Report de 9,5 milioane de euro la Loto 6/49

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 3 mai 2009, 20:54 Actualitate | Esenţial

Marele premiu la Loto 6/49 se reporteaza si saptamana aceasta. Niciun jucator nu a ghicit toate cele 6 numere norocoase: 25, 38, 34, 6, 4 si 15. Daca ar fi fost castigat, marele premiu, in valoare de 9,5 milioane de euro, ar fi fost al doilea ca valoare din istoria Loteriei.

Marele premiu la Loto 6/49 nu a mai fost castigat din data de 14 decembrie 2008, cand valoarea lui a fost de 290.000 de euro.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

14583 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    hoho (Sâmbătă, 2 mai 2009, 17:55)

    ToBeOrNotToBe [utilizator]

    pai in conditiile astea trebuie sa joc si eu, si sa pun bani multi!... cand era potul 1 milion de euro n-avea rost sa joc... acum e momentul! Sper sa mai faca o schema Ogica cu un bilet miraculos, m-as baga si eu, am incredere mare in el
    • 0 (0 voturi)    
      haha (Luni, 4 mai 2009, 1:31)

      Norocoase pasarele [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

      "Niciun jucator nu a ghicit toate cele 6 numere norocoase" - apai fratii mei, daca niciun jucator nu le-a ghicit, cum mai sunt ele norocoase?
      Si doi la mana, munciti! Munciti zilnic, munciti bine, munciti corect! Sau cersiti la loterie... e mai usor.
  • 0 (6 voturi)    
    huooo (Duminică, 3 mai 2009, 19:17)

    marius [anonim]

    se vede de la o posta ca primul comment e pus de unul din voi...suna ceva de genul "jucati fraierestenilor" ca si asa nu o sa castigati...umpleti-ne buzunarele
    • +5 (5 voturi)    
      hoho.... (Duminică, 3 mai 2009, 21:18)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui marius

      stai linistit, daca ai citi mai atent ai observa ca am zis la mishto. Nu mai joc de vreo 12 ani la loterie.
  • +3 (3 voturi)    
    .. (Duminică, 3 mai 2009, 21:00)

    andrei [anonim]

    tocmai am aflat ca un sofer amarat de la loteria romana dintr-o zona rurala a tarii ia in mana salariul de 1400 de euro (convertit in lei) asa ca faceti socoteala pe cine platiti cand jucati:)) ma intreb oare cat iau sefi loteriei
  • +3 (3 voturi)    
    taxa pe prostie (Duminică, 3 mai 2009, 21:01)

    supravirtual [anonim]

    Titlul ar trebui sa fie "Taxa pe prostie". Asta e de fapt jocul la 6 din 49, si e trist sa-i vezi pe romani platind aceasta taxa.
  • -4 (6 voturi)    
    sperante (Duminică, 3 mai 2009, 21:19)

    maryus [anonim]

    eu am jucat dar mia iesit doar 3 nr dar tot sper la preiu ala mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
    • 0 (0 voturi)    
      ops (Luni, 4 mai 2009, 8:45)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui maryus

      Si mie mi-au iesit 3 nr,care sunt ale tale...
      poate 3+3 =6

      Ce zici, facem o "coalitie" ?
  • +1 (3 voturi)    
    Cu foamea asta de impozite, se va castiga abia la (Duminică, 3 mai 2009, 21:28)

    Jijel [anonim]

    anu.
    Are grija Gheorghe Pogea, Ala Mic si sleahata PDL-PSD.
    Hai sictir.
    • 0 (2 voturi)    
      hahaha (Duminică, 3 mai 2009, 23:00)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui Jijel

      ca bine ai zis :)))
  • +5 (5 voturi)    
    hotie pe fata..... (Duminică, 3 mai 2009, 21:30)

    luputehno [utilizator]

    loteria e o vaca de muls buna ptr unii....care au contracte grase cu ea...in rest...luati exemplul loto in uk...e placere plus castig..pentru cei ce joaca...o lira (o moneda)o varianta ...se castiga si cu trei numere etc....plus mai multe categorii castig....sunt jucator de 15 ani si nu am gastigat nici acar categoria a 3 a...dar am cotizat la greu.ptr ce...?am jucat in uk si am castigat 10 lire...la a a treia incercare....aici salarii grase...comisioane babane...etc. ar trebuisa boicotam jocul..asta ar fi solutia...
  • 0 (0 voturi)    
    Putintica rabdare... (Duminică, 3 mai 2009, 21:39)

    uwe [anonim]

    E an electoral... mai trebuie sa se adune ceva, si oricum sint impartiti, pentru campanie electorala. Voiculescu si Vanghelie.
  • +2 (2 voturi)    
    Coincidenta (Duminică, 3 mai 2009, 21:56)

    mihai [anonim]

    Ce chestie ca nu se mai castiga la loto de cand cu criza asta. Tin minte ca inainte de 89 se castiga aproape in fiecare luna. Acum brusc nu se mai castiga de 5 luni...e cusuta cu ata alba ca sa se adune la bugetul de stat mai multi bani. Pe pariu dava ar aparea o loterie privata ar incepe Loteria Romana sa faca galagie
    • +3 (3 voturi)    
      Loto (Duminică, 3 mai 2009, 23:49)

      diu1so [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      O compilatie din mai multe articole, puse cap la cap, ce e cu adevarat verificat.
      De asemenea, si comentarii din alte articole, imagini, statistici, etc; care sa va faca sa NU MAI DATI BANI PE BILETELE ASTEA:

      http://diu1.wordpress.com/2009/04/12/loteria-romana-loto-649-o-inselatorie/

      "Foarte interesant este faptul ca prin 2000 loteria a instalat la fiecare punct de lucru care emite bilete LOTO cate o parabolica pt legatura de date, care face posibila comunicarea si centralizarea datelor la sediul central din Bucuresti. Este foarte usor sa analizezi statistic acele variante si sa fraudezi extragerea. "
      Din 2000 se castiga din ce in ce mai rar.
      • +1 (1 vot)    
        In sfarsit (Luni, 4 mai 2009, 12:59)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui diu1so

        Cineva care gandeste asa. De nu stiu cati ani le spun tuturor sa nu mai joace la 6/49. Este cea mai mare frauda. Frauda comisa cu acordul statului roman.
        Sunt convins ca premiul va fi castigat de cineva cu o varinta simpla, care joaca pentru prima oara. In conditiile in care altii joaca mii de roni. Stiu ca se poate invoca norocul. Dar norocul asta vine doar in cazuri din aceste miraculoase.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 5 mai 2009, 15:23)

    festinalente [utilizator]

    nu mai am de mult incredere in loteria romana.. castiga cine trebuie la loteria asta. Si sistemul de extragere este cam aiurea.