VIDEO Primarul PDL si viceprimarul din Ramnicu Valcea, condamnati definitiv la 3 ani si jumatate de  inchisoare

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 27 ianuarie 2010, 16:28 Actualitate | Esenţial


Primarul municipiului Ramnicu Valcea, Mircia Gutau (PDL) si fostul viceprimar Nicolae Dicu au fost condamnati definitiv, miercuri, de catre Inalta Curte de Casatie si Justitie la cate trei ani si jumatate de inchisoare cu executare, perioada din care le va fi scazuta perioada arestului preventiv, informeaza NewsIn. UPDATE: Vicepresedintele PD-L, Sulfina Barbu a declarat pentru Hotnews.ro ca situatia lui Mircia Gutau va fi discutata la sfarsitul saptamanii in Colegiul Director de la Poiana Brasov.

Gutau a fost condamnat pentru luare de mita, iar Dicu pentru complicitate la luare de mita. Cateva luni din pedeapsa se vor deduce prin perioada petrecuta de cei doi in arest preventiv.

Curtea de Apel Constanta a respins, in aprilie 2009, contestatia formulata de Directia Nationala Anticoruptie (DNA), in procesul edililor municipiului Ramnicu Valcea, primarul Mircia Gutau si fostul viceprimar Nicolae Dicu, acuzati de luare de mita, respectiv de complicitate la luare de mita.

Vicepresedintele PD-L Sulfina Barbu a declarat ca Mircia Gutau este in prezent presedinte interimar al organizatiei PD-L Valcea. "In mod sigur se va discuta in Colegiul Director cazul domnului Gutau, mai ales ca este si presedinte interimar de organizatie. Deocamdata atat pot sa va spun, nu am luat legatura inca cu cei din partid", a explicat vicepresedintele PD-L. 

Mircia Gutau ocupa in prezent functia de presedinte interimar al organizatiei judetene a PD-L si pe cea de presedinte al organizatiei municipale. Conducerea PD-L i-a solicitat lui sa preia postul de presedinte interimar dupa alegerile parlamentare din 2008.

La vremea respectiva, Vasile Blaga i-a cerut lui Mircia Gutau sa demonstreze ca poate obtine performanta electorala cu PD-L si in teritoriu. La alegerile prezidentiale, Traian Basescu a obtinut in Valcea un procent de 43%. Gutau intentiona sa candideze pentru sefia PD-L Valcea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7212 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    adica (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 16:41)

    stefanoiu [utilizator]

    Adica intra acum la inchisoare sau au scapat fiindca au trecut cei 3 ani si jumatate de atunci?
    Ca nu se intelege.
    • +8 (10 voturi)    
      lamurire (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 16:56)

      masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui stefanoiu

      este specificat cateva luni li se vor deduce adica vor face inchisoare 3 ani jumatate- cele cateva luni petrecute in arest. Daca au stat 3 luni vor face inchisoare 3ani si 3 luni etc
    • +7 (9 voturi)    
      Adica (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 16:59)

      Poc [utilizator] i-a raspuns lui stefanoiu

      Adica intra acu la inchisoare 3,5 ani din care se scade cat au stat in arest preventiv (si aia tot inchisoare e)
    • -16 (26 voturi)    
      Asrta e justitia portocalie.... (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:15)

      Fane spoitoru [anonim] i-a raspuns lui stefanoiu

      Ambii indivizi, sunt jigodii portocalii de frunte care au reusit "performanta" de a vopsi pe timpul campaniei electorrale prezidentiale, sa vopseasca si sa umple orasul cu portretul unui individ care parea chior de un ochi... Au mancat la bani nemunciti ca nu va puteti inchipui... Si unde mai puneri ca nevasta lui Gutau, e notar public... deci familiara intrucatva cu aspectele legale. Dar ce conteaza? cand eba aprimit de la Valcea nr. comandat d voturi si marinarul la fel? ce conteaza ca o groaza de echipamente domnate de austrieci pentru realizarea instalatiei de aductiune gaze a disparut pur si simplu fara urma.... Eu zic ca pedapsa celor doi sa fie transferate la domnul Adrian NASTASE ca dumnealui e abonatul de serviciu la chestii d'astea...
      Jos portocaliiii! La ocna, jjigodii hoate si perfide!!
      • +5 (7 voturi)    
        nici justitia nu e buna cand intra tot pdl la pusc (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:55)

        dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Fane spoitoru

        puscarie? hai nu ne spui? nu este bine ca intra retardatii aia in puscarie? NOOO. Tot nu e bine. Bravo!
      • +8 (8 voturi)    
        nastase (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:07)

        alpha [utilizator] i-a raspuns lui Fane spoitoru

        cati primari psd au fost inchisi pe vreme lui nastase ? aud ?
    • -4 (8 voturi)    
      Solutie contrară practicii CEDO (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:23)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui stefanoiu

      Incredibil !
      Va rog indicati numele judecatorilor.
      In principiu nu merge condamnarea
      in ultima instanta dupa ce s-au
      pronuntat achitari la instantele mai mici.
      Intr-o forma pe intelesul boborului:
      procesul nu este echitabil daca audierea inculpatilor s administrarea probelor nu se reface de catre instanta care care condamna.
      In speta Spanu contra Romania
      Statul roman a fost condamnat exact pe o situatie ca aceea a smecherilor de la Valcea.
      La fel speta Ecbatani cpntra Suedia
  • +9 (15 voturi)    
    Ca sa fie primavara (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 16:59)

    Florin [anonim]

    ii musai sa fie condamnati mai multi si sa li se confiste averile. Da probabil astia 2 n-au decartat mai sus. Asa le trebe!
    • +15 (17 voturi)    
      totusi (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:17)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      E bine ca pe vremea PDL se pot aresta si condamna chiar si primari PDL. Se intimpla pe vremea PSD asa ceva? Eu, cel putin nu imi amintesc.
      • -1 (9 voturi)    
        Si aia (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:20)

        Mihai Gorjanu [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

        Si aia furau, dar mai cu fereala, pe cand PD-listii nu se mai satura desi au bagat mana pana la cot. Oricum, javre si unii si altii!
    • +13 (13 voturi)    
      incredibil (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:19)

      Lolek [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Este o stire pozitiva. Ce reziolvi cu carcoteala asta frustrata? Ai senzatia ca motivezi judecatorii, procurorii, DNA-ul sau pe cine?

      Da, dom'le, e o veste buna! La mai mare si bravo celor care-si fac treaba cum trebuie!
  • +9 (9 voturi)    
    Era şi cazul.. (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:16)

    andi [anonim]

    .. să vedem vreo doi acuzaţi de acest DNA. Numai să nu fie praf în ochi.
  • +13 (13 voturi)    
    primul caz (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:18)

    eu [anonim]

    cred ca e primul caz de edil din romania bagat la parnaie pentru mita .... suntem pe drumul cel bun ... cred?!?!?!?
    • +4 (10 voturi)    
      corect, asa e (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:34)

      stefanoiu [utilizator] i-a raspuns lui eu

      pe pariu ca daca iese geoana, deci psd, deci opus pdl, astia 2 erau liberi azi?
      intelegeti ironia? cadeau la invoiala, combinatiile clasice psd-ului.
      asa ca.......vestea e super, tot inainte, nu conteaza de la ce partid sunt infractorii, sunt infractori si gata.
      semnalul e excelent.
    • +4 (4 voturi)    
      au mai fost (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:52)

      die [utilizator] i-a raspuns lui eu

      A mai fost primarul de la sectorul 4. Si un flagrant printr-o comuna din Ardeal acum vreo doi ani. Are balta peste.
  • 0 (6 voturi)    
    primar condamnat (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:31)

    bc [anonim]

    e un mic ex. pe cand marii rechini poitici, guvernamentali etc ? din cauza lor nu sunt bani la invatam, sanatate, armata, culrura si figuram pe ultimul loc la toate clasamentele.
    • +2 (2 voturi)    
      oare? (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:57)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui bc

