 0 (6 voturi)    
    aderarte (Duminică, 21 noiembrie 2010, 11:43)

    paolo [anonim]

    facem pariu ca nu se aproba sa facem parte din lumea buna.....de fapt nici nu meritam !
  • +3 (5 voturi)    
    La France soutient la Roumanie (Duminică, 21 noiembrie 2010, 12:04)

    Toto [anonim]

    Oui monsieur? Et la Roumanie fait quoi? De mon coté la France devrait arrêter de faire du social... Concernant la liberté, celle ci s'arrête la ou celle des autres commence. Comme le respect également. Pour un roumain le respect de la loi n'a peut être pas de sens dans son pays, mais au de la des frontières d'Europe ce n'est pas le cas. Merci pour votre compréhension.
    • +1 (3 voturi)    
      Romania doesn't sustain france (Duminică, 21 noiembrie 2010, 17:32)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Toto

      I am living now in paris. I get a salary greater than a lot of french here, do you know why? Because I worked before in the US and the french lost their personality in front of america, normal reaction when you're in a country that re-invents toy robots! About your social aids... Give me a break, they are as poor organized as anything french made. Are you annoyed? Don't worry, just go burn a car like lots of your compatriots out there in the northern suburbs. That's what you can do best. And don't forget the noon break!
      • -2 (2 voturi)    
        Un peu de respect... (Duminică, 21 noiembrie 2010, 17:50)

        Toto [anonim] i-a raspuns lui atreus

        Je suis content pour vous. Personnellement je ne brule pas de voiture...et je travaille le midi... De mon coté malheureusement je développe des projets en Roumanie et pour la Roumanie pas pour la France et cela depuis plus de 15 ans. Je suppose que vous n'habitez pas dans un bidon ville en carton proche de Paris et vous ne lavez pas les pares brises des voitures comme certain de vos compatriotes...Bonne soirée.
  • +2 (2 voturi)    
    atentie la Berlusconi (Duminică, 21 noiembrie 2010, 19:46)

    duval [anonim]

    Cu Sarkozy e clar, ne uraste, dar sugestiv mi-se pare gestul lui Berlusconi, care la vederea lui Base, sare sa-l salute si apoi (se pare) la intrebarea lui Base"CE-I CU SARKO?" face un gest care spune tot
  • +1 (1 vot)    
    rusine (Luni, 22 noiembrie 2010, 9:12)

    nano [anonim]

    domnilor haideti sa ne gandim un pic daca unul dintre dumneavoastra ar fi presedinte la al doilea mandat nu l ar prinde un pic rusinea cu atatia caini vagabonti in tara cu atatia tigani care fura cu o infrastructura de kk cu oameni saraci lipiti, in momentul in care ar ajunge la o asa reuniune de sefi de stat? a stat o gramada de ani la putere base da rezultate nu se vad mie unul mi ar cadea fata sa stiu ca am o tara asa mare si cu potential si sa nu ma intereseze decat sa trimit trupe in Irak sau sa fac scut antiracheta, in loc sa ma mandresc cu oamenii care locuiesc in aceasta tara, sa fac in asa fel incat sa aiba valoare modul lor de viata. dar pur si simplu asteapta alegerile, imi pare rau ca am votat cu el
  • +1 (1 vot)    
    Sark pe FRANCE 2 ambasada romaniei freaca menta (Luni, 22 noiembrie 2010, 16:10)

    florin samson [anonim]

    In mod sigur Sarkozy are o problema,ce a declarat apoi in presa e doar protocolar doar nu e tampit sa zica ca no "l-a luat la beep pe Basescu".
    Ce este cert e ca la interviul de pe France 2 de saptamana trecuta SARKO iar a raspuns unei intrebari din partea unui reporter cu "ROMII care vin din ROMANIA" si asta ma deranjeaza teribil!!In plus avem ambasadori si consuli si o adevarata armata de imbecili care freaca menta la ambadasa,ii platim si cheltuie probabil milioane de euro anual si nu au avut nici macar o reactie inteligenta la toata chestia respectiva.Normal toti pilosii,nepoteiii bagati pe pile!!!care probabil ca se rotesc intre ei la fiecare 5 ani sa nu moara de foame!sincer e inadmisibil te inrebi PINA CAND????!!
    Apoi est dinou foarte adevarat ca daca nu am exporta atat de multe ciori,probabil ca omul nu ar avea nimic cu NIMENI mai ales cu nici un ROMAN. Te dezgusta,mergi pe champs elysees de la Place de Charles de Gaule pina la intersectia cu av de Champs Elysées si nu este data o zi de la dumnezeu sa nu intersectezi pe putin un pol de ciori,pusi pe cersit,furat,injurat ... stau cu hartii in mina sa le semnezi nu stiu ce kkt ca apoi sa le agreseze turistii, opresti la semafor vin sa iti spele parbrizul ... OAMENI BUNI e mai mult decat penibil.DImineata iau si eu trenul ca orice om sa merg,e pe bune,au urcat cuplu el la acordeon ea la ... zdranganitoare ... au luat trenul la st cloud si nu s'au oprit pina la defence ... e cel mai select tren care merge catre la defence,oameni destepti inteligenti,pe care ii asteapta luni dimineata o zi grea de munca ... in plus nu s'au multumit sa puna dracului o melodie si sa se care ... NU ... au continuat cu trei melodii ... ca sa fie .. chart :))
    Sa imi zica si mie cine,face ceva ca astia sa nu plece din tara?Nu domnule ala care canta nu are ce sa caute la Paris ... si nu o zice sarkozy o zic chiar si eu ...
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine mai asteptam un an (Joi, 25 noiembrie 2010, 1:58)

    gabi [anonim]

    in europa ,in multe state criza se simte dest,ul de bine .noi odata intrati in sptiul Schengen ,ne apucam sa facem afaceri (bineanteles cu tigari )in primul rand,Nu putem sa oprim sute de mii de bax-uri de tigari sa intre in tara,si o sa-i oprim pe imigrantii,sa fim seriosi noi nu respactem multe legi europene dar tipam in gura mare ca e dreptul nostru sa intram in schengen.mai bine asteptam (oricum desfintarea granitelor nu schimba cu aproape nimic stadiul nostru actual in U:E) dar pe timp de criza poate produce in europa multa antipatie ptr. poporul roman. deci ,parerea mea mai bine asteptam putin ,