Niciun roman printre victimele accidentului de la Madrid

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 21 august 2008, 14:16 Actualitate | Esenţial

In tragedie au murit 153 de oameni
Foto: AGERPRES
Ambasada Romaniei in Spania nu a primit, pana in prezent, nicio informare ca printre victimele accidentului aviatic de la Madrid, care s-a soldat cu 153 de morti si 19 raniti, s-ar afla si cetateni romani, au declarat, joi, pentru MEDIAFAX, reprezentanti ai misiunii diplomatice romanesti in Spania.

"Pana in prezent, nu avem nicio informare ca printre victimele accidentului de la Madrid s-ar afla romani", au precizat reprezentantii ambasadei.

Pe lista pasagerilor cursei Spanair care s-a prabusit, miercuri, la ora 14:45 (15:45, ora Romaniei), la scurt timp de la decolarea de pe aeroportul Barajas, se regaseste si un nume care pare romanesc, Carmen Ciprian.

Potrivit reprezentantilor Ambasadei Romaniei in Spania, numele afisat pe site este incomplet. Persoana respectiva se numeste Maria del Carmen Ceprian si nu este de nationalitate romana.

Accidentul este considerat cea mai grava catastrofa aeriana din ultimii 25 de ani din Spania. Potrivit bilantului oficial prezentat de ministrul pentru infrastructura, Magdalena Alvarez, 153 de persoane au murit, iar alte 19 sunt ranite, dintre care doua nu au fost identificate.























2686 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    si? (Joi, 21 august 2008, 14:43)

    tsunami [utilizator]

    parc-ar avea vreo importanta
    • -1 (3 voturi)    
      In caz de te-ai ridicat in picioare la faza asta.. (Joi, 21 august 2008, 15:04)

      TheMan [anonim] i-a raspuns lui tsunami

      Stai jos,ai 2...
      • +2 (2 voturi)    
        care-i relevanta? (Joi, 21 august 2008, 15:28)

        liviu [anonim] i-a raspuns lui TheMan

        excluzand patriotismul...
        are vreo importanta daca a murit un roman sau un spaniol?!?!?! tot om este
  • 0 (0 voturi)    
    Statistica isi cere tributul (Joi, 21 august 2008, 15:38)

    Tziparul [anonim]

    Se pare ca mor aprox 500 de oameni /an in accidende aviatice civile.
    Din foto se observa ca sint mai multi pompieri decit bucati din avion..... Oare cum s-or misca , nu se calca pe picioare ?
    Va fi o ancheta pe cinste...sper s-o vedem curind la Dezastre In aer.
  • 0 (0 voturi)    
    CIPRIAN /CARMEN (Joi, 21 august 2008, 15:57)

    jooo [utilizator]

    CIPRIAN /CARMEN,o fi fost roman/romanca si nu mai e...o fi avut alta nationalitate la urcare in avion....cine stie.....
    Pe o "pasagerlista" se afla si acest nume....
    http://www.spanair.com/web/es-es/DSite/Listado-de-pasajeros/
  • 0 (0 voturi)    
    R.M., mai invata limba romana (Joi, 21 august 2008, 18:01)

    luci [anonim]

    Cum draqu, toti analfabetii se fac "ziaristi"? Credeam ca in titlu a aparut o eroare de tipar, dar am constatat ca regula greselii persista: " Niciun roman" sau "nicio informare"

    Voi nu aveti cursuri de limba romana? Hotnews, mai trimite-ti oamenii la reciclare
    • 0 (0 voturi)    
      hai serios?... (Joi, 21 august 2008, 19:48)

      mameluci [anonim] i-a raspuns lui luci

      tu esti cu capul?...

      Baga nasul in noul DOOM si vezi ca asa e, mai nou, corect... "Niciun", "nicio"...
    • 0 (0 voturi)    
      ba baiete mai citeste (Vineri, 22 august 2008, 0:56)

      fdgdfg [anonim] i-a raspuns lui luci

      asa vrea academia romana sa scriem
      • 0 (0 voturi)    
        sorry (Vineri, 22 august 2008, 17:59)

        luc [anonim] i-a raspuns lui fdgdfg

        Da, am citit in noul DOOM, scuze R.M.
  • +1 (1 vot)    
    Stire senzationala: Accident tragic.. (Joi, 21 august 2008, 23:43)

    vsergione [anonim]

    ANUNT DE ULTIMA ORA
    Acum circa o ora, in Papua Noua Guinee un autobuz incarcat cu muncitorii din schimbul 3 care se intorceau la casele lor, s-a rasturnat in prapastie. Nu au existat supravietuitori.

    UPDATE DE CEA MAI ULTIMA ORA
    NU s-a aflat nici un ROMAN (mare minune!!!) printre pasageri

    UPDATE DE ULTIM MOMENT
    La cererea expresa a publicului, un roman a fost trimis la locul accidentului si pus sa se arunce in prapastie (cu parasuta).

    UPDATE LA MICROSECUNDA
    Singurul supravietuitor al tragicului accident este un roman.

    Andreea, ai legatura!
  • 0 (0 voturi)    
    accident madrid (Vineri, 22 august 2008, 0:59)

    lala [anonim]

    azi am vazut in ziar lista pasagerilor ... traiesc in spania si va spun ca scria clar Carmen Cirprian... cu sigurantza nu e nici o eroare... sigur e vb si de un roman