      Si ce ai fi vrut, sa le fi dat drumul ca vezi Doamne sunt prea mici? Daca ar fi procedat astfel ce ai mai fi zis? Nu va mai saturati de carcotit !
  • -1 (3 voturi)    
    Dreptate (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:46)

    Un pensionar din Sibiu [anonim]

    Si poate ca dupa aceasta pronuntare a Curtii i se face dreptate si fostului sef al Politiei Judetene Valcea,care a fost indepartat pentruca a aplicat legea,in cazul in speta.
  • +5 (5 voturi)    
    Urmează Nechita primarul Iaşilor ?! (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 17:57)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Să sperăm că va domni legea în România.
    Că se vor anula legile nedrepte gen Pensii şi Salarii Neruşinate ?!
  • +3 (3 voturi)    
    Inca cativa (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:00)

    Marian [anonim]

    Inca cativa rechini condamnati si vor incepe sa se stranga si bani pentru buget. Va fi bine daca pastram directia.
  • +6 (6 voturi)    
    structuri mafiote (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:01)

    serge [anonim]

    m-i se pare ciudat ca pdlisti pot fi condamnati cu inchisoare,dar smecherii pdsr-psdisti nu,doar pentru ca au protectie mass-media si urla mai mult.
  • +4 (4 voturi)    
    structuri mafiote (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:01)

    serge [anonim]

    m-i se pare ciudat ca pdlisti pot fi condamnati cu inchisoare,dar smecherii pdsr-psdisti nu,doar pentru ca au protectie mass-media si urla mai mult.
  • -5 (9 voturi)    
    Pedeapsa Pdl (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:08)

    Cristina [anonim]

    Pai daca nenea primar nu a fost in stare sa il scoata pe nenea baselu castigator la alegerile prezidentiale in judetul Valcea, acum si-a primit pedeapsa de la Sefu. o data l-a salvat de parnaie a doua oara il baga chiar el..:))
  • -2 (2 voturi)    
    Asta e viata (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:13)

    fifanu [anonim]

    a fost odata un om ce a venit, a incercat sa faca ceva , a dovedit ca se poate,a gresit si gata. va veni alt om si va incerca sa faca ceva dar va fi mai greu si va gresi si el. acum datorita lui mircia ramnicu valcea are oameni pretentiosi cu curatenia,cu ordinea cu respectul edilului fata de concitadini. poate va fi,dar stacheta a fost ridicata poate prea sus de gutau cu bune cu rele.multumesc mircia, multi se leapada de tine acum dar poate mai multi te regreta.mai dai o lupta,si cred ca nici acum nu te vor pune cu umerii la saltea,doar esti un luptator.
  • +1 (7 voturi)    
    Dar Ridzi? (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 18:24)

    sorin [anonim]

    Dar dosarul Ridzi de ce nu se finalizeaza? Nici macar nu au mai chemat-o la DNA! Macar pentru distrugerea de probe inregistrata de DNA si tot trebuia arestata! Dar cum sa arestezi pe prietena d-soarei EBA? Asta nu se poate, oricat ar fura.
    Oricum, Sulfina e penibila ca de obicei: analizeaza cazul!
    • 0 (2 voturi)    
      ridzi (Joi, 28 ianuarie 2010, 9:46)

      sandu [anonim] i-a raspuns lui sorin

      de unde stii ?! ai ralatzii la dna ? sau nu s'a mai dat nimic la gadea, badea, dumitrescu, ursu.?!
      ridzi nu prezinta rscul de a se sustrage dela urmarirea penala, in primul rand. in al doilea rand, si ea, ca si bombo, e palavramentara de dumbovitza.
      trage matale concluzia.
      pe care o ai deja formata. :-)
      speram ca intr'o buna zi, doamna aia legata la ochi, de tzine balantza dreptatzii, sa aiba o legatura mai serioasa, sa fie chiar oarba....
      ca_cu legaturile astea colorate, roshii, galbene, portocalii, se vede cat de impartiala este...
  • 0 (2 voturi)    
    comentariu (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 19:34)

    teo [anonim]

    imi pare foarte rau cele intamplate si ii doresc domnului Gutau mult curaj si sa fie intodeauna un bun luptator ca si cum ar fi fost la conducere .Pt Valceni este un om deosebit , responsabil nu ca altii primari .
    • 0 (2 voturi)    
      Da Da (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 20:13)

