Victor Becali injura un sofer italian care parcase in fata restaurantului Perla

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:37 Actualitate | Esenţial

Procurator FIFA Victor Becali a fost filmat in timp ce agresa verbal un sofer italian care incerca sa isi parcheze masina in fata restaurantului Perla din centrul Capitalei, potrivit unei inregistrari video postate pe site-ul Libertatea.ro.

Incidentul a avut loc in momentul in care soferul unui BMW X6 cu numere de Italia incerca sa-si parcheze masina in fata restaurantului. El a fost blocat de un Range Rover din care a coborat furios Victor Becali, care a inceput sa-l injure pe italian.

Potrivit imaginilor difuzate, Victor Becali pare sa il loveasca pe sofer, dupa care scoate din buzunar un teanc de bani pe care ii flutura prin fata acestuia.

"Italianul a avut noroc ca a iesit lumea din magazine si s-a bagat intre el si impresar, altfel cred ca il linsa Becali", a povestit, pentru Libertatea, un martor ocular.

Vezi aici scenele inregistrate in fata restaurantului Perla.


Citeste mai multe despre   






















8269 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    pacat... (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:48)

    coco [anonim]

    daca ala era italiano vero, scotea un ditamai pistolocu, si-l lasa lat pe tziganul becali! pacat, mare pacat ca nu ne-a scapat de el...
  • -6 (6 voturi)    
    super stire (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:55)

    LupuMoralist [anonim]

    va consideram un site serios. daca voua vi se pare concludenta asa zisa filmare cu telefonul mobil, nu mai am ce sa mai zic. eu zic ca in film sunt silvester stallone si madalin voicu. ma poate contrazice cineva? oricum, aste e o stire fara valoare...
  • +12 (12 voturi)    
    neam de golani (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:56)

    florin [anonim]

    asta e familia becali. punct
    • +8 (8 voturi)    
      vezi dex (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:53)

      makedon [anonim] i-a raspuns lui florin

      golani si'au zis si cei dela universitate. i'ar jigni comparatzia.
      adevarul e ca alde becali sunt neam de ciubeni.
      ce sa le ceri celor ce aveau drept unealta de lucru un ciumeg ?!
      • +6 (6 voturi)    
        observatie (Miercuri, 7 aprilie 2010, 14:34)

        florin [anonim] i-a raspuns lui makedon

        pe "golanii" de la universitate ia facut asa un mitocan bolsevic si vanzator de tara. neamul becalilor este un neam golanesc in intelesul real al cuvantului
      • 0 (0 voturi)    
        ciuben (Miercuri, 7 aprilie 2010, 16:44)

        k7 [utilizator] i-a raspuns lui makedon

        Niciun rezultat relevant pentru „ciubeni”.
        • +1 (1 vot)    
          nici ei nu's ciobani adevaratzi (Miercuri, 7 aprilie 2010, 17:30)

          k9 [anonim] i-a raspuns lui k7

          "Niciun rezultat relevant pentru „ciubeni”.

          poate'i gasesti pe alde becali icisha:

          GOLÁN, -Ă, golani, -e, s.m. şi f. (Peior.) 1. Om fără ocupaţie, care bate toată ziua drumurile fără să facă nimic util; derbedeu. 2. (Adesea adjectival) Om sărac, zdrenţăros, care nu are cu ce se îmbrăca.

          totzi sunt f. ocupatzi, nu's saraci sau zdrentzarosi, sun europarlamentari, oameni de binitz...
  • -5 (5 voturi)    
    Se pare ca cei doi aveau o discutie (Miercuri, 7 aprilie 2010, 11:57)

    klaus [anonim]

    inceputa mai demult si Becali l-a urmarit ca sa clarifice situatia... Avand invedere ca nu se stie ce se petrecuse mai inainte e cam greu sa il judeci pe Victor in acest caz... Desigur comportamentul lui lasa de dorit dar clar nu e legat de parcarea aceea ci mai degraba de un eveniment anterior (chiar spune si se aude "era sa ma lovesti")
  • +5 (5 voturi)    
    Pedeapsa (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:02)

    Patriarhul [anonim]

    Bai Becali, termina cu prostiile.
    Ai cruce la vila, ne miluiesti biserica stramoseasca cu bani multi, ne ajuti preotii,...

