Victor Gaetan si Ciprian Nastasiu: Metodele paranormale sint o pista pentru investigarea lui Basescu. In ziua retragerii lui Stolojan din cursa prezidentiala, la sediul PD era un parapsiholog rus care poate scadea pulsul unei persoane de la distanta :)

de G.F.     HotNews.ro
Luni, 16 noiembrie 2009, 17:54 Actualitate | Esenţial


Gaetan si Nastasiu despre metodele paranormale ale lui Basescu
Foto: AGERPRES
Victor Gaetan si fostul procuror Ciprian Nastasiu au lansat luni, pe linga multele acuze la adresa lui Traian Basescu, si o pista noua pentru a explica actiunile presedintelui. Ei au declarat ca un parapsiholog rus, presupus cunoscut al lui Basescu, capabil sa ridice si sa coboare pulsul unei persoane de la distanta, se afla la acel moment la sediul PD.

Iata citeva declaratii facute in conferinta de presa desfasurata luni de Victor Gaetan si fostul procuror Nastasiu, declaratii legate de presupusele metode paranormale folosite de Basescu:

Victor Gaetan:

"Metodele paranormale, inca o pista de investigare... Relatia lui Albert Ignatenko, general sovietic, cu marinarul Basescu la Anvers, si continuarea relatiei pina in octombrie 2004, cind Ignatenko a petrecut mai multe saptamani la sediul PD, in Modorgan, inclusiv in ziua caderii formidabile a lui Teodor Stolojan. Ignatenko este cunoscut ca o mare autoritate, cu puteri deosebite de a ridica si scadea pulsul unei persoane de la mare distanta. Puteti face investigatia foarte usor, folosind Google".

Ciprian Nastasiu:

Si fostul procuror Ciprian Nastasiu vorbeste despre influenta parapsihologului Ignatenko asupra lui Basescu. El explica astfel metodele de actiune ale lui Traian Basescu: "Cred ca raspunsul se poate afla in modul special de gandire al presedintelui si in strategia «triple X» pe care am vazut ca o foloseste. Ca in demonstratiile paranormale [...] Cred ca presedintele se astepta sa actionez in mod agresiv si sa ma prezint fara probe, si daca as fi facut o greseala, eu urma sa fiu partea vinovata. Eram deja compromis in fata opiniei publice. Si in spatele acestei diversiuni, pe seama mea, scandalul lansat de fuga lui Omar Hayssam ar fi fost uitat. Numesc acest lucru inchiderea cercului. Aceasta tehnica este bazata pe un program de instruire al unui renumit psiholog ucrainean, Albert Ignatenko. Relatia dintre Basescu si Ignatenko dateaza inca din momentul Anvers", a scris Nastasiu in carte, citat de Jurnalul National.

Va invitam sa raspundeti la sondajul de mai jos, realizat la sugestia cititorului Pinocchio:

Cine ar trebui invitat la televiziunile de stiri pentru a dezbate aceasta dezvaluire?
(Un singur răspuns posibil)
  • Pavel Corut
  • Mama Omida
  • Lorin Fortuna
  • Iliuta de la OTV









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15210 vizualizari

  • Hahahaha (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:57)

    Ovidiu [anonim]

    Pavel Corut ar fi invidios..Am crezut ca e o manevra bine pusa la punct, lansarea asta, dar m-am linistit...Daca chiar era asa, nu cred ca rezista Base sa ii creasca pulsul lui Iliescu si sa bifeze o problema :)))) Hai ca e buna, mi-a placut....
    • :))))))))) (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:24)

      Sammy [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      Ziua de azi m-a convins definitiv cu cine votez! Iti dai seama cata disperare au oamenii astia de au ajuns sa iasa cu din astea... Nu conteaza cum, pt ei Basescu trebuie sa cada..
      • Comentariu sters de utilizator (Marţi, 17 noiembrie 2009, 5:04)

        [anonim] i-a raspuns lui Sammy

      • Exact! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 7:08)

        andu [anonim] i-a raspuns lui Sammy

        Da, aceasta strategie, de debarcare a lui Basescu e pusa la cale de cativa ani, intre celelalte partide. Au incercat chiar sa si rupa pd-l-ul, facandu-i sa se certe intre ei si sa se sparga in grupuri si grupulete, care apoi sa se intoarca impotriva lui Basescu... Nu trebuie sa fii analistul lui peste-prajit ca sa vezi asta, ci doar sa te uiti la rece, la ceea ce se intampla ca si rezultate, de fapt. Forta mediatica ii ajuta la greu, pt. ca circul e meseria lor... Plus ceva interese si deal-ul este facut... Se vede treaba ca nu prea le iese PSD-istilor straegia murdara, pt.ca am vazut majoritara clar opinia pro-basescu la nivelul oamenilor de rand, care s-au saturat de circ si, ceea ce PSD-istii nasatui si frustrati nu vor sa vada, orbiti de defaimarea in care sunt bagati cu agramati ca Vanghelie si ...altii, este ca poporul s-a cam saturat de circsi paine si ar mai vrea si altceva, ceva constructiv si mahari care sa si raspunda pentru cat au furat tara asta... Nu sunt un visator, ci un simplu cetatean si votez cu Basescu. Pentru ca m-am saturat de hotie, saracie lucie cand deschizi ochii oriunde in tara asta, cocalari prosperi cu creierul cat nuca si personaje obscure care fac jocuri murdare din bani publici. Punct.
        • da da da (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 9:33)

          alin [anonim] i-a raspuns lui andu

          saracie lucie pe drq... cand s-a deschis aripa noua la mallul din timisoara 1 sapt a fost plin, nu puteai sa umbli pe acolo... si exemple ar fi diverse... nu insist... dar eu zic: nu e chiar asa saracie... problemele ar fi altele: ca tre sa dai zeci de miiE pe o locuinta decenta, ca platim toate serviciile de cacao in EU desi castigam RON, de infrastructura, justitie, siguranta, clasa politica, etc nu mai zic... sa castig si 10mii si 20miiE/luna in tara asta... tot nu mi-ar tine de cald...
      • Si mama Omida unde era? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 23:59)

        Alexandru cel Bun [anonim] i-a raspuns lui Sammy

        Si marmota rade cand aude chestiile astea. Mama Omida nu era si ea cu nenea asta "prea-pisalog"?
    • o poza reusita -doi securisti ordinari (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:25)

      Arsene Lupin [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Gaetan -spion trimis cu sarcina de a fila diaspora romana in SUA de securitatea lui CEAUSESCU ;astazi se da om de afaceri ,cu o galerie de arta in capitala SUA
      Nastasiu -ofiter de securitate ,acoperit procuror, cumparat de Hayssam si care ,ulterior ,a inventat tot felul de probe si convorbiri inregistrate ,pentru a -si sterge urmele tradarii in cazul Hayssam
      • Pacientii de la Balaceanca (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:59)

        Demetra [utilizator] i-a raspuns lui Arsene Lupin

        Cel mai mult mi-a placut faptul ca, in timpul sedintei de paranormal, "marele scriitor" Gaetan ( autorul a numeroase note informative privindu-i pe rezidentii romani din SUA) ii sufla ex-procurorului Nastasiu ce nume sa spuna. Stia mai bine americanul decat cel care intocmise dosarul, ce trebuia spus. Partea cu paranormalul a fost magistrala si ne arata clar ca avem de-a face cu doi pacienti ai "academiei" de la Balaceanca.
      • Pacepa (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:46)

        Demetra [utilizator] i-a raspuns lui Arsene Lupin

        Gaetan cred ca este "Pacepa " la care se ducea SRS. Ala este mort de ceva ani, numai in mintea bolnava a lui SRS el mai traieste. Ne-a pregatit intai ca a Pacepa a fost operat, transformat , reloaded , dar a scapat un detaliu si anume ca se ocupa cu arta. Si din Romania a cerut sa i se restituie colectia de tablouri. Cred ca acest individ joaca rolul lui Pacepa. In afara de SRS nimeni n-a mai discutat cu acest individ.
    • Cata disperare... (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:32)

      Surfer [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      .... sunt disparati sa mai scoata un zvon antibasescu, orice, poate poate lumea pune botu;

      nu ma suntem asa creduli ca in 89, au trecut 20 de ani.

      ne vedem la vot
    • HotNews, aveti cei mai inteligenti cititori (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:35)

      desteptarea [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      Felicitari HotNews, aveti cei mai inteligenti cititori!
      M-am tavalit pe jos de ras cand am vazut sondajul si comentariile :)))
      • hmmm.... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 13:11)

        nebunul [anonim] i-a raspuns lui desteptarea

        ai nostri sunt intotdeuna mai inteligenti decat ai lor.Insa de data aceasta...chiar i-am depasit cu viteza astronomica! ;)
    • aspecte tehnice (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:34)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Dl. Gaetan a venit cu două aserţiuni la Realitatea Tv.

