VIDEO Accident grav in Capitala: Jurnalistul Cornel Nistorescu a lovit doi tineri care circulau cu motocicleta

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 decembrie 2008, 10:23 Actualitate | Esenţial

Motocicleta implicata in accident
Foto: motociclism.ro
Doi tineri care circulau cu motocicleta au fost raniti, sambata seara, de masina jurnalistului Cornel Nistorescu, anunta Realitatea Tv. Accidentul a avut loc pe Bulevardul Lascar Catargiu din Capitala.

Jurnalistul, care se deplasa dinspre Piata Victoriei spre Piata Romana, a intors masina pe scuarul de pe mijlocul drumului, exact pe trecerea de pietoni. Fara sa se asigure, acesta a intrat pe sensul opus, lovind in plin motocicleta.

Potrivit primelor informatii, starea  celor doi raniti este grava. Ambii au fost transportati la spitalul Floreasca, tanara cu fractura de bazin, iar tanarul cu hemoragie interna.

Timp de 20 de minute pana a venit salvarea si inca 40 minute cat au durat cercetarile la fata locului, Cornel Nistorescu nu s-a dat deloc jos din masina implicata in accident pentru a se interesa de starea tinerilor aflati pe motor.

Jurnalistul a fost testat cu etilotestul, dar alcoolemia lui era zero. Politia rutiera a demarat o ancheta pentru a vedea ce pedeapsa merita soferul vinovat.

Gasiti mai multe informatii si poze de la locul accidentului pe forumul motociclism.ro

A mai scris despre accident si Zoso.ro

Citeste si Cornel Nistorescu (de Dan Selaru).

* Jurnalistul Cornel Nistorescu nu a mai participat, duminca seara, la emisiunea "Realitatea Politica" (RealitateaTV), unde este invitat permanent.


























[P] Programul de granturi „Raiffeisen Comunitati” se apropie de incheierea perioadei de inscriere a propunerilor de proiect, data limita fiind luni, 31 iulie 2017.

Programul este organizat de Raiffeisen Bank si a ajuns la a saptea editie, fiind primul concurs online de proiecte de responsabilitate sociala derulat de o banca din Romania. Anul acesta, programul va sprijini financiar 10 proiecte de educatie non-formala, cu scopul de a aduce o contributie pozitiva in comunitatile in care Raiffeisen Bank este prezenta. Proiectele castigatoare vor primi granturi in valoare de 45.000 lei/proiect, echivalentul a aproximativ 10.000 de euro.

21879 vizualizari

  • +20 (32 voturi)    
    basescu si serviciile secrete (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:27)

    burebista [anonim]

    Sunt curios daca si acum tot vina lui basescu e.
      #showComment#showComment#showComment#showComment
  • +25 (33 voturi)    
    Pai normal (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:29)

    zet [anonim]

    Nistorescu intoarce pe unde vrea el. Are o aroganta si o infatuare individul asta, totul ii pute, trebuie sa ii fim recunoscatori ca binevoieste sa ne calce.
  • +29 (35 voturi)    
    Cornel Nistorescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:33)

    anonim [anonim]

    Cum? Cornel Nistorescu a intors masina pe scoarul ce desparte b-dul Lascar Catargiu, pe trecerea de pietoni, fara sa se asigure, lovind doi motociclisti ?

    Imposibil, nu poate face asa ceva d-nul Nistorescu. D-nul Nistorescu este un stindard de moralitate si de respectare a legii, este cel mai virulent critic al nesimtirii jeppanilor, al manelistilor. Imposibil, trebuie sa fie o confuzie....

    Ma astept sa-l vad acum pe sticla pe domnul Nistorescu facind spume la gura despre nesimtirea motociclistilor de a merge pe doua roti in acelasi timp si loc cu SUV-ul domniei sale, pe banda lor, fara sa se asigure ca domnia sa va incaleca scoarul pentru ca s-a razgindit asupra directiei de mers.

    Ce lume, ce tara, ce inconstienti motociclistii astia sa plece pe strada la ora la care d-nul Nistorescu si alte "valori" circula cu jepanul...
  • +22 (28 voturi)    
    Ia uite cine sunt smecherii din trafic!! (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:33)

    Was [anonim]

    Deci asta a invatat d-nul Nistorescu la scoala de soferi, sa intorci pe trecerea de pietoni, sa te comporti ca si cand esti pe tarlaua ta, normal, lumea se vede altfel de la volanul unui BMW 4x4. Sper sa suporte rigorile legii, dar mai ales sper ca cei doi sa nu aiba nimic foarte grav.
  • +21 (25 voturi)    
    "smecher de buc." (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:33)

    atentie!!!! [anonim]

    il mai invitam de d-nul nistorescu sa ne mai tina prelegeri despre "smecheri".
    era atat de greu sa se abtina de a intra "cu tupeu" in in trafic?
    nu cred ca realizeaza cata durere a adus acestor tineri, pentru ca nu este de unde.
      #showComment#showComment
  • +6 (12 voturi)    
    De droguri l-au cautat pe Senil Nistorescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:34)

