Bucurestenii au doborat un nou record Guinness: cel mai greu tort din lume

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 28 decembrie 2008, 12:51 Actualitate | Esenţial


Cel mai greu tort cu frisca si fructe din lume
Foto: AGERPRES
Capitala Romaniei a doborat duminica  un al treilea record demn de inscris in Cartea Recordurilor: cel mai greu tort cu frisca si fructe.

Tortul a fost asamblat in Piata Constitutiei, incepand cu ora 06.00. Sapte persoane au umplut blaturile cu crema si au ornat prajitura. Tortul a fost preparat din 100 de kilograme de frisca, 1.000 de oua si 40 de kilograme de zahar. Prajitura cantareste 281 de kilograme si se inscrie in Guinness Book la categoria "cel mai greu tort cu frisca si fructe", anunta Antena 3.

Pentru a putea omologa gigantica prajitura, reprezentantii Guinness Book au folosit un cantar electronic special pentru a determina greutatea tortului.

Diploma care atesta recordul i-a fost inmanata primarului Sorin Oprescu de catre oficialii Guinness, in Piata Constitutiei.

Maratonul recordurilor in Capitala a inceput in urma cu o saptamana, cand aproape 4.000 de Mosi au impartit bucurestenilor cadouri pe strazile orasului, stablind recordul de "cei mai multi Mosi Craciun adunati intr-o piata", iar sambata, bucurestenii au doborat un alt record - "cel mai lung carnat din lume".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2493 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Traiasca marele primar al bucurestiului (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:11)

    PSD-elul [anonim]

    Va multumim din inima, tovarase primar general. Sunteti cel mai mare edil pa cere l-a avut acest oras de 5000 de ani incoace. Tineti-o tot asa si sigur n-o sa mai iesim niciodata din cacatul asta.
    • +5 (7 voturi)    
      Chiar asa (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:27)

      .Marius. [utilizator] i-a raspuns lui PSD-elul

      Sa termine odata pentru totdeauna cu aberatiile care nu intereseaza pe nimeni. Banii publici se pot folosi pentru alte scopuri, nu pentru carnati si mosi obositi si torturi de kkt care nu intereseaza pe nimeni. Apropo de cei care mor pe trecerile de pietoni din ce in ce mai des in Bucuresti nu intereseaza pe nimeni din cei care ar trebui sa intereseze?
      • +2 (2 voturi)    
        nu intereseaza! (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:30)

        eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui .Marius.

        cine-i pune sa treaca strada pe unce circula masinile cu girofar, ale borfasilor de tip casuneanu, umbrarescu & compania, sau ale prasilelor astora? aia de trec strada, pietonii, nu-s buni decat odata la patru ani sa dea votu' si sa puna botu'.
        • 0 (0 voturi)    
          ...si apoi sa dea ortu? (Duminică, 28 decembrie 2008, 18:21)

          .Marius. [utilizator] i-a raspuns lui eeeuuuu

          Pe treceri de pieton? Asa mi-ai dat de inteles
          • +1 (1 vot)    
            oriunde! (Duminică, 28 decembrie 2008, 19:05)

            eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui .Marius.

            ... vorba reclamei. pentru guvernantii nostri suntem o simpla justificare, odata la patru ani. in rest, n-atre importanta daca existam sau cand si unde crapam!
    • +2 (2 voturi)    
      panarama, circ si praji pet bucuresteni (Luni, 29 decembrie 2008, 0:04)

      prio [anonim] i-a raspuns lui PSD-elul

      Oprescule treci la treaba si ma lasa panarama.
  • +8 (10 voturi)    
    o gura prea mare pt un cap atit de mic (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:12)

    21 mgrame [anonim]

    hai si cu recordu nr 4, cel mai mic creier de primar!
    • +1 (1 vot)    
      bullshit (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:19)

      lolo [anonim] i-a raspuns lui 21 mgrame

      si cel mai alcoolizat.

      oricum macar ne dam in petec cu complexele provinciale dupa cum ne-au categorisit rusii.

      avem o problema in special cu stomacul - se vede la toti noi imbogatiti - toti sunt supraponderali.

