O fetita de trei ani a murit, dupa ce un panou publicitar a cazut peste ea, intr-o sucursala a Bancii Transilvania

de M.M.     HotNews.ro
Duminică, 5 iulie 2009, 11:24 Actualitate | Esenţial

O fetita in varsta de trei ani a murit, sambata, dupa ce un panou publicitar a cazut peste ea in timp ce se afla, impreuna cu mama sa, in sediul Bancii Transilvania din municipiul Oradea, relateaza Mediafax.

Fetita a ajuns la Spitalul judetean din Oradea in stare foarte grava, fiind resuscitata de sase ori pe drumul inspre spital.

"Fetita avea trei ani si jumatate si, din cate mi s-a spus, era cu mama ei la sediul central al Bancii Transilvania, de la intersectia bulevardului Dacia cu Decebal, din municipiu, cand, la un moment dat, nu stiu exact in ce conditii, un corp de mobilier a cazut peste ea. Ea a fost internata la Unitatea de Primire Urgente a Spitalului Judetean, cu traumatism cranio-cerebral, fractura de baza de craniu si multiple fracturi de craniu, fiind resuscitata de vreo sase ori la UPU, apoi a fost dusa la computerul tomograf si internata la Terapie Intensiva, unde a decedat in urma cu o jumatate de ora, in jurul orei 14,00", a declarat dr. Florian Bodog, directorului Spitalului.

Banca Transilvania: Fetita care a murit se catarase pe suportul de materiale publicitare

Conducerea Bancii Transilvania afirma ca fetita se juca nesupravegheata si se catarase pe suportul de materiale publicitare, care a cazut peste ea.

"Dorim sa ne exprimam regretul pentru aceasta tragedie. Reprezentantii bancii sunt in permanenta legatura cu parintii, asigurand, totodata, tot suportul autoritatilor care analizeaza acest incident", se arata intr-un comunicat al conducerii Bancii Transilvania.

Angajatii bancii au chemat imediat echipa de interventie SMURD, care a transportat fetita la Spitalul Judetean Oradea.



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

4260 vizualizari

  • 0 (20 voturi)    
    ...sper totusi sa existe IAD... (Duminică, 5 iulie 2009, 12:07)

    Dedalus [anonim]

    ...pentru cei vinovati. Ca nadejdea in justitie....

    Din pacate, este o ilustrare tragica a obisnuintei noastre de a nu vedea riscuri in nimic din ce facem.

    Indiferent ce ar fi facut fetita, un corp de mobilier nu are de ce sa cada din cauza ei. Mai ales atunci cand stii ca e vorba de un corp foarte greu (cum cel mai probabil a fost).

    Eu unul l-as trimite in judecata pe montatorul acelui panou - pentru omor din culpa (stia ca daca nu e bine fixat, corpul acela se poate prabusi) si pe Direrctorul sucursalei (in raspundere solidara in civil si pentru neglijenta in servicu in penal - ar fi trebuit sa verifice ce e in banca, era de datoria lui).

    Dar cum traim in Romania, vina va fi data pe fatalitate....

    Astept cu absoluta groaza momentul cand una dintre garniturile de metrou din Bucuresti va lua foc. Este clar pentru orice minte sanatoasa ca se incalzeste nepermis de mult. Niste isteti de la Mtrorex au dat vina pe frana si au spus ca "este normal".

    Tot ce pot sa mai sper este ca numarul de victime sa fie cat mai scazut. Am vazut si cum reactioneaza personalul trenurilor cand li se atrage atentia prin semanul de urgenta: "Puteti sa-mi spuneti sim mie de ce l-ati tras?". Nici prin cap nu le trece ca s-ar putea sa fie o alrama reala.

    Sau cand stau cate 10 minute in tunel, fara sa anunte nimic si lumea le atrage atenta ca ar fi trebuit sa anunte: "Ce ai cucoana, esti nebuna?!".....

