EvZ: Alianta "baietilor destepti" cu PDL

de Ionut Stanescu     Evenimentul Zilei
Luni, 18 mai 2009, 9:44 Actualitate | Esenţial

Increngatura de interese energetice
Foto: EvZ.ro
O societate infiintata in regiunea Alsacia, cu actionariat integral romanesc, urca PDL in barca jucatorilor din domeniul energiei, stigmatizati de Traian Basescu, scrie Evenimentul Zilei. Un parlamentar european, un ministru si un baron local, toti membri de vaza ai Partidului Democrat Liberal, „s-au intersectat” cu „baiatul destept” Bogdan Buzaianu, controversatul mogul al energiei.
Citeste articolul integral in Evenimentul Zilei

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3390 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    Daca asa stau lucrurile cu adevarat.... (Luni, 18 mai 2009, 9:56)

    Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data [anonim]

    imi cer scuze public lui Tariceanu pentru acuzatiile pe care i le-am adus pentru furtul din banii pensionarilor prin astfele de magarii. Si, daca astfel de magarii continue, incep sa sar fara rezerve pe PDL Dar, mai sunt inca niste lucruri cetoase care trebuie clarificate. Oricum, unde este o ilegalitate sau o magarie, hop si masoneria. Parca, astia ziceau ca ei sunt patrioti si "lucreaza" pentru Romania.
    • +5 (5 voturi)    
      Da pt ce sa-i ceri scuze lu Tariceanu? (Luni, 18 mai 2009, 15:39)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data

      tu ai o problema...tu crezi ca pdl-ul e un fel de partid sfant...iar restu sunt tradatorii patriei..ceva de genu. trebuie sa intelegi ca toti sunt la fel...nu exista unul intr-adevar bine intentionat...nici in pdl nici in psd nici in pnl...toti cauta sa stea cat mai bine cu dintii infipti in ciolan.
      • -1 (1 vot)    
        Critici si iar critici,.... (Luni, 18 mai 2009, 20:40)

        Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui bgd

        nu iti place nimic, totul iti pute. De acord, dar ce solutii dai? Nu de altceva, dar tot romanul este maestru la criticat si carcotit, dar, cand e vorba de solutii, dispare ca magaru-n ceata. Da si tu niste solutii, nu ma dezamagi. Eu, Monica Macovei, Traian Ungureanu, Sever, Voinescu, si alti intelectuali, de exemplu inca mai credem ca PDL este o solutie. Tu ce crezi? Dar vreau o solutie inteligenta si realista. Daca nu esti in sttare, lasa-te de comentarii de genul celor pe care le faci. Recunoaste-ti infrangerea. Eu, macar mai lupt.
  • +5 (9 voturi)    
    Nu ma mira (Luni, 18 mai 2009, 10:18)

    A.Simionescu [utilizator]

    Fiecare partid are baietii sai destepti...Acum e clar: alegerile le va castiga acel hot care striga cel mai tare "Hotiii!!".
  • +7 (7 voturi)    
    astia si seamana intre ei! (Luni, 18 mai 2009, 10:39)

    Lucian* [utilizator]

    la ce priviri duioase au astia mai ca-ti vine sa zici ca sunt neamuri!
    Mda, nu pica meteoritul unde trebuie!
  • +5 (7 voturi)    
    mogulii nostri (Luni, 18 mai 2009, 12:17)

    gogu [anonim]

    mogulii pedelici sint mai buni decit mogulii ceilalti pentru ca voteaza basescu
  • +5 (5 voturi)    
    buna metafora (Luni, 18 mai 2009, 12:53)

    eugen [anonim]

    Eu nu ii consider baieti destepti, ci baieti de conjunctura, cu atat mai putin daca fac parte din vreo loja de cartier, ca-s ca ciupercile.
    Majoritatea sunt bajeti neciopliti cu ceafa lata cu mult tupeu si mostenesc niste relatii de pe vremea lu fostu. Daca sunt in gashca lui Base inseamna ca trebe sa cotizeze la greu ca sa-si tina statutul de bajeti destepti si cum sa cotizezi, daca nu furi legal?!
  • +3 (3 voturi)    
    Ironie (Luni, 18 mai 2009, 13:14)

    Omu simplu [anonim]

    Chiar nu ati inteles pana acum ca nimeni nu este mai bun decat celalat!
    Chiar mi-e mila de cei saraci cu minte care striga ba Base ba Tari ba Geoa etc!