    Eneas [anonim]

    A facut o miscare nepermisa de intoarcere pe trecere de pietoni ,fara se asigura ,lovind in plin motocicleta ! De baut , nu se poate ,dar ceva medicamente euforizante , putin praf ,chiar nimic, nimic?Atunci ,numai batranetea si senilitatea sa fie de vina ?
    Eu cred ca Senil Nistorescu -Andropauza trebuie sa plateasca 1 milion Euro daune accidentatilor sau sa fie inchis 30 de zile pentru tentativa de crima impotriva umanitatii ,eventual genocid impotriva poporului roman ,ceva incadrare juridica trebuie sa existe !
    In orice caz recomand familiilor accidentatilor sa ii ia banii jupanului anal-ist !are de unde
  • +12 (18 voturi)    
    Fara indoiala inchisoare (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:36)

    Politia Romana [anonim]

    Alcolemie zero, deci a fost in "deplinatatea facultatilor mintale". Daca ar fi fost baut, desi pare de necrezut, dar in acest caz putea fi o scuza. Dar nu a baut, astfel nu exista nici o scuza! Este un jurnalist cu reputatie, este adevarat, (in mediul de mass-media),dar in trafic este un sofer ca oricare altul. Nici daca nu ar fi accidentat pe cineva, doar simplul fapt de a intoarce pe trecerea de pietoni si era o abatere grava de la codul rutier, deci cu atat mai mult. Rugam sa se ia masurile care se impun in acest caz.
      #showComment
  • +12 (14 voturi)    
    ce surpriza (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:41)

    Alex D [utilizator]

    Am vazut stirea ieri, chiar daca atunci nu se spunea si cine e soferul.
    Probabil ca daca ai x5 nu te asiguri cand faci manevre pe sosea.
  • +13 (19 voturi)    
    Agenturili (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:46)

    Mofliu [anonim]

    Uite pana unde a fost in stare sa ajunga Base. I-a inscenat si lu asta un accident. Fratilor, ne indreptam spre dictatura!!!!
  • +12 (18 voturi)    
    Vai cata deontologie (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:47)

    Mos Califar [utilizator]

    Aseara la 21, 31 cand ati dat stirea nu-i stiati numele , asa e ? Ati avut nevoie de un mic impuls de la bloggeri, felicitari. Si citati A3 care copiaza depe motociclism. ro.
    "Ziaristi"
      #showComment#showComment
  • +10 (20 voturi)    
    minus unul (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:51)

    Chris [utilizator]

    Si-a mai pierdut gruparea PSD-PNL inca un promotor. Nu cred ca mai apare pe la televiziuni, o vreme.
    Se pare ca Doamne-Doamne lucreaza in ajutorul lui Basescu.
    Din punctul de vedere al soferului spun ca oricui i se poate intampla la fel cu motocicletele.
      #showComment#showComment#showComment#showComment
  • +15 (19 voturi)    
    sigur (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:52)

    flynt [anonim]

    sigur basescu sau PD-L e de vina. 100 %
      #showComment
  • +1 (5 voturi)    
    Rinocerul fara busola-C.N. (Duminică, 7 decembrie 2008, 10:57)

    Fetita cu dosar [anonim]

    Sosia lui BAsescu mergea la biserica,cand marele schelet C.N. era in apropriere si speriat de o asa mare sansa de a se afirma si-n democratie-in comunism a reusit-a virat brusc spre dusman !!!!! Suflet sperios de fetita cu scufita ,nu a mai avut puterea sa coboare din masina sa-si vada victima,care erau de fapt,bietii motociclisti !!!
  • +11 (13 voturi)    
    blestem? (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:01)

    marius p. [anonim]

    oare pe CN l-a ajuns blestemul stim noi cui? toti vor da socoteala la un moment dat. Va scapa probabil, folosindu-se de acelasi sistem pe care il critica deseori.
      #showComment
  • +8 (10 voturi)    
    Inca o jigodie (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:05)

    quintus [anonim]

    care isi da intreaga masura a valorii.Unul dintre actorii din planul doi ai piesei care se joaca in Romania de 20 de ani.Si ce daca a facut accident?Parca nevasta lui Paunescu a patit ceva...
  • +3 (5 voturi)    
    Fara indoiala inchisoare (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:06)

