Accident grav pe DN1 la Azuga: doi morti

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 29 iunie 2008, 12:13 Actualitate | Esenţial

Un autocar care circula spre Brasov a acrosat doua autoturisme care la randul lor au acrosat doi pietoni, informeaza Realitatea Tv. O persoana a murit pe loc iar cealalta a decedat la scurt timp dupa accident. Este vorba de o turista din Israel si de vanzatoarea de la o taraba.

Turista a murit pe loc, iar vanzatoarea a fost transportata cu elicopterul SMURD la Bucuresti.

Autocarul implicat in accident transporta turisti care trebuiau sa ajunga in Suedia. Nici o persoana din autocar nu a fost accidentata.

Politia rutiera le recomanda soferilor sa respecte semnele agentilor de circulatie de la fata locului sau sa foloseasca ruta ocolitoare DN 1A - Brasov - Cheia - Ploiesti.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

2420 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Accident grav pe DN1 (Duminică, 29 iunie 2008, 13:36)

    catalinp59 [anonim]

    Este foarte greu de inteles cum se poate ca acesti soferi (criminali) sunt angajati de firmele de transport.
    Circul destul de mult si am intalnit foarte des astfel de inconstienti pe drum. Ar trebui controlat mai strict transportul de persoane. Amenzi mai mari si chiar penale pentru incalcarea regulilor de circulatie.
    • 0 (0 voturi)    
      Criminalul (Luni, 30 iunie 2008, 10:39)

      Cristi Niculae [anonim] i-a raspuns lui catalinp59

      Bai catalinp59!De ce te bagi in seama ca prostul,daca nu ai nici macar televizor acasa?Criminalul ala de care vorbesti tu,atunci cand nu ai ce face,este prietetenul meu si e sofer de autocar de cel putin 13 ani.Daca te interesezi de el...a fost pana acum la Eurolines!Am vorbit eu cu el si chiar a avut directia blocata!Iar de inconstienta....cred ca are mai multi km cu spatele,decat ai tu cu fata!
      • 0 (0 voturi)    
        Pentru Cristi Niculae (Luni, 30 iunie 2008, 11:45)

        caruntu [anonim] i-a raspuns lui Cristi Niculae

        Lasind la o parte limbajul pot sa-ti spun ca experienta de zeci de ani si sutele de mii de km parcursi cu tot felul de mijloace de transport (de la trotineta pina la TIR) nu-ti dau dreptul sa te consideri un as pe sosele si sa-ti permiti orice. Cind vezi cum se circula pe sosele iti pui miinile in cap. Cit priveste Eurolines cunosc destul de bine cum merg soferii : cite 12-16 ore fiecare (bineinteles ca discurile sunt schimbate). Nu mai vorbesc de alte "experientele" pe care le-am avut cu aceasta firma.
        De ce in afara Romaniei toti acesti "viteji" respecta regulile in timp ce in tara nu le pasa de nimic ? Pentru ca in "afara" nu-ti permiti sa faci acelasi lucru iar politia nu este ca cea din tara. Parca ar fi cameleoni. Si pina la urma este vorba si de educatie ceea ce in cazul tau se pare ca este undeva "pe la spate" si nici nu ai de gind s-o arati "in fata". Probabil ca nici nu ai ce.
      • 0 (0 voturi)    
        Pt cristi cel destept (Luni, 30 iunie 2008, 12:49)

        Mariusica [anonim] i-a raspuns lui Cristi Niculae

        Nu prea le ai cu tehnologia noua, te rog sa te abtii cu faze de genul " eu stiu ca sunt prieten cu el" Daca ce a zis el era adevarat si ipotetic vorbind "nu ar fi intrat cu viteza in curba si ar fi pierdut controlul ..putin obosit " atunci cu directia defecta te rog frumos sa ma crezi NU IL MAI REDRESA DUPA IMPACT nici la pastele cailor. Ai vazut ce frumos l-a oprit dupa impact ??? Sincer mi s-a luat sa nu mai poti conduce in Ro din cauza acestor tampiti.
  • +4 (4 voturi)    
    trist ! sad ! (Duminică, 29 iunie 2008, 13:42)

    Antigarcea [anonim]

    Naszpa !
    RIP victims !

    Poate asa reconsideram distanta intre DN si spatiile comerciale si facem deosebirea intre un drum si o piatza !
    A se vedea in special sectorul Sinaia-Busteni.
    Piata fara delimitare cu capre de beton a drumului !

    De e oare parcarile de pe autostrazile civilizate sunt la 20-30-50 de m de marginea drumului ?
    Pentru siguranta celor opriti !
    Cati morti trebuie sa se mai aducne ca sa afle poprul ruman ca satul e sat, autostrada autostrada si ca piata e in piata nu pe marginea neprotejata a drumului ???? E o chestie care tine de instinctul de conservare, sa te feresti de pericol !!!

    Unde s-au mai vazut taabe pe marginea drumului ca la RO ?
    Politia sa-si faca treaba si sa nu mai stea la "panda" cu radarul la 53 km/h! Dar tarabele nu sunt treaba lor.... fuga de responsabilitate .. scarba !!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Blesteme (Duminică, 29 iunie 2008, 14:16)

    Mihai [anonim]

    Sa i arda focu' pe politisti, praful sa se aleaga de ei, pt. ca in afara de panda cu radarul si ingeniozitatea cu care se ascund dupa boscheti, nu fac absolut nimic pt. siguranta oamenilor. Manca i ar pamantu'!!! Arde i ar focu' sa i arda!!!
    • 0 (0 voturi)    
      de acord (Duminică, 29 iunie 2008, 19:55)

      florin cioponea [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      asa e! principalii vinovati pentru ce se intampla pe sosele sunt capii politiei care au permis obtinerea de perimise la toti nebunii
      in fruntea listei de vinovati sunt ministrii de interne din 90 incoace!
  • 0 (0 voturi)    
    :( (Duminică, 29 iunie 2008, 22:39)

    mery [anonim]

    azi de dimineata am trecut si eu pe acolo si am vazut cum o resuscitau pe una dintre victime..........trist ,foarte trist......