    Aceasta atitudine va face victime umane. Dar ce le pasa acelor giboni- ei au fost dresati doar sa manvreze trenul. Viata oamenilor nu conteaza....
    • -2 (2 voturi)    
      hai sa fim realisti (Luni, 6 iulie 2009, 11:30)

      florin [anonim] i-a raspuns lui Dedalus

      Imi pare nespus de rau pentru copila, dar sa fim realisti
      Daca acasa copilul baga un cui in priza, sau daca se taie cu un cutit in bucatarie dam in judecata fabricantulblocului, electricianul sau pe fabricantul mobilei de bucatarie?
      Nu, vinovati sunt parintii care nu au avut grija de copil. Cand ai copil ai responsabilitati, trebuie sa fii cu ochii pe el, sa il supraveghezi. Nu doar sa razi cand face giumbuslucuri
      • +1 (1 vot)    
        r u / nuts man?! (Luni, 6 iulie 2009, 12:11)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui florin

        tu cred ca nu ai copil si atunci nu ar avea rost sa vorbesti, dar dupa mintea ta, ar trebui sa-ti tii copilul legat de tine cu o zgarda de juma de metru.

        copilu ala are 3 ani, iar la varsta asta nu are mai mult de 15 kile, iar daca reclama aia nu a tinut greutatea asta inseamna ca nu a fost bine prinsa.
  • +16 (18 voturi)    
    Banca minte (Duminică, 5 iulie 2009, 12:11)

    Lucian [anonim]

    Imi pare rau sa vad ca banca minte.
    "Banca Transilvania: Fetita care a murit se catarase pe suportul de materiale publicitare"

    Total fals. Eram la ghiseu si in timp ca stateam la coada ma uitam la fetita. Nu s-a catarat, ptr. ca nu avea cum ...efectiv a tras de niste pliante care erau puse pe un suport din plastic pe unul din rafturile corpului. Am vazut parca in reluare cum corpul de mobilier s-a inclinat spre fetita si a cazut peste ea. Cealalta fetita mai mare cu un an care era in preajma ei a avut noroc ca nu a atins-o defel.

    Am sunat la 112 si vreau sa felicit SMURD ptr. rapiditatea cu care a ajuns. In 5 min. deja era acolo.
    • +8 (10 voturi)    
      lucian (Duminică, 5 iulie 2009, 12:39)

      zgubilitux [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      daca intr-adevar ai fost de fata atunci ai datoria sa ajuti in ancheta ce se va face...
    • -4 (10 voturi)    
      reluare (Duminică, 5 iulie 2009, 12:52)

      tudor [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      intrebare de bun simt:
      Masa unde dracu era sau tatsu` n-au reflexe??? Un corp de mobilier nu poate cadea instant nu? Nu s-a repezit nimeni sa il opreasca?
      • +6 (12 voturi)    
        gresit (Duminică, 5 iulie 2009, 13:18)

        George [anonim] i-a raspuns lui tudor

        indiferent dc fetita s-a urcat pe panoul publicitar sau pur si simplu a incercat sa ia un pliant de pe el si a cazut pe ea TOT BANCA ESTE VINOVATA deoarece nu a securizat panoul astfel incat sa nu fie posibila caderea sa.
        • -4 (10 voturi)    
          gandire tipic relaxata (Duminică, 5 iulie 2009, 15:29)

          cosmin [anonim] i-a raspuns lui George

          Incearca sa mai faci o flotare logica- vezi daca-ti reuseste - dupa parerea ta toate lucrurile ar trebui ancorate - hmmm - de parinti nu zici nimic !!?? E un mod f convenabil de a avea grija de copii - lasandu-i pe altii sa o faca... hai sa fim seriosi - poti s-o faci acasa lipind absolut tot insa lucrurile se rezolva umbland la cauza si nu la efect - asa ca ochii pe ei daca tot ii faceti implicati-va si in cresterea lor
          • +3 (5 voturi)    
            Gandire si mai relaxata (Duminică, 5 iulie 2009, 22:16)

