Cristian Tabara, audiat la Sectia 9 Politie privind acuzatia ca ar fi abuzat de o minora

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 28 iulie 2010, 14:49 Actualitate | Esenţial

Realizatorul de televiziune Cristian Tabara a fost audiat la Sectia 9 Politie Bucuresti in legatura cu acuzatia conform careia ar fi abuzat o fata in varsta de 12 ani, care este fiica fostei sale iubite, a declarat, pentru Mediafax, purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, Christian Ciocan.

Christian Ciocan a precizat ca realizatorul TV a fost invitat sa dea o declaratie la Sectia 9, marti, unde a negat toate acuzatiile care i s-au adus.

Comisarul Ciocan a mai spus ca politistii au inceput cercetarile dupa ce s-au autosesizat in acest caz, precizand ca presupusa victima nu a depus nicio plangere pana in momentul inceperii verificarilor, ci doar a relatat la Politie despre aceasta situatie.

Totodata, fata de 12 ani si mama sa, care a fost implicata intr-o relatie cu Cristian Tabara, au fost audiate de politisti. Potrivit lui Ciocan, minora a relatat in detaliu cum realizatorul TV ar fi abuzat de ea, pe vremea cand mama sa si Tabara formau un cuplu.

Christian Ciocan a adaugat ca, in urma depunerii declaratiilor tuturor partilor implicate, politistii urmeaza sa desfasoare o serie de acte procedurale.

Contactat, miercuri, de Mediafax, Cristian Tabara a refuzat sa faca orice fel de comentariu.

El declarase marti ca nu stia de acuzatiile care i se aduc si ca va urma calea oficiala in acest caz.

"Nu stiam de acest dosar. Astept intai sa aflu ceva oficial. Daca exista intr-adevar aceasta chestiune, prefer sa urmez calea oficiala. Nu stiu ce este cu toata povestea asta. Este o prostie cap-coada", a spus marti Cristian Tabara.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

7125 vizualizari

  • -19 (21 voturi)    
    parerea mea (Miercuri, 28 iulie 2010, 15:07)

    ady [anonim]

    este ca unii care au studiat teologia datorita gandirii profunde si meditatiei avansate ce o posed dezvolta pe parcursul vietii experiente animalice .. cu predispozitie avansata la orgii
    • +17 (17 voturi)    
      parerea mea (Miercuri, 28 iulie 2010, 16:25)

      amos [utilizator] i-a raspuns lui ady

      este ca unii vorbesc de aiurea, fara sa aiba vreo baza; ca citesc prea mult Click, Libertatea si Cancan.
      hic
      parerea mea ...
  • +13 (13 voturi)    
    Nu cred ca e adevarat! (Miercuri, 28 iulie 2010, 15:16)

    tao980 [anonim]

    Mi-e greu sa cred ca ar fi adevarat. CT nu pare genul care sa comita asa o fapta. Mai degraba pare a fi o cale de a-l compromite sau de a scoate un banut ceva de la el. Asta daca fata fostei prietene sau fosta prietena nu au vreun deranj de care ar trebui sa se ocupe un psihiatru.
  • +8 (8 voturi)    
    Pai altii fac reclamatii... (Miercuri, 28 iulie 2010, 15:47)

    Claude [anonim]

    .... si nu primesc raspuns de la Politie cu anii. Si aici Politia se autosesizeaza de la articole de ziar si declaratii verbale????

    De ce nu se solicita declaratii scrise? Sa vedem dupa aia daca mai reclama astia ceva.
  • +7 (7 voturi)    
    asa asa (Miercuri, 28 iulie 2010, 16:00)

    Constantin89 [utilizator]

    o fi suparat Media Pro ca s-a dus la Televiziunea Nationala
  • -12 (12 voturi)    
    hmm (Miercuri, 28 iulie 2010, 16:07)

    rica [anonim]

    hai Cristine...povesteste-ne cum a fost ..
    • -12 (14 voturi)    
      nu esti singurul.... (Miercuri, 28 iulie 2010, 16:16)

      UnCapsunarCanadian [anonim] i-a raspuns lui rica

      se intampla si la case mai mari... ma gandeam la Roman Polanski
    • +5 (5 voturi)    
      "Cristine" ??? (Miercuri, 28 iulie 2010, 17:11)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui rica

      Vrei sa spui ca il cheama Cristian....
  • +2 (2 voturi)    
    EVZ (Miercuri, 28 iulie 2010, 17:31)

    Anna [anonim]

    Ceva nu se leaga.
    De la tv, Cristian Tabara nu pare genul de om care ar face asa ceva. Dar se mai intampla si surprize neplacute.
    Oricum, prezumtia de nevinovatie in astfel de cazuri nu prea exista - numele ramane patat de astfel de acuzatii, chiar daca se dovedesc neadevarate.
    Ce m-a mirat pe mine mai mult insa au fost declaratiile fostei sotii a lui Cristian Tabara publicte ieri in EVZ. Cine a citit, stie la ce ma refer. Ofera "prea multe" informatii doamna respectiva, informatii intime. Desi ii ia apararea, parca mai mult rau i-a facut.
    • +1 (1 vot)    
      Stiam eu... (Miercuri, 28 iulie 2010, 18:30)

      Aurica [anonim] i-a raspuns lui Anna

      Inca o telenovela.
  • +6 (6 voturi)    
    E ceva ciudat ! (Miercuri, 28 iulie 2010, 18:20)

    madalina [anonim]

