Un medic al Clubului Sportiv Bucuresti, prins in timp ce vindea hasis

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 13 iunie 2008, 14:34 Actualitate | Esenţial

Un medic al Clubului Sportiv Bucuresti a fost prins in timp ce incerca sa vanda 200 de grame de hasis, transmite Realitatea Tv. Medicul a fost retinut dupa un flagrant, organizat de DIICOT. La aceasta ora doctorul este audiat de Tribunalul Bucuresti. Medicul nu lucreaza la Spitalul Universitar, asa cum aratau informatiile initiale.

Medicul a vandut 200 de grame de hasis in zona Sebastian, in apropierea locuintei, catre doua tinere, una dintre ele fiind agent sub acoperire.

Gheorghe Iana, directorul Spitalului Universitar s-a aratat deranjat de informatiile aparute initial in presa, potrivit carora medicul care vindea hasis ar fi lucrat in spitalul Universitar.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1289 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    in ograda falsificatorului? (Vineri, 13 iunie 2008, 14:39)

    mihneavoda [anonim]

    cum e posibil ca tocmai la spitalul condus atatia ani de falsificatorul oprescu sa se faca trafic cu drogori?
    • -1 (1 vot)    
      repede - fa legaturi incoerente (Vineri, 13 iunie 2008, 15:14)

      circo [anonim] i-a raspuns lui mihneavoda

      intre timp s-a aflat ca individul NU A LUCRAT NICIODATA la spitalul universitar. dar trebuia sa apara un dobitoc care sa dea in oprescu.
      • 0 (0 voturi)    
        si (Vineri, 13 iunie 2008, 17:58)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui circo

        tu daca-l iubesti pe opreascu, crezi ca nu esti dobitoc? Esti un dobitoc solemn, cea mai crunta specie de dobitoci, mai bulache vigilentu'.
  • +3 (3 voturi)    
    saracu'... (Vineri, 13 iunie 2008, 14:46)

    georgeb [utilizator]

    DIICOT nu ar trebui sa se ocupe cu crima organizata si terorism? Ah... suntem in secolul '21 unde esti bagat la zdup pentru ca abuzezi de o substanta mai putin toxica decat alcoolul...
  • 0 (2 voturi)    
    venituri (Vineri, 13 iunie 2008, 14:52)

    Eu [anonim]

    pai la salariile care le au? ce e de mirare?
    • +1 (1 vot)    
      "venituri" (Vineri, 13 iunie 2008, 15:17)

      zumbilici [anonim] i-a raspuns lui Eu

      La spagile pe care le au e de mirare
  • -1 (1 vot)    
    cu alte cuvinte (Vineri, 13 iunie 2008, 15:47)

    marius [anonim]

    ati preluat un zvon de presa, nu i-ati controlat autenticitatea si ati dat-o pe goarna. doar pentru era vorba despre o stire care includea Spitalul Municipal.
    ia sa fi fost o stire despre un contrlo al scriptelor la vama Oradea pe ultimii 18 ani: mai sareati asa de repede?
  • 0 (0 voturi)    
    Ziaristii nu se documenteaza? (Vineri, 13 iunie 2008, 16:17)

    maria [anonim]

    Inainte de a da drumul unei stiri in presa -scrisa sau online- n-ar fi indicata o minima documentare?Eu cred ca da! In acest fel n-ar mai fi nevoie de dezmintiri la o ora dupa aparitia stirii. Si as pune acum 2 intrebari autorului de stire:exista acest Club Sportiv Bucurestean?Daca da ,in ce ramura sportiva? dar as dori raspunsuri documentate.