Designerul Razvan Ciobanu a intrat in vizorul DIICOT pentru ca ar fi cumparat cocaina

de R.P.     HotNews.ro
Miercuri, 17 februarie 2010, 12:10 Actualitate | Esenţial

Razvan Ciobanu
Foto: razvanciobanu.com
Creatorul de moda Razvan Ciobanu a intrat in vizorul procurorilor Directiei de Investigare a Infractiunilor de Criminalitate Organizata si Terorism (DIICOT), dupa ce ar fi cumparat mai multe doze de cocaina de la dealeri, informeaza Mediafax. Designerul a fost monitorizat de politisti sub acoperire, care urmareau o retea de traficanti de droguri in cluburile din Capitala si in hoteluri de lux.

Designerul a fost depistat in timp ce anchetatorii DIICOT ii urmareau pe membrii unei retele de traficanti de stupefiante din care ar face parte si Cristian Paraschiv, unul dintre participantii la show-ul TV "Rataciti in Panama", difuzat la Kanal D, transmite sursa citata. Potrivit acesteia, Cristian Paraschiv a fost arestat pentru trafic de droguri in octombrie 2009 si a recunoscut in fata anchetatorilor ca Razvan Ciobanu era unul dintre clientii sai.

Creatorul de moda ar fi cumparat cocaina de la unul dintre dealerii gruparii, Vasile Ciobanu, zis "Raj", dar si de la ofiterul Gheorghe Curelea, din cadrul Politiei Sectorului 4, arestat deja in acest dosar.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

2196 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    who cares? (Miercuri, 17 februarie 2010, 12:37)

    andrei [anonim]

    cand o sa incetati cu stirile astea de lumea a treia?
    lumea e libera sa faca ce vrea , acest articol seamana cu cele de la stirile de la ora 5 cand oamenii se omoara se sinucind etc,
    macar voi dati dovada de intelepciune si nu mai difuzati asemenea stiri de 2 lei cu care se bate militiain piept,
    ce mai realizari ale Politiei Romane,
    Nu vi rusine ? tot cu cazuri de astea marunte cand adevartii traficanti si hoti ce ne fura de la nastere stau liberi bine mersi!!!! //.(editat de HotNews.ro)
    • 0 (2 voturi)    
      de ce ? (Miercuri, 17 februarie 2010, 14:34)

      maria [anonim] i-a raspuns lui andrei

      De ce nu ai postat comentariul asta cand a fost vorba despre Mutu, atunci l-ati mancat de viu,ca, de .. e Mutu,acum,cand e vorba despre un anonim, il aparati...asa suntem noi,romanii...
    • -2 (2 voturi)    
      esti naiv (Miercuri, 17 februarie 2010, 15:16)

      titirica [utilizator] i-a raspuns lui andrei

      a face fiecare ce vrea = anarhie.

      ne uitam toti spre vest si admirat civilizatia de acolo, insa acea civilizatie este bazata pe un control foarte strans... educatia, cu atat mai mult la un popor ca al nostru, se poate face doar prin pedepse aprige, exemple si amenzi usturatoare....alta varianta nu exista - nu avem mentalitate pentru altceva

      deci...dl/dna Ciobanu trebuie acum sa plateasca ... si inca foarte scump
  • 0 (10 voturi)    
    so what ? (Miercuri, 17 februarie 2010, 12:39)

    so ? [anonim]

    Fiecare face ce vrea cu viata lui !

    Daca o sa am ocazie sa cumpar cocaina, o sa prizez si eu. Care-i problema ?!

    E un drog f. ok.

    Ce, parca dacii cu care tot prostu' se mandreste ppe meleagurile astea nu bagau si ei canepa pe foc ?
    • -2 (10 voturi)    
      Atunci... (Miercuri, 17 februarie 2010, 12:48)

      Carina [anonim] i-a raspuns lui so ?

      Te duci in jungla si consumi ce vrei. Si in Olanda se poate sa-ti fie mai bine din punctul asta de vedere. Deocamdata, faci ce vrei in limitele permisivitatii societatii in care traiesti. Esti cam relaxat...ai luat ceva de dimineata?
    • 0 (6 voturi)    
      Da e f. ok, dar da dependenta (Miercuri, 17 februarie 2010, 13:05)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui so ?

      Si ajungi in sevraj, dar in rest e f. ok.
      Asta e legea acum si e ilegal consumul de cocaina.
    • +1 (5 voturi)    
      Dutch-ii o fac si astazi, (Miercuri, 17 februarie 2010, 13:45)

      ion [anonim] i-a raspuns lui so ?

      doar ca putin mai la vest. Si nu va mai laudati atata ca va trageti dintr-un popor de oameni integri si muncitori care atunci cand au vazut ce pacoste de hotie si minciuna vine peste ei odata cu stapanirea romana au luat-o din loc spre apus si nu s-au mai oprit pana ce nu li s-a pus oceanul de-a curmezisul.
  • +1 (7 voturi)    
    tigari da, cocaina ba...e corect ??? (Miercuri, 17 februarie 2010, 13:51)

    fana [anonim]

    de ce nu interzic si tigarile. si ele sunt un drog si din cauza lor, mor milioane de oameni....sau aici sunt alte interese ???
    • -1 (3 voturi)    
      ... (Miercuri, 17 februarie 2010, 14:16)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui fana

      inca n-am auzit pe nimeni sa vanda tot din casa din cauza dependentei de tigari.
      mai nou au si dealerii postaci?
      • -2 (2 voturi)    
        chiar asa... (Miercuri, 17 februarie 2010, 14:53)

        sting [anonim] i-a raspuns lui tirolez

        dar am auzit multi ca-si dau mare parte din salariu pe tigari.....mai nou au si fraierii postaci
        • 0 (0 voturi)    
          pentru dealeri si fraieri! (Miercuri, 17 februarie 2010, 18:32)

          Mihaela [anonim] i-a raspuns lui sting

          V-as lua pe toti si v-as duce intr-o clinica de oncologie ca sa vedeti cum arata si ce indura un bolnav cu cancer de plaman si apoi intr-un centru de dezintoxicare sa vedeti cum face un drogat in sevraj. Si apoi sa faceti pe desteptii cu So? si fiecare face ce vrea. Ca de criminali,hoti si violatori de copii e plina tara.
  • 0 (2 voturi)    
    nu se spune pe unde o tragea (Miercuri, 17 februarie 2010, 13:55)

    Bilbo [anonim]

    Dl Razvan Ciobanu o priza pe F.U.N.D. aici e noutatea
  • +1 (5 voturi)    
    Mda (Miercuri, 17 februarie 2010, 14:13)

    Deepstereo [utilizator]

    Faza naspa e ca el e doar consumator. Cred ca e treaba fiecaruia ce face cu propriul corp. Cred ca politia trebuie sa se ocupe de traficanti, datorita carora aceste substante si ajung pe piata. Consumatorii sunt prinsi la perete si nici nu pot solicita tratament ca sa nu aiba probleme cu politia. Think about it
    • 0 (0 voturi)    
      adica nu cel care cumpara e vinovat (Miercuri, 17 februarie 2010, 18:33)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui Deepstereo

      ci cel care vinde?Pai ce,i-a pus pistolul la tampla sa cumpere?