Presedintele Basescu viziteaza Japonia in urmatoarele 3 zile

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 8 martie 2010, 16:20 Actualitate | Esenţial

Presedintele Romaniei, Traian Basescu, va efectua o vizita oficiala in Japonia, in perioada 09 – 11 martie 2010, la invitatia Majestatii Sale Imperiale, Imparatul Akihito, informeaza Administratia Prezidentiala.

In cadrul vizitei, presedintele Traian Basescu va avea intalniri oficiale cu Majestatile Lor Imperiale, Imparatul Akihito si Imparateasa Michiko, cu Primul-ministru si cu presedintii celor doua Camere ale Dietei japoneze.

De asemenea, presedintele Romaniei va avea intrevederi cu reprezentantii Federatiei Japoneze de Afaceri - Keidanren, va participa la deschiderea Forumului de afaceri romano-japonez si se va intalni cu reprezentantii comunitatii romanesti din Tokyo.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1754 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    HAI CU GALERIA ANTENA3 ! (Luni, 8 martie 2010, 17:02)

    Adrian M [utilizator]

    Ia sa-i vedem pe ISTERICI cum o sa toace o saptamina de azi incolo ca Base pleaca la tratament sau cine stie ce mai sint in stare sa inventeze nesimtitii de serviciu ai mass-mediei romanesti.
    Sa va sufle alizeul in elementii antenelor pina vor darma de pe coperis! SIC!
    • -1 (3 voturi)    
      Ce idee?! (Luni, 8 martie 2010, 20:49)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Adrian M

      Nu m-as fi gandit la asa ceva, dar atunci cand un pedelist sau admirator PDL ca tine vine cu acest subiect nu pot sa nu ma gandesc ca fara foc nu iese fum.

      Deci, nu nesimtiti de serviciu inventeaza boala lui Base, ci unii ca tine care introduc acest subiect in discutie.
      Dupa cum vezi, tu insuti ai atins acest subiect. De ce?
    • 0 (0 voturi)    
      muribundu' (Marţi, 9 martie 2010, 15:17)

      asaish [anonim] i-a raspuns lui Adrian M

      Asa e,fraierica!Crezi ca imparatul Japoniei nu mai are cu cine sa se intalneasca?Base' i-si cauta leac pt. ficati!Cine e istericu'?
  • -11 (13 voturi)    
    subiect (Luni, 8 martie 2010, 17:04)

    1acolo [anonim]

    tara arde si base se plimba ...
    • +8 (10 voturi)    
      cum o dai nu-i bine (Luni, 8 martie 2010, 17:17)

      phane [anonim] i-a raspuns lui 1acolo

      Mda, pana acum ziceati ca e izolat international, ca nu-l baga nimeni in seama. Acuma, daca se duce in vizite externe, iar nu e bine.

      Data viitoare ziceti direct: ba, de ce n-ai sapca ?
      • +1 (1 vot)    
        isi trateaza canceru (Luni, 8 martie 2010, 19:24)

        asus [utilizator] i-a raspuns lui phane

        se duce pt metastaze
  • +7 (11 voturi)    
    izolarea internationala (Luni, 8 martie 2010, 17:12)

    mary [anonim]

    Asa, cum se spunea : cat suntem de izolati d.p.d.v.international ! Acum se comenteaza ca administratia prezidentiala are un buget mai mare decat in 2009. Dar cum ar putea presedintele sa calatoreasca,fara bani, ca sa nu fim izolati ? Si asa are un avion ca vai de lume.
    Dar cine vrea sa carcoteasca, carcoteste orice ar face. De fapt important este ca lumea sa ramana cu impresia ca nu face nimic bun.
  • -5 (9 voturi)    
    Galeria (Luni, 8 martie 2010, 17:13)

    Adrian M [anonim]

    Normal ca base pleaca la tratament... Altfel, cui foloseste o astfel de vizita?
    • +2 (6 voturi)    
      Umbra, vezi ca te calc! (Luni, 8 martie 2010, 17:27)

      Adrian M [utilizator] i-a raspuns lui Adrian M

      Ba nea Caisa, vezi ca-mi folosesti numele aiurea, macar ai curajul si ia-ti un certificat de nastere in original, nu mai fura "copii xerox" ; lipsit ce esti de imaginatie !
      • +1 (1 vot)    
        de coincidente (Luni, 8 martie 2010, 20:39)

        Adrian M [anonim] i-a raspuns lui Adrian M

        ai auzit?
      • +1 (1 vot)    
        sau te crez (Luni, 8 martie 2010, 20:41)

        Adrian M [anonim] i-a raspuns lui Adrian M

        unicul si de neinlocuit, umbra ce iesti...
  • +2 (2 voturi)    
    Suita (Luni, 8 martie 2010, 17:33)

    Mihai [anonim]

    Profita de aceasta plecare si alte persoane care fie..se plimba pe banii nostrii fie se lingusesc cu ocazia asta pe langa Basescu. Un exemplu este delegatia CCIB condusa de lingaul sef Dimitriu, care acu incearca sa intre in gratiile noii puteri. Pe principiul vin ai nostrii, pleaca ai nostrii. gudurosenia sa traiasca
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns la mail-ul lui MIHAI (Marţi, 9 martie 2010, 16:45)

      Irina [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Auzi, tu crezi ca o personalitate de rangul lui Dimitriu are nevoie sa se "gudure" (asa cum ai zis tu)? Este o persoana extrem de inteligenta si un om care a facut ceva in tara asta.
  • +1 (1 vot)    
    Ce bolnav, mai baieti... (Luni, 8 martie 2010, 21:33)

    Adi AR [utilizator]

    ...am auzit ca merge la un curs de aikido, se pregateste pe cand preda mandatul..
  • -1 (1 vot)    
    OTV la inaltime comparandu-se cu antena3 (Marţi, 9 martie 2010, 1:02)

    brosovean [anonim]

    bine zis <istericii astia> d la antena3,acuma c sa faca si ei,sunt sau nu obligati trebuie sa vorbeasca k sa isi ia si ei salariu...oricum e un post de 2 lei si cik mai are si audientza=)))
    stai sa vezi c o sa scoata astia,k a plekt sa se trateze de cancer,k e p moarte,numa numa sa nu il dea decedat:))