Perchezitii in Prahova, Dambovita si Bucuresti pentru a depista o retea de hoti de apartamente

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Marţi, 23 martie 2010, 6:49 Actualitate | Esenţial

Mai multe perchezitii au avut loc, marti dimineata, la Valenii de Munte, Ploiesti, Targoviste si Bucuresti, politistii incercand sa anihileze o retea de hoti de apartamente.

Purtatorul de cuvant al Capitalei, Cristian Ciocan, a declarat ca sunt vizate noua persoane. Patru persoane au fost retinute, iar un alt suspect a fost deja, arestat, in Grecia.

Cristian Ciocan a descris, la Realitatea TV, ca hotii operau "la pricepere", adica fortau usa sau rupeau butucul pentru a patrunde in locuinta. 


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1212 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Hoti ...DE apartamente? (Marţi, 23 martie 2010, 8:24)

    un roman [anonim]

    Din ce am citit in articol, cred ca e vorba de hoti DIN apartamente! Ca hotii DE apartamente... cred ca e greu de dus in spinare un apartament! Oricum, cei care fura apartamentele, o fac prin agentiile imobiliare, inseland batranii si avand un notar alaturi! Uneori chiar si Politia! Plus vreo 2-3 parlamentari, ca sa aiba spatele asigurat!
    • 0 (2 voturi)    
      Ei,DE apartamente, (Marţi, 23 martie 2010, 11:00)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      daca asa au scris oamenii astia...Probabil forteaza usa,impacheteaza respectivul apartament,il pun in 1-2-3 plase de alea mari de rafie de la Europa si-l cara in portbagaj.Mare branza...O garsoniera cred ca merge intr-un portbagaj de Tico,iar un viloi cu o Dacie papuc...Lejer....De ce esti si matale asa carcotas si nu crezi ca e posibil?!
  • +1 (1 vot)    
    purtatorul de cuvant al capitalei (Marţi, 23 martie 2010, 9:59)

    tom_dog [anonim]

    Buna treba asta cu "purtatorul de cuvant al Capitalei, Cristian Ciocan". In sfarsit, Capitala are si ea un purtator de cuvant. Sa vezi babilonie cand s-or intalni purtatorii de cuvant ai tutoror capitalelor. Presupun ca fiecare va aduce cate un cuvant (cuvantul pe care se nimereste sa-l poarte) si se va face o petitie maaaare .... in toate limbile pamantului.
    • 0 (0 voturi)    
      greu cu astia (Marţi, 23 martie 2010, 11:17)

      Ci Ciong [utilizator] i-a raspuns lui tom_dog

      se vede ca a picat piata imobiliara... iti dai seama ca o sa mai urmeze dastea cu mafioti la puscarie ca daca nu au vandut apartamentul nu au mai avut banu de spaga de dat la putorile astea corupte din politie... tribunale, financiar... si zbang... bulau, nu te opui mafiei guvernamentale... cu astia platesti sau puscarie
  • -1 (1 vot)    
    si ce-au vrut sa gaseasca la perchezitie? (Marţi, 23 martie 2010, 11:17)

    Codruta N [utilizator]

    Apartamentele furate, impachetate si ascunse bine, intr-o garsoniera? >:)
  • 0 (0 voturi)    
    Usa de la lift (Marţi, 23 martie 2010, 12:10)

    Vizitiul [utilizator]

    Am sa-mi leg apartamentul de usa de la lift, cu lantul :)
  • +1 (1 vot)    
    De unde a plecat totul. (Marţi, 23 martie 2010, 18:32)

    florinm [anonim]

    Pai se zice hoti de buzunare si nu din buzunare.