VIDEO Accident grav in Capitala: Jurnalistul Cornel Nistorescu a lovit doi tineri care circulau cu motocicleta

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 decembrie 2008, 10:23 Actualitate | Esenţial

Motocicleta implicata in accident
Foto: motociclism.ro
Doi tineri care circulau cu motocicleta au fost raniti, sambata seara, de masina jurnalistului Cornel Nistorescu, anunta Realitatea Tv. Accidentul a avut loc pe Bulevardul Lascar Catargiu din Capitala.

Jurnalistul, care se deplasa dinspre Piata Victoriei spre Piata Romana, a intors masina pe scuarul de pe mijlocul drumului, exact pe trecerea de pietoni. Fara sa se asigure, acesta a intrat pe sensul opus, lovind in plin motocicleta.

Potrivit primelor informatii, starea  celor doi raniti este grava. Ambii au fost transportati la spitalul Floreasca, tanara cu fractura de bazin, iar tanarul cu hemoragie interna.

Timp de 20 de minute pana a venit salvarea si inca 40 minute cat au durat cercetarile la fata locului, Cornel Nistorescu nu s-a dat deloc jos din masina implicata in accident pentru a se interesa de starea tinerilor aflati pe motor.

Jurnalistul a fost testat cu etilotestul, dar alcoolemia lui era zero. Politia rutiera a demarat o ancheta pentru a vedea ce pedeapsa merita soferul vinovat.

Gasiti mai multe informatii si poze de la locul accidentului pe forumul motociclism.ro

A mai scris despre accident si Zoso.ro

Citeste si Cornel Nistorescu (de Dan Selaru).

* Jurnalistul Cornel Nistorescu nu a mai participat, duminca seara, la emisiunea "Realitatea Politica" (RealitateaTV), unde este invitat permanent.














Material sustinut de Provident

​INTERVIU Stefan Liiceanu - trecerea de la carti la produse japoneze traditionale via piata financiara

Dupa 17 ani petrecuti in Japonia, timp in care a lucrat in domeniul financiar, Stefan Liiceanu a decis sa deschida in locul fostei Librarii Humanitas din Fundul Curtii, Takumi - un magazin in care sunt comercializate produse japoneze traditionale. In cadrul, proiectului "10 ani", Provident vrea sa arate cum se vede Romania ultimilor 10 ani, dar si Romania urmatorilor 10 ani, prin ochii unor tineri care au avut succes. "Cred ca cel mai important este sa faci ce iti place. Productivitatea se vede atunci cand faci ceva cu pasiune, nu cand faci ceva pentru ca trebuie."
21585 vizualizari
  • +20 (32 voturi)    
    basescu si serviciile secrete (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:27)

    burebista [anonim]

    Sunt curios daca si acum tot vina lui basescu e.
    • +3 (7 voturi)    
      Oooops. (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:49)

      adik [utilizator] i-a raspuns lui burebista

      Esti sigur ca nu era in misiune?
      • -2 (4 voturi)    
        ce presa avem si noi (Luni, 8 decembrie 2008, 9:38)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui adik

        daca si in domnul Nistorescu dati, care e aliatul vostru in sprijinirea lui Basescu ar trebui sa cred ca sunteti deontologi? nimic mai fals. foarte dendentioasa afirmatia potrivit careia domnul Nistorescu a fost testat cu etilotestul DAR alcoolemia lui era zero. de parca ar fi trebuit sa fie mai mare de zero dar, surprinzator, era zero. poate politistul care la testat a fost influentat si nu a zis ca era alta alcoolemie decat zero. si inca ceva - politia, asa cum e ea, intocmeste actele pentru urmarirea penala iar vinovatii si pedepsele aplicate lor le stabileste justitia, asa cum e si justitia.
        • +2 (2 voturi)    
          Nistorescu aliat... (Marţi, 9 decembrie 2008, 0:35)

          Claude [anonim] i-a raspuns lui adrian

          ...in sprijinirea lui Basescu. Baiete, esti idiot!
    • 0 (8 voturi)    
      apropo (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:08)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui burebista

      Basescu oricat de beat este, tot conduce de 1000 de ori mai bine decat domnul Nistorescu.
      • -2 (2 voturi)    
        normal, doar e Super-Băse :D (Marţi, 9 decembrie 2008, 0:12)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

        îl ghidează șuvița- fantomă ;)
        Shuvitza nu doarme, nici în starea de fantomă în care este :))
        • -1 (1 vot)    
          se pare ca pe nistorescu nu il ghideaza (Marţi, 9 decembrie 2008, 0:31)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui mihai

          in starea lui cu ochi sticlosi ce vede dublu in fata trecand peste flori direct. Basescu face asa? Hai sa radem HA HA HA.
      • +2 (2 voturi)    
        dedeiul coerent (Marţi, 9 decembrie 2008, 21:55)

        the [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

        ... Basescu tot Basescu, în schimb ...
        "domnul" Nistorescu ...

        poate unde "Basescu" conduce beat o tara, iar "domnul Nistorescu" conduce treaz o tinichea cu care omoara oameni nevinovati ?

        meri în liniste, cap de sofer ...
    • +2 (2 voturi)    
      cine credeti ca-l va ataca cel mai crunt? (Luni, 8 decembrie 2008, 3:24)

      vali.d [anonim] i-a raspuns lui burebista

      ceea ce scriu cititorii aici, este parfum fata de ce salve va primi in bot ,de la crucisatorul presei romanssti.este exact tipul de situatie in care ctp-ul se simte ca pestele in apa.sa tragi in tinte in cadere, sau care nu-si permit sa replice.de data asta probabil ca vom fi de acord cu el,desi mobilul lui e altul.invidia si rivalitatea intre cei doi a fost aplanata doar de faptul ca basescu i-a aruncat de aceeasi parte a baricadei,dar acum cred ca nici ura fata de basescu nu-l va mai scoate pe nistorescu din falcile ctp-ului.as pune pariu ca va aparea un editorial care se va ocupa de subiect.in rest sa le tinem pumnii tierilor ca au avut ghinionul sa se afle pe traiectoria unui incostient la volan.
      aici vedem f bine si cit de bine se pricepe cind e vorba de altii.
      http://www.youtube.com/watch?v=w2Zw8wBXJ-c&eurl=http://romaniadeieri.blogspot.com/2008/12/cornel-nistorescu.html
    • -1 (1 vot)    
      si noi sintem curiosi ... (Marţi, 9 decembrie 2008, 2:41)

      Decebalus per Scorilo [anonim] i-a raspuns lui burebista

      daca balivernele tale pe aci' sint tot din vina lui Basescu ?!?
  • +25 (33 voturi)    
    Pai normal (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:29)

    zet [anonim]

    Nistorescu intoarce pe unde vrea el. Are o aroganta si o infatuare individul asta, totul ii pute, trebuie sa ii fim recunoscatori ca binevoieste sa ne calce.
  • +29 (35 voturi)    
    Cornel Nistorescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:33)

    anonim [anonim]

    Cum? Cornel Nistorescu a intors masina pe scoarul ce desparte b-dul Lascar Catargiu, pe trecerea de pietoni, fara sa se asigure, lovind doi motociclisti ?