      1.Nici o editură din Romania nu ar fi dorit să tipărească cartea domniei sale din cauza fricii (fără a explica sursa ameninţărilor)
      2.Cartea a fost tipărită într-un număr de 1000 exemplare.

      Acum observaţiile ce derivă de aici

      1.Nici o tipografie din lume nu poate să ofere un preţ competitiv pentru serviciile sale la un tiraj mai mic de 2000 de exemplare. Practic costurile nu se pot justifica sau ar fi atât de mari încât nici un client nu ar fi dispus să le suporte. De regulă în astfel de cazuri se recurge la print digital, procedeu apropiat de xeroxcopiere.Deci cartea s-a realizat pe cheltuiala autorului sau a sponsorilor acestuia, fară a se estima că va aduce beneficii din vânzările directe. Deducem că refuzul de tipar a fost făcut din raţiuni economice şi nu datorită unor presupuse presiuni la care ar fi fost supuse editurile din Romania.
      2.Un tiraj de 1000 exemplare nu este un tiraj informativ, care să ofere acces real la informaţie, ci mai degrabă se situează în aria publicitară, promoţională sau propagandistică.
      Concluziile vă aparţin.
  • si a fost procuror? (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:59)

    nelu [anonim]

    Si cica tipul e procuror? :))))) Ce bine ca si-a dat demisia... sau ca a fost data afara... nu mai cunosc situatia.. dar oricum e inficosator sa vezi ca asemenea specimene lucraza ca procurori. Va dati seama ce poate sa debiteze chiar si in alte circumstante? E un fel de securitate comunista, cand incercau sa inventeze orice doar sa te bage la parnaie. Trist
    • procurori (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:32)

      srt [utilizator] i-a raspuns lui nelu

      La ce procurori aven, Mama Omida si restul castei ghicitorilor in stele or sa dea faliment cat de curand,
  • aoleu!!!! (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:01)

    Edi [anonim]

    atat am avut de zis... probabil ca urmeaza si un citat din Nostradamus care il infatiseaza pe Basescu drept antihristul Romaniei
  • cati bani au luat pt carte? (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:01)

    andrei [anonim]

    sunt disperati, publica carti in toiul alegerilor :)))
  • marmota (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:01)

    Pandele [anonim]

    Eu stiu o marmota care scade pulsul de la cinci metri. Peste cinci metri da rateuri, asa ca nu o recomand...
    • marmota? (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:23)

      rexy [anonim] i-a raspuns lui Pandele

      Pai stai putin, nu e aceeasi marmota care invelea ciocolata? Pfff, inseamna ca e si telekinetica si paranormala.
      • marmota (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:43)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui rexy

        Pai marmota arunca ciocolata drept in esofagul celui vizat, fiind bine stiut faptul ca ciocolata ridica pulsul. Dar atentie! Marmota nu mai are precizie peste 5 metri, deci tineti marmota la distanta!!!!

        Referitor la Pavel Corut, am citit ceva carti, sunt interesante daca le cititi cu gandul ca sunt SF. Pacat de originalitatea operei, el crede cam multe in ce priveste paranormalul, sunt si chestii adevarate legate de subconstient. Cine a citit, cunoaste. Insa nu cred ca trebuia pus in "sondaj", totusi ... cine a facut asta nu cred ca a citit macar o carte scrisa de el.
  • Cooooooool! (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:05)

    Pintea Haiducul [utilizator]

    Foarte tareeee!!!!!!!! Poate ca vom afla in curand si ca vanzarile ilicite de arme ale clanului basescu au fost facute de fapt nu catre teroristii iraqieni ci catre mafia subterana a extraterestrilor-vampiri care vrea sa preia controlul asupra Terrei! Astept amanunte,fierb de nerabdare!
  • Basescu desecretizeaza dosarul rapirii (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:05)

    Alt DAN [anonim]

    Manipularea ordinara continua cu aceasta aberatie halucinanta. Si cum sunt multi saraci cu duhul in tara asta, se vor gasi destui care sa fabuleze plecand da la aceste elucubratii.
    Impresia mea este ca la ora 18.30 Basescu va declara ca a hotarat desecretizarea documentelor din dosarul rapirii jurnalistilor.
  • senzational (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:10)

    Ovidiu [anonim]

    baselu e o holograma!!!!!
    cititi cartea!!
  • paranormale inainte de alegeri:-) (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:11)

    dana [anonim]

    ce ineptii!! urmeaza best seller-ul "ghiocul" si cum sa elimini adversarii politici folosind "magia neagra" :-)))
  • goagle (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:15)

    Florin [anonim]

    "Puteti face investigatia foarte usor, folosind Google". =)) Era sa cad de pe scaun.
    • Asta ar explica... (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:11)

      echos [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Asta are explica de ce se bazeaza pe surse americane. Pai google e companie americana, nu?
  • ..... (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:17)

    eu [anonim]

    astia s-au tampit...impreuna cu nastase care sustine ca la alegerile trecute l-a daramat MISA ar face echipa buna la balaceanca.
  • dar chelia (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:18)

    many [anonim]

    Eu sa fi avut asa un prieten incepeam cu regenerarea capelurii, ca sa-mi creasca o coama superprezidentiala si apoi ma jucam cu pulsul, rasul, plansul.
  • doua lucruri de care sa fii mandru ca esti roman (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:20)

    api [anonim]

    2 lucruri m-au facut astazi sa fiu mandru ca sunt roman: racheta pe care nu am putut sa o lansam fiindca nu am umflat balonul si presedintele cu puteri paranormale
    • hai ca ii tare (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:12)

      Elimedia [anonim] i-a raspuns lui api

      rad cu lacrimi.. imediat o sa ma intrebe sotia ce am patit !
    • bun.... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 18:28)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui api

      Comentariul zilei, parol:))). Mai asteptam
  • Scade pulsul,.. (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:21)

    PeterBadesco [utilizator]

    Ce circ de proasta calitate. Ati pierdut controlul.
    Orice numai sa mai dam cu ceva in Basescu. Cu declaratii de genul asta iese din primul tur, cu siguranta.
  • disparare (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:21)

    mara [anonim]

    Mare disperare la trustul ireal, baietii au o imaginatie demna de o cauza mai buna. Oare ce vor mai scorni in urmatoarele zile.
    Mai au sa descante si sa stinga cositor, doar doar mai creste Gionel in sondaje. Adrian Nastase a invocat MISA acum ajungem la paranormal..... O telenovela marca PSD.
    Dar daca Base ia decizia paranormala si anticipata de desecretizare a unei parti din dosar, sa vezi ce revin oamenii in realitate. Cred ca nu ar trebui sa mai astepte, cu asa personaje, nu mai trebuie sa fii fairplay.
    • Esti tare! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 12:27)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui mara

      Si cu argint viu ar trebui sa incerce.
  • Propunere (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:22)

    Pinocchio [anonim]

    Hmmm, exploziva dezvaluire :))
    Oare cine ar trebui invitat la Realitatea sa discute subiectu? Pavel Corut, Lorin FOrtuna sau Iliuta de la OTV?
  • Ce vorbesc astia aici? (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:26)

    ion [anonim]

    "Ignatenko a petrecut mai multe saptamani la sediul PD, in Modorgan, inclusiv in ziua caderii formidabile a lui Teodor Stolojan. Ignatenko este cunoscut ca o mare autoritate, cu puteri deosebite de a ridica si scadea pulsul unei persoane de la mare distanta. Puteti face investigatia foarte usor, folosind Google".