    Marian [anonim]

    Alcolemia lui era zero, deci era in "deplinatatea facultatilor mentale". Desi pare de necrezut, dar in acest caz daca ar fi fost baut reprezenta o scuza pentru el. Dar nu a baut, deci nu sunt scuze.Inteleg ca este jurnalist, dar in trafic este si dumnealui un simplu sofer. Chiar daca nu ar fi accidentat pe cineva, doar simplul fapt de a intoarce pe trecerea de pietoni , ar fi reprezentat o abatere grava de la codul rutier, deci cu atat mai mult. Rugam sa se ia masurile care se impun in acest caz.
  • +13 (15 voturi)    
    vreau dreptate! (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:24)

    bizonul [anonim]

    in cazul lui Nistorescu vreau ca Justitia sa-si faca treaba, nu cum a fost cazul sotiei lui adrian paunescu, care a ucis 4 membri de familie si a lasat fiica cea mica handicapata pe viata. Daca a gresit, sa plateasca!
      #showComment
  • -9 (15 voturi)    
    Nu criticati (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:38)

    un tanar de stanga europeama [anonim]

    De ce se critica un adevarat Conducator ca Domnul Nistorescu? Se putea intimpla oricui! Nu vedeti ca vine Dreapta la putere? Nu e corect!
    Plang de dimineata ca nu se vine la Putere! Nu e corect! Domnul Nistorescu este o adevarata voce a Stangii. Eu cred si stiu sigur ca nimic nu e adevarat ca ar fi facut ceva. Dar daca a facut, atunci de ce sa fie pedepsit? El vorbeste pentru Conducatori fiind el insusi unul dintre acesti Conducatori ai Romaniei. Ma sperii cand vad ca oameni simpli spun tot felul de critici. Daca ar fi fost buni de ceva ar fi venit ei la Putere. De aceea avem Conducatori si nu trebuie criticati. Eu nu cred nimic din ce se spune. Mai bine va treziti ca vine Dreapta la Putere!
      #showComment
  • -1 (3 voturi)    
    ACCIDENT... (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:42)

    Cristian [anonim]

    Intr-o TARA ANORMALAdin f. multe puncte de vedere oare la ce sa te astepti?Modul de a circula pe drumurile publice a romanilor denota ravasenia din mintile lor-inchipuind poate ca pot face orice, dar mai este la mijloc si problematica CARENTELOR EDUCATIONALE, rezultatul:mitocanizarea aproape generalizata;sursele ei fiind EDUCATIA FAMILIALA, lipsa acesteia la SCOALA PRIMARA,la posturile TV, si ZIARE.
    Cred ca ar trebui revazute programele scolare si pus accentul pe cateva teme CIVISM,COMPORTAMENT,SOLIDARITATE
  • +9 (9 voturi)    
    BRAVO HOTNEWS (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:46)

    GHENCEA [anonim]

    Felicitari pentru stirea completa si pentru citarea blogurilor care au postat stirea si pozele. Asa se face.
  • +10 (12 voturi)    
    nesimtitul (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:49)

    simona [anonim]

    Tocmai el isi permite sa ne dea lectii de moralatitate si umanitate?Cand doi oameni se zbat intre viata si moarte datorita inconstientei tale,ai nesimtirea sa privesti de la inaltimea jeep-ului in care stai?Asta este presa domnilor,avida de bani si imbogatire se vinde pe cativa lei.Noi aceaiasi gloata pe care ei s-o manipuleze pentru a se imbuiba.Rusine sa-ti fie d-le pseudoziarist
  • +8 (10 voturi)    
    mare om, mare caracter (Duminică, 7 decembrie 2008, 11:54)

    georgel007 [anonim]

    chiar sunteti siguri ca nu s-a dat din masina sa vada in ce stare sunt aia peste care a dat? asta mi se pare foarte important de aflat pentru ca poate spune totul despre un om. ok, stim ca a avut vreo cateva neveste dar chiar asa de jigodie sa fie sa nu se dea jos din masina dupa ce a lovit niste oameni nevinovati?
      #showComment
  • -10 (14 voturi)    
    ???? (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:07)

    eu [anonim]

    sunteti penibili...normal ca nu s a dat jos din masina ca animalele de romani l ar fi luat la bataie instant!!!!
    Putea fi si un om de rand si tot nu s ar fi dat jos din masina sa l macelareasca aia care stau gura casca!!! ...e vinovat fara discutie dar nu conteaza ca e nistorescu sau unul dintre noi...
      #showComment
  • +7 (9 voturi)    
    Hmm (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:11)

    scharke [utilizator]