            Marian [anonim] i-a raspuns lui cosmin

            F fain draga Cosmine. Dupa atitudinea pe care ai abordat-o am doua variante: ori esti angajat fidel al bancii in cauza si ai primit sarcina de servici sa postezi mesaje pe forumuri (si asa ai o scuza), ori iti lipsesc f multe circumvolutiuni.
            <asa ca ochii pe ei daca tot ii faceti implicati-va si in cresterea lor> Eu doar asa imi explic o relica de genul asta la o asa tragedie.
            Restul de gandiri relaxate pe care le-ai postat nu prea are rost sa le mai comentam, ajungem la aceeasi concluzie.
          • +4 (6 voturi)    
            Esti cam prostanac (Luni, 6 iulie 2009, 0:07)

            Razvan007 [utilizator] i-a raspuns lui cosmin

            La mine acasa nu exista mobila care sa poata fi trasa jos de un copil de 3 ani. Daca esti intreg la cap, nici la tine in casa nu ar trebui sa exista asa ceva.

            Intamplarea povestita in articol se putea intampla oricui. Copilul merge spre un dulap sa ia un pliant, trage de pliant si dulapul cade pe el si il omoara. Unde este neglijenta parintilor?

            Sau luarea de pliante in sediul BT este recomandata doar barbatilor de minim 1.80 m inaltime + conditie fizica buna.
        • +1 (3 voturi)    
          Ai dreptate si nu ai... (Luni, 6 iulie 2009, 3:16)

          Mishoo [anonim] i-a raspuns lui George

          E clar ca in povestea asta banca vrea sa se stearga pe maini si politia o va ajuta dupa cum se vede si in interviu..."vom face, vom drege". De ce nu ne arata inregistrariel video ale camerelor de supraveghere? Corect: panoul trebuia stabilizat, dar aici intervine si parintele ca nu a avut grija de copil... dar pana la urma putea sa ii cada in cap unui batran, sau oricui... BANCA SA PLATEASCA! SI DOMNISOARA POLITIST CARE USOR, USOR DEVINE CORUPTA LA FEL!
    • 0 (2 voturi)    
      cor (Duminică, 5 iulie 2009, 14:38)

      doc [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      Corectie, echipajul de la Ambulanta Oradea a ajuns repede acolo, deci se poate.....
    • -1 (1 vot)    
      @ (Luni, 6 iulie 2009, 11:55)

      angel64 [utilizator] i-a raspuns lui Lucian

      ...si te-ai uitat ca BOUL cum pica panoul peste fetita, BRAVO, imbecilule, bine ca ai telefon mobil...

      Daca taceai filosof ramaneai !!!
  • +3 (9 voturi)    
    Clar (Duminică, 5 iulie 2009, 12:19)

    Orpheus [utilizator]

    Banca trebuie data in judecata si obtinute despagubiri de milioane. Asta chiar daca fetita s-ar fi catarat pe suport.

    Asa ar fi in orice tara civilizata. Mda, asta probabil inseamna ca nu se va intampla pe meleagurile mioritice.

    Poate ca solutia ar fi sa se legalizeze omuciderea din culpa. Nu m-ar mira din cale afara.
    • +2 (6 voturi)    
      ei na (Duminică, 5 iulie 2009, 14:49)

      msrp [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

      Da stiu , din spirit de compasiune e normal sa apara reactiile astea. Insa isi dau cu parerea oameni care nu au de unde sa stie ce s-a intamplat.
      Adica mie daca mi se intamplace ceva intr-o institutie, banca, farmacie, etc intotdeauna aia sunt de vina?