    Ce p..za masii de carte/investigatie e asta? Pai Corut cu bubulii lui cu tot e Tolstoi pe langa astia..
  • mi-a crescut si mie pulsul brusc (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:26)

    gogu [anonim]

    de ras..
  • La ce trebuia un rus, poate o rusoaica :) (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:28)

    Fustita [anonim]

    O rusoaica asa de 18-19 ani, era suficient sa ridice fustita in fundul salii de conferinta si sa vezi ce crestea pulsul, de la 50 de metri, record mondial :). Daca de sub fustita mai lipseau si materialele... de protectie..., toata audientaar fi trecut prin momente de exaltare, cresteri accelerate de puls, inroseala a fetei, salivare necontrolata, miscari nervoase... o adevarata tragedie nationala :)

    Hai ca-i tare, il intrec pe Caragiale :)
  • MAMA OMIDA (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:31)

    Laurentiu [anonim]

    Am fost la fata locului cand s-au intamplat toate astea.De fapt rusul cerea foarte multi bani, asa ca am apelat la mama Omida, ea a cerut mai putin (doua pungi de malai, ceva zahar, etc), inca nu terminase cursul asta de scazut pulsul dar a zis ca dezleaga de deochi, casatorii, impotenta.
    Cum pretul pentru impotenta, si raza de actiune de 10 metrii ni s-au parut satisfacatoare, noi, Cotroceniul, am acceptat.
    Daca priviti atent imaginile inregistrate la acea vreme, D-nul Stolojan a avut 7 erectii pe timpul interviului.
    VA PUP. SI SA GANDITI BINE
  • South Park (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:39)

    marian [anonim]

    Pare sa fie un episod din South Park... da, da....la sediul partidului se afla si un extraterestru deghizat in insusi Basescu care le monta onorabililor niste sonde in partea dorsala., doar ca sa le creasca pulsul nejustificat.

    E multa lume necajita inainte de alegeri.
    Cred ca si dupa alegeri vor ramane tot asa!
  • sondaj penibil!. Basescu aduce la vot si extratere (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:42)

    discutabil_indiscutabil [anonim]

    ar fi trebuit si varianta nici unul dintre acestia pentru ca nu cred ca aceasta dezvaluire poate fi luata in serios. mai ramane sa facem campanie antibasescu si cu extraterestrii...
  • Manipulare (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:50)

    drsuz [anonim]

    Hotnews,
    Nu ar trebui sa dati prea mare atentie celor doi cu cartea, se vede clar ca este o crasa manipulare inainte de alegeri. Si sondajul... este ridiculos sau poate ati fost sarcastici.
    • ce viata trista trebuie sa ai (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:38)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui drsuz

      incat sa nu vezi ironia de la o posta.
  • nu ma mai amuza (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:53)

    amidona [anonim]

    nici macar nu ma mai amuza puslamale astea.
    ne-a distrat vadim destul.
  • uite unde ii duce disperarea .... (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:58)

    agora [anonim]

    Era ticalosilor ! ! ! Doamne, dar chiar sunt disperati !
    Ce bine ar fi sa si ramana asa !
  • uite asa... (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:02)

    agent mulder [anonim]

    uite asa se duce credibilitaea celor doi... bravos, ati ajuns de rasul lumii acum. pana sa veniti cu explicatiile paranormale aveati ceva de spus. cred ca explicatia lu' nea ion este mai plauzibila: alcoolici sunt predispusi la plans... fapt dovedit patologic
  • paranormala lumea in ziua de azi (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:04)

    srt [utilizator]

    "un parapsiholog rus"

    Eu cred ca era Zana Maseluta imbracata in Rasputin.

    "capabil sa ridice si sa coboare pulsul unei persoane de la distanta"

    Exact ca la masinutele cu telecomanda.
  • au intrat magii si druizii pe topic (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:05)

    gogu [anonim]

    si dau cu minusuri in masa.
  • s-au teleportat aplaudacii de la Moskova (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:05)

    mar [anonim]

    A intrat coloana a cincea calare pe matura si da cu minusuri.Adica dupa ce ne scade pulsul si avem pitici pe creier mai primim si minus. Curat murdar coane Fanica.
    Nui bai frumohsilor ca se rezolva, am deschis ghiocul si am aflat ca sunteti pa, nu mai este mult, 7 zile si o sa vedeti voi paranormal!!!
  • Rusia (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:10)

    Locke [utilizator]

    Haha, ce incercare penibila.

    Singura prezenta relevanta a ceva legat de Rusia in campania electorala de la noi are legatura cu Mircea Geoana, nu cu Basescu.

    Geoana s-a dus paranormal si informal in Rusia fara cunostinta aproape a nimanui. Chestiile astea cu vraci paranormali si alti sarlatani nu tine decat la mama Omida.
  • ce idioti (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:11)

    Cataleya [utilizator]

    Bine ca s-au facut singuri de rahat. Auzi la ei...parapsihologi, scaderea pulsului....
    Cine naiba-i mai baga in seama pe acesti indivizi?
  • senzational (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:11)

    zerotv [anonim]

    se pare ca mai exista timpiti ca diaconescu in direct.
  • ce disperati! (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:16)

    jos_iliescu [anonim]

    Ce disperati astia de la PSD, la ce metode au ajuns sa recurga....!
  • slava Domnului ca (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:16)

    the [utilizator]

    macar 45% din românii alfabetizati au si simtul umorului ...
    ma refer la cei care au ales-o pe mama Omida , pentru a paranormaliza situatia în crestetele fara supapa de siguranta, ale româno-americanilor jurnalistici si legislativi ...
  • paranoia! (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:17)

    adrian88000 [utilizator]

    Delirul celor doi " scriitori" poate fi incadrat in aceasta boala. M-am uitat de curiozitate pe google sa vad cine este Albert Ignatenko. Un fel de Mudava.
    Mari cotcari cei doi " scriitori"! Sau chiar sunt bolnavi?!

    !
    • Curios! (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:33)

      Moș Nedumerilă [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

      Dacă priviți cu atenție fotografia, puteți observa că la lansarea "paranormalilor", pe lângă (se putea altfel?!) Antena 3 a fost prezentă și televiziunea plătită din banii noștri, adică, TVR. Aceeași televiziune care a a considerat că ratata de Almășan este mai importantă decât prestația a doi candidați importanți la președinție....
    • Gandalf (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:35)

      CaptainHammer [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Daca oamenii stangii au ajuns sa aduca vorba de paranormal si vrajitori rusi atunci inseamna ca sunt in ultimul stadiu de disperare, cel vecin cu dementa. Distractiv oricum.
    • fix ala era! (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:36)

      carmabox [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

      Ma bucur ca exista indivizi ca astia doi, sa ma lamureasca si pe mine de fapt care-i treaba cu basescu si cu pulsu. Acum pot dormi linistita, insa, nu pot sa nu ma intreb daca cpt Picard, Spock si cu Data erau prin preajma...da,da, fix atunci cand cu Stolojan, Basescu cu pulsu si acest Ignatenko. ..Atunci zic ca problema capata o alta amploare ce trebuie neaparat investigata de catre organele competente.
    • credibilitate (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:47)

      angel [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

      mai bine scrie carti pentru copii. apropo, eu cred ca nu este OK sa se divulge orice informatii ce tin de un dosar pentru un proces care nu s-a dat o sentinta definitiva. ar trebui sa scrie ceva in genul asta in contractul de munca.
  • ce idioti (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:24)

    goe [anonim]

    Daca nu ne fac o demonstratie cu ansa, eu unul nu cred nimic...
    • Iliuta OTV (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:36)

      Demetra [utilizator] i-a raspuns lui goe

      Dar cu pendulul sau cu bobii n-ar fi suficient?
  • sinteti nebuni ?????? (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:28)

    Sharkey [anonim]