    Imposibil, nu poate face asa ceva d-nul Nistorescu. D-nul Nistorescu este un stindard de moralitate si de respectare a legii, este cel mai virulent critic al nesimtirii jeppanilor, al manelistilor. Imposibil, trebuie sa fie o confuzie....

    Ma astept sa-l vad acum pe sticla pe domnul Nistorescu facind spume la gura despre nesimtirea motociclistilor de a merge pe doua roti in acelasi timp si loc cu SUV-ul domniei sale, pe banda lor, fara sa se asigure ca domnia sa va incaleca scoarul pentru ca s-a razgindit asupra directiei de mers.

    Ce lume, ce tara, ce inconstienti motociclistii astia sa plece pe strada la ora la care d-nul Nistorescu si alte "valori" circula cu jepanul...
  • +22 (28 voturi)    
    Ia uite cine sunt smecherii din trafic!! (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:33)

    Was [anonim]

    Deci asta a invatat d-nul Nistorescu la scoala de soferi, sa intorci pe trecerea de pietoni, sa te comporti ca si cand esti pe tarlaua ta, normal, lumea se vede altfel de la volanul unui BMW 4x4. Sper sa suporte rigorile legii, dar mai ales sper ca cei doi sa nu aiba nimic foarte grav.
  • +21 (25 voturi)    
    "smecher de buc." (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:33)

    atentie!!!! [anonim]

    il mai invitam de d-nul nistorescu sa ne mai tina prelegeri despre "smecheri".
    era atat de greu sa se abtina de a intra "cu tupeu" in in trafic?
    nu cred ca realizeaza cata durere a adus acestor tineri, pentru ca nu este de unde.
    • +1 (5 voturi)    
      Smecher (Duminică, 7 decembrie 2008, 18:10)

      nistruescu [anonim] i-a raspuns lui atentie!!!!

      Asa, asa, bine zis. E la fel de imbecil ca sofer cum apare si in talk show-uri.
    • 0 (4 voturi)    
      pai,contractul de la realitatea tv? (Duminică, 7 decembrie 2008, 19:31)

      Nicu [anonim] i-a raspuns lui atentie!!!!

      Haide,Cristina Sincai,invita-l pe Nistorescu sa ne striveasca pentru ca indraznim sa traim si sa respiram in acelasi timp cu el, cel caruia ii pute totul.
  • +6 (12 voturi)    
    De droguri l-au cautat pe Senil Nistorescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:34)

    Eneas [anonim]

    A facut o miscare nepermisa de intoarcere pe trecere de pietoni ,fara se asigura ,lovind in plin motocicleta ! De baut , nu se poate ,dar ceva medicamente euforizante , putin praf ,chiar nimic, nimic?Atunci ,numai batranetea si senilitatea sa fie de vina ?
    Eu cred ca Senil Nistorescu -Andropauza trebuie sa plateasca 1 milion Euro daune accidentatilor sau sa fie inchis 30 de zile pentru tentativa de crima impotriva umanitatii ,eventual genocid impotriva poporului roman ,ceva incadrare juridica trebuie sa existe !
    In orice caz recomand familiilor accidentatilor sa ii ia banii jupanului anal-ist !are de unde
  • +12 (18 voturi)    
    Fara indoiala inchisoare (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:36)

    Politia Romana [anonim]

    Alcolemie zero, deci a fost in "deplinatatea facultatilor mintale". Daca ar fi fost baut, desi pare de necrezut, dar in acest caz putea fi o scuza. Dar nu a baut, astfel nu exista nici o scuza! Este un jurnalist cu reputatie, este adevarat, (in mediul de mass-media),dar in trafic este un sofer ca oricare altul. Nici daca nu ar fi accidentat pe cineva, doar simplul fapt de a intoarce pe trecerea de pietoni si era o abatere grava de la codul rutier, deci cu atat mai mult. Rugam sa se ia masurile care se impun in acest caz.
    • +2 (6 voturi)    
      accidentul Nistorescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:51)

      cititor [anonim] i-a raspuns lui Politia Romana

      Baaaaiiiii in ce tara te trezsti tu? Nu-ti dai seama ca motociclistii erau de vina? Ce cautau ei la ora aia pe drumul public si de ce nu i-au facut loc imediat marelui formator de opinie si ANAL-ist Senil Nistorescu, cum scrie prietenul Eneas de mai sus?
      Procuratura va fi corecta. Nu exiasata alta solutie NUP si mai incetati cu comentariile.
  • +12 (14 voturi)    
    ce surpriza (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:41)

    Alex D [utilizator]

    Am vazut stirea ieri, chiar daca atunci nu se spunea si cine e soferul.
    Probabil ca daca ai x5 nu te asiguri cand faci manevre pe sosea.
  • +13 (19 voturi)    
    Agenturili (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:46)

    Mofliu [anonim]

    Uite pana unde a fost in stare sa ajunga Base. I-a inscenat si lu asta un accident. Fratilor, ne indreptam spre dictatura!!!!
  • +12 (18 voturi)    
    Vai cata deontologie (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:47)

    Mos Califar [utilizator]

    Aseara la 21, 31 cand ati dat stirea nu-i stiati numele , asa e ? Ati avut nevoie de un mic impuls de la bloggeri, felicitari. Si citati A3 care copiaza depe motociclism. ro.
    "Ziaristi"
    • +3 (5 voturi)    
      Regula-i regula: la parnaie (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:35)

      Cioara din varful parului [anonim] i-a raspuns lui Mos Califar

      Pana cand o sa tina "smechereala" in Romania?
    • 0 (2 voturi)    
      nistorescu &son ! (Luni, 8 decembrie 2008, 9:02)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Mos Califar

      la alcoolo test nu iese si drogul ! draga militzie ,faceti test si pentru prafuri !
  • +10 (20 voturi)    
    minus unul (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:51)

    Chris [utilizator]

    Si-a mai pierdut gruparea PSD-PNL inca un promotor. Nu cred ca mai apare pe la televiziuni, o vreme.
    Se pare ca Doamne-Doamne lucreaza in ajutorul lui Basescu.
    Din punctul de vedere al soferului spun ca oricui i se poate intampla la fel cu motocicletele.
    • +11 (13 voturi)    
      nu oricui... (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:18)

      Psycon [utilizator] i-a raspuns lui Chris

      Pe langa faptul ca trecerea de pietoni nu e loc de intors masina, putea macar sa se asigure calumea, nu sa taie calea. Din cate am vazut in traficul din Bucuresti se pare ca exista o versiune locala a codului rutier... ceva la modul care are masina mai scumpa are prioritate mai mare.
    • +11 (13 voturi)    
      nu cred (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:37)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Chris

      ca a fost 'mana' lui Doamne-Doamne,pe motocicleta ar fi trebuit sa fie chiar Motocicleanu cu finu'
      Din puct de vedere al soferului spun ca este un eveniment rutier regretabil,dar in cazul de fata el este insotit si de o mare doza de nesimtire din partea 'lupului moralist'-vezi atitudinea lui nistorescu in cazul 'orban'
    • 0 (8 voturi)    
      Prostia (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:25)

      maximlemetru [anonim] i-a raspuns lui Chris

      Cum, ma, do-bi-toc-ule? Dumnezeu nenoroceste doi nevinovati ca sa pedepseasca pe al treilea? Si asta o face ca sa-l sprijine pe Basescu?! Ce fel de crestin de *** mai esti si tu? Nu ti-e rusine?
      Nistorescu sa plateasca exemplar, al fel si TOTI cei care, la adapostul SUV-urilor, Maybach-urilor, Hummer-elor, calca totul in picioare!
    • +2 (2 voturi)    
      inteleg de aici (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:37)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Chris

      Ca, in opinia ta, vietile (sau sanatatea) a 2 tineri n-ua nici o valoare, daca e vorba sa i se faca ceva chefuri lui Basescu!

