Ministerul Turismului cere firmelor de publicitate sa-i puna la dispozitie, gratuit, panouri outdoor

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 3 iulie 2009, 20:56 Actualitate | Esenţial

Ministerul Turismului a lansat vineri un anunt catre societatile de publicitate outdoor, prin care solicita sprijin pentru viitoarea campanie de promovare a turismului intern, „Turist in Romania". Institutia roaga aceste companii sa-i puna la dispozitie, gratuit, panourile pe care le au disponibile in perioada 10 iulie - 31 august, informeaza un comunicat al ministerului.

"Societatile de acest gen sunt rugate sa puna la dispozitia ministerului, in mod gratuit, panourile publicitare de tip outdoor pe care le au disponibile in perioada 10 iulie - 31 august 2009", precizeaza comunicatul citat.

"Campania „Turist in Romania" a Ministerului Turismului are ca obiectiv promovarea destinatiilor romanesti pe plan intern, in scopul de a constientiza consumatorii de produse turistice cu privire la atractiile pe care Romania le ofera si pentru a determina cat mai multi romani sa isi petreaca vacantele in tara", se mai arata in comunicat.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

447 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Te rog ... (Vineri, 3 iulie 2009, 21:08)

    x [anonim]

    Si eu, draga Elena, te rog sa-mi pui la dispozitie, in mod gratuit, mai multe locuri disponibile pe plan intern, in perioada 10.07.2009-31.08.2009.
    Sau iti CER, cum zice titlul.
  • +2 (2 voturi)    
    Campania HOT PD-L in Romania ! (Vineri, 3 iulie 2009, 21:56)

    Moromete [anonim]

    Nu mai e nevoie de panouri stim cine sunteti ! HOOOTIIIILOR !
    Nu avem bani de paine si voi ne furati banii !! Afara cu hotii , jos mana de pe banii romanilor !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Nemsitirea la blonde (Vineri, 3 iulie 2009, 22:08)

    un roman [utilizator]

    Adica aia nu ar trebui sa faca bani cu panourile alea?
    Poate le dati niste tichete de vacanta in schimb?!
    • 0 (0 voturi)    
      Combinatie (Vineri, 3 iulie 2009, 22:56)

      marinelu turmentat [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      Vor face bani. Fii atent cum: firma x pune la dizpozitie 100 de panouri gratis, in acelasi timp ministerul mai inchiriaza 100 la pret dublu sau triplu, tot de la aceiasi firma evident sau de la vre-o suveica de apartament care va subcontracta panourile. N-ati vazut cum a smecherit bugetul Ridzi-Pitzi? Metoda exista si e patentata oficial.
      Parca si publicitatea la eurosport a fost gratis, nu asa ne spunea Nutzi spaima putzii.
  • 0 (0 voturi)    
    femeia viseaza! (Vineri, 3 iulie 2009, 22:34)

    coasa [anonim]

    mentalitate tiganesca joaca la doua capete hotii devin cersetori iar de banii contribuabilor isi bat joc are mult tupeu femeia!
  • 0 (0 voturi)    
    pac-pac (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 11:57)

    almondo [anonim]

    "de zdreanta care esti o zdreanta...ma-ntelegi zdreanto?
    ca tu asta esti, o zdreanta si daca asta esti inseamna ca asta esti..."
    Gigi Becali - Opere Alese pe Spranceana
    "pac-pac, ma-ntelegi?"
  • 0 (0 voturi)    
    geniala initiativa !!!! (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 11:59)

    KALASHNIKOV [anonim]

    Brilianta emanatie de inteligenta a blondului neuron !!!! Propun ca valoarea serviciilor sa fie totusi virata catre aceeasi societate comerciala care a sprijinit-o pe pe posesoarea celui de al doilea neuron, neuronul care conduce Ministerul Tineretului !!!! Deasemeni, ar fi indicat ca in contrapartida, posesoarele de neuroni geniali care ejaculeaza asemenea propuneri, sa ne puna la dispozitie, cu titlu de donatie, toate veniturile pe care le-au obtinut in ultimii cinci ani, ca sa fim chit !!!
  • 0 (0 voturi)    
    mda..... (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 18:36)

    turist intern [anonim]

    știu multă lume care e conștientă de valorile turistice ale României...DAR, serviciile proaste oferite și + infrastructura sub orice critică nu prea te încurajează să călătorești prin România..cui ii convine să facă 8 ore cu trenul sau 6 cu mașina să ajungă în nu știu ce parte a țării?