    M-ati facut sa citesc de doua ori.... initial, am crezut ca n-am priceput ce-am citit... ati inebunit dragilor? pai cu flashnete de astea veniti voi sa-l daramati pe base????? rad si curcile de voi.... mai abera si cretinul de bombo cu misa aia a lui... vai de capul vostru de prostanaci... ha ha ha !!!!!!!!!!!!
  • Oreste (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:29)

    Lupu [anonim]

    Oreste ar fi bun sa fie moderatorul unei astfel de dezbateri :))
  • Eu sunt disperat... (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:36)

    Disperatu! [anonim]

    ce sa mai inventez sa-l inlatur pe Base?
    Chiar nu stiu ce sa mai scot din maneca...simt ca innebunesc, trebuie sa-l inlatur pe Base, sunt disperat!
    Astia nu ma cred nici acu' cand am publicat o carte la americani ...au realizat ca orice derbedeu cu niste bani poate publica carti pe acolo...si sa spuna numa' nebunii si minciuni...na' ca nu am reusit nici acu' sa-i pacalesc pe fraieri cum ca e implicati americanii si ca iei nu mai il vor pe Base!
    Ba e cam nashpa, cum il mai dam noi jos pe Base, hm?
    Sa vad ce mai scot?
  • =) (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:38)

    Clara [anonim]

    Socante dezvaluiri! Cred ca aplica strategia "ii facem sa rada pana lesina si astfel nu mai merg la vot"! =)
  • Penibil! (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:40)

    octav [anonim]

    hai ca incep sa fie simpatici,domnii Gaetan si Nastasiu! Culmea e ca la Realitatea chiar sunt invitati ,sper sa ne explice ,cu lux de amanunte, cum e cu parapsihologul rus,sa ne distram si noi ! Ar trebui sa il intrebe cineva pe procurorul Nastasiu de ce a cerut eliberarea lui Hayssam ! Poate Razvan Dumitrescu...HA,HA!
  • sa stiti ca incep sa intru la idei (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:41)

    gogu [anonim]

    mai intai Geona cere dezbatere cu Base si pe urma fuge, pe urma Antonescu se intoarce impotriva lui Geoana in loc sa-i care pumni in dinti lui Base. la final vin si mesterii Manole si desfinteaza operatiunea "Haysam contra Base" dintr-o propozitie.
    sa stiti voi ca Base le face niste trucuri de Jedi la creier.
  • sigur (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:42)

    particula [anonim]

    era prin sala vreun strateg dea lui Geoana care poate scadea IQ de la distanta.
    • IQ (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:08)

      geoana [anonim] i-a raspuns lui particula

      IQ? ce este acela?
      Am sa-l intreb pe Nastasiu, are cu siguranta o expilicatie.
    • senzational (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:18)

      goe [anonim] i-a raspuns lui particula

      Am informatii ca vizita secreta a lui Geoana la Moscova a fost pentru a intra in posesia unui aparat care poate scadea IQ-ul unei mase de oameni, de la distanta. Lui Geoana nu-i venea sa creada ca e posibil asa ceva si pe tot drumul de intoarcere s-a jucat cu aparatul, pe diferite puteri. Cand si-a dat seama ca aparatul chiar functioneaza era deja prea tarziu. Din fericire pentru el, aparatul avea un dispozitiv de siguranta si s-a oprit automat la IQ=13.
    • Prea tare (Marţi, 17 noiembrie 2009, 19:51)

      Gabi [anonim] i-a raspuns lui particula

      Nota zece pentru comentariu frate. Citesc comentariile si ma prapadesc de ras. Imi pare bine ca romanii au inceput in sfarsit sa se trezeasca cat de cat!
  • Tare:)))))) (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:48)

    Sammy [utilizator]

    Ia te uita ce a facut paranormalul ala, au disparut minusurile si plusurile din Hotnews !
    • Tare!!! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:59)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Sammy

      Chiar asa! Poate s-a bagat in joc si Mama Omida? A inceput sa ne inconjoare paranormalul. La vot vom reveni la NORMAL!
  • ce? numai geoana sa aiba treaba cu rusii (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:49)

    soho [anonim]

    iote ca apare si base cu un rus :)))
    asta tot cu energii umbla numa' ca-s d-alea empirice
    ce mai pot inventa jegosii astia de comunisti
    mai rau este ca ne considera pe toti prosti si /sau p.u.l.i.m.e.a cum ne zise alt ilustru comunist pe care paranormalii l-au facut sa piarda in 2004 numa' ca aia-s MISA :))))))
    hello neocomunistilor incercati sa realizati---prostimea nu mai pune botu'--- cred ca nici pensionarii aia nostalgici dupa vremurile apuse nu va mai voteaza
    base! am refuzat din '96 sa ma mai duc la vot
    de data asta o ies sa te votez chiar daca o sa fie 14 tururi de scrutin
    trebuie curatata tara de tovarisii neocomunisti-pds-isti ,hoti, mafioti,aroganti, baroni,etc
  • Nimic nou (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:49)

    Leon [anonim]

    Intuiam de mult ca psd-ul si pnl-ul folosesc parapsihologi care diminueaza functiile cerebrale ale alegatorilor in perioada alegerilor. Era singura explicatie rationala pentru scorurile aberant de mari pe care le obtin.
  • Ma fac sa rad... (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:50)

    Angela Similea [anonim]

    Ma fac sa rad cu afirmatiile astea cei doi complici ai PSD. Oare tot acel psiholog cu puteri paranormale l-o fi facut si pe Nastasiu sa dispuna cercetarea in stare de libertate a lui Omar Hayssam, decizie foarte proasta pentru care intr-un final a fost demis? PSD ca de obicei fac un joc murdar si cauta prieteni care ar putea sustine afirmatiile lor. Le este frica pentru ca au facut prostia de a lansa subiectul cu Omar Hayssam desi ei erau cei ce aveau legatura cu el si nu Basescu. Acum cand au avzut ac s-au bagat singuri in gura lupului cauta pesoane asa zis sustinatoara a afirmatiilor lor. Daca erau putin mai destepti aveau minte sa nu se foloseasca de procurorul demis datorita greselilor in cazul Omar Hayssam.
  • Victor (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:50)

    nelu [anonim]

    Va vine sa credeti ca Victor Gaetan poate sa scoata asemenea aberatii? Haideti sa va povestesc cateva lucruri de individul asta. Pai in primul rand Victor Gaetan care locuieste in America a fost un mare securit care chiar si acum foloseste aceleasi strategii jenante si stupide.

    " Victor Gaetan had been accused by Ioan T. Morar of being a Securitate operative and of engineering Lia Roberts' political career in Romania."

    Asta este tipul care vorbeste de aberatii pe care nici copiii de gradintinta nu le mai cred.
  • Comentariu sters de utilizator (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:54)

    [anonim]

  • mare, mare (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:56)

    Mihai-G [utilizator]

    Si asta a fost procuror. mare gradina..
  • nebuni? (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:57)

    forta5 [anonim]

    prostanacul de geoana chiar a inebunit? nu mai stie cum sa dea in basescu si incearca si prin metoda asta patetica?daca s-a ajuns la asta chiar trebuie sa fie disperat..
  • coincidentza incredibila.... (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:08)

    dadan [utilizator]

    Cineva sa-i spuna si lui Geoana ca "ferice de cei prostanaci caci ei vor mosteni imparatia cerurilor " si nu Cotroceniul cum ar crede unii....
    Cum se face ca se lanseaza cartea asta exact acum?
    Pe bune,Hrebe chiar este previzibil (pe Geona nu-l pot banui de nimic sofisticat caci nu-l duce dovleacul)... ma intreb ce a pregatit pentru turul doi ? pentru marea finala? O sa mai reincalzeasca inca o data flota? ar putea fi si asta un subiect de sondaj - ce documente "secrete"( xeroxate de VanGhelie de la DGIPI) credeti ca se pregatesc pentru turul doi ? Flota reincalzita? finantarea campaniei lui EBA? alte afaceri cu conexiuni teroriste ale lui Mircea Basescu ?etc....
    • Pentru dadan (Marţi, 17 noiembrie 2009, 1:04)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      Se pare ca Prostanacul nu mai are sanse pentru turul doi. Da rateuri unul dupa altul. Basescu il va bate pe Crin in turul doi.
  • Acum inteleg mesajul antenelor!!! (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:09)

    je [anonim]