      Aferim! Sa-i fie! sa-i dea Doamne-Doamne!!!
  • +15 (19 voturi)    
    sigur (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:52)

    flynt [anonim]

    sigur basescu sau PD-L e de vina. 100 %
    • +1 (3 voturi)    
      Serviciile, monsher! (Luni, 8 decembrie 2008, 6:47)

      Imperialistu' [anonim] i-a raspuns lui flynt

      Nu m-as mira ca Serviciile Secrete ale Tiranului sa ii fi plasat motociclistii aia acolo EXACT in momentul in care DOMNUL JURNALIST Cornel Nistorescu intorcea REGULAMENTAR pe trecerea de pietoni. :))
  • +1 (5 voturi)    
    Rinocerul fara busola-C.N. (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:57)

    Fetita cu dosar [anonim]

    Sosia lui BAsescu mergea la biserica,cand marele schelet C.N. era in apropriere si speriat de o asa mare sansa de a se afirma si-n democratie-in comunism a reusit-a virat brusc spre dusman !!!!! Suflet sperios de fetita cu scufita ,nu a mai avut puterea sa coboare din masina sa-si vada victima,care erau de fapt,bietii motociclisti !!!
  • +11 (13 voturi)    
    blestem? (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:01)

    marius p. [anonim]

    oare pe CN l-a ajuns blestemul stim noi cui? toti vor da socoteala la un moment dat. Va scapa probabil, folosindu-se de acelasi sistem pe care il critica deseori.
    • +2 (6 voturi)    
      S-a intors roata? (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:36)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui marius p.

      Vedeti cum se intoarce roata?( Expresia populara), la cat a dat domnul Nistorescu in Presedintele Romaniei, daca acesta din urma ar dori acum sa se razbune, ar fi suficient ca sa aiba grija sa se aplice lege in vigoare iar Cornel Nistorescu ar ajunge dupa gratii. Dar presedintele nu o sa se coboare la acest nivel (ar fi rau daca s-ar intampla asta). Prin aceasta fapta, domnul jurnalist va fi santajabil. Pe viata. Va asigur ca i-a pierit pofta sa se mai lege in mod ilegitim de domnul Basescu, caci, fie vorba intre noi, acum este la mana lui. Cu atat mai mult, daca, Doamne fereste, se va intampla ceva cu viata celorlati doi implicati in accident.
      • +4 (6 voturi)    
        vrei sa zici (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:41)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Marian

        ca Presedintelui i se rupe in general in paispe in legatura cu "aplicarea legilor in vigoare" - dar ca, dat fiind ca e vorba de cineva care l-a criticat, ar fi dispus sa faca o exceptie, daaa...? >:

        De ce sa fie CN "santajabil pe viata"? Are posibilitatea sa isi execute pedeapsa (oricare ar fi ea).
  • +8 (10 voturi)    
    Inca o jigodie (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:05)

    quintus [anonim]

    care isi da intreaga masura a valorii.Unul dintre actorii din planul doi ai piesei care se joaca in Romania de 20 de ani.Si ce daca a facut accident?Parca nevasta lui Paunescu a patit ceva...
  • +3 (5 voturi)    
    Fara indoiala inchisoare (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:06)

    Marian [anonim]

    Alcolemia lui era zero, deci era in "deplinatatea facultatilor mentale". Desi pare de necrezut, dar in acest caz daca ar fi fost baut reprezenta o scuza pentru el. Dar nu a baut, deci nu sunt scuze.Inteleg ca este jurnalist, dar in trafic este si dumnealui un simplu sofer. Chiar daca nu ar fi accidentat pe cineva, doar simplul fapt de a intoarce pe trecerea de pietoni , ar fi reprezentat o abatere grava de la codul rutier, deci cu atat mai mult. Rugam sa se ia masurile care se impun in acest caz.
  • +13 (15 voturi)    
    vreau dreptate! (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:24)

    bizonul [anonim]

    in cazul lui Nistorescu vreau ca Justitia sa-si faca treaba, nu cum a fost cazul sotiei lui adrian paunescu, care a ucis 4 membri de familie si a lasat fiica cea mica handicapata pe viata. Daca a gresit, sa plateasca!
    • +1 (3 voturi)    
      Remember!!! (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:12)

      Crapu' [anonim] i-a raspuns lui bizonul

      Tu vrei, noi vrem, dar ei, n-o sa vrea!
      De ce?
      Amnteste-ti de Teo Peter.
  • -9 (15 voturi)    
    Nu criticati (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:38)

    un tanar de stanga europeama [anonim]

    De ce se critica un adevarat Conducator ca Domnul Nistorescu? Se putea intimpla oricui! Nu vedeti ca vine Dreapta la putere? Nu e corect!
    Plang de dimineata ca nu se vine la Putere! Nu e corect! Domnul Nistorescu este o adevarata voce a Stangii. Eu cred si stiu sigur ca nimic nu e adevarat ca ar fi facut ceva. Dar daca a facut, atunci de ce sa fie pedepsit? El vorbeste pentru Conducatori fiind el insusi unul dintre acesti Conducatori ai Romaniei. Ma sperii cand vad ca oameni simpli spun tot felul de critici. Daca ar fi fost buni de ceva ar fi venit ei la Putere. De aceea avem Conducatori si nu trebuie criticati. Eu nu cred nimic din ce se spune. Mai bine va treziti ca vine Dreapta la Putere!
  • -1 (3 voturi)    
    ACCIDENT... (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:42)

    Cristian [anonim]

    Intr-o TARA ANORMALAdin f. multe puncte de vedere oare la ce sa te astepti?Modul de a circula pe drumurile publice a romanilor denota ravasenia din mintile lor-inchipuind poate ca pot face orice, dar mai este la mijloc si problematica CARENTELOR EDUCATIONALE, rezultatul:mitocanizarea aproape generalizata;sursele ei fiind EDUCATIA FAMILIALA, lipsa acesteia la SCOALA PRIMARA,la posturile TV, si ZIARE.
    Cred ca ar trebui revazute programele scolare si pus accentul pe cateva teme CIVISM,COMPORTAMENT,SOLIDARITATE
  • +9 (9 voturi)    
    BRAVO HOTNEWS (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:46)

    GHENCEA [anonim]

    Felicitari pentru stirea completa si pentru citarea blogurilor care au postat stirea si pozele. Asa se face.
  • +10 (12 voturi)    
    nesimtitul (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:49)

    simona [anonim]

