Prima TV, Focus, ora 18: O familie din Vrancea asteapta sa-si revada fiul disparut in urma cu 11 ani

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 9 iunie 2009, 17:10 Actualitate | Esenţial

Florin Crancu. Era doar un pusti nabadaios, cand a disparut de acasa, dintr-o comuna din Vrancea. A furat bani de acasa si a fost pedepsit de tatal prea sever. Asa ca a ales drumul pribegiei. Au trecut 11 ani de atunci. O viata de om. Parintii nu pot inceta sa spere ca va veni si ziua aceea in care isi vor revedea copilul.

Destine schimbate pentru totdeauna de o vorba aruncata in vant sau de o palma! Copii care se razvratesc pe familii. Le pedepsesc in felul lor. Dispar cu anii, fara sa le dea vreo veste celor de acasa care-i asteapta cu sufletul la gura. Fii si tu alaturi de noi. Sa spunem impreuna - Stop Indiferentei!

Urmareste povestea lui Florin la Focus, pe Prima TV, la ora 18.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

1827 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Aloooo, redactiaaa! (Marţi, 9 iunie 2009, 17:20)

    gogu52 [utilizator]

    Nu ne intereseaza! De aia intram pe net sa citim stiri, pentru ca ne este lehamite de "stirile" de la TV-urile romanesti.

    Daca incepeti si voi cu "stiri" cu topoare-n cap si violuri si batai intre tzigani, renuntz.
    • -3 (3 voturi)    
      esti pe langa subiect (Marţi, 9 iunie 2009, 17:43)

      Gigi contra [anonim] i-a raspuns lui gogu52

      ce legatura au crimele si violurile de la "stirile de la ora 5" cu aceasta laudabila campanie?
    • +3 (3 voturi)    
      subiect de discutie.. (Marţi, 9 iunie 2009, 17:54)

      me [anonim] i-a raspuns lui gogu52

      Normal nu ar trebui sa existe astfel de subiecte separate de cele din categoria "Neuronul stingher" sau "Faze tari" ... Sau poate ca ele exista datorita unor finantari pentru promovarea pe un site foarte vizitat? (vezi stirile Evz si enervantul anunt publicitar de la ai-en-gii)

      Am aprecia micul efort al oamenilor din Hotnews de a comunica aceste lucruri pentru cititori...
  • +3 (3 voturi)    
    Si eu renunt! (Marţi, 9 iunie 2009, 17:37)

    Alexandru [anonim]

    Daca va tabloidizati si voi, trec pe alt site.
  • +3 (3 voturi)    
    Prea târziu (Marţi, 9 iunie 2009, 18:00)

    Mr. W [anonim]

    Prea târziu :)
    Ştirile de genul ăsta sunt ca să atragă grupul ăla MAAARE de oameni cu IQ mic şi gură mare; adică majoritatea în România :)
  • +2 (2 voturi)    
    Telenovele... telenovele... (Marţi, 9 iunie 2009, 18:17)

    Loerincz [utilizator]

    Sa nu uitam emisiunea Din Dragoste, si alte BS similare!

    Pe cine intereseaza ca Vasile se intoarce acasa dupa unshpe ani?! Trebe sa ai un AiChiu cat gaina sa te pasioneze asemenea ineptii...
  • 0 (2 voturi)    
    Indiferenta (Marţi, 9 iunie 2009, 19:02)

    Ramona [anonim]

    Fratele meu mai mic a fost furat cand avea trei ani. Nu a interesat pe niciun adult ca am inceput sa plang si sa tip cand mi-am dat seama ce se intampla. Celor care se vaieta de stiri de genul acesta le doresc sa cunoasca cu proprii lor frati sau cu proprii lor copii acest cosmar, sa invete pe propria lor piele ce inseamna indiferenta celor din jur. Macar vreo sase luni (cam cat a durat pana fratele meu a fost adus inapoi, si a ajuns inapoi acasa pentru ca autoritatile nu au fost complet indiferente).
    • +1 (1 vot)    
      scopul nu scuza mijloacele (Marţi, 9 iunie 2009, 19:36)

      me [anonim] i-a raspuns lui Ramona

      Poti avea toata compasiunea pentru evenimentul pe care l-ai trait dar nu are nici o legatura cu modul de promovare al acestor trusturi media care au intrat intr-o groapa de idei pentru a-si pastra audienta si trec agresiv pe partea online - probabil singura care nu a inregistrat scaderi in aceasta supra-dimensionata criza.
    • +2 (2 voturi)    
      Indiferenta sau nu... (Marţi, 9 iunie 2009, 20:27)

      Loerincz [utilizator] i-a raspuns lui Ramona

      1. Toate compasiunea pentru situatia prin care ai trecut
      2. Crezi ca intereseaza pe cineva asta?
      3. Acum, daca ne-ai spus, te simti mai bine?
      4. Crezi ca daca vei urmari la TeVe emisiuni care prezinta cazuri similare te vei simti mai bine?
    • 0 (0 voturi)    
      de acord cu tine! (Miercuri, 10 iunie 2009, 11:05)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Ramona

      in cazul acesta sunt de acord cu sistemul: scopul scuza mijloacele.
      Din pacate, la rapiri de copii se poate rezolva doar prin tabloidizare.
      Cu cat sunt ai multi cei care vad si aud, cu atat sunt mai mari sansele sa apara ceva informatii.
  • +1 (1 vot)    
    Eu propun... (Marţi, 9 iunie 2009, 20:52)

    Loerincz [utilizator]

    ... sa se dea mai multe filme indiene, din alea cu Raj Kapoor. Mama-mama... ce ar mai plange romanul uitandu-se cum el, din casta aia buna, nu se poate casatori cu ea, din casta ailalta. Si sa se reia si Sclava Isaura!