Voronin despre valoarea datoriei externe a R. Moldova: E secret de stat. Nu spunem!

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 12 iunie 2009, 20:31 Actualitate | Esenţial

”E secret de stat. Nu spunem!”. In acest mod a reactionat presedintelui R. Moldova la intrebarea deputatului Liberal, Mihai Ghimpu: ”Care este datoria externa a R.Moldova?”, adresata ministrului Economiei, Igor Dodon, informeaza Jurnalul de Chisinau.

Curtea Constitutionala a Republicii Moldova a stabilit, vineri, ca presedintele in exercitiu, Vladimir Voronin, trebuie sa dizolve actualul Parlament si sa organizeze alegeri anticipate. Voronin trebuie sa stabileasca data noilor alegeri, potrivit judecatorilor moldoveni.

Presedintele, care si-a incheiat mandatul, ceruse Instantei constitutionale sa se pronunte cu privire la dizolvarea Legislativului de la Chisinau, dupa ce acesta a esuat de doua ori, in tentativa de a alege un nou sef al statului.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

2258 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Boala incurabila (Vineri, 12 iunie 2009, 20:51)

    Sandu [anonim]

    Asta e degenerat mental... nu atrageti atentia.
  • +3 (3 voturi)    
    asta da (Vineri, 12 iunie 2009, 21:12)

    xxx [anonim]

    DEMOCRATIA!!! comunista de altfel
  • +3 (3 voturi)    
    Si eu ce credeam (Vineri, 12 iunie 2009, 21:33)

    lucius [anonim]

    ... ca singurul numar - secret de stat de acolo e IQ-ul lui.
  • -7 (13 voturi)    
    si? (Vineri, 12 iunie 2009, 21:40)

    sa [anonim]

    nu fiti rai! ai nostri ne spun ceva???macar aia is comunisti,iar noi ne pretindem democrati..kkt
    • +9 (9 voturi)    
      informeaza-te domnule kkt sa (Vineri, 12 iunie 2009, 22:57)

      a_claudiu [utilizator] i-a raspuns lui sa

      In fiecare trimestru BNR publica situatia: http://www.bnr.ro/page.aspx?prid=1762
      • 0 (0 voturi)    
        CE scapare!! (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 21:55)

        Crapu [anonim] i-a raspuns lui a_claudiu

        De ce nu publica BNR si datoria Moldovei!?!?
    • +3 (3 voturi)    
      pai, democrati sa fie, bobocule? (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 6:26)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui sa

      inafara de boozooka lu' tahtooka, si ea pioniera, (nu se spune pe nicaieri ca ar fi indeplinit sau nu vre-o functie, comandant de grupa, detasament, altele, mai sus, dar tocmai pentru ca trece sub tacere aceasta perioada am toate motvele sa nu cred ca ar fi fost vre-o anonima) nici unul nu se poate lauda ca ar fi trecut la mare distanta macar de carnetul utc! unii au fost si pcr-isti si se_cur_isti, ca de daca se putea, de ce nu! asa ca, fiule, asculta la un magar batran si cocosat de samare si ciomege: nu te lua dupa nimeni cand zice c-ar fi democrat, pe plaiuri dambovitene, ca nu toti au avut fermitatea de caracter a lui corneliu coposu, nu toti sunt boboci (de fapt, mai nici unu', sau sunt toti, dar numai la minte) si prea putini au ales exilui inainte de instalarea regimului comunist, ca ion ratiu!
  • +4 (6 voturi)    
    Mosule, bre mosule! (Vineri, 12 iunie 2009, 21:49)

    Anonim [anonim]

    Astept sa aud la stiri ca nu mai exista acest individ!
  • +4 (4 voturi)    
    saracii (Vineri, 12 iunie 2009, 22:43)

    ionut [anonim]

    Au invatzat si unii rushi romaneste,asta nu-i scoate din shosetele roshii!Sa nu mai vorbim de halal cultura.De ce nu face cerere pentru incetatzenirea in Corea de Nord,bulangiul.
  • -6 (6 voturi)    
    raspuns a_claudiu (Vineri, 12 iunie 2009, 23:59)

    sa [anonim]

    d-le a_claudiu ma refeream la un ''spectru mai larg'' gen acord FMI gen devalizari de sute de milioane de euro,care le aflam dupa ce chipurile statul nu mai poate face nimic etc. etc...deci te rog ''acordeaza-ti'' si tu urechea ...kkt
  • +5 (5 voturi)    
    speram sa nu sfarseasca la fel ca Ceausescu, (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 0:09)

    Ovidiu [anonim]

    si sa il abtiguiasca in alta zi, dar nu de Craciun, ca de Craciun e pacat....
  • +5 (5 voturi)    
    Paranoia (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 8:37)

    papillon [anonim]

    Paranoia este boala caracteristica a statului totalitar de tip comunist..Voronin trebuie dus la "balamuc".Din pacate nu s-a descoperit antidotul pentru acest tip de nebunie. Singurul remediu este
    GLONTUL.
  • 0 (0 voturi)    
    exprimare (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 21:34)

    gigi [anonim]

    "In acest mod a reactionat presedintelui.." Hal de exprimare. Voi chiar nu cititi ce scrieti ??????
  • -1 (1 vot)    
    bai nene (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 22:37)

    kalu [anonim]

    da' chiar sunt obligat sa citesc despre cretinoidul asta paranoid in fiecare zi? Pai tocmai de aia abereaza non stop ca il bagati in seama.