    Tocmai el isi permite sa ne dea lectii de moralatitate si umanitate?Cand doi oameni se zbat intre viata si moarte datorita inconstientei tale,ai nesimtirea sa privesti de la inaltimea jeep-ului in care stai?Asta este presa domnilor,avida de bani si imbogatire se vinde pe cativa lei.Noi aceaiasi gloata pe care ei s-o manipuleze pentru a se imbuiba.Rusine sa-ti fie d-le pseudoziarist
  • +8 (10 voturi)    
    mare om, mare caracter (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:54)

    georgel007 [anonim]

    chiar sunteti siguri ca nu s-a dat din masina sa vada in ce stare sunt aia peste care a dat? asta mi se pare foarte important de aflat pentru ca poate spune totul despre un om. ok, stim ca a avut vreo cateva neveste dar chiar asa de jigodie sa fie sa nu se dea jos din masina dupa ce a lovit niste oameni nevinovati?
    • +3 (5 voturi)    
      SMECHER DE PRESA (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:48)

      dan [anonim] i-a raspuns lui georgel007

      Daca ve-ti sapa adinc ve-ti constata ca marea majoritate a acestor LIDERI DE OPINIE sunt ca oameni niste jigodii de doi lei.
  • -10 (14 voturi)    
    ???? (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:07)

    eu [anonim]

    sunteti penibili...normal ca nu s a dat jos din masina ca animalele de romani l ar fi luat la bataie instant!!!!
    Putea fi si un om de rand si tot nu s ar fi dat jos din masina sa l macelareasca aia care stau gura casca!!! ...e vinovat fara discutie dar nu conteaza ca e nistorescu sau unul dintre noi...
    • +4 (6 voturi)    
      Stimate domn (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:08)

      Un animal [anonim] i-a raspuns lui eu

      Cand vezi ca Justitia il scapa, cand vezi ca se uita de sus dupa ce a lovit doi tineri, cand vezi ca nu exista dreptate si puterea oamenilor de rand e 0, iti vine sa iti faci singur dreptate ! Eu unul i-as fi bagat pe gat tot kkt-ul pe care il mananca !
  • +7 (9 voturi)    
    Hmm (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:11)

    scharke [utilizator]

    Nu doresc nimanui raul, dar in cazul lui CN trebuia sa se intample ceva care sa-i arate lungul nasului...
    • -2 (4 voturi)    
      evident! (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:43)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui scharke

      Dupa cum spuneam: vietile celor 2 tineri, nu inseamna NIMIC pentru voi: important e sa i se vada "lungul nasului" lui Nistorescu!

      Mari caractere, bre, si la astia care comenteaza pe aici!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Accident grav in capitala (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:23)

    Iulian [anonim]

    Un nesimtit..
    se vede clar din atitudinea lui in emisiunile de la tv ca e un sarlatan..si cand ma gandesc ca am crezut in omul asta...
    Sa ne aducem aminte si de atitudinea lui cand a parasit EVZ..i-a lasat pe protestatari cu ochii in soare,si-a negociat plecarea si l-a durut undeva de colegii sai..BRAVO LUI ! Televiziunile serioase ar trebui sa-i puna embargou
  • +4 (6 voturi)    
    Nu va pati nimic...... (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:23)

    catalin [anonim]

    Sunt tare curios daca va pati ceva soferul.....nu are nimeni interes sa se respecte legea. Are suficiente relatii ca sa scape si mai presus de toate se va urca la volan din nou destul de repede. Parca vad ca o sa zica ca de fapt motociclistul e de vina.......
  • +7 (9 voturi)    
    si tu nistorescule? si tu? (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:27)

    lae [anonim]

    bai, puterea v-a luat mintile tuturor! sa nu te mai vad la tv ca sparg aparatul!
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:15)

      Vladutz [anonim] i-a raspuns lui lae

      sparge-l... sparge-l... ca sa se mai miste un pic economia :)

      ideea e ca nu TV-ul trebuie spart.

      iar la faza si tu X-ulescule... creadei ca e altfel? toti PAR altfel, pana o comit, pana iese la iveala borhotul.
  • +9 (13 voturi)    
    jurnalistul...lui peste (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:52)

    opinia [anonim]

    Cu riscul de a fi taxat cu un calificativ negativ, nu ma pot abtine: Peseudojurnalistul Nistorescu este un jeg atat profesional, cat si uman. Am lucrat cu el. Nu ma mira ca nu a dat nici macar o privire nenorocitilor pe care i-a terminat. Sper ca aceasta scursura fara nicio moralitate sa nu mai fie vazuta multa vreme. Din pacate, cunoscandu-l, nu va avea nici o retinere sa se afiseze cu aroganta lui bine cunoscuta. Insanatosire grabnica vicitmelor si Dumnezeu sa ii apere.
  • +5 (7 voturi)    
    DIN PACATE.... (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:22)

    KANT [anonim]

    de vina va fi gasit tot motociclistul care se va face "vinovat" de faptul ca se afla acolo atunci cand Nistorescu intorcea !...... Toti "potentatii" vremurilor se vor "scoate", fara parafraza " Traim In Rommania...", restul poate fi dedus de oricine !.
  • +5 (7 voturi)    
    Accidentul Nistorescu ! (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:28)

    martin [anonim]

    Oricui i se poate intampla sa fie angrenat intr-un accident si nu trebuie sa dam niciodata cu piatra. Cred ca excelentul tonomat Nistorescu,fost ziarist competent si avizat,nici macar nu bause , iar fata sa prolixa,arata doar ca a suferit prin 2005 un mic accident cerebral care i-a schimbat complet discursul politic,devenind un caine turbat antibasescian. Cand participa la talk-show-uri cu alti interlocutori, cum a fost recent cu prea cinstitul Patriciu, binefacatorul multor politicieni si ziaristi, domnul Nistorescu are chiar remisiuni si devine uman ,ba chiar pupincurist.
    Asa ca nu-i doresc nimic rau, dar un post atat de moral ca Realitatea,ar trebui sa aplice aceeasi politica ca si in cazul Gheorghe si sa-l invite pe distinsul Nistorescu sa fericeasca direct Antenele,unde are si un vechi prieten , domnul Cristoiu !
  • +4 (6 voturi)    
    Realitatea si Politia (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:37)

    moldoveanu [anonim]

    Aseara cand au dat primele relatari de la fatza locului nu au pomenit nimic de Nistorescu. Absolut nimic. Spuneau de Jeep cum a intrat pe contrasens, etc. Abia dimineatza am vazut ca e vorba de Nistorescu.
    Dar cel mai incurcat e politzaiul ala care vorbeste. Nu stie cum sa o dreaga sa nu fie asa grav. "S-a intocmit dosar de cercetare a cauzelor"..LOL.. daca eram eu sau voi arfi zis: "S-a intocmit dosar penal".
    Iar realitatea, daca ar putea nu ar pomeni ca e Nistorescu... dar daca gluma s-a ingrosat...deh.
  • +1 (3 voturi)    
    Pai..de o puscarie mica tot iese nu (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:43)

    laur x [anonim]

    Si o sa scrie Reportaj cu streangul de gat si ia Pullitzxerul
  • -3 (7 voturi)    
    IQ (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:07)

    Bula [anonim]

