VIDEO Gigi Becali poate parasi tara

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2009, 12:43 Actualitate | Esenţial

Gigi Becali poate parasi municipiul Bucuresti si judetul Ilfov, dar si tara, a decis, vineri, Tribunalului Bucuresti, care a luat in discutie contestatia lui Becali la ultima decizie a Judecatoriei Sectorului 1.

Instanta a mai subliniat ca Gigi Becali a solicitat ridicarea interdictiei pentru a-si exercita mandatul de europarlamentar care i-a fost atribuit in urma unui vot democratic.



Avocata lui Gigi Becali, Mariana Stefan, a cerut, din nou, instantei sa admita recursul facut de finantatorul Stelei si sa ii ridice acestuia interdictiile, pentru a putea merge la Parlamentul European.

Mariana Stefan a explicat la Realitatea TV ca in acest caz "nu vorbim de cetateanul George Becali, ci de europarlamentarul Becali, care nu are doar drepturi, ci si obligatii... obligatia de a merge la Strasbourg".

Potrivit rezultatelor de la alegerile din 7 iunie, Becali a obtinut un mandat de europarlamentar, fiind propus candidat pe listele PRM in timp ce se afla in arest preventiv, fiind acuzat intr-un dosar de sechestrare de persoane. Ulterior, el a fost eliberat din arest, insa magistratii au decis ca omul de afaceri are interdictie de a parasi Capitala si judetul Ilfov.





Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

2635 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    Oare cat o fi costat? (Vineri, 26 iunie 2009, 12:47)

    abc [anonim]

    Cred ca dupa acest efort a ramas fara cash saracul...
    • +2 (6 voturi)    
      Ce sa coste? (Vineri, 26 iunie 2009, 13:00)

      sdi [utilizator] i-a raspuns lui abc

      Onorariul avocatului? :)
    • 0 (4 voturi)    
      vorba dulce... (Vineri, 26 iunie 2009, 14:03)

      nevermind [anonim] i-a raspuns lui abc

      Atzi vazut! S-a dat bine pe langa marean, la periat un pic si gata! s-a rezolvat problema. Hahahahaha.
      Rad eu, dar nu e rasul meu...
      Smecheria a ajuns la loc de frunte. Si cum altfel se putea intr-o tara plina de coruptie...
      Acuma ... ce sa zic...S-au cam grabit astia cu decizia de a-i acorda dreptul sa paraseasca tara. Daca-l mai tzineau doua-trei saptamani, se punea si jiji la punct cu engleza , ba chiar mai rupea si cateva vorbe in alte limbi de circulatie internationala.
      Da' nu e problema... In drum spre Parlamentul European se pune jiji la punct si cu franceza.

      Nu stiu fratzilor ce e de facut...
      DNA-ul a dat iama in fotbal...ultimul bastion al coruptiei din Romania, parlamentarii au grija de bombonel ca de...oua, marean invarte la mici pentru pofticiosi, fata morgana impacheteaza sarmale pentru felul doi, base fuge dupa licurici, economia se duce de rapa si boboru se uita la drobul de sare si se vaita.

      Aaa... era sa uit! Din toata chestia asta , Steau o sa iasa cel mai bine, cu conditia sa nu absenteze jiji prea mult de la sedintele din parlament... Ca altfel iar vine si face echipa...
      • -1 (3 voturi)    
        am un minus de la...mine (Vineri, 26 iunie 2009, 14:51)

        nevermind [anonim] i-a raspuns lui nevermind

        Ma refeream la echipa Steaua.
        Scuze!
  • +17 (19 voturi)    
    RUN Forest....RUN!!! (Vineri, 26 iunie 2009, 12:49)

    un oarecare [anonim]

    nu ar putea sa ii interzica sa se intoarca? :)
    • +5 (5 voturi)    
      Buna idee! (Vineri, 26 iunie 2009, 13:30)