      Iti dai seama ce precedent s-ar crea? Pentru cateva mii de euro m-as duce si eu ma catar pe panou publicitar, am grjia doar sa ma raneasca si aia e...
  • +8 (16 voturi)    
    nu e chiar asa (Duminică, 5 iulie 2009, 12:40)

    Mad [anonim]

    Dumnezeu sa o ierte pe cea mica, dar mai ales sa ii ierte pe parinti. Dragilor, in primul rand, parintele e raspunzator in orice secunde pentru siguranta copilului. Daca are 3 ani, nu il scapi din ochi, oriunde ai fi, chiar si intr-o agentie bancara. il tii de mana, si il ai in permanenta langa tine.
    Daca o lovea o masina pe strada, ca mama nu a tinut-o sub ochi si ea a fugit, era vina soferului?? In romania, pericole sunt inclusiv in spatiile de joaca pentru copii, unde am vazut multe lucruri periculoase, ascutite, contondente. Hai sa fim seriosi, nu putem ancora totul de pereti si pamant, sa nu traga copiii de ele. Astfel de accidente se intampla si in case, cand copiii trag televizorul peste ei, PENTRU CA NU SUNT SUPRAVEGHEATI !
    Imi pare foarte rau pentru drama...sincer
    • -3 (15 voturi)    
      Sper ca sotia ta sa aiba grija sa... (Duminică, 5 iulie 2009, 14:02)

      Axul [anonim] i-a raspuns lui Mad

      ... nu faca copii care sa-ti semene.
      De fapt, cel mai bine ar fi daca ti-ar face unii pe care sa ii rezemi de perete atunci cand ai o treaba de facut.
      • -4 (8 voturi)    
        ignoranta (Duminică, 5 iulie 2009, 15:23)

        cosmin [anonim] i-a raspuns lui Axul

        Incredibil cat esti de superficial....
        • +1 (5 voturi)    
          Am copii si stiu cum e (Duminică, 5 iulie 2009, 23:45)

          Axul [anonim] i-a raspuns lui cosmin

          Iar standardele de siguranta pentru un spatiu public nu tin de bunul simt al vreunui meserias si nici nu se pleaca de la premisa ca toti clientii sunt maturi si responsabili ca tine, indiferent ca semnezi Cosmin, Mad sau BT.
    • +3 (5 voturi)    
      de unde stii cum s-a intamplat? (Luni, 6 iulie 2009, 3:24)

      MISHOO [anonim] i-a raspuns lui Mad

      ARATA-MI si mie inregistrarea de la camerele de supraveghere care nu a fost pusa la dispozitie, se pare! Tu ai impresia ca daca copilul acela chiar s-ar fi catarat pe rafturi, sau ce erau alea, oare banca nu ar fi scos mai repede inregistrarile pentru a dovedi, asa ar scapa si ei mai repede batista curata! si cum adica nu trebuie sa scapi copilul din ochi? putea sa il tina si de mana, daca i-a cazut dulapu'n cap ce sa faca mama, in afara de a chema o ambulanta? NU GANDESTI LOGIC! ...sau esti angajata a bancii, sau poate chiar agenta de la poolitie...
  • +3 (7 voturi)    
    Fara violenta... (Duminică, 5 iulie 2009, 13:53)

    Cristi [anonim]

    De cand cu spargerile din banci, cel putin prin sediile BT din Bucuresti sunt cel putin 5-6 camere de supraveghere. Nu cred ca nu exista evenimentul filmat. Rolul de a gasi vinovati este al justitiei, nu al nostru. Doar pe vremea comunismului erai vinovat ca asa i se parea gloatei. Copilul trebuia atent supravegheat. Daca isi baga limba in priza era vina Electrica ca a murit copilul ?
    • +2 (8 voturi)    
      o evaluaer de bun simt (Duminică, 5 iulie 2009, 14:19)

      maria [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Copilul era intr-un loc comun, facea un gest obisnuit, totul parea normal. Spun asta pentru ca orice banca are agenti de paza, daca fetita s-ar fi catarat sau ar fi facut ceva necugetat, acei domni ar fi intervenit. E greu de acceptat ca mesterii, constructorii pe care ii avem sunt de tot rasul? Cred ca sunt accidente de felul asta infiorator de multe, dar pentru ca nu se intampla imediat, cautam aiurea persoanele responsabile.
      • +7 (11 voturi)    
        o secunda... (Duminică, 5 iulie 2009, 15:06)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui maria