    Nu doresc nimanui raul, dar in cazul lui CN trebuia sa se intample ceva care sa-i arate lungul nasului...
      #showComment
  • +4 (6 voturi)    
    Accident grav in capitala (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:23)

    Iulian [anonim]

    Un nesimtit..
    se vede clar din atitudinea lui in emisiunile de la tv ca e un sarlatan..si cand ma gandesc ca am crezut in omul asta...
    Sa ne aducem aminte si de atitudinea lui cand a parasit EVZ..i-a lasat pe protestatari cu ochii in soare,si-a negociat plecarea si l-a durut undeva de colegii sai..BRAVO LUI ! Televiziunile serioase ar trebui sa-i puna embargou
  • +4 (6 voturi)    
    Nu va pati nimic...... (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:23)

    catalin [anonim]

    Sunt tare curios daca va pati ceva soferul.....nu are nimeni interes sa se respecte legea. Are suficiente relatii ca sa scape si mai presus de toate se va urca la volan din nou destul de repede. Parca vad ca o sa zica ca de fapt motociclistul e de vina.......
  • +7 (9 voturi)    
    si tu nistorescule? si tu? (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:27)

    lae [anonim]

    bai, puterea v-a luat mintile tuturor! sa nu te mai vad la tv ca sparg aparatul!
      #showComment
  • +9 (13 voturi)    
    jurnalistul...lui peste (Duminică, 7 decembrie 2008, 12:52)

    opinia [anonim]

    Cu riscul de a fi taxat cu un calificativ negativ, nu ma pot abtine: Peseudojurnalistul Nistorescu este un jeg atat profesional, cat si uman. Am lucrat cu el. Nu ma mira ca nu a dat nici macar o privire nenorocitilor pe care i-a terminat. Sper ca aceasta scursura fara nicio moralitate sa nu mai fie vazuta multa vreme. Din pacate, cunoscandu-l, nu va avea nici o retinere sa se afiseze cu aroganta lui bine cunoscuta. Insanatosire grabnica vicitmelor si Dumnezeu sa ii apere.
  • +5 (7 voturi)    
    DIN PACATE.... (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:22)

    KANT [anonim]

    de vina va fi gasit tot motociclistul care se va face "vinovat" de faptul ca se afla acolo atunci cand Nistorescu intorcea !...... Toti "potentatii" vremurilor se vor "scoate", fara parafraza " Traim In Rommania...", restul poate fi dedus de oricine !.
  • +5 (7 voturi)    
    Accidentul Nistorescu ! (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:28)

    martin [anonim]

    Oricui i se poate intampla sa fie angrenat intr-un accident si nu trebuie sa dam niciodata cu piatra. Cred ca excelentul tonomat Nistorescu,fost ziarist competent si avizat,nici macar nu bause , iar fata sa prolixa,arata doar ca a suferit prin 2005 un mic accident cerebral care i-a schimbat complet discursul politic,devenind un caine turbat antibasescian. Cand participa la talk-show-uri cu alti interlocutori, cum a fost recent cu prea cinstitul Patriciu, binefacatorul multor politicieni si ziaristi, domnul Nistorescu are chiar remisiuni si devine uman ,ba chiar pupincurist.
    Asa ca nu-i doresc nimic rau, dar un post atat de moral ca Realitatea,ar trebui sa aplice aceeasi politica ca si in cazul Gheorghe si sa-l invite pe distinsul Nistorescu sa fericeasca direct Antenele,unde are si un vechi prieten , domnul Cristoiu !
  • +4 (6 voturi)    
    Realitatea si Politia (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:37)

    moldoveanu [anonim]

    Aseara cand au dat primele relatari de la fatza locului nu au pomenit nimic de Nistorescu. Absolut nimic. Spuneau de Jeep cum a intrat pe contrasens, etc. Abia dimineatza am vazut ca e vorba de Nistorescu.
    Dar cel mai incurcat e politzaiul ala care vorbeste. Nu stie cum sa o dreaga sa nu fie asa grav. "S-a intocmit dosar de cercetare a cauzelor"..LOL.. daca eram eu sau voi arfi zis: "S-a intocmit dosar penal".
    Iar realitatea, daca ar putea nu ar pomeni ca e Nistorescu... dar daca gluma s-a ingrosat...deh.
  • +1 (3 voturi)    
    Pai..de o puscarie mica tot iese nu (Duminică, 7 decembrie 2008, 13:43)

    laur x [anonim]

    Si o sa scrie Reportaj cu streangul de gat si ia Pullitzxerul
  • -3 (7 voturi)    
    IQ (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:07)

    Bula [anonim]