      neam de dobitoace cu gandul la mancare - cu piciorul pe acceleratie si cu mana pe claxon.
    • +2 (2 voturi)    
      asta e record istoric (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:31)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui 21 mgrame

      cred ca din preistorie si pana la extinctia speciei umane nu va putea fi egalat.
  • +7 (7 voturi)    
    Luati-va in serios meseria (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:24)

    Clint [anonim]

    Sunt lucruri in tara asta mult mai importante de discutat decat tortul vostru de rahat pentru cartea recordurilor! Ne ajunge pana peste cap carnatii si ambitiile prostesti pe care n-i le turnati pe gat. Faceti lumina in lucrurile care fac viata grea zi de zi a tuturor romanilor, faceti lumina in cazurile de coruptie care au impanzit tara si o duc incet la faliment si uzurpare! Suntem interesati ca justitia sa se aplice drept si fara discrimnari, suntem interesati sa avem o alta constitutie ,alte legi care sa fie contra infractorilor si nu de partea lor! Acum aproape o luna unul a intors pe trecerea de pietoni si a ranit grav doi tineri. Azi un altul a omorat un om nevinovat pe trecerea de pietoni. Maine puteti fi chiar unul dintre voi jurnalistii, sau unul dintre cei care citesc aceste randuri! De ce nu se iau masuri? Asta ne intereseaza si ne doare din suflet! Nu torturile si carnatii pe care un alienat mintal s-a decis ca o sa le faca placere sau ca va aduce ceva de castigat bucurestenilor!
  • +6 (6 voturi)    
    umpluturi (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:27)

    altul [anonim]

    La 19 de ani de la Revolutie ni se servesc "torturi" gigant si "lanturi" lungi de cârnati si mosi craciuni turmentati în locurile în care (piata constitutiei, revolutiei) alte adevaruri era mai important sa ni se aduca la cunostinta ... Cu ce mai iesim si noi în evindeta ...
  • +5 (5 voturi)    
    cireasa de pe tort (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:29)

    cherry [anonim]

    Pai si la categoria "cea mai mare cireasa de pe tort" nu intra?
    Asteptam la anul pe vremea asta sa intre in cartea recordurilor si la categoria "cea mai mare bomboana de pe coliva".
  • +7 (7 voturi)    
    un vechi record (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:33)

    cocosila [utilizator]

    se stie:
    romania- tara de tigani cu masini basinoase dar fara autostrazi...tipic tiganesc - nu-i duce capul la proiecte pe termen lung ci doar la "a se descurca" "a arata ca are cu ce" ...

    se duc si se intorc de la munte pe o singura banda in stilul caravana de nomazi... si dup-aia se mira ca de ce occidentul crede ca suntem tigani...

    tara de jeguri penale.
    • +2 (4 voturi)    
      jugu (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:23)

      pt toti miticii [anonim] i-a raspuns lui cocosila

      bravo taticu - asa e !

      subscriu si completez :

      am vazut si banda aia de dus si alta de intors redusa la o singura banda : doar dus sau doar intors.

      de ce ?

      ca s-a surpat in vale cealalta !!!

      bucuresteni de cacat - mai bine fara voi animale de casa si pupincuristi de rahat.
  • +4 (4 voturi)    
    Bravos fometeilor (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:37)

    asterix [anonim]

    Bravo bucurestenilor!Fiti mandri de acest nou record de nehaliti! Foamea e bagata cu paru in codu' genetic a romanilor. De fiecare sarbatoare sparg romanii record dupa record la haleala.
    Felicitari inca odata ca ne-ati facut mandri!
  • +5 (5 voturi)    
    Stalin si pop'ul rus...libertate ne-au adus (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:44)

    Partidul...ceausescu....Romania [anonim]

    Propun ca urmatorul record sa fie constituit din cei 20 km autostrada suspendata facuta din tort cu parapeti din carnati.... Presupun ca poporul roman va fi incantat de maretele realizari ale securistilor...
    • +1 (1 vot)    
      tort & carnati & autostrazi (Duminică, 28 decembrie 2008, 17:48)

      influentii miticisti [anonim] i-a raspuns lui Partidul...ceausescu....Romania

      nu e in stare nici un mitic de asa ceva... relax :))))

      iar de beton si asfalt poti sa uiti ! - ca mai iute il fac din carnati si tort.
  • +5 (5 voturi)    
    Record: cel mai imbecil primar (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:45)

    Cipri [anonim]

    Din pacate pt bucuresteni cu atat vor ramane dupa ce Oprescu nu va mai fi primar, 2 recorduri mondiale: praf in ochi pt prosti si imbecilitate dusa la extrem....
    • +5 (5 voturi)    
      Beneficiile recordurilor... (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:06)

      Ritzi Pitzi [anonim] i-a raspuns lui Cipri

      "Beneficiile" recordurilor la carnati si tort vor aparea maine dimineata.