    Citind comentariile la acest articol m-am convins ca dragul nostru popor roman cuprinde cam 90% de prosti!
    • +5 (7 voturi)    
      Avocatul diavolului (Duminică, 7 decembrie 2008, 16:19)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui Bula

      Ma gindesc, cu groaza ca Romania ar putea ramine fara o inteligenta sclipitoare, ca data viitoare ai putea fi chiar tu, Bula draga, in calea jipanelor. Asta doar in cazul in care nu esti si tu un vajnic conducator de masina adevarata.
    • +5 (5 voturi)    
      Precizare (Duminică, 7 decembrie 2008, 17:10)

      aferim [anonim] i-a raspuns lui Bula

      Sa stii ca "dragul noastru popor", PE LINGA TINE, mai contine 10% ne-prosti.
  • +3 (5 voturi)    
    nistorescu e ca paunescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:19)

    AEG [anonim]

    Asa cum a scapat nevasta lui Paunescu va scapa si Nistorescu.
    sunt exact din aceeasi categorie! identici!
  • +3 (5 voturi)    
    ciudat este ca... (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:21)

    suca [anonim]

    din filmuletul de mai sus, ambulanta a venit dupa jumatate de oara, dar in tot acest timp eu nu am vazut nicio echipa de la vreo televiziune pe acolo. deobicei sunt primii care ajung la un accident, chiar si cand este pe autostrada. acum pustiu.

    mi-aduc aminte cum comenta acest jurnalist accidentul lui Basescu de anul trecut. cum l-a infierat in maniera proletara de ziceai ca Basescu este cel mai nemernic sofer sin Romania.

    RUSINE TRUSTULUI REALIATATEA CATAVENCU PENTRU MANIPULARE!!!!

    Sa-i vad pe aia de spun ca vantu este probasescu cand un vesnic acuzator al lui basescu este ocrotit dupa un grav accident tocmai de acest trust.
  • +3 (5 voturi)    
    wipe him off (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:54)

    flying sutch [anonim]

    Jurnalist e un titlu oare? E o specie anume mai selecta? Da anume drepturi speciale? Problema este ca daca muratura comentatoare de nimicuri este :inca" inrolat in "servicii" - atunci are imunitate :-)
    Jigodia, scursura parvenita Nistorescu...
    Wipe him off - la inchisoare pe ani buni!
  • +3 (5 voturi)    
    inganfatul...... (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:59)

    dan [anonim]

    cu mai multi ani in urma,nistorescu se deplasa prin orasul Sebes,la volanul unui mercedes.La o trecere de pietoni,doi tineri traversau agale,iar nistorescu a fost nevoit sa opreasca......a scos capul pe geamul portierei si i-a injurat birjareste.Atunci mi am dat seama ca acest individ infumurat,nu da "doi bani" pe oameni si nu are respect ptr nimic.Acest individ "vine" din Epoca trecuta....si l vad pe la tv,ca da lectii de moralitate tuturor.
    • -7 (9 voturi)    
      bine a facut! (Duminică, 7 decembrie 2008, 16:13)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui dan

      daca aia 2 din tineretul sebesesc traversau agale eu i-as fi speriat repezindu-ma spre ei cu masina! traversarea se face in pas gimnastic, nu agale, sfidator, isetule!
      • 0 (0 voturi)    
        Bravo! (Luni, 8 decembrie 2008, 2:12)

        ApH [utilizator] i-a raspuns lui clujean

        Faci intr-adevar cinste comunitatii din care faci parte! Pacat insa ca nu mai traim in evul mediu unde te-ai fi incadrat perfect! Nivelul urmator: te muti in Bucuresti, iti schimbi pseudonimul in "bucurestean" si dupa aia incepi sa te plangi de trafic, aglomeratie, gunoaie... Reteta perfecta a provincialului cu iq de 2 digiti!
        • -2 (2 voturi)    
          degeaba, istetule! (Luni, 8 decembrie 2008, 5:51)

          clujean [anonim] i-a raspuns lui ApH

          nesimtitii asa trebuie tratati, altfel ne mancam nervii de pomana cu toti terchea-berchea care isi bat joc de noi in trafic! in rest, hai sictir, bucuresteanule! auzi, provincial, 2 digiti, etc! sper sa ne rupem naibii de voi cat de iute si sa ramaneti cu tiganii si coruptii vostri de mii de digiti! vi-i lasam cadou pe boc&co iar noi vom intra mult mai usor in lumea civilizata! v-am dus in spate 90 de ani, ajunge!
  • +3 (5 voturi)    
    Nistorescu iImpasibilul (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:01)

    Vali [anonim]

    Traiesc in vest si Nistorescu a fost pentru mine o vreme un simbol al luptei cu fantomele vechiului regim. Ii citeam zilnic articolele. Uimirea a venit cind s-a aliat cu vechii lui dusmani, ca de altfel si colegul sau Sorin Rosca Stanescu.
    Cit despre accident, am fost consternat sa constat ca a ramas impasibil in masina. Probabil ii era frica sa nu fie linsat.
    Dumnezeu sa-i aiba in paza pe cei doi accidentati.
    • +1 (3 voturi)    
      sa tinem cont (Duminică, 7 decembrie 2008, 21:30)

      Maria [anonim] i-a raspuns lui Vali

      In masina avea un copil de trei ani! Vroiati sa/l lase acolo si sa coboare? Sa coboare pina venea politia, sa iasa si cu incaierare? sau sa stea linga copil si sa astepte politia?
      Ma uimeste virulenta comentariilor. Cine crede ca omul si/a dorit asa ceva? Un accident este un accident! Cu atit mai mult cu cit avea copilul in masina, sigur nu a vrut sa faca pe grozavul. O fi fost si ceva ce nu stim.
  • +1 (3 voturi)    
    nu gasesc destule insulte (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:37)

    handocad [anonim]

    porc, nesimtit, animal, triplu idiot, sfertodoct, criminal, infractor, bulangiu, cocalar, nu gasesc destule insulte pentru un declarat lider de opinie care sta ca un las nenorocit in masina. o gaina daca lovea se dadea jos sa vada ce o patiti bijuteria?
    mori nistorescule! mori si lasa ne
  • +1 (3 voturi)    
    Jigodie (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:39)

    gogu borila [anonim]

    O sa scape si asta ca nevasta porcului (paunescu).......pacat de bietii tineri ....o sa il scoata jigodiile politia justitia....
  • +1 (3 voturi)    
    Din pacate.... (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:45)

    Adrian [anonim]

    .. inca un accident in care au de suferit oameni obisnuiti calcati de oameni "neobisnuiti" care nu vor avea nici o problema. Va aduceti aminte de sotia lui Adrian Paunescu? O luna, maxim doua, mediatizata toata treaba dupa care un proces undeva in provincie, un anunt scurt ca femeia a primit 2 ani cu suspendare, Paunescu lipseste 6 luni de pe tv dupa care totul intra in normal. Asa se va intampla si acum, nu va amagiti. De Pascariu (mare bancher) care a omorat niste oameni pe contrasens intr-un tico va mai aduceti aminte? Pascariu nu a facut nici o zi de puscarie si nici nu va face. In Romania sunt niste oameni care nu vor pati nimic indiferent ce vor face si aici nu e vorba de PNL, PDL, PSD sau mai stiu eu ce partid, leprele astea se unesc tot timpul in momente d-astea indiferent de partidul, grupul sau comania din care fac parte.
  • +1 (3 voturi)    
    ce cauta alte vehicule pe drum, cand circula C.N.? (Duminică, 7 decembrie 2008, 17:25)

