Consiliul interministerial pentru avizarea lucrarilor publice va fi condus de Elena Udrea

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 11 martie 2010, 14:20 Actualitate | Esenţial

Un Consiliu Interministerial de Avizare Lucrari Publice de Interes National si Locuinte a fost infiintat, pe langa Ministerul Dezvoltarii Regionale si Turismului, printr-o hotarare de guvern publicata joi in Monitorul Oficial, informeaza Agerpres. Hotararea de Guvern a fost luata in sedinta din 23 februarie.

Consiliul are ca scop analizarea si avizarea documentatiilor tehnico-economice aferente proiectelor de investitii publice care sunt in competenta de aprobare a Guvernului.

Format din 11 membri, Consiliul este prezidat de ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea.

Ceilalti membri ai consiliului interministerial sunt reprezentanti ai ministerelor Transporturilor, Economiei, Administratiei si Internelor, Finantelor, Mediului, Agriculturii, Sanatatii, Apararii, la care se adauga un reprezentant al Secretariatului General al Guvernului.


Citeste mai multe despre   






















887 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Udrea e in toate... (Joi, 11 martie 2010, 14:40)

    taranistu [utilizator]

    nu uitati PDL isti!
    • +2 (2 voturi)    
      Udrea (Joi, 11 martie 2010, 15:20)

      HESS [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Tot timpul acolo unde sant alocate cele mai mari fonduri sau unde iese lozul ,,gras,,.Partidul are sacul gol .
    • 0 (0 voturi)    
      Numai unul e invers (Joi, 11 martie 2010, 17:07)

      eu [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Afirmatia e de tip Vanghelie, adica ergonomica.
      Ce minte, domne, ce caracter, ce minte, ce minte!
    • 0 (0 voturi)    
      lupoaica neamului (Joi, 11 martie 2010, 21:40)

      mamma mia [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      uite asa o sa alapteze toti bebelushii neamului care sunt vaduviti de sinul matern , din varii motive
      patria e salvata
  • +1 (1 vot)    
    udrea (Joi, 11 martie 2010, 14:48)

    bc [anonim]

    am ajuns sa vad inca o ineptie a ac guv. e ca la pnl siau psd. toate partidele au oameni orchestra. nu se gasea unul corespunzator ?
  • +1 (1 vot)    
    aha... (Joi, 11 martie 2010, 14:51)

    liviu_ [utilizator]

    noi modalitati de a lua spaga... la mai mare!
    • 0 (0 voturi)    
      comunism (Joi, 11 martie 2010, 22:07)

      adela [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      De ce orice modalitate prin care guvernul încearcă ceva nou este luată în derâdere și dată la fund din prima, Elena Udrea chiar poate să schimbe ceva în România. Dar are nevoie de oameni care să creadă în ea. Nu mai gândiți ca pe vremea comunismului când totul era pierdut, dacă noi nu ne schimbăm mentalitatea, Dna Udrea nu poate să schimbe nimic, și nici ceilalți din grupul de guvernare.
  • +2 (2 voturi)    
    curat romanesc.. (Joi, 11 martie 2010, 14:54)

    catalin [anonim]

    curat romanesc! am desfiintat organisme.. infiintam altele
    • 0 (0 voturi)    
      schimbare (Joi, 11 martie 2010, 22:21)

      cati [anonim] i-a raspuns lui catalin

      dacă ceva nu merge trebuie schimbat, Elena Udrea a venit cu ideea aceasta pentru eficienta, felicitari ei
  • 0 (0 voturi)    
    fara (Joi, 11 martie 2010, 18:10)

    gabriela [anonim]

    hai sa asteptam sa vedem ce hotarari ia, sa nu aruncam cu noroi inainte; mie mi se pare o femeie desteapta si, la cat e de hulita( de cele mai multe ori nejustificat), nu cred ca risca fapte de genul celor pe care le-ati reclamat deja. E plina lumea de rautati, hai sa avem putina rabdare, sa urmarim pe indelete ca sa intelegem intregul, nu doar bucatica.
  • 0 (0 voturi)    
    usual (Joi, 11 martie 2010, 20:41)

    marinescu_ana [utilizator]

    ca de obicei presa se grabeste sa o judece pe Elena Udrea inainte de a-si incepe activitatea in cadrul acestui consiliu. Eu cred ca isi merita acest loc si va putea urmari mai indeaproape implementarea proiectelor precum cel destinat locuintelor pentru tineri sau reabilitarea termica a blocurilor.
  • 0 (0 voturi)    
    forta (Joi, 11 martie 2010, 22:04)

    marian [anonim]

    Probabil că Elena Udrea este printre puținele persoane capabile să facă ceva în domeniul public! Succes!