      Nu uitati sa trageti apa !
    • +1 (1 vot)    
      ADEVARAT! (Duminică, 28 decembrie 2008, 15:22)

      CIOMBE [anonim] i-a raspuns lui Cipri

      Numai ca in loc sa ne lamentam pe acest site trebuie sa-i umplem site-ul de la primarie pana o sa-si ia campii, jarteaua!
  • +3 (7 voturi)    
    sudisti (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:45)

    manu [anonim]

    ce sa faceti si in bucurestiul ala,traditii nu,munca nu,curatenie nu,produceti ce puteti :carnat si scoverzi.vai de capul nostru!halal capitala
    • 0 (0 voturi)    
      egzact (Luni, 29 decembrie 2008, 6:27)

      Mielu [anonim] i-a raspuns lui manu

      Ne plangem de mila in Bucuresti. Daca nu ar fi provincia sa ne dea sa mancam, sa ne tina traditiile in mana, sa munceasca pentru noi ar fi vai de capu nostru.
    • 0 (0 voturi)    
      sudo-masochism (Luni, 29 decembrie 2008, 15:10)

      zweistein [anonim] i-a raspuns lui manu

      ce sa facem si noi sudistii astia, nici nu am stii ce sa facem daca n-ati fii voi provincialii.
      Noroc ca ati venit in numar atat de mare in capitala ca sa ne explicatii cum e pe la voi pe acolo. Problema e ca ati uitat sa plecati inapoi scarbiti de cat de nasol e Bucurestiul.

      ce mai pot sa iti spun - fereste capu' ca vine saaarmaaaa!
  • +3 (3 voturi)    
    apropo... (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:46)

    dan [anonim]

    Stie cineva cu cit premiaza Guinness un asemenea record?
    • +2 (2 voturi)    
      se premiaza... (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:37)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui dan

      dar numai in moneda botsuaneza.
  • +6 (6 voturi)    
    Dar cand.... (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:46)

    linx [anonim]

    ...o sa avem recordul pentru trafic fluidizat, pentru aer lipsit de noxe, pentru servicii civilizate etc?...eee...pentru asta trebuie cap , organizare, vointa....ce mama naibii...astea nu-s pentru noi...Pentru noi , circ si paine( a se citi carnati si torturi record)...si multa lipsa de bun simt fata de oamenii ce traiesc in Bucuresti sau in orice colt al tarii asteia.
  • -1 (3 voturi)    
    Au ales FOARTE PROST ora pentru a dobori record (Duminică, 28 decembrie 2008, 13:58)

    Irina [anonim]

    De ce au ales ora 12 ziua sa il oficializeze? ei nu situ ca unii dintre noi au fost azi noapte la party-uri de Sf Stefan?! Sa il puna si ei de la 6 seara...ca oamenii normali.... comunistii ce sunt!
  • -3 (3 voturi)    
    fapt divers (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:17)

    Q [anonim]

    e doar o stire de 2 bani si imediat sar frustratii cu tot felul de comentarii tampe referitoare la bucuresti.
    asta e sportul national "datul din gura". ani de zile. cand e vorba de facut ceva se retrag toti in universul lor mizer dar calduros.
    hai "dati din gura"
  • +1 (1 vot)    
    Tort pt Extraterestrii (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:20)

    ET2000 [anonim]

    Bah , asta e tort pentru extraterestrii, trebuie doar sa ii asteptam ca avem mancare pentru ei. Ce jenibil , unii nu au ce manca ,altii sunt jumuliti de bancii, iar primaria Bucurestiului face excesee de bunstare .
  • +1 (1 vot)    
    .................... (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:36)