        Am un copil de un an si 3 luni. Deja a inceput sa umble peste tot prin casa. Trage de mobila si de scaune. Dar este supravegheat de mine sau de sotie. Accidente ca cel din banca se intampla, intr-adevar. Dar cum nici eu si nici tu nu am fost acolo ca sa avem o certitudine asupra lucrurilor, nu ne putem exprima asupra celor care au montat respectivul stand. In cazul de fata singurul lucru care a lipsit a fost instinctul matern. Nu trebuie cautate vrajitoare de ars pe rug, trebuie doar ca aceste exemple sa ne faca mai atenti cu copii nostri. Iti mai dau exemple vazute de mine: femei cu copii in brate pe "locul mortului" din masina, femei care fumeaza in nasul copilului. Inconstienta este peste tot. Dar cand este vorba de copil, mai ales copilul TAU, nimeni nu este de vina decat parintele.
        • +1 (1 vot)    
          ce fel de parinte esti? (Luni, 6 iulie 2009, 13:26)

          dj [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

          Daca deja trage de diverse si nu ai "securizat" casa ma intreb ce fel de parinte esti. Prin securizat inteleg medicamentele tinute sub cheie, la fel si detergentii, sigurante la dulapuri, usi, sertare etc. Pentru ca oricat ai supraveghea un copil tot va prinde un moment in care nu ai cum sa fii atent si risti sa i se intample ceva. Pur si simplu poti sa fii la baie, sa sune telefonu, sa raspunzi la usa etc. Si atunci nu ai alta solutie decat sa securizezi.
          La fel este si pentru adulti; daca acel dulap nu era ancorat ar fi trebuit sa fie macar un afis de avertizare! Pentru ca ar fi putut sa cada peste oricine!
          Si da, daca fetita ar fi tras de el erau de mult prezentate imaginile. Asa ca nu pot sa cred ca parintele este de vina.
    • +7 (7 voturi)    
      Da Cristi, (Duminică, 5 iulie 2009, 14:50)

      msrp [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      Perfect de acord cu tine, as zice mai repede chiar in Evul Mediu gloata hotara decat in comunism
  • +2 (6 voturi)    
    atentia parintilor (Duminică, 5 iulie 2009, 15:24)

    superior [utilizator]

    Daca iesi cu un copil in oras il supraveghezi, ai grija de el mai mult decat de tine.
    Doar in parcurile special amenajate pentru copii siguranta este ceva mai mare, desi uzual si pe acolo este rupt ceva sau vreo scandura lipsa la un podet...si daca pateste ceva copilul esti tu vinovat.
    Eu si doar eu sunt responsabil de ce pateste copilul meu cand este cu mine
    Pacat de micuta, tragedie imensa dar parintii pot medita acum la cum trebuie sa aiba grija de copilul lor. Am vazut parinti care "scapau" din ochi copilul cate o jumate de ora, fara sa constientizeze ca acolo sunt trepti, borduri, colturi de masa (in zone straine pe care nu le cunoaste), etc.
    Daca fetita cadea pe niste trepti interioare tot banca era vinovata? Eu cred ca parintele.
  • +7 (9 voturi)    
    comentariu (Duminică, 5 iulie 2009, 20:15)

    ma, da destepti mai sunteti [anonim]

    Nu contest faptul ca parintele trebuie sa fie cu ochii in patru. Si eu am doi copii si sunt de-a dreptul paranoica... stiti povestea cu drobul.... dar ar trebui impuscati cei care fac treba de "las-o ma ca merge asa". Un suport de publicitate n-ar trebui sa cada nici daca l-ar zgaltai un adult, un cutremur.... Cu copiii, e o chestie prea delicata.... poti sa intorci capul si sa se intample o tragedie. Sa dai vina pe un copil deja e prea mult. Cei care vorbesc asa sunt, scuzati, niste tampiti!!!!!!
  • +7 (9 voturi)    
    trebuia asigurat panoul (Duminică, 5 iulie 2009, 21:50)

    test [anonim]

