Avertisment HotNews.ro

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 3 decembrie 2008, 14:58 Actualitate | Esenţial


O mica ciupeala de presa
Foto: Hotnews
Cu respect fata de munca ziaristilor de la Ziare.com, dar poza din deschiderea paginii este pur si simplu furata de pe site-ul Hotnews.ro. N-ar fi fost mare nenorocire, numai ca nu sunt la prima abatere, au mai fost avertizati telefonic ca imprumuta stiri fara sa citeze sursa si tot au recidivat. De astazi incolo vom semnala fiecare situatie de acest gen, adica ii vom avertiza public pe toti cei care preiau informatii/imagini/ audio/video HotNews.ro fara sa ne citeze.

Alta mica ciupeala
Foto: Hotnews
E adevarat ca fotografiile  prezentate de Ziare.com sunt furnizate de agentia Agerpres, la care si unii si altii au acces, dar montajul foto (adica decuparea si aranjarea fotografiilor in pagina) apartine Hotnews.ro. Colegii l-au luat de-a gata, ceea ce arata lipsa de respect fata de munca altuia.
 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3130 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    deci le faceti reclama.. (Miercuri, 3 decembrie 2008, 15:58)

    cucu [anonim]

    parol..
    • +1 (3 voturi)    
      Chiar asa (Miercuri, 3 decembrie 2008, 16:12)

      old man [utilizator] i-a raspuns lui cucu

      Chiar asa, le faceti reclama. Pana acum nici nu stiam de ei.
  • 0 (0 voturi)    
    3 decembrie (Miercuri, 3 decembrie 2008, 16:25)

    oana [anonim]

    3 noiembrie???
  • +2 (2 voturi)    
    Romanu....cu furatu.... (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:03)

    Y [anonim]

    Romanu....cu furatu.... ce sa-i faci... insa una peste alta asa cum zice si old man le faceti reclama, nici eu nu stiam de ziare.com. Oricum cred ca mai mult e anti reclama, insa pe merit.
  • +1 (1 vot)    
    lol (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:07)

    lol [anonim]

    Nici nu stiam de ei pana acum.Maine sa le trimite-ti si chitanta
    • 0 (0 voturi)    
      ironic (Joi, 4 decembrie 2008, 3:35)

      razbunatori toti [anonim] i-a raspuns lui lol

      ..cum un agregator de stiri, deci prin definitie un hot de informatie acuza pe alt hot (dar mai mic, fara insemnatate, neinitiat) de plagiat.
      va las
  • 0 (0 voturi)    
    public domain (Miercuri, 3 decembrie 2008, 17:43)

    marius [anonim]

    Va vorbesc in cunostinta de cauza, poate imi ascultati sfatul.

    Poza e accesibila direct la http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2008-12-2-5207051-41-aberatiile-uninominalului-romanesc.jpg si nu are nici un mesaj de copyright pe ea. Fiind disponiobila in acest format, ea devine public domain. In momentul asta, oricine e liber sa o foloseasca. :) Gafa ati facut-o voi cand ati publicat pentru prima data fotofrafia.

    Spor!
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 3 decembrie 2008, 18:01)

      [anonim] i-a raspuns lui marius

  • 0 (0 voturi)    
    O parere (Miercuri, 3 decembrie 2008, 20:02)

    sergiu [anonim]

    Alte site-uri folosesc watermark pe fotografiile din site. Nu mai trebuie neaparat (C).
    Ex: http://www.cancan.ro/bigPicture/32538/p/2
    Asa cei care folosesc foto in pagina lor vor indica sursa direct....
  • 0 (0 voturi)    
    Nasol ca va fura pozele (Joi, 4 decembrie 2008, 8:08)

    Olivian BREDA [anonim]

    Pe de alta parte HotNews.ro nu e tocmai continut original.
  • 0 (0 voturi)    
    ziare (Joi, 4 decembrie 2008, 9:21)

    Mihai [anonim]

    nici eu nu stiam ca exista ziare.com, si vad ca au stiri chiar interesante.. o sa ii citesc.. multumesc pt pont