    Citind comentariile la acest articol m-am convins ca dragul nostru popor roman cuprinde cam 90% de prosti!
      #showComment#showComment
  • +3 (5 voturi)    
    nistorescu e ca paunescu (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:19)

    AEG [anonim]

    Asa cum a scapat nevasta lui Paunescu va scapa si Nistorescu.
    sunt exact din aceeasi categorie! identici!
  • +3 (5 voturi)    
    ciudat este ca... (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:21)

    suca [anonim]

    din filmuletul de mai sus, ambulanta a venit dupa jumatate de oara, dar in tot acest timp eu nu am vazut nicio echipa de la vreo televiziune pe acolo. deobicei sunt primii care ajung la un accident, chiar si cand este pe autostrada. acum pustiu.

    mi-aduc aminte cum comenta acest jurnalist accidentul lui Basescu de anul trecut. cum l-a infierat in maniera proletara de ziceai ca Basescu este cel mai nemernic sofer sin Romania.

    RUSINE TRUSTULUI REALIATATEA CATAVENCU PENTRU MANIPULARE!!!!

    Sa-i vad pe aia de spun ca vantu este probasescu cand un vesnic acuzator al lui basescu este ocrotit dupa un grav accident tocmai de acest trust.
  • +3 (5 voturi)    
    wipe him off (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:54)

    flying sutch [anonim]

    Jurnalist e un titlu oare? E o specie anume mai selecta? Da anume drepturi speciale? Problema este ca daca muratura comentatoare de nimicuri este :inca" inrolat in "servicii" - atunci are imunitate :-)
    Jigodia, scursura parvenita Nistorescu...
    Wipe him off - la inchisoare pe ani buni!
  • +3 (5 voturi)    
    inganfatul...... (Duminică, 7 decembrie 2008, 14:59)

    dan [anonim]

    cu mai multi ani in urma,nistorescu se deplasa prin orasul Sebes,la volanul unui mercedes.La o trecere de pietoni,doi tineri traversau agale,iar nistorescu a fost nevoit sa opreasca......a scos capul pe geamul portierei si i-a injurat birjareste.Atunci mi am dat seama ca acest individ infumurat,nu da "doi bani" pe oameni si nu are respect ptr nimic.Acest individ "vine" din Epoca trecuta....si l vad pe la tv,ca da lectii de moralitate tuturor.
      #showComment
  • +3 (5 voturi)    
    Nistorescu iImpasibilul (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:01)

    Vali [anonim]

    Traiesc in vest si Nistorescu a fost pentru mine o vreme un simbol al luptei cu fantomele vechiului regim. Ii citeam zilnic articolele. Uimirea a venit cind s-a aliat cu vechii lui dusmani, ca de altfel si colegul sau Sorin Rosca Stanescu.
    Cit despre accident, am fost consternat sa constat ca a ramas impasibil in masina. Probabil ii era frica sa nu fie linsat.
    Dumnezeu sa-i aiba in paza pe cei doi accidentati.
      #showComment
  • +1 (3 voturi)    
    nu gasesc destule insulte (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:37)

    handocad [anonim]

    porc, nesimtit, animal, triplu idiot, sfertodoct, criminal, infractor, bulangiu, cocalar, nu gasesc destule insulte pentru un declarat lider de opinie care sta ca un las nenorocit in masina. o gaina daca lovea se dadea jos sa vada ce o patiti bijuteria?
    mori nistorescule! mori si lasa ne
  • +1 (3 voturi)    
    Jigodie (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:39)

    gogu borila [anonim]

    O sa scape si asta ca nevasta porcului (paunescu).......pacat de bietii tineri ....o sa il scoata jigodiile politia justitia....
  • +1 (3 voturi)    
    Din pacate.... (Duminică, 7 decembrie 2008, 15:45)

    Adrian [anonim]

    .. inca un accident in care au de suferit oameni obisnuiti calcati de oameni "neobisnuiti" care nu vor avea nici o problema. Va aduceti aminte de sotia lui Adrian Paunescu? O luna, maxim doua, mediatizata toata treaba dupa care un proces undeva in provincie, un anunt scurt ca femeia a primit 2 ani cu suspendare, Paunescu lipseste 6 luni de pe tv dupa care totul intra in normal. Asa se va intampla si acum, nu va amagiti. De Pascariu (mare bancher) care a omorat niste oameni pe contrasens intr-un tico va mai aduceti aminte? Pascariu nu a facut nici o zi de puscarie si nici nu va face. In Romania sunt niste oameni care nu vor pati nimic indiferent ce vor face si aici nu e vorba de PNL, PDL, PSD sau mai stiu eu ce partid, leprele astea se unesc tot timpul in momente d-astea indiferent de partidul, grupul sau comania din care fac parte.
  • +1 (3 voturi)    
    ce cauta alte vehicule pe drum, cand circula C.N.? (Duminică, 7 decembrie 2008, 17:25)