    Oameni buni in lume exista o singura religie si un singur partid si se numeste avutia!!!

    Istoria ne arata ca de cand e lumea cam astai statusu!

    Avutia = Putere
    Ca sa ai avutie trebuie sa exploatezi ori resurse naturale sau intelectuale sau oameni pur si simplu sau sa furi si dai in cap asa cum a fost inainte colonizari/razboaie si in zille noastre cele economice!

    Si ironia este ca glota nu are ce face decat sa intre in hora ca si canele caruia i se arunca un os tace si alearga!

    Deci realx lay back si watch the show si get the bone!
    Muscati-va semenul luat-ii osul si deja esti destep ca ai doua oase! hehe tot asa si ajung baiat destept!
    • +2 (2 voturi)    
      nu e chiar asa (Luni, 18 mai 2009, 15:09)

      eugen [anonim] i-a raspuns lui Omu simplu

      astia nu sunt catei, astia sunt "dulaii";
      problema e ca nu pot ascunde ei sa cunt niste corcituri jegoase, le cam lipseste pedigree-ul,
      chiar daca au intrat si ei in asa zisa lume buna a baietilor din loje.
      Nu sunt deacor cu resemnarea, denota lasitate, iresponsabilitate, ignoranta; in felul acesta ne departam de natura noastra "umana".
      • 0 (0 voturi)    
        Corect Eugene (Luni, 18 mai 2009, 17:15)

        Omu simplu [anonim] i-a raspuns lui eugen

        Corect Eugene
        dar uita-te in istorie intodeauna era cineva jubjugat si exploatat de cineva!
        Nu prea exista model de convetiure armonica!
        comunismu a da chix chibutu e cuser dar nu de tot, ce? ne reintoacem la o societate agrara primitiva?

        Suntem prizonierul propriei burti, a calicieii si a lenii ca doar daca nu ne am fi dorit mai mult nu evoluam in ce suntem azi, nu inventam technologii confort si distractii!

        Asta e Natura Umana: in evolutia noasta dorinta de supravietuire si putere ne a condus la toate realizarile noastre! De la primul care a iesit din pestera pana la ala care sa dus la razboi dorinta fundamentala a fost una singura! Au vrut mai mult decat aveau!!!!

        Vezi ce nu face un animal pentru un bucat de zaharel! asa ii si omu un animal prost care face orice pentru burta!

        Noi suntem cateii si Dulai ne iau osu! Asta e legea junglei! Nu e resemnare e un adevar al aevolutiei! Trebuie decat sa alegi intre a fi catel si dulau!

        Numai bine!
  • +1 (1 vot)    
    energia hidro, hehe (Luni, 18 mai 2009, 15:55)

    teo [anonim]

    astea sunt gainarii ce au facut astia, au luat si ei o taxa de consultanta, poate fara sa stie exact ce si cum, din cate stiu marile firme beneficiare ale energiei hidro - energy holding, buzaman, electromagnetica, elcomex, europec, enol tot pe orbita psd si pnl sunt,
    oricum se dovedeste ca nu e padure fara uscaturi, ce se astepta cineva ca in pdl toti sa fie sfinti , sunt destui hoti si acolo.
    articolul e tendentios insa...
  • -1 (1 vot)    
    Continua (Luni, 18 mai 2009, 18:06)

    je [anonim]

    Si jaful continua .....Ma intreb oare cand ne vom trezi si ii vom bate in cuie pe astia .