    Daca ar fi fost un cutremur si panoul cadea pe unul care incerca sa scape??? Tot mortul era vinovat? Panoul TREBUIA ASIGURAT indiferent de situatie. Pun pariu ca acum toate bancile isi vor asigura panourile....
    Nu mai acuazati parintii aiurea ca nu intri intr-o institutie cu gandul ca poate se intampla ceva rau copilului! Nu putea semna un cec cu fetita in brate.
    In opinea mea banca este vinovata 100%, sau mai precis..idiotul care a pus panoul acolo fara sa puna macar doua holsuruburi cu diblu de 8....
  • +6 (8 voturi)    
    cata prostie in tara asta !!! (Duminică, 5 iulie 2009, 22:01)

    marius george [anonim]

    in primul rand pentru cei care dau vina pe copilasul acela sau pe mama ei,le doresc sa nu aiba copii,sau daca au, sa nu aiba parte de ei ,ca nu merita. bai gibonilor ,,stiti voi cata spaga se da cand vin diverse organe de control,ca nu ai facut protectia muncii la casiera,ca poate isi fractureaza degetele cand numara banii,ca nu ai trasat pe jos spatiul pentru clienti,etc. pai vina este 200% a bancii,indiferent daca copilul acela a tras sau nu de ceva,acele corpuri,reclame ce erau trebuiau foarte bine fixate pentru a nu pune viata nimanui in pericol. pai dupa logica voastra daca parchezi undeva masina si exista o macara care intamplator cade pe masina ta,nu sunt aia de vina esti tu ca ai parcat acolo. din pacate e multa prostie in tara asta,si mai rau e ca tocmai prostii ies la rampa sa-si dea cu parerea. condoleante familiei afectate de tragedie,ca se rupe inima in mine doar daca ma gandesc prin ce trec si cat de stupid a sfarsit copilasul lor.
    • +3 (5 voturi)    
      ai dreptate (Duminică, 5 iulie 2009, 23:38)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui marius george

      Ai dreptate!!!dar vezi ca au si tupeu sa vorbeasca??!!! Invinovatesti o mama, Dumnezeu stie ce e in sufletul ei pentru niste cretini. Ar trebui torturati. Si eu am copii, stiu ce inseamna. Copilul acela ar fi trebuit sa se poata urca si pe scara de spalat geamuri a bancii si aceeea trebuia sa fie foarte sigura. E loc public. Sa spui ca un copil de3 ani s-a urcat si a tras panoul publicitar. si e vina lui sau a mamei lui... Mi-e scarba... Doamne, daca i-ai vedea si daca ai avea timp pentru toti cretinii... Dar cei de la banca se vor scoate, ca au fonduri, si biata mama va fi invinovatita. Dupa mustrarile de constiinta pe care, sunt sigura, le are, o s-o mai invinovateasca si adevaratii faptasi si "cei cu pareri". vai de sufletul ei. Rusine, rusine... Abia pot sa sper ca mai exista, totusi, un Dumnezeu.
    • -2 (6 voturi)    
      gresesti (Duminică, 5 iulie 2009, 23:49)

      superior [utilizator] i-a raspuns lui marius george

      Faza cu macaraua nu implica aceeasi responsabilitate ca si cum ai fi cu un copil....daca iti scapa din maini pe strada si il loveste o masina cine este de vina...dupa tine probabil macaraua....injuriile tale sunt gratuite, probabil ca se poate studia ceva mai mult problema decat simple ipoteze. Nu este interzis sa intri cu copii pe oriunde dar SUNT IN RESPONSABILITATEA TA. Banca nu este loc de joaca pentru copii, tragedia aceasta avertizeaza asupra unor norme care ar fi bune, din pacate tardive. Daca vine un copil acasa la tine si isi trage televizorul pe el, pentru ca nu l-ai fixat in suruburi si dibluri crezi ca esti vinovat? Sau la Zoo daca "il lasi" sa mearga la tigru crezi ca animalul este de vina? Care animal?
    • +3 (3 voturi)    
      ...noroc ca nu doare... (Luni, 6 iulie 2009, 0:58)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui marius george