    EU, ca mama de fata, daca aflam ca i s-a intimplat asa ceva fetei mele, in secunda doi il castram pe individ, ca prima faza ! Ca asa am inteles, ca fetita i-ar fi spus mamei!
    Dar aceasta persoana, mama copilei, spune ca a aflat dupa o saptamina ce a facut CT, nu ia nici o masura, traieste in continuare cu el citeva luni, dar dupa ce se despart si afla ca CT se casatoreste sambata, deodata o apuca pe micuta aducerile aminte duretoase, si depune plangere !
    NU CRED NIMIC ! Doamna, daca voia sa fie crezuta, trebuia sa reactioneze imediat, nu cu cateva zile inainte ca fostul iubit sa se insoare cu alta ! E mai degraba o razbunare JOSNICA !
    • +2 (2 voturi)    
      CT (Joi, 29 iulie 2010, 1:04)

      rya [anonim] i-a raspuns lui madalina

      sunt sigura ca sunt fantasme d-ale fosteiii..Cn-ar afce asa ceva..T .a abuzat-o ?? i-o fi dat vreo 2 palme.. asta-i abuz ?? se cheama educattie
    • +3 (3 voturi)    
      priveste mai realist (Joi, 29 iulie 2010, 9:23)

      mslliviu [anonim] i-a raspuns lui madalina

      Eu as pune pariu ca mama copilului e suparata ca dupa o relatie cu o "vedeta" nu s-a ales cu mai nimic "financiar" si atunci merge sa iei ceva banuti de la presa de scandal pentru o declaratie.
      De... daca s-a orientat prost, "popii" nu prea au success in tv.
  • +4 (4 voturi)    
    parere (Joi, 29 iulie 2010, 8:59)

    soso [anonim]

    Probabil cineva incearca sa-l denigreze. Oricum trebuie sa fii cel putin cazut in cap sa crezi ca dupa mai mult de un an mai poti dovedi ceva, presupunand chiar ca ar fi adevarat. Poate sa depuna marturie jumatate de planeta, fara probe biologice si raport medico-legal nu poti dovedi nimic. Si astea trebuiau facute atunci, nu dupa un an si ceva, daca parintii fetei erau convinsi de adevarul lor, pentru ca mi-e greu sa cred ca fata nu ar fi spus nimic mamei ei, sau maica-sa nu ar fi observat nici o schimbare in comportamentul fetei sau in starea ei psihica la momentul respectiv. Cine ancheteaza treaba asta, acum, doar risipeste banii contribuabililor, si cine a initiat-o ar trebui pus sa plateasca. Oricum, anchetand acum, nu poti nici macar sa arunci o umbra de indoiala asupra d-lui Tabara, astfel incat sa fie dat afara de la TVR. Pierdere de vreme si de bani.
  • +3 (3 voturi)    
    nu cred (Joi, 29 iulie 2010, 9:12)

    Iasi [anonim]

    Nu cred nimic din toata mizeria asta in care este tarat dl. Tabara.
    Banuiesc ca nu e greu pentru unii sa confectioneze un asemenea caz, care loveste cum nu se poate mai bine imaginea diametral opusa, a bonomului, crestinului ortodox, intelectualului de marca, Cristian Tabara.
    Suntem alaturi de domnia sa si ii dorim sa treaca cu seninatate peste acest val al vietii.Cat despre imagine... stie Domnul cum este cu adevarat.
  • +3 (3 voturi)    
    Rezerve (Joi, 29 iulie 2010, 11:30)

    Brasov [anonim]

    Am niste rezerve cu privire la acest subiect: instictul imi spune ca aceasta femeie are probleme pshihice... Din pacate o foloseste pe fetita pentru a-si ' rezolva " ea frustrarile.
    Dupa parerea mea un pshiholog bun ar putea afla dupa cateva sedinte daca fetita a fost manipulata de catre mama sa faca astfel de declaratii...
    Cert e, ca din nefericire, numele lui Cristian Tabara ramane patat.
  • -3 (3 voturi)    
    tineti-va copiii departe de tabara (Joi, 29 iulie 2010, 13:34)

    nu cred ca e usa de biserica [anonim]

    S-au mai auzit cazuri de astea, si tot asa nimeni nu vroia sa creada. Pina s-a intimplat din nou si din nou.
    Poate ar trebui sa se largeasca investigatiile. Un detector de minciuni, ceva. N-ar fi exclus sa apara alte victime din trecut.
  • -3 (3 voturi)    
    nu iese fum fara foc (Joi, 29 iulie 2010, 14:37)

    Mircea Policarp [anonim]

    Cred ca este ceva adevarat aici.

    Multe colege dintr-un post de televiziune unde-a lucrat c. tabara s-au plins ca individul le-ar fi hartuit sexual.
    • +3 (3 voturi)    
      aiurea (Joi, 29 iulie 2010, 20:07)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Policarp

      de unde ai mai scos aberatia asta? asa va place voua sa inventati. toata povestea pute, este
      - fie o inventie a mamei ( sa astepti un an iar cu 3 zile inaintea casatoriei lui sa apari cu povestea=pute a santaj)
      - fie o aberatie a copilei, complexul electra.
  • -4 (4 voturi)    
    afara cu tabara (Joi, 29 iulie 2010, 16:50)

    Alecu Gheorghe [anonim]

    sper ca c. tabara sa iasa de tot din orice televiziune.