    In fiecare seara la antene se stabileste ca pt orice basina trasa in romania, vinovat e Basescu.
    Deci e cu paranormalul, de asta ii iesea figura!
    Tare!
  • ho (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:09)

    sdgf [anonim]

    asta e de spital
  • hopa (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:10)

    ronewsaddict [utilizator]

    au trecut pe aici hoardele pesediste care au votat minusuri .ce face toata treaba ridicola si sugereaza ca indivizii ori sunt platiti, ori sunt nebuni e ca marea majoritate a postarilor cu minusuri sunt fix nevinovate si apolitice. cred ca hotnews ar trebui sa regandeasca sistemul asta de dat minusuri/plusuri, e prea subiectiv si transforma toate discutiile din comentarii, in batalii! all in all is very funny!
  • subiect (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:10)

    numele tau [anonim]

    mai rasfirati baieti mai rasfirati...
    ce dracu, blocati internetul din modrogan. Postati pe rand nu toti odata
  • Cei doi sunt normali sau paranormali? (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:15)

    ada [anonim]

    Ce resurse se antreneaza, ce "dezvaluiri" pentru retardati si ce prosti ne credeti!
  • ridem (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:27)

    marius [anonim]

    ridem noi, insa sunt multi fraieri prin tara care cred prostiile astea conspirationiste! Si cad in plasa multi creduli. Incercati sa discutati cu cunoscutii vostri si sa demontati asemenea aberatii, caci de nu, dupa vot, vom suferi multi ani. Daca iese geoana sau crin, am pus-o, vechile retele se vor reinstaura si vor controla puterea.
  • Sa rad sau sa plang? (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:29)

    iulia [anonim]

    Ce-ar trebui sa fac, presupunand ca as fi o persoana responsabila?
  • para (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:53)

    cucuvaia [anonim]

    paranoimeala sau paranaimeala sunt fenomene prin care unii, alesi, incep sa auda voci si sa vorbeasca in limbi.
    gaetan, baiatul cu soacra in congresul dela wash, vechi tovarash si preten cu joana, care si el e dotat cu soacra...
    ..vine de se leaga, adica un fel de plasa de paianjen in care se prind prostii...
    lung prilej de certuri si de ipoteze..
    hai sa le zicem ca si noi vrem respect ! :-)
    in rest, tu decizi !:-)



    (editat de HotNews.ro)
  • cate prostii poate spune un om? (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:03)

    Cranberries [anonim]

    se pare ca muuulte tare! apar astia la tv ca ciupercile dupa ploaie! sau ca disperatii in campanie? Heeeei, nu va crede nimeni! mai bine ar da lumea pe google numele voastre sa vada ce trecut "curat" aveti!
  • ma cutremurez (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:05)

    cutremurolog [anonim]

    incredibil dar adevarat...poate ne ajuta cei doi indivizi sa-l parapsihologeasca pe basescu ca sa opreasca urmatorul cutremur la scara larga pe care il are la mason musiu marinarul...poate ukraineanul sa creasca si pulsul cutremurului ? in hertzi sau jouli ? haha..de tot rasul articolul dar faza naspa e ca din 100 de omuleti care citesc porcaria asta s-or gasi fo 10 care sa o creada, asta e tragedia, deci autorul mascaradei e de vina pana la urma..nici nu trebuia publicat asa ceva...sau mentionat...trebuia lasat in lada de muraturi a istoriei la macerat.
  • Hai sa nu mai radem! (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:18)

    Florin [anonim]

    Ca o sa se simta prost astia 2 tipi. Nu de altceva dar ma gandesc ca poate vor avea saracii curajul sa mearga mai departe si sa incropeasca de o emisiune pe OTV. Sunt sigur ca Diaconescu le-ar da ceva parale pt aceste "dezvaluiri scoante"! Va marturisesc ca nu am mai ras asa cu pofta de luni bune. Bravo mai baieti! Daca a-ti fi spus ca Geoana a fost in Rusia in aprilie ca sa isi mai scada putin IQ-ul, caci ii dauna sanatatii, pe cuvant daca nu va credeam!!!
  • paranormal (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:30)

    culitza [anonim]

    Catzi dintre dumneavoastra stitzi ceva despre Ignatenco?
    ca sa putetzitzi posta apoi?
  • Cine este Gaetan??? (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:32)

    Valy [anonim]

    Cine este Victor Gaetan? Eu sunt mai mic si nu am auzit de dansul si nici nu apare nimic pe web. Cine e??
  • RUGAMINTE (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:56)

    disperatu' [anonim]

    Stimați cititori, mi-a dispărut de o lună hamsteru'! Cine mă poate pune în legătură telepatică cu domnu Găetan, sau măcar cu perechea dumnealui de carte?!

    Ofer recompensă degetul mic de la piciorul lui Haysam cu ghiul cu tot....
  • Sa radem cu Stan si Bran (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:16)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Mai bine se gandeau sa infiinteze un grup umoristic si apoi veneau cu scenete si momente vesele de genul asteia...
  • raspuns (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:29)

    eu [anonim]

    Nu sunt fan Base dar.... Ceva pute. Prea toti se lupta cu el , prea toti incearca sa-l muste... A inceput Boc sa faca ceva reforme si deja sar inamicii... Si cine sunt ei.... Geoana cu Ilici, Nastase, Hrebenciuc, UDMR, Felix s.a. in spate, Antonescu cu Patriciu&Tericeanu s.a.. I-au scos pe cei mai curati in fata (Geoana si Antonescu) iar ei pe la spate.... Tocmai atacurile sustinute m-a convins sa votez. prea suspect toti ataca pe unul. Base nu vrea sa fie doar un paravan pt afaceristi(chiar daca nici el nu e sfant :) )
  • ... (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:34)

    ileana [anonim]

    Am ras si eu in campania asta...da'lacrima lu Baselu'de la "draga Stolo", a fost generata tot cu ajutoru'l u' parapsihologu'?
  • circul electoral (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:39)

    gore [anonim]

    Stimate doamne si stimati domni, va rog sa ma credeti ca nici la cele mai mari spectacole de circ din lume nu am reusit sa vad niste reprezentatii atat de... ''mai mare rasul''. Imi inchipui ca, daca acum 4 ani a fost un rus care ii ''lua'' pulsul lui Stolojan si probabil mama Omida care dadea cu ghiocul ''da rau'' lu' nea Nelu, acum, doamnelor si domnilor, avem un respectat vrajitor Voodoo, care ''scade'' pulsul conturilor lui Ionel, Geonel si Bombonel, plus maestrul David Copperfield scoate din buzunar, pe ultima suta de metri a campaniei electorale, o ''frumoasa'' poveste cu...rapirea din Seray (a se citi ''Siria'')....bleah! Sa va fie rusine, mizerabililor, ca nu mai aveti nici macar limite, ce sa mai vorbim de bun-simt!
  • mai intai! (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:45)

    culitza [utilizator]

    catzi dintre comentatori stiu ceva despre Ignatenco?
    • Jules Verne (Marţi, 17 noiembrie 2009, 2:14)

      natorius [anonim] i-a raspuns lui culitza

      Asa radeau si de Jules Verne cand citeau De la Pamant la Luna prin 1865...

      Era incredibil..

      Dar s-a intamplat.. nu??

      Hotnews? Vreti un nume care sa comenteze acest subiect? Incercati Emil Strainu!

      Sa fim bine intelesi: Nu spun ca cei doi domni au dreptate, sau ca asta nu e manevra electorala aiuristica. Spun doar ca subiectul in sine nu e ceva aberant, ci posibil.
      • Corect (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:18)

        unu' [anonim] i-a raspuns lui natorius

        Vad o gramada de crizati (de ras) care au impresia ca daca ei nu cred in fenomene paranormale, ele nu exista.