    Evenimenta [anonim]

    Astazi aflam ca jurnalistul Cornel Nistorescu "a intors masina pe scuarul de pe mijlocul drumului, exact pe trecerea de pietoni. Fara sa se asigure, acesta a intrat pe sensul opus, lovind in plin motocicleta"
    Maine vom afla ca motocicleta nu avea ce cauta pe drum, mai ales pe trecere de pietoni si ca trebuia sa dea prioritate de stanga X5-ului.
    Punem pariu?
  • +1 (3 voturi)    
    pina (Duminică, 7 decembrie 2008, 18:41)

    cicu [anonim]

    pina nu ii leaga pe aia mari, aia mai mici nu se cumintesc nici ei
  • +1 (3 voturi)    
    Ciocoflenderul (Duminică, 7 decembrie 2008, 20:19)

    Aron Deleanu [anonim]

    nu este de vina.De vina este Base,ca fost primar de Bucuresti a trasat trecerea de pietoni tocmai pe locul de intoarcere a Nistorescului.Ferice de cei doi motociclisti,vor deveni milionari in euroi.Martafoiul nici nu s-a dat jos din masina!.Probabil nemaiavind permis de conducere v-a dormi prin televiziuni.
  • +1 (3 voturi)    
    solutie (Duminică, 7 decembrie 2008, 20:59)

    un roman obisnuit [anonim]

    Propun sa se dea la radio si TV traseele tuturor oamenilor "importanti" din tara asta in fiecare zi, ca sa stim si noi astia neimportanti sa nu trecem pe acolo... nu de alta dar in ritmul asta ramane tara fara "talpa".
      #showComment
  • +4 (4 voturi)    
    dar COCOANA din Timisoara, (Duminică, 7 decembrie 2008, 21:07)

    Ovidiu [anonim]

    , smecherul doctor care a fugit de la locul uciderii unui tanar DE CE i s-a mutat procesul la Craiova?????

    Aloooooo, HOTNEWS ia mai aruncati un ochi, sau povestea e rece deja! Am o veste pentru voi si baiatul lovit ii rece si ...inca ceva: putrezeste, iar Cocoana va mai calca pe cineva la anu'.

    Am inteles ca va pasioneaza stiri cu X5, Astoane, si Ferarri, eh COCOANA a ucis cu Ferarri!
  • -1 (1 vot)    
    scapa lejer (Duminică, 7 decembrie 2008, 21:40)

    hazard [anonim]

    E ziarist, deci cunoaste mafioti, deci scapa...
    Pacat de vietile celor doi tineri.... Deh asha e in Romania....cei murdari traiesc, cei curati mor din cauza celor murdari (si ma refer la spirit).... Noul meu slogan este "Wn!E Romania, si tuturor celor care o conduc, direct sau indirect"
  • 0 (0 voturi)    
    AMBULANTA (Duminică, 7 decembrie 2008, 22:09)

    Ion I [anonim]

    ce timp de interventie in caz de accident... 20 minute.. se iau masuri in cazul asta? care e explicatia?
  • 0 (2 voturi)    
    DOSAR PENAL! (Luni, 8 decembrie 2008, 0:10)

    marius [anonim]

    SI LA PARNAIE DIRECT!
  • +4 (6 voturi)    
    Eu am filmat bucata de mai sus (Luni, 8 decembrie 2008, 1:49)

    QUEEN ANNE [anonim]

    Dragii mei, daca nu ma supar pt neacordarea drepturilor de autor nu este pt ca sunt un fan al revistei si fac acte caritabile, ci pt ca doresc din tot dinadinsul ca omul asta,Cornel Nistorescu, sa sufere macar cat am suferit EU vazand motocicleta la 10 m deasupra asfaltului si pe cei doi motociclisti intinsi pe jos in stare de inconstienta, sa nu zic cat cei doi la un loc.Sunt sigura ca in "stare de inconstienta" se afla si dansul cand a decis ca e mai bine sa treaca printre flori, pe trecerea de pietoni,fara sa se asigure macar, decat sa stea cu noi ceilalti la un semafor rosu, caci si eu asteptam si tanjeam la acelasi verde ca si dansul.Primul lucru pe care am reusit sa-l fac a fost sa sun la 112...multimea s-a adunat care de te miri de pe unde, la scurta vreme a ajuns si politia, urmand ca salvarea sa intarzie, ca in mod obisnuit.M-am bucurat astazi cand am aflat oficial ca cei doi s-au stabilizat.Ea este de varsta mea...oare daca eram in locul ei?...cred ca as fi iesit cat mai repede din spital pt a-l "mustra" pana la sange pe "d-nul ziarist" si l-as fi tarat prin toate noroaiele presei care l-a "crescut mare". M-am rugat pt cei doi si ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a ascultat.
      #showComment
  • +3 (3 voturi)    
    Politie = Ø (Luni, 8 decembrie 2008, 2:38)