      Alex din Umbra [anonim] i-a raspuns lui un oarecare

      Era cat pe ce sa protestez pe forum, dar nu zici tu rau... Nu zici rau de loc...
    • +4 (4 voturi)    
      bravo (Vineri, 26 iunie 2009, 13:46)

      serbanica [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      bravo ! cea mai desteapta replica ! sa i se interzica intoarcerea in tara. ar fi mai bine pentru noi.
  • +7 (9 voturi)    
    Ma intreb... (Vineri, 26 iunie 2009, 12:50)

    Dan [anonim]

    Cum poate Gica Becali sa obtina apel peste apel in fiecare zi cand altii stau si luni prin tribunale pana cand sa obtina un termen de judecata?
    • +4 (4 voturi)    
      pentru ca el e gigi becali... (si romania de kko) (Vineri, 26 iunie 2009, 13:18)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Dan

      in tara asta cu bani se face orice...
      greu e sa furi pana la 1-2 milioane de euro... daca au furat atata nu te mai aresteaza nici dracu...
  • +4 (4 voturi)    
    logic, avea careva vreun dubiu? (Vineri, 26 iunie 2009, 12:50)

    meteorasky [utilizator]

    ............
  • +4 (4 voturi)    
    S-o si faca ! (Vineri, 26 iunie 2009, 12:51)

    rov [utilizator]

    Si toti ca el. Sa ne lase. Lumea s-a ridicat si a evoluat prin valori. Vai Eliade & Co unde e tara ta azi !
  • +3 (5 voturi)    
    jiji si obligatiile :))))))))))))))))))))))))) (Vineri, 26 iunie 2009, 12:55)

    cet23 [anonim]

    Hai mai, va terminati odata? jiji are obligatii???????????? Asta e gluma zilei!
    Declara jiji acum vreo 2-3 saptamani ca el o sa stea vreo 6 luni sa vada care e treaba cu Parlamentul European si daca va vedea ca poate face treaba, zicea el, atunci sa o sa ramana, daca nu, n-o sa mai mearga acolo.
    Tare afectat e jiji de obligatii! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • +7 (9 voturi)    
    M-AM SATURAT DE GIGI BECALI !!!!! (Vineri, 26 iunie 2009, 12:55)

    Hogea22 [anonim]

    Va rog, mai scutiti-ne de stiri cu Gigi Becali, macar o vreme. E prea mult, face rau, hai sa luam o pauza sanitara. Trebuie ignorat o vreme. Noi, cititorii si voi , presa l-am inventat pe pe gigi becali. Hai sa reparam greseala si sa-l ignoram, sa stabilim un moratoriu de 3 luni si vom vedea cu totii ca aerul se va fi mai curat.
  • -5 (9 voturi)    
    decizie corecta (Vineri, 26 iunie 2009, 12:56)

    atreus [anonim]

    dupa mine asa e mai cinstit.
  • +5 (7 voturi)    
    aleluia..dar cum il convingem sa si ramana (Vineri, 26 iunie 2009, 12:56)

    cucu [anonim]

    fara sa se mai intoarca?

    dupa ce ajunge la strasbourg propun emiterea unei interdicitii de intoarcere in tara.
  • +7 (7 voturi)    
    Sincere Felicitari tuturor Romanilor... (Vineri, 26 iunie 2009, 12:57)

    Ovidiu [anonim]

    daca ar invia Caragiale acum, si-ar dori sa moara din nou...
    • +3 (3 voturi)    
      sigur ? (Vineri, 26 iunie 2009, 13:32)

      mda [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Caragiale si-ar dori sa moara din nou ?! Esti convins de asta? Intreaga opera a lui Caragiale s-a construit pe oameni ca asta. Ce ar fi fost schitele lui fara parveniti, prosti si mitocani ? Caragiale, daca ar invia, ar dori sa traiasca 110 ani, ar scrie continuu, zi lumina, inspirat de caricaturile si mitocania antologica a 'personalitatilor' din vremurile noastre.
      • -1 (1 vot)    
        dreptul la libera exprimare (Vineri, 26 iunie 2009, 17:26)

        atreus [anonim] i-a raspuns lui mda

        avem ce votam! Lipsa de respect pentru cei care au alte pareri se traduce in lipsa de respect pentru sine si in voturi de genul asta. Asa ca mai incet cu "Mor, Tzatzo, intra becali in PE"... Cat despre acuzele din ultima vreme, sunt sigur ca justitia il va gasi nevinovat. Si asta mai trebuie invatat: daca mie nu imi place de cineva nu inseamna ca trebuie si justitia sa aiba aceeasi parere. Justitia trebuie sa decida in functie de probe si nu de opinia majoritatii... Mai intai suntem stat de drept si apoi democratie, altfel ar trebui sa practicam linsaje si executii in piatza publica.
    • +1 (1 vot)    
      De ce sa moara Caragiale tocmai acum? (Vineri, 26 iunie 2009, 14:09)

      Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      De ce sa moara Caragiale acum când ar avea atâta și atâta material?

      Dimpotriva dacă un geniu ca (virgula) Caragiale ar fi trăit aceste timpuri (de la 1989 încoace) ar fi scos niște capodopere literare de-a dreptul universale.
  • +4 (6 voturi)    
    gata (Vineri, 26 iunie 2009, 12:58)

    rochiri [utilizator]

    suntem gata sa ne face de ras!
    • -2 (8 voturi)    
      show (Vineri, 26 iunie 2009, 13:03)

      G [anonim] i-a raspuns lui rochiri

      da, avem o manajerie completa alaturi de becali: eba, macovei, tru, stolo si restul.

      let the show begin!
  • +7 (9 voturi)    
    Bravo (Vineri, 26 iunie 2009, 12:58)

    Cell_61 [utilizator]

    Un semnal clar ca a fi europarlamentar inseamna sa fii mai presus de legile din Romania.
    De fapt, atat timp cat toti coruptii din tara asta n-a fost acuzat de nimic, indiferent cine s-a perindat la ciolan, de m-as mai mira de chestia asta?
    Drum bun Jiji, si calatorie sprancenata!
  • +4 (6 voturi)    
    BARABAS LIBER ! (Vineri, 26 iunie 2009, 12:59)

    Alex [anonim]

    Vameşul şi nebunul au ajuns în Parlamentul European ...
  • +7 (7 voturi)    
    justitia?? (Vineri, 26 iunie 2009, 13:02)

    platin [anonim]

    Numai in Romania se poate ca doua instante de judecata sa dea solutii diferite pe aceeasi problema de fond!!!Presupun ca in acest caz ori se judeca ,cu masuri diferite ori una dintre instante este formata din judecatori incompetenti! Oricum incredibil!!!
  • +3 (3 voturi)    
    decizia corecta (Vineri, 26 iunie 2009, 13:02)

    dabu [anonim]

    Pentru ca stirea m-a amuzat foarte tare, nu pot sa ma abtin - Stirea Hotnews nu e completa: se pare ca Tribunalul Bucuresti a mai decis doua lucruri:

    George Becali are voie sa iasa din tara, pentru a merge la Strasbourg.

    In schimb, nu va mai avea voie sa se intoarca in tara.
  • +5 (7 voturi)    
    Alt cadou ? (Vineri, 26 iunie 2009, 13:03)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Inainte de Pasti a fost eliberat din arest, dupa aniversarea zilei de nastere e liber sa plece si-n Cosmos... Ce "cadou" urmeaza ? Achitarea, nu ?
  • -6 (14 voturi)    
    Gigi catalizatorul (Vineri, 26 iunie 2009, 13:04)

    iul [anonim]

    Pe scurt, nu-l admir si nu-l respect pe Gigi. Dar l-am votat si-l voi mai vota pentru ca-l deranjeaza pe Basescu si jeneaza restul clasei politice. Din nefericire, Gigi a ajuns catalizatorul voturilor negative si mostra cea mai cunoscuta de victima a justitiei politice.
    • +5 (5 voturi)    
      ?? (Vineri, 26 iunie 2009, 13:24)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui iul

      Gigi nu deranjează pe niciun politician. Le convine tuturor prezenţa lui pe acolo - are bani şi are lipici la un anume gen de public. El deranjează doar oamenii normali, insultându-le zilnic inteligenţa şi făcând ţara de râs.
  • +1 (1 vot)    
    aiurea (Vineri, 26 iunie 2009, 13:04)

    ano1 [utilizator]

