Niciun castigator la Loto 6/49 - report de peste 10,5 milioane de euro

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 17 mai 2009, 21:18 Actualitate | Esenţial

Premiu de peste 11 milioane de euro
Foto: AGERPRES
Niciun jucator nu a ghicit, nici saptamana aceasta, toate cele 6 numere norocoase extrase la Loto 6/49 duminica seara - 11, 24, 46, 30, 38 si 19, astfel ca marele premiu, in valoare de de peste 10,5 milioane de euro, se reporteaza din nou, informeaza Loteria Romana.

Daca s-ar fi castigat premiul, acesta ar fi fost al doilea ca valoare din istoria jocului.

La Noroc, numarul extras a fost 2 7 0 3 9 1 4.

La categoria a II-a au fost inregistrati 79 de castigatori, care vor primi fiecare peste 35.000 lei, iar la categoria a III-a, 3.427 de castigatori vor primi cate 820 lei.

Marele premiu la Loto 6/49 nu a mai fost castigat din data de 14 decembrie 2008, cand valoarea lui a fost de 290.000 de euro.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

13580 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    ha! (Duminică, 17 mai 2009, 11:07)

    Masacru [utilizator]

    nici daca ar fi de 10 000 000 000 n-as calca pe acolo.
    • +1 (3 voturi)    
      De ce? (Duminică, 17 mai 2009, 21:20)

      Crapu? [anonim] i-a raspuns lui Masacru

      De ce?
      • -3 (7 voturi)    
        ca sa se mire prostii (Duminică, 17 mai 2009, 22:31)

        cocosila [anonim] i-a raspuns lui Crapu?

        tu de impozit pe prostie n-ai auzit?
  • +3 (7 voturi)    
    hotie pe fata ... (Duminică, 17 mai 2009, 22:27)

    luputehno [utilizator]

    comparati preturile cu loteria uk..o varianta o lira...se castiga cu trei numere...si poporul castiga...aici vesnicii castigatori sunt o clica de beneficiari ai contractelor loteriei...restul vesnici perdanti...ar trebui sa boicotam jocul poate asa s ar schimba ceva.joc de 20 ani si nu am castigat o varianta a 3 a macar...in uk la a treia incercare am luat 10 lire...nu merita aici nimic.si am jucat si la colectiv de 12 milioane....acum 6-7 ani...asta asa ca idee....hotie
  • +2 (6 voturi)    
    chiar credeti? (Duminică, 17 mai 2009, 23:19)

    pit [anonim]

    mai fratilor... voi chiar credeti ca se va castiga vreodata premiul cel mare de catre vre-un om din popor? ha ha ha ha ha ha ha totul e sharlatanie ! si totul se castiga numai cu dedicatiein cazul premiilor forte mari, premii care apoi... isi iau drumul catre cei "dedicatzi"
    • +3 (3 voturi)    
      De acord (Luni, 18 mai 2009, 0:32)

      costi [anonim] i-a raspuns lui pit

      Premiile mari sunt cu 'dedicatie' . Ca orice ban public si asta e directionat catre "cotizantii speciali". Asa ca succes la cotizat la bastani si corupti..

      Pb va intrebati daca am dovezi.Nu am, dar va zic doua elemente:

      1. nu se prea stiu castigatorii, dar ce s-a reusit sa se afle, si asta este ceva usor de verificat, e ca au luat niste sppi-sti, politisti, si ultimul, un turcalete stabilit in romania cica (ce s-a aflat ca avea datorii imense si banii i-a bagat imediat sa le achite).

      2. Bilele sunt controlate si omologate de....ati ghiciti....Loteria Romana. Ei le testeaza, ei le dau ok-ul,. ei le folosesc (iarasi, se poate verifica public prin articole aparute anterior in ziare)

      Parerea mea personala e ca le manipuleaza printr-o insertie de metal in ele, si prin folosirea unui camp magnetic controlat electronic, ce permite selectarea combinatiei "castigatoare"

      Asa ca succes la jucat, ce sa zic. Poate ma insel si sunt eu paranoic. Dar am vazut prea multe in tara asta, ca sa nu pot mirosi o alta minciuna.
  • +1 (1 vot)    
    6/49..? nu mai ma joc!!! (Luni, 18 mai 2009, 9:07)

    barby [anonim]