    ApH [utilizator]

    Dupa parerea mea, de vina pentru toate accidentele usoare din Bucuresti sunt in primul rand politistii care tolereaza nesimtirea ajunsa la extrem. Eu unul ma consider un sofer civilizat, incepand cu elementarele reguli de circulatie si terminand cu cele nescrise care tin de bun simt si respect fata de ceilalti participanti din trafic. Insa in ultimul timp nu pot sa nu observ ca in Bucuresti sfidarea legii este la ordinea zilei cu consursul celor care ar trebui sa combata acest lucru. Aproape ca nu exista zi in care sa nu intalnesc soferi care sfideaza culoarea ROSIE a semaforului, linia continua, pietonii angajati in traversare, ca sa nu mai vorbesc de indicatoarele care interzic stationarea. Rusine politiei romane! Pasivitatea acesteia este de neexplicat, iar in aceste conditii autoritatea ei este nula! Sa nu ne mire daca vom ajunge la situatii in care sofeii isi vor face singuri drepate, fiindca alta solutie de responzabilizare a celor inconstienti nu exista!
  • 0 (2 voturi)    
    Cine sapa groapa altuia.... (Luni, 8 decembrie 2008, 6:57)

    Mihai [anonim]

    Acest individ isi merita soarta . A ras de altii cand au gresit in trafic si au facut accidente. Acum e randul lui sa fie batjocorit. Fiind un comunist si un tonomat cu euro, crede ca va scapa.... Cine stie.... Depinde si de cine iese la guvernare. In mod normal ar trebuie sa fie judecat in procedura de urgenta si sa-l prinda 2009 in PUSCARIE ! Cine incalca legea trebuie pedepsit.... Dar tare ma tem ca va iesi basma curata..... e totusi un caine de comunist....
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    sa speram (Luni, 8 decembrie 2008, 9:03)

    gigel de luxembourg [anonim]

    sa speram ca cei doi sa nu ramana cu sechele fizice nasoale (ca dupa fractura de bazin ca nou nu mai poti fi). sa speram ca, in cazul fericit, cei doi vor iesi din spital mai devreme de 30 de zile iar nistorescu sa fie totusi scos din viata publica.

    nu era nevoie de acest accident pentru a se putea vedea adevarata fata a lui nistorescu.
  • -1 (3 voturi)    
    fraierilor (Luni, 8 decembrie 2008, 9:06)

    cornel nistorescu [anonim]

    va ofticati ca am io bemve si voi logane. io nu stau ma dupa toti prostii la semafor, trebuia sa vada si ei ca vin eu, de ce nu s-au asigurat? eu am prioritate de smecher asa ca nu n-o sa patesc nimic. ne vedem diseara, am emisiune noua: "de ce trecerile de pietoni trebuie desfiintate". va pup, byeee, kisses.
  • +1 (1 vot)    
    nesimtitul (Luni, 8 decembrie 2008, 9:11)

    anaximandru [anonim]

    nu sunt motociclist,nici macar pasionat de fenomenul moto, insa ce s-a intamplat in cazul asta e strigator la cer.
    Cum / indrazneste omul asta sa intoarca in mijlocul bucurestiului, pe una din cele mai importante artere peste scuar?? banuiesc ca multi din voi stiti ca sensurile sunt delimitate de un trotuar cu flori de circa 2 metrii latime. Deci omul asta la ora 9 seara, in centrul bucurestiului,in PLINA AGLOMERATIE (de fapt asta e si motivul pentru care a intors,era fffffffffff aglomerat pe bulevard din cauza ca 3/4 din bucuresti a iesit la plimbare prin centru pentru a vedea LUMINILE DE CRACIUN,si probabil ca s-a hotarat sa intoarca sa o ia pe alta parte) indrazneste sa intoarca acolo ?!?!!?