        E evident ca majoritatea celor care comenteaza acest articol au impresia ca un candidat e mai bun decat celalalt. Daca sunt platiti ca sa faca asta ii inteleg. Daca nu, sa sustii un politician roman, oricare ar fi el, mi se pare de o prostie mult mai mare decat sa crezi ca exista fenomene paranormale.
  • ceva spectacol? (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:56)

    olandezu [anonim]

    asta e un fel de show? dupa moacele din poza, asa as zice. Nu pot crede ca cineva sustine aberatiile astea altfel decat in gluma.
    • trăim in 2009 (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:19)

      Apostolul [anonim] i-a raspuns lui olandezu

      Stimabililor,titlul este scos din context și nu postați
      decat despre.Vă ințeleg,dar nu vă dau dreptate.Aștept să ințelegeți adevărul.Si pentru că acum este prea multă nebunie și nu acceptați un
      adevăr evident .
  • nuti si para.. (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:00)

    cp [anonim]

    ba nu rideti ca lu ala i s-a ridicat pulsu cind a vazut decolteu lu nuti..
  • Mafia PDS (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:18)

    bogdan [anonim]

    E lucru interesant cum mafia pds face o campanie murdara impotriva lui Basescu, parerea mea e la il uitati pe prostanac si lasati-l in pace nu ii mai dati importanta
  • Foarte Tare- tot articolul+comentarii (Marţi, 17 noiembrie 2009, 3:54)

    ronewsaddict [utilizator]

    Multumesc hotnews pentru sansa de a rade cu pofta de una din cele mai ridicole manevre politice impotriva unui candidat vazuta pana acum, de altfel nu as vrea sa plang cu lacrimi de crocodil ca indivizii astia scriu carti in loc sa stea la puscarie, frumos, acolo unde le este locul.
    Totodata sarea si piperul, ca intotdeauna au fost comentariile! Umor romanesc la maxim!
  • ha ha ha (Marţi, 17 noiembrie 2009, 5:25)

    andrei [anonim]

    PARANORMAL DE PENIBILI :)))
    • voodoo people !!! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 7:32)

      io [anonim] i-a raspuns lui andrei

      dupa ce a aparat unu mic si verde acu o sa apara unu mic si negru ... stim cine e.... nu e un extraterestru ... e doar viitorul nostru in romania ....
  • si multi ii sar gardul... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 6:41)

    io [anonim]

    iata ca sunt si oameni care s-au nascut doar pentru a fi autorii unui episod penibil intr-o dupa-amiaza electorala.
    felicitari hotnews pentru sondajul ce reaseaza lucrurile in proportiile lor firesti.
  • Eu am renuntat sa ma mai uit la... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 7:22)

    judex [anonim]

    Realitatea TV si Antene si ma simt asa de bine. Oricum, cele doua personaje sinistre sunt deliciase.
    • Si eu la fel (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:19)

      Liberty NOII GOLANI [utilizator] i-a raspuns lui judex

      Ma simt mai relaxat si nu stresat. Cand ii vedeam ca incearca sa ma prosteasca in fata si eu stiam adevarul imi venea sa vomit. Poate DUMNEZEU intervine si ii desteapta pe acei care nu isi dau seama ce se intampla si vor reactiona impotriva aliantei Grifco care controleaza aceste instrumente de manipulare. Doamne ajuta.
  • DISPERARE (Marţi, 17 noiembrie 2009, 8:45)

    Silviu [anonim]

    asta e cuvantul care caracterizeaza actiunile electorale ale lui Geoana din ultima perioada.

    Va dati seama cat este de disperat daca a ajuns sa foloseasca asemenea mizerii de doi lei?
    CRED CA TREMURA CHILOTII PE EL DE FRICA. E clar ca daca nu reuseste sa se califice macar in turul doi, greii din umbra care l-au sustinut ii vor manca ficatii.

    Din disperare, vine cu tot felul de atacuri murdare bazandu-se pe faptul ca pe ultima zuta de metri e greu sa contracarezi chiar daca acuzatiile sunt mincinoase.
    Exemple:
    1. cartea de doi lei scrisa de doi penibili, si asteptata cu sufletul la gura de catapultele media pentru a arunca rahatul cat mai sus desupra multimii.
    2. greva de la metrou. actiune inadmisibila intr-o perioada de criza in care in sectorul privat somajul este in crestere exponentiala. In loc sa se bucure ca au un loc de munca mai mult decat bine platit ... sindicatul de la metrou se transforma in instrument electoral.

    PENIBIL!
    • Disoerarea cui? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:58)

      ivan.mihai [anonim] i-a raspuns lui Silviu

      Ei (toti politicienii) nu sunt disperati pentru ca toti si-au facut olinul.
      Nu fac decat sa se distreze si sa aplice incomplet (ca si ei in zona superioara a corpului) dictonul - (paine) si circ.
      Ei nu sunt disperati.
      Noi suntem disperati pentru ce am vrut in 89 si ce avem acum.
      Din punct de vedere interuman este cu foarte mult mai rau.
      Cititi comentariile si incercati sa vedeti cat au "orbit" connationalii nostri si cat de invrajbiti au ajuns. Continuam sa le facem jocul si unora si altora cand de fapt ei joaca la acelasi club.
  • cred ca... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:07)

    soho [anonim]

    pe Ciprian Nastasiu tot Ignatenko l-a determinat , probabil prin urcarea pulsului , sa-l scoata pe Hayssam din parna
    al dracu' paranormal !!!!
    mi-au dat lacrimile de ras !!
    ce penibili sunt
  • puls (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:25)

    elis [anonim]

    pai dca e asa cum scriitorul a venit special pt.defaimare din partea psd dece nu i fac ceva lui Geoana sa fie mai verde sa i invinga sau are efect numai la Basescu?
  • Disperare mare..... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:41)

    bigi [anonim]

    Se vede clar disperarea care i-a cuprins pe mai marii PSD. Toate sunt perdele de fum pentru a ascunde adevarata fata a "profesorului". Cum naiba se face ca Hrebe cel mai bun prieten de afaceri si de familie al sirianului e trecut sub tacere de PSD-isti... 'Nasul" a inceput sa faca lumina.. Primul care l-a vizitat acasa pe sirian dupa ce a fost lasat liber de procuror pe motive medicale a fost "profesorul Hrebe", caruia i-a promis bani multi ca sa fie scos basca curata din justitie. Vom avea surprize multe...in turul 2.
    • cine crede.... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:03)

      nu vom avea turul 2 [anonim] i-a raspuns lui bigi

      TB castiga din primul tur...!
  • tara lui ... ma-sii (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:50)

    dan [anonim]

    domnule presedinte basescu! daca dl procuror nastasiu ar fi fost inculpat pentru favorizarea infractorului hayssam (cererea de eliberare, in baza unui certificat medical fals), astazi ar fi avut alte activitati. de ce n-ati facut acest demers absolut normal?
    • chiar asa! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 12:18)

      morosan [anonim] i-a raspuns lui dan

      Pana la urma, ce s-a intamplat cu medicul care a dat certificatul medical?
      Ce s-a intamplat cu cei care l-au lasat sa fuga pe Haissam?
      Nu cumva sunteti complice la toate astea , domnule presedinte, prin ne-asigurarea functionalitatii institutiilor statului?
      • morosane...nu stiu ce de.. (Marţi, 17 noiembrie 2009, 18:05)

        nebunul [anonim] i-a raspuns lui morosan

        Morosane,nu stiu de ce insa dupa gandire si dupa nikul ce ti l-ai ales,mi te imaginez ca pe o persoana ce traieste intr-o padure,departe de lume si de civilizatie.Nu te inteleg cu un lucru:
        -ce vrei sa faca Basescu?Sa se bage peste procurori?Abia atunci ar fi fost o problema in contextul in care ar fi incercat sa influentezze intr-un fel ancheta.Tine minte un singur lucru:
        -presedintele romaniei nu are treaba cu anchetele,cu pensiile cu primele si alte giumbuslucuri de acest gen.El are o alta menire in fruntea statului,drept pentru care te invit sa studiezi constitutia.
  • Nu inteleg... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:52)

    CoanaKiritza [anonim]

