Un judecator de la Tribunalul Dolj, retinut de DNA

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 6 mai 2010, 12:20 Actualitate | Esenţial

Un judecator de la Tribunalul Dolj a fost retinut, joi, de DNA. Potrivit unor surse judiciare, citate de Agerpres, alaturi de acesta au mai fost retinuti si doi avocati.

Magistratul este acuzat de fapte de coruptie, pentru ca ar fi primit 45.000 de euro pentru a da o pedeapsa mai blanda intr-un dosar.

Procurorii Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) au cerut, joi, Sectiei pentru judecatori a Consiliului Superior al Magistraturii incuviintarea retinerii si arestarii in cazul a doi judecatori de la Tribunalul Dolj, acuzati de fapte de coruptie, fiind vorba de Bogdan Diaconescu si Laurentiu Anghel.


Citeste mai multe despre   






















2223 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    in ce dosar ? (Joi, 6 mai 2010, 12:37)

    doljanu [anonim]

    doar de curiozitate, ca ma gandesc ca nu e la indemana oricarui nimuruc sa dea 45000euro spaga...
    oricum, aia din Dolj au renume !
    • 0 (0 voturi)    
      mda (Joi, 6 mai 2010, 14:11)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui doljanu

      problema acolo este ca atat de mult s-au incetatenit acolo afacerile pe baza de cunostinte si atentii incat multi dintre olteni si-au pierdut simtul etic si sunt sincer surprinsi cand se trezesc luati la DNA sau in arest pentru ca au jonglat(cum stiu ei ca se face) cu niste bani sau bunuri.
  • +8 (8 voturi)    
    Nu va pierdeti increderea (Joi, 6 mai 2010, 12:40)

    ady [anonim]

    in judecatorii cinstiti si loiali care exista in sistem, oricat de multe cazuri de acest gen vor mai aparea. Si vor mai aparea cu siguranta. Faptul ca aceste cazuri de coruptie apar in toata splendoarea lor din ce in ce mai des este pentru ca exista o masa critica de judecatori si procurori integri ce-si fac datoria.
    • +1 (1 vot)    
      da vor aparea (Joi, 6 mai 2010, 14:16)

      minny [utilizator] i-a raspuns lui ady

      doar ca din ce vad marea majoritate a cazurilor sunt la craiova, acolo e greu sa gasesti si un singur judecator ok. parchetul dolj ar trebui desfintat pur si simplu, e un cuib de viespi acolo.
    • 0 (0 voturi)    
      101% (Joi, 6 mai 2010, 14:17)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui ady

      101% corect.
      Fie ca numai hotii sa sufere!
  • +7 (7 voturi)    
    Bravo DNA! (Joi, 6 mai 2010, 13:00)

    Cetateanu' Turmentat [anonim]

    hai ca se poate, eu va sustin si sper ca veti avea puterea de a lucra profesionist si legal pana la capat.
  • +4 (4 voturi)    
    suntem de planns ! (Joi, 6 mai 2010, 13:08)

    laura [anonim]

    desfiintati justitia din dolj sau aduceti procurorii si judecatorii de la pitesti , aia isi fac treaba!
  • -6 (6 voturi)    
    DNA-ul lui peste (Joi, 6 mai 2010, 13:25)

    compadre [utilizator]

    Tot auzim ca DNA retine, interogheaza, aresteaza (doar preventiv) dar nu auzim nimic despre condamnari definitive.......
    Presupun ca in cele din urma toti infractorii cotizeaza la partid si brusc devin nevinovati....
    • +2 (2 voturi)    
      again (Joi, 6 mai 2010, 14:14)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui compadre

      ...din nou un individ fara simtul realitatii, care nu intelege diferenta dintre a se intapla ceva si a nu se intampla nimic si se plange de lipsa solutiilor cu perfectiune divina in lumea oamenilor corupti.
    • +2 (2 voturi)    
      pai DNA (Joi, 6 mai 2010, 14:17)

      minny [utilizator] i-a raspuns lui compadre

      doar ancheteaza nu si judeca ;)