      Justificata manie proletara se face simtita... E mai usor sa dai flegme decat sa gandesti...Sau sa previi. Nu o sa fie nimeni vinovat, o sa fie catalogat totul ca un simplu accident stupid. Circulatzi va rog...
  • +1 (3 voturi)    
    Eu zic sa le transmiteti personal (Luni, 6 iulie 2009, 1:20)

    Dragos Ion [anonim]

    Toate urarile de bine celor de la banca transilvania. Scrieti la adresa contact@bancatransilvania.ro unde va puteti exprima sentimentele de bine pe care le aveti fata de ei.
  • +2 (4 voturi)    
    UNDE SUNT INREGISTRARILE? (Luni, 6 iulie 2009, 3:08)

    mishoo [anonim]

    De ce nu sunt aratate opiniei publice inregistrarile de la camerele de supraveghere? Mai au nevoie de timp pt a gasi un specialist sa le "matraseasca"?
    • +3 (5 voturi)    
      continuare (Luni, 6 iulie 2009, 3:49)

      mishoo [anonim] i-a raspuns lui mishoo

      Cica banca le-a predat politiei insa "Autorităţile încearcă să afle dacă panoul publicitar a căzut de la sine sau dacă a fost tras de cele două fetiţe." deci cum incearca ei sa afle asta cu inregistrarile in fatza si nu reusesc? sa ni le arate si noua poate ii puteam ajuta!
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Luni, 6 iulie 2009, 15:20)

    Daniel Schneider [anonim]

    Asa cum spunea cineva mai sus, nu pot sa nu ma intreb ... pliantele din BT sunt doar pentru oamenii de peste 180cm pe verticala, eventual peste un numar x de kilograme? Atunci de ce nu se fac instructiuni de folosire, despre cum sa extragi un pliant din suport.
    Sunt parinte si vreau sa nu simt niciodata ce simt parintii fetitei, insa e inuman sa acuzi parintele pentru astfel de tragedie. Daca nici intr-un sediu de banca nu mai e securitate, atunci ... unde naiba sa mai ai pretentia asta? Ca la piata nu, la scoala nu, la gradinita nu ...
    Le doresc parintilor sa ii tina Dumnezeu in palme acum, pentru a trece prin incercarea asta fara sa-si piarda mintile .. iar acelora care acuza parintii.. le doresc sa devina parinti si ... eventual cat mai multe astfel de panouri/suporturi in preajma copiilor. Sa vad cati dintre ei isi leaga copiii in lesa.
    Salutari distinse!
  • 0 (0 voturi)    
    O fetita de trei ani a murit, dupa ce un panou pub (Luni, 6 iulie 2009, 16:46)

    anima [anonim]

    cei care comenteaza acest articol in sensul ca mama ar fi vinovata ca nu a supravegheat cum trebuie fetita - cred ca ori sunt idioti ori sunt rau intentionati - deoarece este cat se poate de clar ca banca avea raspunderea ca sa fixeze bine panoul publicitar. Am si eu o fetita de 5ani si, intr-adevar, cand mergem la banca, ii place sa vada toate pliantele puse pe unde le gaseste - dar nici un pic nu m-am gandit, in timp ce stateam la coada - 5 minute ori 10 minute sa platesc diferite facturi, ca ar putea sa-i cada in cap ceva. Dumnezeule!!! Trebuie sa se intample astfel de tragedii - ca sa se intreprinda ceva in romania...... Condoleante familiei, e groaznic!