    Evenimenta [anonim]

    Astazi aflam ca jurnalistul Cornel Nistorescu "a intors masina pe scuarul de pe mijlocul drumului, exact pe trecerea de pietoni. Fara sa se asigure, acesta a intrat pe sensul opus, lovind in plin motocicleta"
    Maine vom afla ca motocicleta nu avea ce cauta pe drum, mai ales pe trecere de pietoni si ca trebuia sa dea prioritate de stanga X5-ului.
    Punem pariu?
  • +1 (3 voturi)    
    pina (Duminică, 7 decembrie 2008, 18:41)

    cicu [anonim]

    pina nu ii leaga pe aia mari, aia mai mici nu se cumintesc nici ei
  • +1 (3 voturi)    
    Ciocoflenderul (Duminică, 7 decembrie 2008, 20:19)

    Aron Deleanu [anonim]

    nu este de vina.De vina este Base,ca fost primar de Bucuresti a trasat trecerea de pietoni tocmai pe locul de intoarcere a Nistorescului.Ferice de cei doi motociclisti,vor deveni milionari in euroi.Martafoiul nici nu s-a dat jos din masina!.Probabil nemaiavind permis de conducere v-a dormi prin televiziuni.
  • +1 (3 voturi)    
    solutie (Duminică, 7 decembrie 2008, 20:59)

    un roman obisnuit [anonim]

    Propun sa se dea la radio si TV traseele tuturor oamenilor "importanti" din tara asta in fiecare zi, ca sa stim si noi astia neimportanti sa nu trecem pe acolo... nu de alta dar in ritmul asta ramane tara fara "talpa".
    • 0 (0 voturi)    
      da (Luni, 8 decembrie 2008, 9:48)

      eugen [anonim] i-a raspuns lui un roman obisnuit

      nu se poate ca ne ataca teroristi si cine stie
      nu mai are talpa cui plati indemnizatiile de sedere desi au vreo 4-5 case (nu pe numele lor )
      doamne fereste , i se putea intampla oricui
      vreau sa vad unul singur in bucuresti care sa circule regulamentar
      pana nu dispar girofarurile din tara asta si legea sa fie egala ptr toti mai va
      asta e oricat de frustati ati fi,limitati-va a va descarca aici pe forum
      oricat de frustrati am fi io zic sa adoptam politica lu strutu --- asa ca ,, la placinte inainte ......................
      va rugam insistent sa ne ingaduiti sa fim mai egali decat voi ca d-aia va dam legi perfecte ( toti aveti dreptate )

      ca si sistemul de semaforizare ( dupa 200m te opresti asa si legile

      haidi pa
  • +4 (4 voturi)    
    dar COCOANA din Timisoara, (Duminică, 7 decembrie 2008, 21:07)

    Ovidiu [anonim]

    , smecherul doctor care a fugit de la locul uciderii unui tanar DE CE i s-a mutat procesul la Craiova?????

    Aloooooo, HOTNEWS ia mai aruncati un ochi, sau povestea e rece deja! Am o veste pentru voi si baiatul lovit ii rece si ...inca ceva: putrezeste, iar Cocoana va mai calca pe cineva la anu'.

    Am inteles ca va pasioneaza stiri cu X5, Astoane, si Ferarri, eh COCOANA a ucis cu Ferarri!
  • -1 (1 vot)    
    scapa lejer (Duminică, 7 decembrie 2008, 21:40)

    hazard [anonim]

    E ziarist, deci cunoaste mafioti, deci scapa...
    Pacat de vietile celor doi tineri.... Deh asha e in Romania....cei murdari traiesc, cei curati mor din cauza celor murdari (si ma refer la spirit).... Noul meu slogan este "Wn!E Romania, si tuturor celor care o conduc, direct sau indirect"
  • 0 (0 voturi)    
    AMBULANTA (Duminică, 7 decembrie 2008, 22:09)

    Ion I [anonim]

    ce timp de interventie in caz de accident... 20 minute.. se iau masuri in cazul asta? care e explicatia?
  • 0 (2 voturi)    
    DOSAR PENAL! (Luni, 8 decembrie 2008, 0:10)

    marius [anonim]

    SI LA PARNAIE DIRECT!
  • +4 (6 voturi)    
    Eu am filmat bucata de mai sus (Luni, 8 decembrie 2008, 1:49)

    QUEEN ANNE [anonim]

    Dragii mei, daca nu ma supar pt neacordarea drepturilor de autor nu este pt ca sunt un fan al revistei si fac acte caritabile, ci pt ca doresc din tot dinadinsul ca omul asta,Cornel Nistorescu, sa sufere macar cat am suferit EU vazand motocicleta la 10 m deasupra asfaltului si pe cei doi motociclisti intinsi pe jos in stare de inconstienta, sa nu zic cat cei doi la un loc.Sunt sigura ca in "stare de inconstienta" se afla si dansul cand a decis ca e mai bine sa treaca printre flori, pe trecerea de pietoni,fara sa se asigure macar, decat sa stea cu noi ceilalti la un semafor rosu, caci si eu asteptam si tanjeam la acelasi verde ca si dansul.Primul lucru pe care am reusit sa-l fac a fost sa sun la 112...multimea s-a adunat care de te miri de pe unde, la scurta vreme a ajuns si politia, urmand ca salvarea sa intarzie, ca in mod obisnuit.M-am bucurat astazi cand am aflat oficial ca cei doi s-au stabilizat.Ea este de varsta mea...oare daca eram in locul ei?...cred ca as fi iesit cat mai repede din spital pt a-l "mustra" pana la sange pe "d-nul ziarist" si l-as fi tarat prin toate noroaiele presei care l-a "crescut mare". M-am rugat pt cei doi si ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a ascultat.
    • -1 (1 vot)    
      cu ce viteza circula "motorul" ? (Luni, 8 decembrie 2008, 9:48)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui QUEEN ANNE

      poti sa estimezi viteza? sunt curios cu ce vitea circula daca a sarit 10 metri in aer. nu am vazut filmuletul dar daca a asarit 10 m in aer cred ca a avut mai mult de 50 km/h. lucru care inseamna culpa comuna. si ca domnul Nistorescu va scapa.
      • 0 (0 voturi)    
        Accident cornel nistorescu (Luni, 8 decembrie 2008, 14:08)

        QUEEN ANNE [anonim] i-a raspuns lui adrian

        Adrian, s-a stabilit de catre politie ca motocicleta avea 40 Km/h la momentul impactului, iar totzi martorii oculari apoximeaza la 40-50 Km/h. ba chiar cineva din multime relateaza ca motocicleta a plecat de langa el la foarte mica distanta de la locul accidentului.
        Era perfect regulamentar.
        Dar bineinteles, Cornel Nistorescu va scapa bazma curata si de data asta, k doar este persoana publica, om cu relatii si influenta.
        Ce pot sa mai spun este ca ..dupa fata puteti spune cat de talamb e omul asta. La naiba cu tara lui Papura Voda si cu legile si cu tot, ANARHIE !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Politie = Ø (Luni, 8 decembrie 2008, 2:38)