    Masacru [utilizator]

    Recordul "cei mai multi politicieni corupti " s-a inregistrat?
  • -1 (1 vot)    
    VOX POPULI (Duminică, 28 decembrie 2008, 14:57)

    Un pensionar [anonim]

    In mare,bucurestenii sunt cam de trei categorii:
    -ELITA,formata din oameni inteligenti, cu o educatie deosebita, realizari stiintifice,opere,etc. Acestia nu se implica in viata societatii (de cele mai multe ori),fiind deceptionati de rezultatele unor incercari in acest sens. Fiind putini,nu pot influenta politica in tara si-si gasesc alinarea in munca lor.
    -PROFITORII,cei cu sau fara educatie (uneori chiar semianalfabeti),care au un singur scop,de a parveni prin orice mijloace,de a-si asigura bunastarea,de a influenta masele si a le conduce in acest sens,lasand problemele tarii pe ultimul plan. Panem ed circensis este una din caile utilizate de acestia.
    -MASA DE MANEVRA-formata din marea majoritate a populatiei (fara sau si mai grav-cu educatie) care nu are decat un tel in viata: panem ed circensis. Pentru un carnat,un foc de artificii,o portie de fasole sau gogosi la propriu sau la figurat,acestia voteaza fara a tine seama de cele mai elementare principii de etica.
    Pe baze statistice am vazut ca aceasta impartire simplista ,in 3 categorii a populatiei este si mai evidenta in Moldova,Muntenia (inclusiv Bucurestiul) si Oltenia. Avem ce am ales si probabil ceea ce meritam. Nu degeaba,Caragiale a spus: Ehei...,noi romanii am fost ce-am fost...Tare mi-e teama ca vom ramane tot asa !
    • +1 (3 voturi)    
      tataie, faci sf-uri? (Duminică, 28 decembrie 2008, 17:15)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Un pensionar

      cu profitorii si masa de manevra, ok, sunt de acord, dar asta cu elitele, de unde dracu' ai scos-o, taman in bucuresti, buricul mediocritatii globale? se stie doar ca orasul asta e in stare sa idiotizeze in 24 de ore chiar si un geniu. asta da, record!
  • -2 (2 voturi)    
    Felicitari domnului primar. Le merita din plin (Duminică, 28 decembrie 2008, 15:01)

    Anonim [anonim]

    Stiti ce este trist? Noi romanii am uitat sa ne bucuram. Orice lucru mai special care ni se intampla pare straniu. si de neinteles. Orice incercare de a iesi din rutina obositoare de zi cu zi trebuie sa fie pusa la cale de cineva...
    Oameni buni, este vreme de sarbatoare. incercati ca macar zilele acestea sa nu mai vedeti totul in negru. Fiti mai buni si mai intelegatori.
    Felicitari domnului primar. Le merita din plin.
  • +4 (4 voturi)    
    slabutz! (Duminică, 28 decembrie 2008, 15:38)

    sadwank [anonim]

    Se vede ca e criza, nu le-a iesit decit un tort cu frisca si fructe!
    Pai sa faca, tata, la anu', un tort de ciocolata, cu blat dens, nu pufos! Ala record!
    Si pina atunci, sa mai omologheze un record: cei mai rapizi ciini vagabonzi dintr-o capitala europeana. La fiecare 50 de minute un om e muscat de ciini in Bucuresti!
    • +3 (3 voturi)    
      ciocu' mic! (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:47)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui sadwank

      te iei de viitorul electorat al domnului op(a)rescu? ia vezi!
  • +3 (3 voturi)    
    cine l-a ales ? (Duminică, 28 decembrie 2008, 15:54)

    Alex [anonim]

    De ce va tot vaitati atat ? nu tot noi , bucrestenii am ales primarul asta ? cine l-a votat ( asta in cazul in care a existat bunul simt de a merge la vot) ce va asteptati de la unul ca el , sper ca ii stiti trecutul ? iar in ceea ce priveste carnati si tort , ... la o tara de nemancati ce ne trebuie, recorduri la mancare,ce-i lipseste chelului-tichie de margaritar!. Ne meritam soarta , sunt inca prea multi care au o gandire comunista si va mai trece timp pana vor aparea schimbari in adevaratul sens al cuvantului.si asta tinerii o vor face cand babalacii de acum o vor lasa mai moale .
    • +1 (1 vot)    
      speranta asta... (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:49)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      e cea mai mare curva: toata lumea traieste cu ea! spera tu ca babalacii, cum bine le zici, nu vor tria "lupii tineri" dupa chip si-asemanare!
  • +3 (3 voturi)    
    Fi-ti-ar a dracului (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:06)