    Nu cred ca are legatura cine e, ce avere are insa e strigator la cer ce a facut. mie sincer nu mi-ar fi trecut din minte niciodata sa intorc pe acolo..
    putea fi oricine in locul motocicletei.....
      #showComment#showComment
  • 0 (0 voturi)    
    iresponsabilul Nistorescu (Luni, 8 decembrie 2008, 10:45)

    Ionuc [anonim]

    de mult eram convins ca individul cu bmw nu-i decat un mitocan dastept, responsabil alaturi de alti asa-zisi publicisti si politicieni de introducerea invectivei in dezbaterea publica, acum avem dovada, dar cu ce-s vinovati tinerii aceia? ca s-au nascut in tara lui Nistorescu? trebuie relatat pe larg, cu planse, cu reconstituiri, in prime-time, pe pagina I, ce a facut marlanul aseara pe sosea; pe cat ca nu va face nici o zi de puscarie? mare noapte ii la Ziua!
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Luni, 8 decembrie 2008, 11:05)

    liviu_ [utilizator]

    sper totusi sa isi faca politia datoria... nu cumva sa vrea sa se pune bine cu ass-media...
  • 0 (0 voturi)    
    mi sa acrit, vreau lege in tara asta !!! (Luni, 8 decembrie 2008, 11:12)

    REVOLTAT [anonim]

    mi sa acrit, vreau lege in tara asta !!! chiar nu mai sunt oameni de caracter ?? toti sunt lasi si lachei ??

    rusine politiei romane !!!!
    rusine politiei romane !!!!
    rusine politiei romane !!!!
    rusine politiei romane !!!!

  • 0 (0 voturi)    
    traim in Romania (Luni, 8 decembrie 2008, 14:09)

    Simina [anonim]

    Traim in Romania, unde legile sunt facute pentru cei care nu au putere, ceilalti au propriile legi. Nu cred ca Nistorescu va ajunge in puscarie, si nici nu va suferi oprobiul public. Colegii lui de breasla vor fi destul de delicati pentru a nu mediatiza desfasurarea anchetei si, nu ar fi de mirare ca tinerii accidentati sa fie facuti vinovati in final. Bine ca au scapat cu viata, vor trece prin multe suferinte, pe care le stiu din propria experienta pentru ca si eu am fost victima unui accident rutier pe trecerea de pietoni si inca nu m-am recuperat. Le doresc multa sanatate celor doi tineri si multa rabdare cu ei insisi.
      #showComment
  • -1 (1 vot)    
    Detalii care spun totul??? (Luni, 8 decembrie 2008, 19:06)

    Adir [anonim]

    Daca e sa analizam detaliile, atunci e bine sa le avem, nu?ma mir ca presa nu a venit cu noutati astazi, asa s/ar fi cuvenit. Daca tot e o verva teribila pe tema asta.
    de exemplu, sa spuna si ca Nistorescu a mers de cite 2 ori pe zi la spital la tinerii aceia, ca si/a asumat responsabilitatea ca ei sa beneficieze de un tratament medical exemplar, ca baiatul se simte mult mai bine. Din surse de la fata locului se stie ca ieri lucra in pat la calculator. Ca fata e spre bine.
    De ce nu a coborit din masina? Merita intrebat. Poate am fi aflat ca avea un copil de 2 ani in masina,pe care nu.l putea lasa acolo. Dupa ce i/a luat cineva copilul a coborit. Unii l/au vazut in strada.
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    d-ale soferilor (Marţi, 9 decembrie 2008, 9:08)

    cornel [anonim]

    daca justitia il va gasi nevinovat pe nistorescu atunci si judecatoarea aceea celebra este tot nevinovata,dar aici nu discutam de smecheri de romania,NU ?
  • 0 (0 voturi)    
    vice versa (Marţi, 9 decembrie 2008, 11:30)

    ionescu [anonim]

    Daca pe vremea lui "ceasca" multi nevinovati ajungeau in puscarii, acum multi vinovati stau bine, merci, in libertare. Pentru libertatea asta or fi iesit oameni in strada si au murit? Cred ca era vorba despre o alta. Pacat!
    Probabil acest caz se va adauga unei lungi liste de cazuri in care vinovatul scapa "basma curata". Tutusi sper sa nu se fie asa.
    Drum bun si grabiti-va incet!
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    Nistorescu ! (Duminică, 1 februarie 2009, 12:27)

    Dan [anonim]

    Cine stie ce s-a mai intamplat cu acest nemernic ? A ramas nepedepsit ? Sper ca i se vor cere daune grase ....
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    Mi- a facut greata cu comentariile sale partinit (Joi, 11 iunie 2009, 10:40)

    Gogu [anonim]

    regrete eterne familiei nistorescu pt. pierderea neasteptata dar dorita a lui Cornel Nistorescu ,fost turnator delationist ,actualmente delincvent criminal ,antiroman si trintor imputit care denigreaza imaginea romanilor care incearca sa faca ceva pt. limitarea efectelor crizei economice si a nemuncii marii parti a romanilor!!!
      #showComment