    ApH [utilizator]

    Dupa parerea mea, de vina pentru toate accidentele usoare din Bucuresti sunt in primul rand politistii care tolereaza nesimtirea ajunsa la extrem. Eu unul ma consider un sofer civilizat, incepand cu elementarele reguli de circulatie si terminand cu cele nescrise care tin de bun simt si respect fata de ceilalti participanti din trafic. Insa in ultimul timp nu pot sa nu observ ca in Bucuresti sfidarea legii este la ordinea zilei cu consursul celor care ar trebui sa combata acest lucru. Aproape ca nu exista zi in care sa nu intalnesc soferi care sfideaza culoarea ROSIE a semaforului, linia continua, pietonii angajati in traversare, ca sa nu mai vorbesc de indicatoarele care interzic stationarea. Rusine politiei romane! Pasivitatea acesteia este de neexplicat, iar in aceste conditii autoritatea ei este nula! Sa nu ne mire daca vom ajunge la situatii in care sofeii isi vor face singuri drepate, fiindca alta solutie de responzabilizare a celor inconstienti nu exista!
  • 0 (2 voturi)    
    Cine sapa groapa altuia.... (Luni, 8 decembrie 2008, 6:57)

    Mihai [anonim]

    Acest individ isi merita soarta . A ras de altii cand au gresit in trafic si au facut accidente. Acum e randul lui sa fie batjocorit. Fiind un comunist si un tonomat cu euro, crede ca va scapa.... Cine stie.... Depinde si de cine iese la guvernare. In mod normal ar trebuie sa fie judecat in procedura de urgenta si sa-l prinda 2009 in PUSCARIE ! Cine incalca legea trebuie pedepsit.... Dar tare ma tem ca va iesi basma curata..... e totusi un caine de comunist....
    • -1 (1 vot)    
      scapa ! (Luni, 8 decembrie 2008, 9:14)

      cristus [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Remember cazul "sotia lui paunescu" ! Aia a omorat 3 oameni si a scapat. Asta a nenorocit "doar" doi. La pariu ca scapa. Sa nu uitam ca e fost securist, deci nu poate fi arestat (in Romania) !! Cine se baga la pariu cu mine ?
  • 0 (0 voturi)    
    sa speram (Luni, 8 decembrie 2008, 9:03)

    gigel de luxembourg [anonim]

    sa speram ca cei doi sa nu ramana cu sechele fizice nasoale (ca dupa fractura de bazin ca nou nu mai poti fi). sa speram ca, in cazul fericit, cei doi vor iesi din spital mai devreme de 30 de zile iar nistorescu sa fie totusi scos din viata publica.

    nu era nevoie de acest accident pentru a se putea vedea adevarata fata a lui nistorescu.
  • -1 (3 voturi)    
    fraierilor (Luni, 8 decembrie 2008, 9:06)

    cornel nistorescu [anonim]

    va ofticati ca am io bemve si voi logane. io nu stau ma dupa toti prostii la semafor, trebuia sa vada si ei ca vin eu, de ce nu s-au asigurat? eu am prioritate de smecher asa ca nu n-o sa patesc nimic. ne vedem diseara, am emisiune noua: "de ce trecerile de pietoni trebuie desfiintate". va pup, byeee, kisses.
  • +1 (1 vot)    
    nesimtitul (Luni, 8 decembrie 2008, 9:11)

    anaximandru [anonim]

    nu sunt motociclist,nici macar pasionat de fenomenul moto, insa ce s-a intamplat in cazul asta e strigator la cer.
    Cum / indrazneste omul asta sa intoarca in mijlocul bucurestiului, pe una din cele mai importante artere peste scuar?? banuiesc ca multi din voi stiti ca sensurile sunt delimitate de un trotuar cu flori de circa 2 metrii latime. Deci omul asta la ora 9 seara, in centrul bucurestiului,in PLINA AGLOMERATIE (de fapt asta e si motivul pentru care a intors,era fffffffffff aglomerat pe bulevard din cauza ca 3/4 din bucuresti a iesit la plimbare prin centru pentru a vedea LUMINILE DE CRACIUN,si probabil ca s-a hotarat sa intoarca sa o ia pe alta parte) indrazneste sa intoarca acolo ?!?!!?

    Nu cred ca are legatura cine e, ce avere are insa e strigator la cer ce a facut. mie sincer nu mi-ar fi trecut din minte niciodata sa intorc pe acolo..
    putea fi oricine in locul motocicletei.....
    • 0 (0 voturi)    
      bilet spre eternitate (Luni, 8 decembrie 2008, 10:23)

      neamih [anonim] i-a raspuns lui anaximandru

      Cand oare acesti parveniti vor intelege ca in locul motocicletei putea trece biletul lor catre eternitate???
    • -1 (1 vot)    
      nistorescu (Luni, 8 decembrie 2008, 11:18)

      cami [anonim] i-a raspuns lui anaximandru

      cine a spus ca motociclistii sunt donatori de organe a spus bine.stau si ma intreb cati din voi cei care faceti comentarii pe tema asta aveti carnet de conducere si de cate ori faceti greseli in trafic mai ales in bucuresti. Asa ca nu mai dati voi cu parerea uitati va in gadina voastra mai intai si apoi comentati despre altii.
  • 0 (0 voturi)    
    iresponsabilul Nistorescu (Luni, 8 decembrie 2008, 10:45)

    Ionuc [anonim]

    de mult eram convins ca individul cu bmw nu-i decat un mitocan dastept, responsabil alaturi de alti asa-zisi publicisti si politicieni de introducerea invectivei in dezbaterea publica, acum avem dovada, dar cu ce-s vinovati tinerii aceia? ca s-au nascut in tara lui Nistorescu? trebuie relatat pe larg, cu planse, cu reconstituiri, in prime-time, pe pagina I, ce a facut marlanul aseara pe sosea; pe cat ca nu va face nici o zi de puscarie? mare noapte ii la Ziua!
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Luni, 8 decembrie 2008, 11:05)

    liviu_ [utilizator]

    sper totusi sa isi faca politia datoria... nu cumva sa vrea sa se pune bine cu ass-media...
  • 0 (0 voturi)    
    mi sa acrit, vreau lege in tara asta !!! (Luni, 8 decembrie 2008, 11:12)

    REVOLTAT [anonim]

    mi sa acrit, vreau lege in tara asta !!! chiar nu mai sunt oameni de caracter ?? toti sunt lasi si lachei ??

    rusine politiei romane !!!!
    rusine politiei romane !!!!
    rusine politiei romane !!!!
    rusine politiei romane !!!!