    Claude [anonim]

    cu circul tau, Oprescule! Si mai ales urari de mostenitori cui l-au votat ;)
  • -4 (4 voturi)    
    si eu l-am ales (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:41)

    Voda-n loboda [anonim]

    Hai s****r la toate bocitoarele si la toti frustratii care nu au nimic bun de spus; cum de a indraznit primarul sa faca un gest frumos de sarbatori in loc sa rezolve toate problemele noastre (chiar si cele ce tin de fiecare dintre noi, bucuresteni sau complexati de prin provincie-lipsa de educatie,prostia,pasivitatea,complexele nationale,,invidia...si lista poate continua) instantaneu si irevocabil? Oprescu nu e Mesia? Naspa, mai bine ne orientam spre omul lui Base, ca vedeti ce bine stie omul sa faca de toate, ala sigur ne rezolva pe toti.
    Pentru toti cei care mai cred in ei insisi si in tara asta (nu in politicieni, ci in oamenii obisnuiti), la multi ani!
  • +3 (3 voturi)    
    Eu nu vreau in G.B. (Duminică, 28 decembrie 2008, 16:51)

    sah-mat [anonim]

    Ai putea sa intri in Guinness Book, cu ceva mai istet,demn de un primar pt. 2 mil. si ceva de oameni, dar bag seama ca esti ingust la minte! (sa ma insel?) Cred ca varsta si trecutul, pun amprenta pe tine! Am facut bine ca nu te-am votat,sunt cu inima impacata; cel putin de sarbatori ! La Multi Ani, tuturor romanilor!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    am si eu o propunere (Duminică, 28 decembrie 2008, 18:28)

    gica [anonim]

    Dupa atatea recorduri, ar fi normal sa intram in Guinness Book cu titlul de "cei mai rabdatori, cei mai cuminti si cei mai prostiti locuitori ai unei capiale, cica, "europene"
  • +1 (1 vot)    
    penibil... (Luni, 29 decembrie 2008, 0:53)

    Florin [anonim]

    Intradevar!
    Ar fi interesant de stiut daca aceste idei exceptionale au fost nascocite inainte sa vina Oprescu la primarie sau dupa.
    Eu as zice ca dupa! Si probabil fac parte din strategia lui Oprescu de a-si face o imagine de prezidentiabil.

    Cat mai multe camere asupra lui, nu conteaza evenimentul. Daca e si unul unde se da ceva gratis, succes garantat. Ce conteaza cativa frustrati care fac 'scandal' pe forumuri???

    S-au dat cadouri de la mos craciun, mancare si desert!!! s-ar fi dat si de baut, dar probabil nu e voie sa dai alcool gratis!

    nu stiu ce va mai mirati! nimic neobisnuit! omul aplica o reteta care s-a dovedit ca functioneaza!!

    Ce nu pot eu sa inteleg, este de ce comentariile care condamna ( perfect justificat) actiunilea astea penibile care ar trebui sa provoace scarba in orice om cu ceva ratiune s-au transformat si in blamari, acuze, jicniri la adresa bucurestenilor.

    'Bucurestenii' sunt un esantion reprezentativ pentru tot ce inseamna Romania!
    Asta fara sa conteze ca bucurestenii sunt de fapt moldoveni, munteni, ardeleni la prima sau a doua generatie!!!

    Clar, bucurestenii au niste deformatii care se transforma in trasaturi negative ce provin din faptul ca trebuie sa traiasca intr-un oras aglomerat, poluat un oras ce-ti pune zi de zi nervii la incercare dar care a ajuns sa fie un rau necesar. Unii stau ca n-au alta optiune, altii pentru ca desi sunt convinsi ca ar duce o viata mai linistita in provincie, acolo n-ar avea ce sa le puna pe masa copiilor.