      MihaiV [anonim] i-a raspuns lui teo

      Un om deosebit ce a transformat Ramnicul in ograda lui personala. Nimeni nu misca un deget daca nu trece pe la Gutau. A distrus toata verdetea si dintr-un oras verde a ajuns plin de beton si asfalt. Tot ce a realizat e ca majoritatea tinerilor pleca la munca in orasele din jur pentru ca in Valcea nu a venit nici o firma mare sa investeasca din cauza spagilor.
      • +1 (1 vot)    
        Subscriu! (Joi, 28 ianuarie 2010, 11:24)

        Anathema [utilizator] i-a raspuns lui MihaiV

        Pana si amaratul de gard viu de pe Calea lui Traian a cazut la datorie in razboiul cu pavelele lui Gutau. Ca sa poti fi stropit de masini cand circuli pe trotuar si ca sa nu mai fie nicio perdea vegetala care sa mai retina cat de cat praful si zgomotul. Gutau = inamicul frunzelor, un soi de Tata Omida al Ramnicului.
    • +1 (1 vot)    
      dreptate (Joi, 28 ianuarie 2010, 11:12)

      valcean [anonim] i-a raspuns lui teo

      Nu vorbi in numele tuturor valcenilor.E de notorietate ca a facut multe magarii in calitate de primar, fiind trimis in judecata si in alt dosar pentru fraude in achizitii publice, privind locurile de joaca pentru copii.Recunosc ca a facut si unele lucruri bune(aici nu includ mall-ul si Billa amplasate pe locul unui fost parc si respectiv in centrul administrativ al orasului, cladiri care nu-si aveau locul aici) dar ce ma frapeaza este faptul ca multi valceni, pe considerentul ca a facut unele lucruri bune, sunt dispusi sa treaca cu vederea o fapta de coruptie, pe ideea ca, nu conteaza ca a luat mita daca este bun gospodar.Adica ce facem, sustinem niste infractori, chiar nu mai avem deloc coloana vertebrala, nici o farama de moralitate????Cand justitia l-a pus in libertate, a fost un lucru bun, justitia si-a spus cuvantul, etc, dar in momentul cand a fost condamnat, brusc dl. primar catalogheaza justitia ca nedreapta, afiliata politic sau mai stiu eu cum.Sa accepte cu demnitate aceasta decizie a justitiei romane daca este barbat asa cum ii place sa sa laude!!!P e de alta parte vreau sa imi exprim indignarea fata de toti acesti asa-zisi ziaristi din Rm. Valcea care-i plang de mila primarului infractor, sunt penibili, nu am vazut atata slugarnicie si pupincurism in viata mea.O precizare: nu sunt membru al niciunui partid, nu fac politica si apreciez ca in acest caz justitia si-a facut treaba...
    • +1 (1 vot)    
      ! (Joi, 28 ianuarie 2010, 11:18)

