VIDEO Un sofer din Sibiu, devenit cunoscut dupa ce a dansat la volanul TIR-ului, a fost prins baut la volan

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 14 martie 2010, 18:40 Actualitate | Esenţial

Un barbat din judetul Sibiu, botezat de presa "Tarzan" dupa ce a condus un TIR dansand la volan, a ramas duminica fara permis, fiind prins de politisti in timp ce conducea sub influenta bauturilor alcoolice prin municipiul de pe Cibin, transmite Agerpres. Anul trecut, el a postat pe Internet un film facut in 2007, in care putea fi vazut dansand la volan in timp ce conducea un autotren pe o autostrada din Belgia.

Iulian Breazu, care este originar din localitatea Talmaciu, a fost oprit de politistii rutieri duminica in timp ce conducea prin municipiul Sibiu. Inspectorul de politie Bogdan Maxim, de la Serviciul Rutier al IPJ Sibiu, a afirmat ca rezultatul alcoolemiei lui Breazu a fost de 0,18 miligrame per litru alcool pur in aerul expirat.

Iulian Breazu, 24 de ani, a postat anul trecut pe internet un filmulet pe care il facuse in 2007, in timp ce conducea un autotren pe o autostrada din Belgia si in care dansa la volan. Breazu detine permisul de conducere din 2005, conform propriilor declaratii. El a fost amendat pana acum de cinci ori de catre politistii rutieri.

Vezi mai jos filmul facut pe autostrada din Belgia.



Citeste mai multe despre   






















4202 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    iarasi? (Duminică, 14 martie 2010, 21:02)

    Mircea [anonim]

    Iarasi scursura asta? Trebuia sa i se ia de atunci permisul, fara drept de a conduce vreo 10 ani.
    • 0 (0 voturi)    
      In ce baza? (Duminică, 14 martie 2010, 21:34)

      Theo [anonim] i-a raspuns lui Mircea

      Deci intr-adevar omu' nu e chiar pe treaba lui, se pare ca are mari lipsuri, dar nu l-as numi "scursura" si te asigur ca nici nu ar fi existat o baza normala si legala de a-i lua permisul in baza acestui filmulet.
      • +2 (2 voturi)    
        Cred (Luni, 15 martie 2010, 1:05)

        HESS [anonim] i-a raspuns lui Theo

        Ca in baza de a fi un pericol public si bagat la socola si indopat de pastile.
  • -1 (1 vot)    
    nebun (Duminică, 14 martie 2010, 21:27)

    andrei [anonim]

    ce nebun. atat pot spune.
    si taran pe deasupra.
  • 0 (0 voturi)    
    wow! (Duminică, 14 martie 2010, 21:47)

    alex [anonim]

    ce stire...
  • +1 (1 vot)    
    pai asta mai are permis !? (Luni, 15 martie 2010, 8:42)

    toma [anonim]

    politie ce faci ?
    asta-i pericol public !
  • 0 (0 voturi)    
    pai asta mai are permis !? (Luni, 15 martie 2010, 8:42)

    toma [anonim]

    politie ce faci ?
    asta-i pericol public !
  • 0 (0 voturi)    
    cred ca omul e nevinovat (Luni, 15 martie 2010, 12:41)

    mos ion roata [utilizator]

    Cineva l-a pacalit ca a castigat alegerile de la el din sat si omul s-a exteririzat ca dupa o campanie grea.Parca am mai vazut undeva asa ceva.