    Un politician nu are OBLIGATIA de a face ceea ce poporul ii dicteaza, dovada este politicianul si politica din romania. Cetateanul de rand nu are instrumentele necesare sa pedepseasca un politician (nu-i da voie legea) pe care de exemplu l-a trimis in parlament. Nu ii mai ramane decat sa-l "schimbe'.
  • +2 (6 voturi)    
    . (Vineri, 26 iunie 2009, 13:04)

    pass [anonim]

    Sa inceapa circul
  • +4 (6 voturi)    
    incepe circul (Vineri, 26 iunie 2009, 13:10)

    saab [anonim]

    avocata Mariana Stefan nu e aia care a aparat familia lui Bogdan Iancu, cel impuscat de Iovan? aveam o parere mai buna desprer ea, dar banu' nu are miros chiar daca provine din fundul lui Becali.
    SA INCEAPA CIRCUL FRATILOR! am trimis crema tarii la Strassbourg, de la mascarici si oieri pana la securisti si arivisti de partid.
    Si sa nu uitam de fata lui taticu'... s-au lamurit europenii cum e cu tiganii de la noi, sa vedem ce vor face cu europarlamentarii? o sa le dea 1 mil de euro sa se intoarca inapoi in tara?
    • +2 (2 voturi)    
      parere mai buna despre ... (Vineri, 26 iunie 2009, 14:00)

      the [utilizator] i-a raspuns lui saab

      pardon ca intreb, ai o parere mai proasta despre arhitectul care i-a facut casa, croitorul si cizmarul care-l imbraca si incalta, doctorul care-i da aspirine când are guturai ?
      daca nu, ce treaba ai cu avocata ?
      Saddam Husein a avut avocati, majoritatea banditilor inarmati contemporani, ai pedofililor si criminalilor in serie au avut avocati, asta-i legea ...
      Crima lui Becali este aceea ca are bani, stie sa faca, foloseste pilele si relatiile când trebuie ?
      Unii au "talentul" asta, altii nu ...
      Eh, altii au talentul sa dea din gura pe forumuri, când e cazul sa treaca la fapte, mai greu ...
      • +2 (2 voturi)    
        n-ai inteles (Vineri, 26 iunie 2009, 16:48)

        saab [anonim] i-a raspuns lui the

        n-ai inteles nimic. nu contest absolut deloc ca Becali nu are dreptul ca cati avocati pofteste.
        Ziceam doar ca avocata Mariana Stefan prea o persoana cu anuite principii, dupa ce a pozat luni intregi in aparatoare a dreptatii si a celor nevinovati in cazul Iovan. Sper ca-ti amintesti de emisiunile infocate si declaratiile pline de indignare pe care la facea in presa.
        Totul e teatru ieftin insa, daca oierul vine si da un pumn de dolari si avocata shimba imediat macazul si baga vrajeala: "Europarlamentarul Becali are obligatia de a merge la Strasbourg" (!!)

        Iar daca la tine crima lui Becali este doar ca are bani... te las in pace sa-l admiri in continuare. Se pare ca pentru tine e un exemplu demn de urmat. Nu mai da din gura pe forumuri, ci du-te si fa bani precum maestrul tau, razboinicul luminii.
  • +6 (8 voturi)    
    jos prostia (Vineri, 26 iunie 2009, 13:13)

    I [utilizator]

    ori politia, procurorii nu-si fac treaba, ori daca si-o fac ii scapa judecatorii, ori daca si astia si-o fac, in inchisoare duc o viata de boieri cu ajutorul sefilor de penitenciare. E un lant lung care e plin de corupti. Ar fi bine de stiut si numele judecatorului care i-a dat liber. Sa stim si noi cine ne ia de fraieri.
  • +6 (8 voturi)    
    eu intreb un lucru.... (Vineri, 26 iunie 2009, 13:15)

    liviu_ [utilizator]

    cate recursuri poti sa faci nene???
    adica totusi...
    daca ma aresteaza pe mine pentru ceva... 1-2 recursuri maxim apoi adio...
    la becali au fost cate 3-4 la fiecare chestie...
    asta e justitie sau bataie de joc???
  • 0 (2 voturi)    
    GRESIT !! (Vineri, 26 iunie 2009, 13:22)

    horror [anonim]