    Foarte bine. Dumnezeu sa primeasca (prin intermediul BOR desigur).

    Dar, nu ne pune fata-n-fata cu dracu. Acum vor iesi toti sa spuna ca Biserica are fata lu' Becali.

    Bai frate, bate-te si tu prin curte, nu te lasa filmat, iar daca totusi te filmeaza incearca si tu vreo 10 cruci pe secunda sa placa la bobor.

    Apoi din miliardul furat da si tu cateva sute de lei pe la cersetori cand se afla televiziunea prin preajma.
    Uite, maine fa-ti pomana cu ceva babe sa stergi pacatu' cu papistasul.

    Babele ti le furnizam noi. Tot ne stau pe cap.
    Tot noi chemam pe baietii de la antene. Bineeee?

    Ah mai avem si o biserica de renovat. Am putea lua din banii pentru scoala de langa sau terenul de sport de peste drum. Faci tu diligentele necesare nu-i asa?
    Si spui ca pana acum, ca din banii tai! OK?
  • -8 (10 voturi)    
    Asta-i România Portocalie. (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:07)

    ixulescovici [anonim]

    Un ţigan din Cizmă contra unuia din Mămăligă. Unde mai pui că şi din Bucureşti.Trebuiau lăsaţi să se încaiere. Doi cocălari schimbându-şi pumni şi palme.
    Circ,chiar un circ nesponsorizat de PDL pentru p...me.
  • +6 (8 voturi)    
    ...tot Basescu (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:31)

    noki [anonim]

    D-le,
    Dta il scuzi astfel astfel pe Becali, justificand marlania lui si punand-o pe seama unui partid, sau om.
    Asa nu putem pune la locul lor acesti indivizi, ci doar aratam ca nu stim de unde vine neamul prost si unde ii e locul in societate.
  • +5 (5 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:42)

    Dorin [anonim]

    Fratii Becali si varul lor reprezinta fara nici un fel de indoiala adevarate pericole publice. Iesirile lor violente sunt din ce in ce mai dese. Oare ii mai poate pune la punct cineva pe indivizii astia trei????
  • +7 (7 voturi)    
    Marlania si violenta ingroapa Romania (Miercuri, 7 aprilie 2010, 12:45)

    Cristi [anonim]

    Intr-o tara normala asta era saltat de politie pentru tulburarea linistii publice si agresiune. Unde e politia? Doarme? Ori ii este cumva frica de clica Becali?
  • +6 (6 voturi)    
    eu (Miercuri, 7 aprilie 2010, 14:13)

    mda [anonim]

    dar poate se duce nenea becali in sicilia.. parcheaza in fata unui restaurant controlat de cossa nostra sau camorra, si incepe sa se agite el acolo in fata lor..

    ca acolo iese unul cu pistolul si il impusca in figura (sa nu mai fie recunoscut de neamuri la morga)

    da Doamne sa se intample asa ceva.. mai scapam si noi de o scursura a societatii
  • 0 (0 voturi)    
    Tocmai am citit (Miercuri, 7 aprilie 2010, 14:41)

    Vizitiul [utilizator]

    Articolul asta: http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-7103204-grabeste-sau-sparg.htm
  • +3 (3 voturi)    
    Becali familia falita (Miercuri, 7 aprilie 2010, 16:43)

    georgio [anonim]

    Cam rau stau cu nervii de cand sunt un pic cam faliti fratii Becalii. Sa il vad si pe asta micu Victoras la fel de artagos cand o sa il caute Ivan si Vasili bravi recuperatori ucrainieni. Vad ca surmenajul falimentului il face eroic fata de un italian oarecare din Bucuresti.
    Si-o cam cauta de la un timp fratiorii si cred ca sunt mari sanse sa auzim zilele astea ca o sa si-o ia unul din ei in stil mare.