      Anathema [utilizator] i-a raspuns lui teo

      Vorbeste in numele tau! Si eu sunt valcean si nu mi se pare deloc un om deosebit, a facut ceea ce era normal sa faca (ceva curatenie, un trotuar, un loc de joaca...) (nu discutam la ce preturi, ne va spune DNA-ul). Asta nu ii da dreptul sa comita ilegalitati, indiferent cate lucruri bune ar fi facut.
  • -1 (3 voturi)    
    fraierii ar trebui sa aiba interdictie la vot (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 20:16)

    dhfj [anonim]

    uauuu am vazut citiva exaltati care sint excitati la maxim ca a ajuns un pdl-ist la inchisoare....stati ba linistiti ca asta a calcat pe cineva pe gioale si de asta e acolo...TOTI primarii din romania iau mita....si apropo am stat 3 ani in vilcea si desi ii urasc pe astia din pdl(asta e politicos spus),gutau asta a facut un oras care pe mine m-a lasat masca..dca primarii din romania vor sa faca treaba sa treaca prin vilcea sa ia lectii(sau ma rog pe la mititica)
  • 0 (4 voturi)    
    Mai vrem! (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 20:30)

    Rhadoo [utilizator]

    Pe cand infunda si Solomon de la Craiova puscaria?
  • +4 (4 voturi)    
    vine randul fiecaruia (Miercuri, 27 ianuarie 2010, 23:45)

    judex [anonim]

    bine c'a'nceput, si'a inceput cu un pedelist.
    vor urma ei si altzii. asta e dovada ca justitzia a'nceput sa se miste. bombo are chilotzii fleasca, deja. vantu, patriciu, fiecare la timpul lui.
  • +1 (1 vot)    
    hotia (Joi, 28 ianuarie 2010, 0:21)

    x.valcean [anonim]

    Mircia Gutau, roman fiind nu stie cand sa se opreasca din furat, iar asta este cea mai mare greseala a romanilor. Un domn mai jos spunea ca fiica domnului primar conduce un M3 masina de 70 de mii de euro fiul sau conduce un audi A5 ..ginerele conduce un audi, domnul gutau un audi si asa mai departe...pe strada mihai viteazu asta vara se finaliza a casa domnului primar de catre firma de constructii AlexConstruct, firma care a castigat toate licitatiile publice de reabilitare si constructii din Rm. Valcea. Spre toamna tot domnul primar isi arunca inca o casa imediat langa cea pe care doar ce a finalizat`o, aceiasi firma de constructii alexconstruct. Acest domn primar mai detine o casa langa CEC valcea si inca una la govora.
    Blocuri construite de domnul Gutau. Blocul de langa maternitate, blocul de langa catedrala, blocurile de pe strada morilor, autorizatii pentru blocuri care nu dadea nimeni autorizatie, cum e domnule primar.
    Nici un primar nu ar fi dat autorizatie de contructie a unui Mall in centrul orasului, dar firma de notariat a sotiei domnului primar a facut actele de vanzare cumparare a mall`ului cu un castig de 1milion de euro, aceasta fiind taxa pentru autorizatia de constructie, dar oamenii de rand din valcea nu stiu toate astea si e pacat ca vad in domul primar un om care a facut ceva pentru valcea. Da, cand faci ceva si faci la supra pret pe banii valcenilor nu mi se pare in regula.
    ANL`urile din valcea, spaga era de 3000 de euro pentru apartament cu 2 camere, si cand il aud pe acest domn primar ca el nu a pus mana pe nici un leu mi se face scarba. Il intreb pe domul primar daca stie de chefurile pe care le da si la care sunt invitate fete de companie ....le stiu eu domnule primar. Acea replica simpla pe care se bazeaza domul primar"consiliul a votat"care consiliu cel PDL care e majoritar? Cum e domnule primar cand companii mari au venit sa investeasca in rm valcea de ce le`ati dat raspuns negativ. Tot acest monopol pus pe rm valcea de tine si priete
  • +2 (2 voturi)    
    E dezamgitor !! (Joi, 28 ianuarie 2010, 2:41)

    arion [anonim]

    Eu chiar nu inteleg PDL-ul acum!!
    Banditul a fost dovedit, are condamnare definitiva si atunci ei ce mai stau pe ganduri, vine doamna Barbu si zice ca o fi, c-o pati, ca sa vedem in sedinte de partid ce si cum....
    Deziceti-va, fratilor, de escroc mai repede ca fiecare minut de intarziere va costa scump, va aduce mai aproape de imaginea PSD , de haita compacta care-si apara orice membru ticalosit pana-n panzele albe.
  • +1 (1 vot)    
    2 ar trebui sa fie in libertate (Joi, 28 ianuarie 2010, 7:56)

