Alegeri Moldova 2009

Un nou avion din Federatia Rusa a aterizat pe aeroportul international Marculesti din Moldova - surse

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 28 iulie 2009, 13:31 Actualitate | Esenţial

Un avion al Federatiei Ruse a aterizat marti pe aeroportul international Marculesti din Republica Moldova, anunta Unimedia.md. Deocamdata, nu se stie ce transporta avionul, dar aeroportul este impanzit de politisti si reprezentanti ai Serviciului de Informatii si Securitate.

La fata locului au sosit doua camioane, in care sunt incarcate marfurile necunoscute din aeronava.

Unimedia citeaza surse din anturajul puterii, care au preferat sa-si pastreze anonimatului.

Anterior, Ziarul de Garda a relatat ca, in data de 22 iulie 2009, un alt avion din Federatia Rusa ar fi aterizat pe aeroportul din Marculesti, unde ar fi lasat niste "jucarii politienesti": bastoane, scuturi si alte echipamente.


Citeste mai multe despre   






















3511 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Stiu ce este (Marţi, 28 iulie 2009, 13:35)

    Porcurorul General [utilizator]

    Este Putin deghizat in Medvedev. Sau invers.
  • +2 (4 voturi)    
    aparatura (Marţi, 28 iulie 2009, 13:43)

    Ilici [anonim]

    Probabil au adus ceva aparatura de influentat masele :) o bagi in priza, si toata lumea voteaza bien
    • +4 (4 voturi)    
      nu (Marţi, 28 iulie 2009, 14:18)

      PaulR [utilizator] i-a raspuns lui Ilici

      Nu se baga in priza. Se da cu ea in capul celor care nu inteleg cine trebuie sa iasa la vot.
  • +3 (3 voturi)    
    Asa fac slabii,se inarmeaza si fac uz de forta! (Marţi, 28 iulie 2009, 13:56)

    Xaiant [utilizator]

    "cadouri"? sau cumparaturi anti-revolta?
  • -4 (6 voturi)    
    Manipulare. (Marţi, 28 iulie 2009, 14:15)

    cvm [utilizator]

    Nu am nici cea mai mica simpatie pentru comunistii aia din Moldova, dar articolul asta miroase a intoxicare de la cateva sute de km.
    • +2 (2 voturi)    
      cvm (Marţi, 28 iulie 2009, 14:50)

      Asterius [anonim] i-a raspuns lui cvm

      Pai vezi cum te dai de gol? Cam cate sute de km sunt de la sediul SIS din Chisinau pana la Bucuresti? :D

      BTW: Daca va uitati pe Unimedia, avionul este fotografiat pe aeroportul Marculesti de langa Chisinau.

      Poate ca Hotnews ar trebui sa puna si niste poze data viitoare ca sa fie mai convingatori. ;)
      • -2 (2 voturi)    
        Intrebare (Marţi, 28 iulie 2009, 15:11)

        cvm [utilizator] i-a raspuns lui Asterius

        Ce te face sa crezi ca ar fi asteptat pana in preziua alegerilor ca sa aduca bastoane si gaze lacrimogene?
        • +2 (2 voturi)    
          Raspuns (Marţi, 28 iulie 2009, 16:05)

          stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui cvm

          Pai jucariile deja le-au adus in 22 iulie 2009. Acuma daca tot se baga un mankurt ca tine pe hotnews, mai bine zi tu ce v-ati cumparat din Rusia pt tovarasi? Mai aveti vin in butoaie sau l-ati trimis pe tot spre Moscova (ca oricum cu altceva nu aveti cu ce plati) ?
          • -1 (3 voturi)    
            Re. (Marţi, 28 iulie 2009, 17:24)

            cvm [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

            Daca nu erai atat de ignorant puteai sa vezi ca nu am nicio legatura cu persoanele despre care faci referire, dar ..... daca vezi ce mai debiteaza cate unul mai jos (vezi Marculesti) ramai fara cuvinte.
            Este ultimul meu post pe aceasta tema. Polemica aceasta nu aduce nimic bun.
            • -1 (1 vot)    
              davai ! (Marţi, 28 iulie 2009, 20:27)

              stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui cvm

              Ignoranti sunt cei care baga in seama mankurti ca tine.
              Ignorant esti tu ca nu te documentezi inainte sa sustii un regim mincinos si subdezvoltat din punct de vedere cultural.

              Nici o problema ca este ultimul tau post pe aceasta tema... nu am dus lipsa niciodata de propaganda comunista.
        • 0 (0 voturi)    
          Raspuns (Marţi, 28 iulie 2009, 16:09)

          IM [utilizator] i-a raspuns lui cvm

          Ia ghici !! Oare ce !?
  • +3 (3 voturi)    
    Alo, aterizeaza bunica(uta) (Marţi, 28 iulie 2009, 14:31)

    Marculesti [anonim]

    Marculesti, din cate stiu este o fosta baza aeriana sovietica, in prezent folosita de moldoveni. Au adus cativa cazaci si tatari prieteni care vor fi dispersati in mod organizat si tovarasesc echipati cu stampile pe teritoriul RM. Cred ca se impune sa aterizeze si niste avioane din Romania la Chisinau, eventual si niste blindate acum ori niciodata, macar sa testam echipamentul modernizat cu care ne laudam...