    Academia de Studii Economice
    Catedra de Contabilitate, Audit si Control de Gestiune
    LOTO - TEAPA NATIONALA
    Potul de 10 mil euro a declansat isteria "Loto 6/49″ in Romania ! Tot romanul, impatimit al jocului sau din contra jucator de ocazie, a inceput sa viseze la marele premiu. La OTV s-a facut o cheta de 137000 euro pt "marele bilet" de 23 de numere! Ce e bine ca odata cu isteria asta s-au declansat si adevarate anchete mediatice in legatura cu corectitudinea jocului! Foarte multa lume injura OTV-ul, de multe ori pe buna dreptate, dar cel putin, de data asta au gasit probe care dovedesc clar ca loteria poate alege numerele castigatoare dupa bunul plac! A fost suficient ca directoarea agentiei nationale sa pronunte numele "Editec" (compania care produce suflanta, bilele si softul aferent) ca telespectatorii sa intre in rolul de detectiv. Si s-au descoperit lucruri extrem de interesante!
    Pe site-ul Editec puteti afla ca in interiorul fiecarei bile din cele 49 exista o tablita de indentificare cu un cod format din 22 cifre, asa numitul ARS , cod ce este citit de suflanta si apare automat in calculator! Deasemenea, toate cele 49 de bile trebuie sa apartina aceluiasi set se bile. In caz ca, una sau mai multe bile apartin unui alt set de bile, acestea nu sunt recunoscute de suflanta!
    Alt element foarte important! Fiecare bila inainte de a fi introdusa in suflanta trebuie sa fie verificata cu sistemul producatorului. Acesta are 3 inele prin care trebuie sa treaca fiecare bila. Primul inel citeste bila sa fie din acelasi set cu celelalte, inelul al doilea verifica dimensiunile si al treilea greutatea! Acuma. Ce a pezentat Loteria Romana ? Mai multe televiziuni au aratat cum se cantaresc bilele. Cu un cantar, obisnuit, de bijutier!!! Si atunci se nasc mai multe intrebari. De ce asa si nu cu aparatul producatorului, care evident, le-a fost livrat impreuna cu suflanta? De ce nu a fost prezentat si acest sistem? De ce nu s-a mentionat ca suflanta poate iden
  • +1 (1 vot)    
    DE CE? (Luni, 18 mai 2009, 10:58)

    Lucia [anonim]

    NU SE FACE tragerea imediat dupa inchiderea jocului???

    sa se vada liniile jucate si cele nejucate !??? sau?
    va intreb pe voi?! si se alege o linie nejucata si uite asa report de mil ! putina matematica si gata vedeti...sansele de castig...de ce nimeni nu este din societatea civila de cand se inchid casele pana la extragere...de ce nimeni nu spune si nu se face o petitie on-line pentru tragerea IMEDIATA inchiderii jocului?????

    Succes la amagiri... cica nimeni NU ne obliga sa jucam....macar daca ar ajuta copii infometati........
    • 0 (0 voturi)    
      pai, cum de ce (Luni, 18 mai 2009, 21:28)

      vipsystem [anonim] i-a raspuns lui Lucia

      Deci, extragerea se face cam la o ora de la inchiderea jocului. timp suficient pentru combinatii. o singura data a fost tragerea in direct si atunci s-a blocat aparatu si alte chestii si de atunci nu s-a mai facut in direct, se face la aproximativ o ora - adik ora 14:00, si transmisa la tv la 18-19, ca sa aiba timp sa refaca emisiunea in caz ca iese prost :D. ce ma enerveaza pe mine e ca nu fac validarea pe loc ca inainte, ci dupa o ora si jumatate. da astea-s alte probleme care nu ma intereseaza, jos din placere o varianta, ca nu ma astept sa castig.
  • 0 (0 voturi)    
    cotizatii (Marţi, 19 mai 2009, 11:52)

    BOBO [anonim]

    cotizatii pentru campaniile electorale,nu o sa castige nimeni pana dupa alegeri
    • 0 (0 voturi)