    Mao [anonim]

    La cum se comporta primarii in Romania doua exemplare ar trebui sa fie in libertate si restul condamnati (nu conteaza ca sunt PD, PSD, PDL, UDMR, PC(R)). La sumele pe care le fura un primar ar trebui condamnat 30 ani nu 3, ca nu a furat niste curent sa se incalzeasca. Dar legea este facuta de ei pentru ei.
  • +1 (1 vot)    
    Presedintele Basescu a promis in campanie (Joi, 28 ianuarie 2010, 8:20)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    si dupa aceea ca in România va domni Legea, care va fi aceeaşi pentru toţi !!!
    Va rugăm să vă ţineţi cuvântul !
    Altminteri veţi cita doar demagogic din înaintaşii politicieni Români şi veţi rămâne un pigmeu diform în Istoria României !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Primar (Joi, 28 ianuarie 2010, 11:39)

    Robert [anonim]

    Vad ca toata lumea il critica dar cum spune si in filmulet peste 71% dintre valceni il sustin.
    Eu sunt Valcean, nu mai stau de ceva ani in Valcea, dar mai vin pe acasa si vad schimbari, au fost schimbari zic eu in bine.
    Sunt de parerea ca orice primar ar fii fost sau este tot si-ar fii umplut buzunarele, macar asta a si facut ceva zic si eu :)
  • 0 (0 voturi)    
    familia Gutau este Alba-ca-zapada (Joi, 28 ianuarie 2010, 11:42)

    alba-ca-zapada [anonim]

    Asa cum mai ziceau si altii pe aici, valcenilor care vad si gandesc ceva mai mult le este greata de toata familia Gutau.
    Si toate ar fi fost altfel daca nu ar fi fost hamesiti si lacomi pana la cer.
    Bine zicea cineva din preajma lor ... "domnule, in realitate sunt de asa joasa spetza, atat de avizi si lacomi, ca ti se face scarba".
    Toti care au avut nevoie de avize mai "mari" si trebuiau sa treaca pe la Primarie si la primar, stiau deja comisioanele.
    Toti care aveau nevoie de acte notariale, stiau ca trebuie musai sa mearga la sotia primarului.
    Toate firmele care aveau nevoie de avize Primarie si acte notarile, tot la notarul Gutau Mariana ajungeau.
    Bineinteles, toate acestea se stiau si in Primarie si de catre domnul primar Gutau, acest Alba-ca-zapada al Ramnicului.
    Astfel de oameni sunt demni de dispret si isi merita soarta.
    Dar ceilalti? Toti cei care stiau de toate acestea si taceau??
  • 0 (0 voturi)    
    Manipulare (Joi, 28 ianuarie 2010, 13:19)

    Eliza [anonim]

    Sunteţi cu toţii absorbiţi de dorinţa de a-i vedea pe alţii mai bogaţi decât voi la inchisoare ca doar aşa mai poate fi temperat sentimentul de frustrare al oamenilor simpli. Guvernanţii ne aruncă câte un caz de acesta ca să ne dea subiect de discuţie şi să aibă pseudoteleviziunile de ştiri Realitatea şi Antena 3 rating. Gutău a fost arestat deşi a fost un primar bun că doar de-asta l-au votat 72% dintre alegători. O astfel de ştire e dezbătută nu că vor fi 1.000.000 de şomeri in România. Asta vrem noi să vedem: circ. Deschide-ţi, fraţilor, ochii. Nu tot ce zboară se mănâncă. România o să ajungă aservită sistemului bancar şi voi comentaţi condamnarea lui Gutău....Trist...foarte trist
  • 0 (0 voturi)    
    Eu cred ca nu vor intra in puscarie (Joi, 28 ianuarie 2010, 19:43)

    Mihai [anonim]

    Vor ramane doar cu arestul.