VIDEO Mica Riviera, inaugurata sambata seara in zona Piata Unirii din Bucuresti

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 august 2010, 21:57 Actualitate | Esenţial


Primaria Capitalei a inaugurat, sambata seara, Mica Riviera, un loc de relaxare situat pe Splaiul Independentei, in zona Pietei Unirii, transmite Mediafax. "Sloganul Departe de oras, in centrul Bucurestiului descrie Mica Riviera ca fiind locul in care distractia si relaxarea continua, dincolo de perioada concediilor, prin concerte, show-uri de stand-up comedy si spectacole", au afirmat reprezentantii municipalitatii.

"Dupa succesul inregistrat in vara aceasta de proiectul Via Sport, la care peste 10.000 de bucuresteni au participant in fiecare weekend, Primaria Municipiului Bucuresti a decis sa extinda alternativele de divertisment din Capitala", au spus oficialii. In noul loc, bucurestenii vor putea sta la terasele de pe malul Dambovitei si vor asista la concerte, show-uri de stand-up comedy si alte spectacole.

Primaria sustine ca proiectul pilot va continua doar in functie de raspunsul bucurestenilor:"Primaria Municipiului Bucuresti va transforma Mica Riviera intr-un proiect de traditie al Capitalei doar la solicitarea acestora".

Reprezentantii municipalitatii precizeaza ca, prin proiectul Mica Riviera, Primaria Capitalei plaseaza Bucurestiul pe harta capitalelor europene in care "principalele zone de atractie ale orasului primesc plusvaloare prin dezvoltare sustinuta".

Deschiderea noului loc de relaxare a fost marcata de concerte cu Alex Velea si Keo. Duminica, de la ora 21, bucurestenii vor putea asista la un show de stand-up comedy alaturi de Bordea, Micutzu si Badea.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9375 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    more info (Sâmbătă, 21 august 2010, 22:12)

    mirc [anonim]

    mai multe informatii pe site-ul evenimentului la micariviera.ro
  • -3 (11 voturi)    
    Traditional romanesc (Sâmbătă, 21 august 2010, 22:17)

    TataMare [utilizator]

    E "traditional romanesc", presupun, adica mici, bere si manele...
  • +5 (11 voturi)    
    Cam tarziu (Sâmbătă, 21 august 2010, 23:36)

    Marian Grunca [anonim]

    Daca mai intarziau putin inaugurau Riviera asta de Craciun. Da-i romanului (lui Oprescu) mintea de pe urma. A terminat cu asfaltat strazile si trebuia sa faca tichia asta de margaritar?
    • +7 (9 voturi)    
      Centrul Istoric (Duminică, 22 august 2010, 8:06)

      angel [anonim] i-a raspuns lui Marian Grunca

      este un focar de infectie, gunoaie printe terase peste tot, cind dracu termina lucrarea aia?
      mare realizare, inca 3 terase trantite unde e mai putin nevoie
      • +6 (6 voturi)    
        pentru (Duminică, 22 august 2010, 13:31)

        tvee [anonim] i-a raspuns lui angel

        cocalarul care viziteaza des noul dorobanti, adica centrul vechi, 3 terase trintite unde e mai putin nevoie inseamna "o mare realizare a bravului tovaras Sorin Oprescu". si uite asa unul din mediul lor, adica un cocalar, are sa mai cistige un mandat la primarie.
        • 0 (2 voturi)    
          ... (Duminică, 22 august 2010, 21:24)

          Aph [anonim] i-a raspuns lui tvee

          Haha, Centrul Vechi e noul Dorobanti? Ai zis-o, bai nene!
  • -3 (7 voturi)    
    @TataMare si Marian Grunca (Duminică, 22 august 2010, 8:34)

    Moshu' [anonim]

    Si in general tot ce se face nu e pe placul vostru, nu-i asa? De fapt cred ca n-aveti nicio treaba cu Bucuresti doar va aflati si voi "in trecere".
  • +9 (9 voturi)    
    site? (Duminică, 22 august 2010, 9:03)

    Steve Jobs [anonim]

    vai de capul lui de site, daca si proiectul e facut la fel...
  • -3 (7 voturi)    
    Foarte tare (Duminică, 22 august 2010, 9:34)

    Daniel [anonim]

    Felicitari pentru initiativa!
  • +4 (8 voturi)    
    Foarte frumos! (Duminică, 22 august 2010, 9:44)

    Lili [anonim]

    Sa invatam sa dam viata orasului! Un turist strain a spus ca Bucurestiul, in centru, i se pare pustiit si parasit! Trebuie inlaturata aceasta impresie, pe care mi-a lasat-o si mie, ori de cate ori m-am aflat in zona magazinului Unirea (un mastodont urat ca dracu pe dinafara).
  • 0 (4 voturi)    
    traducere (Duminică, 22 august 2010, 11:27)

    Gogu [anonim]

    ce inseamna "show-uri de stand-up comedy"?
    • -5 (5 voturi)    
      re: traducere (Duminică, 22 august 2010, 12:03)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Gogu

      inseamna "mai iesi si tu din casa..."
    • +2 (2 voturi)    
      Seinfeld (Duminică, 22 august 2010, 17:29)

      Lili [anonim] i-a raspuns lui Gogu

      Ai vazut serialul Seinfeld? Asa s-a lansat celebrul Seinfeld. In stand-up comedy. Niste reprezentatii desfasurate de cele mai multe ori in baruri, restaurante, etc, in care un actor de comedie abordeaza diverse teme, desigur intr-o nota umoristica, iar lumea de pe la mese nu se plictiseste.
      • +1 (1 vot)    
        lili,cred ca nu ai buletin... (Duminică, 22 august 2010, 20:48)

        Philibert [anonim] i-a raspuns lui Lili

        numai prostii de sus pana jos ,arata ca esti inca la categoria pedofila
  • +3 (3 voturi)    
    Surprinzator (Duminică, 22 august 2010, 15:52)

    Florin [anonim]

    Niciun arhitect nu e interesat de autorizatia de construire a rivierei. Evident nici Inspectia de Stat in Constructii, ce are sediul vis-a-vis (peste Dambovita), nu e interesata. De ce oare?
    • +1 (1 vot)    
      constructie? (Luni, 23 august 2010, 10:25)

      c [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Nu e interesata de autorizatia de constructie pentru ca nu e o "constructie" propriu-zisa, in cateva saptamani va disparea, nu?
  • +4 (4 voturi)    
    riviera (Duminică, 22 august 2010, 18:49)

    adrian [anonim]

    E patetic locul, ca si primarul nostru, fara cap fara coada, fara nimic, ca si noi :(