    Dar lasand la o parte caracteristicile fiecarei zone, fondul este acelasi!!!!
    Proportia de oameni care s-ar bucura de grozavii de genul 'cel mai mare carnat' este aceeasi in toata tara!!! Diferenta ar fi in marja de eroare!!!

    Asa ca hai sa lasam aerul asta penibil de superioritate fata de burestenii aia prosti, masa de manevra...
    Suntem toti la fel de romani! (la fel de buni sau la fel de prosti). Iar dragii nostri alesi sunt tot dintre noi. Altii mai buni nu avem! deocamdata...
  • 0 (0 voturi)    
    UN PRIMAR DE STHOW (Luni, 29 decembrie 2008, 2:18)

    catalin [anonim]

    DOMN PRIMAR VA INFORMEZ RESPECTUOS CA NOI MAI AVEM UN RECORD, CEL DE STAT IN TRAFIC. ASTA VA INTERESEAZA? SAU DVS, PRECUM CEAUSESCU CITITI DOAR IN LIMBILE CARE VA PLAC, ACOLO UNDE E MAI CALD SI MAI INTIM. SA NE TRAITI CA VA MERITAM.
  • 0 (0 voturi)    
    Diversiuni (Luni, 29 decembrie 2008, 6:39)

    hotnewsfil [utilizator]

    Diversiune sorin-ista cu recorduri cat mai multe (carnati, torturi si alte asemenea realizari de anvergura), ca sa mai uitam de autostrada zburatoare pe raza si de stagnarea lucrarilor principale, de cand este el "la putere" (estacada de la Orhideea nu a avansat nici un cm. de cand Sorinache ne-a pacalit la alegeri). O duce din diversiune, in diversiune.
    Unii ziaristi ii trec cu vederea diversiunile fiindca ar putea avea nevoie, si ei, de servicii medicale. Sunt, si ei, oameni.
  • +1 (1 vot)    
    un record neobservat (Luni, 29 decembrie 2008, 7:57)

    GB [anonim]

    Desi era evident, nici macat in prezenta primarului general nu s-a cerut omologarea unor alte doua recorduri : Bucurestiul are cel mai bun primar dintre doctori si cel mai bun doctor dintre primari !
  • 0 (0 voturi)    
    Hai cu recordu' neamule!!! (Luni, 29 decembrie 2008, 15:03)

    zweistein [anonim]

    Buna ideea asta cu recordurile da' dom primar (sau mai stii poate nu e doctor primar) n-a fost atent, cel mai lung carnat a fost anul trecut in decembrie, in trafic, cand am facut din Floreasca in Unirii 3 ore, cred ca avea 20KM carnatu, nu doar 400m.
    Cea mai mare pleasca zaharisita exista si aia - a facut'o impuscatu' de a trebuit sa darame to cartierul Uranus pentru ea, asta a lu dom' doktor e mica, nu darama nici un semafor.

    I-as propune lu' dom' primar un alt record, cu siguranta mai util - cea mai rapida realizare a unui pasaj subteran - propun sa incerce cu ala de la Baneasa!

    Hai sa ne fie cu totii de bine, dupa atatia carnati si tort merge si o ca... , pardon, culcare :)
  • 0 (0 voturi)    
    protestez (Luni, 29 decembrie 2008, 22:41)

    mihai [anonim]

    pt atitudinea retrograda a posturilor voastre..orice se face nu e bine..ca era mai bine alteva..daca venea stirea asta de la new york sau paris..lumea ofta in barba si zicea..uite aia capitlistii nenorcociti..ce bine o duc au timp si de chestii de astea..ca vine de la bucuresti..orice stire fresh..apar contestatarii..

    ca feedback (is 50)..stirea cu mosii si carnatii a cfirculat in toata presa centrala din italia..mai bine decat sa circule violuri si talharii nu..sau e sub demintatea voastra civica de a vedea carnati giganti in oras..sincer problema e ca sunt prea multi carnati prea mici..

    ps..pt un bucuresti liber..de prejudecati mai ales..pt curse auto in jurul palatului parlamentului..pt summit uri..pt reclame la cocor..pt libera initiativa si curaj..un bucurestean..
  • 0 (0 voturi)