  • 0 (0 voturi)    
    traim in Romania (Luni, 8 decembrie 2008, 14:09)

    Simina [anonim]

    Traim in Romania, unde legile sunt facute pentru cei care nu au putere, ceilalti au propriile legi. Nu cred ca Nistorescu va ajunge in puscarie, si nici nu va suferi oprobiul public. Colegii lui de breasla vor fi destul de delicati pentru a nu mediatiza desfasurarea anchetei si, nu ar fi de mirare ca tinerii accidentati sa fie facuti vinovati in final. Bine ca au scapat cu viata, vor trece prin multe suferinte, pe care le stiu din propria experienta pentru ca si eu am fost victima unui accident rutier pe trecerea de pietoni si inca nu m-am recuperat. Le doresc multa sanatate celor doi tineri si multa rabdare cu ei insisi.
    • +1 (1 vot)    
      accident rutier (Luni, 8 decembrie 2008, 19:05)

      alexandra ivan [anonim] i-a raspuns lui Simina

      Mai bine hai sa donam sange pentru fata aia , chiar are nevoie!
  • -1 (1 vot)    
    Detalii care spun totul??? (Luni, 8 decembrie 2008, 19:06)

    Adir [anonim]

    Daca e sa analizam detaliile, atunci e bine sa le avem, nu?ma mir ca presa nu a venit cu noutati astazi, asa s/ar fi cuvenit. Daca tot e o verva teribila pe tema asta.
    de exemplu, sa spuna si ca Nistorescu a mers de cite 2 ori pe zi la spital la tinerii aceia, ca si/a asumat responsabilitatea ca ei sa beneficieze de un tratament medical exemplar, ca baiatul se simte mult mai bine. Din surse de la fata locului se stie ca ieri lucra in pat la calculator. Ca fata e spre bine.
    De ce nu a coborit din masina? Merita intrebat. Poate am fi aflat ca avea un copil de 2 ani in masina,pe care nu.l putea lasa acolo. Dupa ce i/a luat cineva copilul a coborit. Unii l/au vazut in strada.
    • 0 (0 voturi)    
      Martor Ocular (Luni, 8 decembrie 2008, 19:58)

      QUEEN_ANNE [anonim] i-a raspuns lui Adir

      Moshule, am stat o ora acolo,am fost prima persoana care s-a apropiat de raniti, si singura filmare, in care apar victimele insirate pe jos din mana NENOROCITULUI, pe tot internetul e a mea! Am fost langa ea cand gemea cu picioarele intoarse pe dos, cu ochii stransi si uzi, tremurand in stare de inconstienta. NU-I MAI TOT LUATI APARAREA MIZERABILULUI DE NISTORESCU.
      Ce daca avea copilul in masina? doi oameni trageau sa moara din pricina PROSTIEI lui,de animal plin de el.Nu era uman sa vada daca mai rasufla vreunul? Va spun eu.DIN NEPASARE (initial) si din frica de multime( mai tarziu cand se tot auzeau amenintari).Ma si mir ca nu l-a scos nimeni din masina lui luxoasa de ciuf sa-l cotonogeasca putin,desi cu totii ne-am fi dorit asta.Cat de bolnav psihic sa fii sa intorci ACOLO ??? in mijlocul Bucurestiului, peste un SCOAR CU FLORI LAT DE 2 METRI????Cine s-ar fi gandit? Eu, ca si sofer, nici intr-o mie de ani...
      • -1 (1 vot)    
        gata, mai usor (Luni, 8 decembrie 2008, 23:09)

        pitzi [anonim] i-a raspuns lui QUEEN_ANNE

        tu esti regina filmarilor si a hi5 lui. dar sa nu mai spargi seminte cand filmezi si lasa banda sa mearga, fara sa mai comentezi ca-n piatza.vezi ca SCOAR rimeaza cu cocalar sau cocar. sper ca nu te gandeai la prietenul tau atunci.
        • 0 (0 voturi)    
          ... (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:21)

          Vladutz [anonim] i-a raspuns lui pitzi

          ce smecher te dai pe aici nenea... daca erai in locul ranitilor sau macar daca ai fi fost acolo nu mai aruncai comentarii d-astea de 2 lei. la mistouri toti sunteti numai unul si unul.

          /taci. e mai bine pentru toti.
  • 0 (0 voturi)    
    d-ale soferilor (Marţi, 9 decembrie 2008, 9:08)

    cornel [anonim]

    daca justitia il va gasi nevinovat pe nistorescu atunci si judecatoarea aceea celebra este tot nevinovata,dar aici nu discutam de smecheri de romania,NU ?
  • 0 (0 voturi)    
    vice versa (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:30)

    ionescu [anonim]

    Daca pe vremea lui "ceasca" multi nevinovati ajungeau in puscarii, acum multi vinovati stau bine, merci, in libertare. Pentru libertatea asta or fi iesit oameni in strada si au murit? Cred ca era vorba despre o alta. Pacat!
    Probabil acest caz se va adauga unei lungi liste de cazuri in care vinovatul scapa "basma curata". Tutusi sper sa nu se fie asa.
    Drum bun si grabiti-va incet!
    • 0 (0 voturi)    
      mare dreptate ai (Marţi, 9 decembrie 2008, 12:38)

      alex [anonim] i-a raspuns lui ionescu

      cea mai buna caracterizare pe care am auzit-o spusa intr-o singura fraza.....
  • 0 (0 voturi)    
    Nistorescu ! (Duminică, 1 februarie 2009, 12:27)

    Dan [anonim]

    Cine stie ce s-a mai intamplat cu acest nemernic ? A ramas nepedepsit ? Sper ca i se vor cere daune grase ....
    • 0 (0 voturi)    
      uite ce s-a mai intamplat! (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:37)

      nmh [anonim] i-a raspuns lui Dan

      Decembrie 2008 - Tibi şi Andreea au văzut moartea cu ochii. De Moş Niculae, ieşiseră la plimbare pe motocicletă, să vadă luminiţele de Sărbători. Mergeau pe Bd-ul Lascăr Catargiu, când în faţa lor a apărut un BMW X5, care a întors pe trecerea de pietoni şi a trecut peste scuarul care desparte sensurile.

      Tinerii circulau regulamentar, însă n-au mai putut evita impactul cu maşina, la volanul căreia se afla Cornel Nistorescu. A fost un accident groaznic, în urma căruia Andreea şi Tibi au ajuns aproape morţi la spital.

      Au avut mai multe oase rupte, bazinul fracturat, iar tânăra a rămas şi fără splină. Au urmat nenumărate operaţii şi câteva luni de chin. "Şi acum suferim. Mâna operată a rămas strâmbă rău şi nici nu mai pot închide palma. La Andreea e şi mai vizibil, în afară de faptul că nu mai are splină, osul pubian e strâmb", ne-a mărturisit Tibi.


      stai linistit, omu nostru e pe la televizor, infractor tepar nenorocit!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Mi- a facut greata cu comentariile sale partinit (Joi, 11 iunie 2009, 10:40)

    Gogu [anonim]

    regrete eterne familiei nistorescu pt. pierderea neasteptata dar dorita a lui Cornel Nistorescu ,fost turnator delationist ,actualmente delincvent criminal ,antiroman si trintor imputit care denigreaza imaginea romanilor care incearca sa faca ceva pt. limitarea efectelor crizei economice si a nemuncii marii parti a romanilor!!!
    • 0 (0 voturi)    
      accidentu' (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:26)

      nmh [anonim] i-a raspuns lui Gogu

      cum a ramas cu accidentul? se apropie sezonu si vreau sa stiu daca mai ies cu motocicleta.