Jandarmeria, dupa reprosurile primarului Gabriela Firea: Nu am avut interventie tarzie. Consider ca ne-am facut treaba cum trebuie

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 17:10 Actualitate | Esenţial

Purtatorul de cuvant al Jandarmeriei, Georgian Enache, a declarat, sambata, la Antena 3, ca echipajele nu au avut o interventie tarzie si ca jandarmii si-au facut treaba cum trebuie. Asta dupa ce primarul capitalei, Gabriela Firea, a spus ca Jandarmeria si Politia nu au intervenit sa opreasca protestatarii.

"Nu am avut interventie tarzie. Legislatia stabileste care sunt atributiile. Consider ca ne-am facut treaba asa cum trebuie, am intervenit gradual", a spus purtatorul de cuvant al Jandarmeriei, Georgian Enache.

Acesta a subliniat ca au intervenit, potrivit atributiilor, respectiv acelora de a "preveni escaladarea unor conflicte. Exista niste responsabilitati clare".





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

2762 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    Da (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 17:12)

    mitg [utilizator]

    Tanti gabi ar fi vrut sa se deschida AK-47, dar singura mitraliera care s-a lansat a fost cea care improsca prostii si se afla direct in capul lui gabi.
  • +20 (22 voturi)    
    Felicitari Jandarmeriei. (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 17:15)

    Plagarus [utilizator]

    Daca o scelerata dpdv politic,se da in stamba cu multimea nemultumita,este de bun simt sa nu escaladezi inutil si periculos totodata.
  • +11 (13 voturi)    
    Da ce, sunt prosti.... (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 18:32)

    cartofil [utilizator]

    Oricine isi da seama ca toate porcariile sunt facute sa-l salveze pe infractorul condamnat definitiv Dragnea de puscarie. De ce sa-si puna pielea la murat pentru dinti de grebla ???? Nu m-ar mira sa iasa la manifestatie impreuna cu protestatarii, ca si pe ei i-a facut la salariu infractorul Dragnea.
  • +16 (16 voturi)    
    Unde-au disparut vremurile frumoase de odinioara (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 19:13)

    Susufler0 [utilizator]

    cand Gabi si Papusha mergeau impreuna sa vaneze balene albastre prin liceele din capitala ?

    PS. Aia era perioada romantica, acum suntem la faza datului la gioale in cadrul aceleiasi formatiuni politice !
  • +8 (8 voturi)    
    Acel moment cand (Duminică, 3 decembrie 2017, 0:20)

    un_carnat [utilizator]

    Pana si jandarmii isi dau seama cat de tampita e Firea...
  • +2 (2 voturi)    
    Adica penala Firea-Pandele incalca Constitutia... (Duminică, 3 decembrie 2017, 10:14)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Romaniei prin interzicerea dreptului la exprimare a cetatenilor , dar de vina este Jandarmeria ca nu au intervenit in forta ILEGAL!
    Grija mare pt. sefii de la Jandarmerie : daca mai scoateti caii sau interveniti in forta , o sa aveti dosare penale pt. abuz ! Oamenii au dreptul la manifestatii , asta e democratia .
  • +2 (2 voturi)    
    Chiar . . . (Duminică, 3 decembrie 2017, 12:30)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    ...nu vreti sa invatati nimic din patania lui Ceausescu mai oamenilor cu minti infierbantate de tip Firea, Codrin, si altii ca ei aflati vremelnic in functii de conducere? Pai nu aveti voi nici pe departe dispozitivul represiv pe care l-a avut la dispozitie Ceausescu si in 20 de minute s-a ales praful de regimul lui de teroare. Dacat sa intervina jandarmii in forta, cum ar fi vrut belicoasa noastra primarita, nu era mai comod si mai intelept sa nu ia masura care sa ii irite pe demonstranti? Ca si asa sunt gata sa explodeze pentru ca li se impune sa accepte hoti notorii in fruntea statului! Cum va asterneti, asa veti dormi, dragi tovarasi si pretini!