    Becali poate parasi Capitala si Ilfovu'....Romania NU !!
    /
  • 0 (4 voturi)    
    europarlamentar (Vineri, 26 iunie 2009, 13:27)

    europarlamentar [anonim]

    mda,

    sa fii europarlamentar nu trebuie sa fii cetatean?
    sa fii cetatean nu inseamna sa ai obligatii?
    inainte de toate suntem oameni si cetateni ai unei tari ale carei legi trebuie sa le respectam.
    Daca legile tarii nu sunt in conformitate cu ceea ce ne-am asumat prin tratat atunci trebuie schimbate legile... etc

    In concluzie:
    nu conteaza ca n-am respectat legea!
    nu conteaza ca mi-am facut singur dreptate!

    Acesta este mesajul transmis de catre un complet de judecatori din Romania. Cand mai dati astfel de decizii aveti in vedere aceste mesaje ca din aceasta cauza crede populatia/jurnalistii ceea ce cred despre voi.
    • 0 (2 voturi)    
      Nu e chiar asa (Vineri, 26 iunie 2009, 13:52)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui europarlamentar

      Tratatele constitutive si toate celelalte (Nisa, Lisabona, etc) prevad libera circulatie in interiorul UE - iar constitutia Romaniei prevede, si citez:
      "ARTICOLUL 148
      Integrarea în Uniunea Europeanã
      ...
      (2) Ca urmare a aderãrii, prevederile tratatelor constitutive ale Uniunii Europene, precum si celelalte reglementãri comunitare cu caracter obligatoriu, au prioritate fatã de dispozitiile contrare din legile interne, cu respectarea prevederilor actului de aderare.
      ...
      (4) Parlamentul, Presedintele României, Guvernul si autoritatea judecãtoreascã garanteazã aducerea la îndeplinire a obligatiilor rezultate din actul aderãrii si din prevederile alineatului (2)."

      Adica, acolo unde legea europeana (tratat, directiva sau alta reglementare cu caracter obligatoriu) prevede diferit de legislatia interna, conform Constitutiei, prioritara e prevederea Europeana. Iar autoritatile statului, inclusiv puterea judecatoreasca, trebuie sa garanteze acest lucru.

      Ca ne place sau nu de Becali nu conteaza. El are dreptul de a circula liber pe teritoriul UE.
      • 0 (2 voturi)    
        n-ai inteles nimic (Vineri, 26 iunie 2009, 15:30)

        io [anonim] i-a raspuns lui Catalin

        din "libera circulatie".
        asta inseamna dupa tine, ca infractorii nu pot primi interdictii, ca doar au dreptul la libera circulatie?
        am o intrebare: daca era in arest il eliberau sa se duca la Bruxelles numai pentru ca un idiot ca Vadim l-a pus pe listele de partid? sau pentru ca o gramada de alti idioti au votat PRM?
        • 0 (2 voturi)    
          Da (Vineri, 26 iunie 2009, 16:04)

          Catalin [anonim] i-a raspuns lui io

          Daca era in arest il elibera. Tii minte anul trecut acel deputat liberal care era arestat cand a fost ales? Acum e liber si isi petrece veacul prin parlament.

          GigiBecali devine infractor in momentul in care are o sentinta definitiva si irevocabila.

          Cioaca (ala, suspect de moartea Elodiei) a primit si el dreptul de a circula liber in Europa.

          Se pare ca voi nu intelegeti libertatea de circulatie in spatiul Uniunii Europene.

          Sa o spun mai simplu, pe intelesul tuturor - e ca si cum nu ar mai exista granite.

          Antipatic, incult, prost, asa cum este, Becali a fost ales europarlamentar - el se bucura de niste drepturi si privilegii oferite de acea parte a electoratului. Insa Becali are dreptul constitutional de a alege si a fi ales.