    Gaetan zice: "Ignatenko este cunoscut ca o mare autoritate, cu puteri deosebite de a ridica si scadea pulsul unei persoane de la mare distanta"... atunci, explicati-mi si mie, de ce era nevoie de el in Modrogan, nu putea face asta, cu alibiul aferent, de la Moskova, Kiev, etc.?
  • panarolman (Marţi, 17 noiembrie 2009, 10:29)

    dacicul [anonim]

    ceea ce zic tipii astia e o quintesentza de ambiguitati clandestine. se constituie intr-o metemsihoza a maieuticii postmoderniste. mai lipsea cornel dinu langa ei si era gata circul. sunt mai mult convins ca Baselu e un fel de Dracula, doar cu mai putin, ooooooooo, mult mai putin par.
  • Un exorcist (Marţi, 17 noiembrie 2009, 10:51)

    votant [anonim]

    Ar fi nevoie de un exorcist sa scoata necuratul dinPoSeDatii astia, ca au luat-o razna rau!
  • te umfla rasul (Marţi, 17 noiembrie 2009, 10:53)

    nahir [utilizator]

    cand vezi cat de jos s-au coborat geonel+chucky.
    paranormali sunt ei.
    n-a tinut cu hayssam (desi de la pro psd-isti vin inclusiv afirmatii cum ca base nu mai e in gratiile americanilor care, sustin acestia, ar fi dat unda verde la dezvaluirile rapirii din serai) si acum o baga si pe mama omida si paranormalii rusi.
  • cam ciudat (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:51)

    VCO [anonim]

    Fratilor, e ceva ciudat. Citesc pe hotnews.ro ziarelele (ma rog, ce a mai ramas din ele, caci tot felul de bloggari au luat locul lor) si in comentariul acestiu articol nu gasesc nimic anti basescu. Nu tin cu el, mi-as dori sa aiba cineva curajul si sa-i arunce cu oua stricate in chelie la o baie de multime, ca sa simta "pulsul" adevarat al populatiei. Nu zic nici ca Geona este bun, vai de viatza lui si el, Antonescu prea "slab", chiar si la o bataie barbateasca. Aceasta constatare imi pune o singura intrebare: cumva toti oamenii pro-base(suna misto, nu?) au iesit pe toate caile media sa incerce sa il sustina? Ma gandesc ca au un centru de calculatoare, o hala mare, unde li se spune ce sa scrie si unde sa posteze comentarii de campanie. In legatura cu cartea aparuta, nici in ce scrie acolo nu cred, tot ce cred este ca nu mai avem nici o sansa de supravietuire, si va spun si de ce: am un unchi care chiar in aceste momente face un transplant de rinichi. Ieri, m-a sunat si mi-a dat o lista cu medicamente (antibiotice, ser fiziologic, etc) sa i le cumpar, caci marele Spital Fundeni, nu are. Iar azi dimineata, matusa mea(sotia lui), s-a dus sa mai cumpere si cearsaf steril, sa aiba ce pune pe pat dupa ce il opereaza. Asta e tara in care traim, acestea sunt reformele in sanatate facute de piticul fantastic(aka BOC). Va doresc o zi plina de "succesuri".
    • destul de ciudat (Marţi, 17 noiembrie 2009, 13:34)

      nebunul [anonim] i-a raspuns lui VCO

      ,,Citesc pe hotnews.ro ziarelele (ma rog, ce a mai ramas din ele, caci tot felul de bloggari au luat locul lor) si in comentariul acestiu articol nu gasesc nimic anti basescu''

      Si ma rog,ce ai vrea sa gasesti tu impotriva lui Basescu?In contextul in care toata suflarea mafiotilor este impotriva lui,inseamna ca tipul a atins un punct sensibil lor.Logic,nu?

      ,,Nu tin cu el, mi-as dori sa aiba cineva curajul si sa-i arunce cu oua stricate in chelie la o baie de multime, ca sa simta "pulsul" adevarat al populatiei''

      Aici,tocmai ne-ai dovedit ca inca mai mananci banane in ,,baobab''.O persoana cu bun simt nu se manifesta in acest mod.

      ,,Aceasta constatare imi pune o singura intrebare: cumva toti oamenii pro-base(suna misto, nu?) au iesit pe toate caile media sa incerce sa il sustina? Ma gandesc ca au un centru de calculatoare, o hala mare, unde li se spune ce sa scrie si unde sa posteze comentarii de campanie''

      Aici,da-mi voie sa te contrazic,nu toti oamenii probase au iesit din barlog,ci oamenii care mai au un dram de inteligenta.Nu poti sa fii chiar atat de ignorant incat sa nu vezi de la distanta ca PSD-istii sunt disperati de soarta.

      ,,Ieri, m-a sunat si mi-a dat o lista cu medicamente (antibiotice, ser fiziologic, etc) sa i le cumpar, caci marele Spital Fundeni, nu are. Iar azi dimineata, matusa mea(sotia lui), s-a dus sa mai cumpere si cearsaf steril, sa aiba ce pune pe pat dupa ce il opereaza. Asta e tara in care traim, acestea sunt reformele in sanatate facute de piticul fantastic(aka BOC). ''

      Aici este ceva ce unii stiu,iar altii ca tine pun boticul la orice.In spitale nu exista medicamente si materiale,nu datorita lipsei de fonduri ci datorita unui management prost facut.In momentul in care au ceva bani,prefera sa-si acorde prime in loc sa faca investitii,insa este un domeniu care te depaseste si prefer sa nu il discut.In rest...multe...,,succesuri'' si tie. ;)
      • alo...pustiu (Marţi, 17 noiembrie 2009, 15:19)

        VCO [anonim] i-a raspuns lui nebunul

        Din primele cuvinte se vede ca esti un sustinator al lui Basescu. Spune-mi te rog un singur lucru bun pe care l-a facut Basescu. Iti spun eu: nici unul. Ce crezi tu ca il face pe Basescu un fel de "super erou"? Iti spun tot eu: nimic. La faza cu ouale, inseamna ca tu nu traiesti in Romania si nu stii ce se intampla, sau lucrezi intr-o firma la care nu faci nimic si ai un salariu foarte mare, gen un post de HR sau agent imobiliar, pentru ca altfel, ai cunoaste sentimente de ura mai adanci si fata de alti candidati (gen basescu si altii). Ai spus ca a atins un punct sensibil "lor", dar punctul sensibil al lui Basescu care este? Elena Udrea, Stolojan, Cocos, Hayssam si alti 16 oameni politici care au primit mandate de ascultare a telefoanelor pentru ca erau suspecti, nu zic vinovati, in afaceri cu Algro?(cam multe puncte slabe, nu) Cine e actionar la Algro? Cumva dl Stolojan? In alt comentariu vad ca imi sustii ideea ca mai multi oameni au iesit in media sa il apere pe basescu, printre care si tu, om inteligent si cu facultate nu? Eu consider ca nici un om inteligent in ziua de azi nu mai tine cu nici un politician, deci, prin urmare, nu cred ca esti un "inteligent". Intradevar, PSD este disperat, ca toti altii. Dar ce spui tu de faptul ca Basescu a facut aluzii la viata personala a lui Antonescu? Mai esti un sustinator "inteligent de altfel" al lui Basescu? Iar la faza cu spitalele, culmea eu le-am descoperit asa acum, nu stiu cum erau inainte, nu cu diferente prea mari cred, pentru ca nimeni nu a facut nimic bun, nici macar prea iubitul tau Basescu. "Succesuri" la "servici" tie si prietenilor tai asemenea tie.
        • pt. VCO.. (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:26)

          marlene [anonim] i-a raspuns lui VCO

          nu ti se pare ca judeci "stamb"???Il acuzi pe Basescu ca s-a legat de viata personala a lui Antonescu insa tu insuti faci acuzatii la viata personala a lui Basescu ( nu discutam de ceilalti). Basescu are multe bube si e departe de a fi un presedinte model, insa din pacate la astfel de vremuri e bun si altul oricum nu e. Hai sa analizam lucrurile la rece si sa vedem care e raul cel mai mic..nu ca nici asta nu e curat..ceea ce poate e adevarat. Insa din fericire se vede ceva..si anume disperarea celor care au furat si care au vrut sa ne invete ce este aceea democratie..ori pentru mine personal, acesta este un semn bun.
        • aici...areal 51 :)) (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:55)

          nebunul [anonim] i-a raspuns lui VCO

          ,,Din primele cuvinte se vede ca esti un sustinator al lui Basescu. Spune-mi te rog un singur lucru bun pe care l-a facut Basescu. Iti spun eu: nici unul.''

