​VIDEO FILMUL ZILEI Ce nu s-a vazut la televizor la mitingul anti-guvernare

de Attila Biro     HotNews.ro
Joi, 28 octombrie 2010, 3:34 Actualitate | Esenţial


Peste 30.000 de sindicalisti, membri si simpatizati PSD au protestat miercuri 27 octombrie pe strazile Capitalei impotriva Guvernului si in sprijinul Opozitiei. In timp ce in parlament se dezbatea si era votata motiunea de cenzura prin care Guvernul putea fi demis, miile de sindicalisti si pesedisti au scandat celebrul "Iesi, afara javra ordinara". Coloanele de protestatari au fost conduse chiar de liderul PSD, Victor Ponta. In culise, Marean Vanghelie organiza deopotriva sindicalistii si membrii de partid. In fata Parlamentului, jandarmii au dat mici lupte corp la corp cu membrii galeriei Steaua deghizati in protestatari. O femeie agita disperata o gaina moarta.
  • Cum a decurs protestul, ce a vorbit Ponta cu oamenii de pe strada, cum au descurs ostilitatile jandarmi-sindicalisti, ce mesaje au transmis vamesii Guvernului, vezi toate acestea intr-un videoreportaj HotNews.ro.


NOTA: Muzica de pe fundal a fost disfuzat de organizator pe tot parcursul protestului








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4537 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ??? (Joi, 28 octombrie 2010, 7:39)

    teo [anonim]

    Erau forte de ordine imbracati civil printre protestatari?
  • +10 (10 voturi)    
    -1 (Joi, 28 octombrie 2010, 8:09)

    cristi [anonim]

    un cunoscut de-al meu, era agajat electrician la un spital din cluj-n, dar e defapt lucra in Spania,...fain, nu?

    de cand o facut astia ceva controale(de cateva luni), nu o mai putut face miscarea, si a venit inapoi.
    Ieri, a participat la protestele din Bucuresti(a mers din cluj la bucuresti).
    Pai sa nu-ti bagi ceva in tara asta?
  • -4 (8 voturi)    
    Trist (Joi, 28 octombrie 2010, 8:17)

    Diazepam [anonim]

    Trist ca pentru cei ce ne conduc acest protest este o maimutareala
    Societatea asta nu mai este egala, iar in acest fel protestele nu mai au efect...

    S-a facut un referendum iar oamenii au votat cu basescu pentru ca isi doreau majoritatea reducerea numarului de parlamentari.

    Unde s-a intamplat acest lucru? Exista vreun proiect?

    Repet: am votat cu Basescu, dar sunt dezamagit
  • +5 (5 voturi)    
    solutia PSD la criza (Joi, 28 octombrie 2010, 8:35)

    maxxie jazz [utilizator]

    In lipsa solutiilor viabile care sa ajute tara, micutul Ponta iese cu baietii la un pahar de vorba. Made in Romania.
  • +11 (11 voturi)    
    fericit (Joi, 28 octombrie 2010, 8:55)

    un om nacajit [anonim]

    In sfarsit se pare ca se face dreptate in tara noastra .sa speram ca intotdeauna dupa cum am vazut in filmarea de la miting adevarata suparare era de fapt taierea ajutoarelos sociale si a somajului.Se cam taie pomana si asta e marea suparare.Hmmmm de fapt asta exploateaza psd ul si pnl ul dar s a cam terminat la munca nu la intins mana Si nenea ponta cu vanghelie sunt JALNICI de fapt toata coalitia RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
    • -7 (7 voturi)    
      Doar pentru pdlisti (Joi, 28 octombrie 2010, 9:46)

      iulian [anonim] i-a raspuns lui un om nacajit

      Ar fi perfect daca masurile lui Basescu i-ar afecta doar pe pedelisti.
      Asa am putea sta sa ne uitam cum va zvarcoliti in chinuri.
      Din pacate insa, pentru voi, platim si restul tarii.
  • -4 (4 voturi)    
    Drumul spre iad (Joi, 28 octombrie 2010, 10:40)

    Spectator [anonim]

    e pavat cu intentii bune,Hotnews...Si voi il pavati din greu...
  • +4 (4 voturi)    
    Gata cu pomana, la munca! (Joi, 28 octombrie 2010, 13:36)

    unapolitic [anonim]

    Inteleg ca la mitingul asta erau numai asistati sociali, banuiesc ca cei care lucreaza nu isi permit sa umble asa pe trazi in timpul programului....
  • +4 (4 voturi)    
    Aveti putere sa si munciti (Joi, 28 octombrie 2010, 14:24)

    Goe [anonim]

    Instigare la violenta pentru cei cu IQ sub medie!
    In loc sa munceasca si-au consumat energia inutil. Tara de privilegiati, pomanagii si asistati social dar in putere sa urle.
    Anormal mi se pare ca noi trebuie si suntem obligati sa ii caram in spate.
    Si pe mine m-a afectat criza dar incerc sa gasesc solutii si sa imi pastrez nivelul de trai.
  • 0 (0 voturi)    
    marea manipulare (Joi, 28 octombrie 2010, 17:28)

    dinu [anonim]

    Jenant cum poate fi prostit romanul,cum poate fi manipulat de cei care nu vor binele romanilor decat sa se vada la putere.
  • -1 (1 vot)    
    va fi vai si amar de noi! (Joi, 28 octombrie 2010, 19:28)

    slabanogu [anonim]

    O se ne plangem de mila. Si in cel mai fericit caz in cativa ani Romania va dispare de harta Europei prin depopulare.Ceausescu va fi canonizat ca Stefan cel Mare.
  • +1 (1 vot)    
    30.000 de... (Joi, 28 octombrie 2010, 23:24)

    alex [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=F49yTzPsg0o

    filmat de mine, cam asa arata piata unirii cu aia de la sf dumitru si cu protestantii :)
  • +1 (1 vot)    
    30.000 de oameni condusi de Vanghelie (Vineri, 29 octombrie 2010, 12:32)

    Andy [anonim]

    Si asta cam rezuma tot.
    Daca seful are "almanahe", atunci ce sa zic de cei care il urmeaza?