          Democratia inseamna si ca toti sunt egali in fata legii - chiar daca ne place sau nu.
  • 0 (2 voturi)    
    becali (Vineri, 26 iunie 2009, 13:33)

    bigradu [anonim]

    Dragilor, pe zf.ro scrie ca ciobanu' poate parasi Bucurestiul si Ilfov-ul, dar nu poate parasi tara. Cine intelege ceva sa-mi explice si mie.
  • +1 (1 vot)    
    Iarasi si iarasi ... (Vineri, 26 iunie 2009, 13:53)

    gigi [anonim]

    ... cu pace domnului sa ne rugam.
    Sa ne rugam sa nu ajungem asa :
    gugal: "What a real financial collapse looks like"
  • +1 (1 vot)    
    Becali: S-a dus oaie si a venit berbec (Vineri, 26 iunie 2009, 14:04)

    Tantza si Costel [anonim]

    Becali la Strasbourg și înapoi: S-a dus oaie și a venit berbec.
    Dar la urma urmei și cei de la Strasbourg au voie sa rida.
  • +1 (1 vot)    
    Calatorie sprancenata ... cu bilet numai dus ! (Vineri, 26 iunie 2009, 15:07)

    Mitica [anonim]

    Calatorie sprancenata ... cu bilet numai dus !

    In rest ... sa auzim numai de bine.
  • +1 (3 voturi)    
    Gigi e mai tare decat Chuck Norris (Vineri, 26 iunie 2009, 15:27)

    dadan [anonim]

    Gigi Becali nu face flotari, le cumpara gata facute.
    Daca tu ai 1 leu si Gigi Becali are 1 leu, atunci Gigi Becali are mai multi bani ca tine.
    Gigi Becali nu o sa ajunga in Rai pentru ca a fost deja acolo si nu i-a placut.
    Daca ai o prietena, inseamna ca Gigi Becali nu a mai avut chef de ea.
    Unele persoane poarta pijamale cu SuperMan. SuperMan poarta pijamale cu Gigi Becali.
    Gigi Becali nu se spala pe dinti... dinti lui spala periuta de dinti.
    Gigi Becali poate sa imparta la 0.
    Gigi Becali doneaza mereu sange la Crucea Rosie. Dar nu e niciodata al lui.
    Gigi Becali a jucat ruleta ruseasca cu incarcatorul plin si a castigat.
    Timpul nu asteapta pe nimeni, decat daca e Gigi Becali
    Intr-o camera normala sunt aproximativ 1000 de obiecte... Gigi Becali te-ar putea omora cu oricare dintre ele, inclusiv camera in sine
    Dumnezeu plateste drepturi de autor lui Gigi Becali pentru biblie!
    Gigi Becali nu poarta ceas. El decide ce ora sa fie.
    Doar punctele de la "i" au voie sa stea deasupra lui Gigi Becali.
    Gigi Becali a luat examenele inainte sa se le dea.
    Gigi Becali s-a nascut intr-o casa construita de el insusi.
    Ca euro-parlamentar, GIGI BECALI va anula Legea Gravitatiei.
    Gigi Becalii a invins soarele intr-un concurs de stralucire.
    Gigi Becali are puterea financiara necesara de al plati pe Chuck Norris sa-si dea o palma .
    Becali a fost primul om ce a elaborat teoria relativitatii, dar ca sa nu para tocilar a vandut-o lui Einstein.
    Gigi Becali unge painea pe unt.
    Gigi poate fisiona atomul...cu mainile goale.
    Gigi Becali poate filma HD cu Nokia 3310.
    Un sarpe l-a muscat pe Gigi Becali. Dupa cateva zile de chinuri groaznice sarpele a murit.
    Gigi Becali poate sa deseneze un triunghi cu 4 laturi.
    Gigi Becali poate sa alerge 10 km in 15 secunde, ca stie o scurtatura!
    Timpul nu trece pe langa Gigi! Gigi alearga pe langa timp!
    Gigi Becali poate sa dea foc la un cub de gheata si sa il stinga cu benzina.
    De ce in calendarul lui Gigi
  • +1 (1 vot)    
    Specatcolul GiBe in Romania a luat sfarsit! (Vineri, 26 iunie 2009, 15:31)

    simplucetatean51 [anonim]