          Serios?Chiar se vede asta?Ciudat,eu nu mi-am dat seama pana acum,insa...ma rog,daca tu spui,sa fie ca tine.Si acum,sa comentam cate ceva referitor la realizarile lui Basescu.In primul rand,ca el ca presedinte nu poate sa faca mare lucru,nu-l lasa constitutia.Pentru asta exista guvern,parlament,institutii abilitate sa-ti dea sau sa-ti ia.Presedintele se ocupa in mare parte de politica externa a romaniei,incheie tratate internationale,numeste ambasadori,etc.
          Pe plan intern,adopta legi (organice,constitutionale,ordinare)pe care guvernul le aplica.
          El reprezinta functia suprema in stat.Pentru mai multe detalii,incearca sa consulti Constitutia Romaniei,sper sa intelegi ceva din ea.

          ,,Ai spus ca a atins un punct sensibil "lor", dar punctul sensibil al lui Basescu care este? Elena Udrea, Stolojan, Cocos, Hayssam si alti 16 oameni politici care au primit mandate de ascultare a telefoanelor pentru ca erau suspecti, nu zic vinovati, in afaceri cu Algro?(cam multe puncte slabe, nu) Cine e actionar la Algro? Cumva dl Stolojan?''

          Aici se vede ca singura ta sursa de stiri este Realitatea TV,altfel nu se explica de ce aduci in discutie pe Elena Udrea,Cocos si altii,ca de Hayssam...bibicule scuza-ma,insa ala a fost acolitul lui Iliescu,acelasi care a chemat minerii,acelasi care are mainile patate de sange de la revolutie si acelasi care acum iese cu nerusinare la TV si ne da lectii de moralitate.Probabil ca tu ai dorit sa accesezi forumul nesimtitilor de la Realitatea si ai nimerit aici.Hai sa-ti spun un secret:
          -Cititorii Hot News sunt persoane inteligente,persoane cu bun simt care nu se preteaza la mârlanii de genul celor de la trustul lui Vântu si Felix.
          Iar referitor la Antonescu al tau,poate ca ar fi fost o alternativa viabila la Basescu,insa tipul este numai o marioneta a lui Patriciu,un alt mafiot.
    • nu e nimic ciudat (Marţi, 17 noiembrie 2009, 13:57)

      seba [anonim] i-a raspuns lui VCO

      Bai disperatule, sanatate unchiului. Vezi sa dai si ceva spaga sa fie totul in regula. Vreau sa te intreb un singur lucru: da Tariceanu ce a pazit 4 ani daca a fost crestere economica? Nu cumva, in loc sa investeasca in sanatate, i-a marit pensia lu' unchitu'?
      • te lamuresc si cu acest aspect (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:37)

        VCO [anonim] i-a raspuns lui seba

        In legatura cu maritul pensiilor, daca faci aluzie la cei care sunt pensionati pe caz de boala pentru ca au dat spaga la doctori si defapt ei sunt apti de munca, ai facut o aluzie buna si indreptatita, pentru ca sunt foarte multi de acest gen care consuma bani din bugetul de stat ilegal si total neindreptatit. Dar cand stii ca un om este intradevar bolnav, si numai o operatie i-ar mai putea salva viata, nu mai zic de posibilitatea de a lucra undeva, atunci te rog sa inchizi usor gura, sa iti dai o palma (metaforic vorbind), si sa nu mai comentezi situatii care te depasesc. Din nou precizez ca nu tin cu nici un partid si nici un canditat, asa ca remarca ta cu Tariceanu o iau ca pe o refulare de-a ta in acest mic spatiu virtual.
  • . am spus-o mai demult ... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:51)

    mircea [anonim]

    ..'lupta politica murdara' / zisa pt 'ciolan' ... nu m-ar mira sa aud in acste ultime 3 zile si alte enormitati: ca dl. prs. TB este canibal, ca este agent dublu sau triplu... eu scriu ferm - este agentul poporului roman in fata imperialismului rosu autohton, aliat cu alte culori ramase discret in umbra !
  • ? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 12:05)

    Iulian [anonim]

    ...dar daca imi pun pace maker poate base sa imi mai scada pulsul?
    LOL
    parc'l vad pe geona...pregatit..
    hai basescule, acum sa te vad cum imi mai cobori pulsul. am pace maker nou
    LOL
  • Atentie,s-a ridicat bariera,nebuni printre noi! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 12:11)

    nebunul [anonim]

    dupa episodul in care,spre disperarea americanilor de la NASA,populam intens luna,dupa episodul in care ofeream fiecarui roman din strainatate cate 20.000 de euro numai pentru a-l readuce in tara,acum observam ca mister Geoana a deschis larg portile de la Balaceanca si a lasat sa iasa artileria grea la atac:
    -securisti,procurori,jurnalisti fara nici un viitor au inceput sa-si expuna prolixurile subiective pe micile ecrane si in presa scrisa doar,doar il vor scoate pe prostanac castigator.
    -Fratilor,ferecati bine portile spitalului si nu mai lasati toti nebunii sa-si verse abjectiile peste tot.Oare cand vor ajunge sa plateasca pentru toate meschinariile ce le impart cu generozitate in stanga si in dreapta?
  • Felicitari administratorilor site-ului (Marţi, 17 noiembrie 2009, 12:33)

    gabifm [utilizator]

    pentru ca au scos posibilitatea de a vota la acest material.
    Comentariile sunt superbe, spumoase, pline de umor
    Am ras cu lacrimi.
  • La cat il duce minte pe Basexu (Marţi, 17 noiembrie 2009, 15:17)

    Leila [anonim]

    si numai la rele,nu m-ar mira sa umble si cu paranormalul,ca si pe el numai asta l-ar mai putea face bine de minciune,curvariseala si betivaneala.Dixit!
  • asta este stire??? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 18:17)

    mortu [anonim]

    nu sunteti in stare de nimic. Asta este stire? Scarba, asta este singurul lucru pe care il simt cand vad asa ceva.
  • Nu mai mira nimic (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 8:28)

    PARSOR [anonim]

    Nu ma mai mira nimic; astfel de practici s-au aplicat si se aplica in continuare.
    Va mai aduceti aminte cand fosta URSS cadeau presedintii de la un an la altul?
    Mai grav va mai aduceti aminte cam ce a patit presedintele Ucrainei; ziaristi,etc.
  • scriitor de duzină şi spion de vodevil (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 10:02)

    Sile this Millennium [anonim]

    Victor Gaetan omul "conspirativ" al lui Ion Ilici Iliescu a fost desconspirat ca agent al fostei securităţi de celebrul scriitor şi dramaturg Eugen Ionesco într-o scrisoare către Mircea Eliade
  • Gaetan,Nastasiu si paranormalul. (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 14:53)

    mircea [anonim]

    Sunt dobitoci rau baietii astia.Si cei care ii promoveaza.De fapt individul nu era general paranormal rus,ci general extraterestru.Sa fie mai atenti,pentru-ca vorbea prin intermediul unui decodor care datorita radiatiilor gama,dobitocii respectivi nu au inteles corect mesajul.Un tratament pshiatric i-ar ajuta sa inteleaga prin ce galaxie se afla.Cand ajung pe pamant in Romania sa ia legatura cu antenele si realitatea tv,pentru-ca indivizii de la posturile tv mentionate sunt foarte interesati de efectele razelor cosmice asupra insusirilor paranormale ale dobitocilor.
  • Pradarea Romaniei-V. Gaetan (Joi, 21 ianuarie 2010, 13:25)

    Constantin [anonim]

    Domnule Presedinte, LA ATAC, sau IN LARG!
    Acum or niciodata, dar nu la Cotroceni.
    CD