    Cu aceasta decizie Tribunalul din Bucuresti a "marcat" sfarsitul reprezentatiilor de circ fara bani in tara. Din 14 iulie a.c. ele vor avea loc la un nivel mai inalt: Parlamentul European. Spectacolele vor fi de 1001 de ori mai interesante, mai haioase si mai vulgare. In cadrul lor vor fi dezvaluite lumii europene '"intimitati" reale ale poporului roman, la rece. Gama spectacolelor va fi larga sub bagheta lui Gigi Becali, Tokes si Vadim. Unii ar adauga si pe EBA. Vor fi spectacole unice, de urmarit zi de zi, ceas de ceas. Abia astept sa inceapa... si sa ies din sala.
  • +1 (1 vot)    
    Poate parasi tara? (Vineri, 26 iunie 2009, 15:41)

    CGR [anonim]

    Macar de l-ar opri sa se intoarca!
  • +1 (1 vot)    
    Gigi e mai tare decat Chuck Norris -part 2 (Vineri, 26 iunie 2009, 16:32)

    dadan [anonim]

    De ce in calendarul lui Gigi Becali se trece direct de la 31 martie la 2 aprilie? Nimeni nu face misto de Gigi Becali!
    Becali nu are acces la internet, internetul are acces la el.
    Gigi becali poate sa dea mat dintr-o singura mutare.
    Gigi Becalia ajuns la perfectiunea de a construi doua puncte necoliniare.
    Donald Trump a fost ucenicul lui Gigi Becali.
    Gigi Becali poate sa amane sfarsitul lumii.
    Toate companiile de asigurari se bat sa-i faca o asigurare de viata lui Gigi Becali... pentru ca el e nemuritor.
    Adresa de mail a lui Gigi Becali este Yahoo@GigiBecali.com
    Sunt lucruri pe care doar Gigi Becali le poate cumpara, pentru toate celelalte exista MasterCard.
    Lumea a fost facuta in urma unui proiect finantat de Gigi Becali.
    Gigi Becali poate sa apara la mai multe emisiuni in acelasi timp. In direct.
    Gigi Becali a lovit odata un cal in barba. Descendentii acelui cal se numesc acum girafe.
    GiGi Becali a fost de 3 ori pe Luna, odata cu oile la pascut, odata cu Steaua in deplasare, si odata cu Radoi cand era mic.
    Gigi Becali a lasat o urma de pantof pe apa!
    Initial erau 8 minuni in lume. Dar Gigi Becali declarase ca prefera sa ramana modest.
    Diavolul si-a vandut sufletul lui Gigi Becali.
    Gigi Becali poate sa tranteasca o usa inchisa.
    Un vultur poate citi un ziar de la 1400 metri distanta. Gigi Becali poate sa si intoarca pagina.
    La scoala, profesorul trebuia sa ridice mana pentru a vorbi cu Gigi Becali.
    Gigi Becali este capabil sa lase un mesaj inainte de bipul sonor.
    Elvetienii nu sunt neutri, doar asteapta sa vada de ce parte se va pune Gigi Becali.
    Gigi Becali si-a pierdut virginitatea inaintea tatalui sau.
    Gigi Becali a cazut de 2 ori in viata lui din avion: la Hiroshima si Nagasaki .
    Gigi Becali face ceapa sa planga.
    Exista patru stari ale materiei: gazos, lichid, solid si Gigi Becali.
    Gigi Becali nu invatza de la viata. Viata invatza de la Gigi Becali.
    Gigi Becali sta cu viteza luminii.
    Gigi Becali a indeplinit
  • +1 (1 vot)    
    arest preventiv (Vineri, 26 iunie 2009, 17:27)

    AsmVax [anonim]

    Numai in tara asta de kko un arestat preventiv putea sa fie ales europarlamentar.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa i se dea bilet... (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 6:01)

    D.Lavrancea [anonim]

    ...numai pentru dus , lui si celor care l-au votat . Vai de biata romanie de cine a ajuns sa fie reprezentata . Becali , Vadim , Eba ,u.s.v....