Ilie Nastase, suparat ca nu a fost lasat la tribuna oficiala de la Arcul de Triumf: Nu stiu de ce nu m-au lasat, ca mai erau vreo 20-30 de generali din aceeasi armata ca mine

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 1 decembrie 2017, 21:38 Actualitate | Esenţial

Ilie Nastase
Foto: Agerpres
Fostul jucator de tenis Ilie Nastase s-a plans vineri ca nu a fost lasat la tribuna oficiala de la Arcul de Triumf de Ziua Nationala a Romaniei, desi recunoaste ca nu avea invitatie, scrie Agerpres.

"De cinci ani ma duc cu fiica mea. E adevarat ca nu m-a invitat niciodata nimeni, m-am dus eu, m-am invitat singur. Am intrat acolo si azi am fost refuzat. Mi s-a spus prin statie ca nu sunt pe lista si ca nu am voie sa intru. M-am dus pe trotuar ca toata lumea, am ascultat imnul si am plecat acasa. Fetita mea a plans si m-am enervat si am plecat. Nu stiu de ce nu m-au lasat, ca mai erau vreo 20-30 de generali din aceeasi armata ca mine. Ei au putut, eu nu. Au confiscat tara asta si politic si economic, acum au confiscat si Ziua Romaniei si asta este foarte grav. Oamenii care erau acolo au dat la sefi prin statie, au spus ca nu sunt pe lista si nu ma lasa sa intru. Nu sunt suparat pe cei de la poarta. Pe cei care organizeaza, da. Sunt suparat si astept scuzele de rigoare. Ca e presedintele Romaniei, ca cine o fi, nu ma intereseaza. Eu am facut ceva pentru Romania, am fost imbracat militar, general, ca si ceilalti care erau in spate acolo, nu vad de ce eu nu pot sa intru", a spus Ilie Nastase.

Declaratia a fost facuta vineri seara, dupa ce Ilie Nastase a primit, alaturi de alte cinci personalitati, o diploma de excelenta si cheia orasului Bucuresti din partea primarului general Gabriela Firea.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

5542 vizualizari

  • +79 (89 voturi)    
    Tu scarbos senil libidinos (Vineri, 1 decembrie 2017, 21:44)

    mitg [utilizator]

    "Nu stiu de ce nu m-au lasat, ca mai erau vreo 20-30 de generali din aceeasi armata ca mine`

    Ce armata ai facut tu?

    Ai fost in Africa in misiuni de pace, Orient, pe frontul rus?

    Nu ti-e rusine? Trebuiau militarii sa-ti dea doua sa vezi numai armate, dar n-ai avut curajul sa faci gat acolo.
    • +45 (51 voturi)    
      Asta n-a facut armata, dar e general, ca Nea Nicu (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:39)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      La 20 de ani juca prin turnee internationale, a fost legitimat la clubul Steaua si aia i-au dat grad dupa grad, ca sa aiba si el "o pensie buna", atunci cand o fi senil si n-o mai putea tine racheta in mana...

      Acum, se urca precum scroafa in copac...
    • +33 (39 voturi)    
      mai e o varianta (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 0:10)

      MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      sa i retraga gradele de general
      alea "castigate" la apelu bocancilor
      Tiriac "saracutzu" nu a acceptat sa i creasca grade dalea pe umar ....si e bine merci
      nu l-am auzit sa planga ca nu i-au dat voie
      si nici nu mi aduc aminte sa fi fost mai putin bun decat "super specimenu" in cauza
      • -29 (35 voturi)    
        mai bun (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 0:41)

        vasilicav [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

        nastase a fost mai bun decat tiriac. pe ce lume traiesti?
        • +14 (18 voturi)    
          no (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:25)

          MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui vasilicav

          daca zice vasilica v atunci sa i dea voie lu specimenu sa faca ce vrea el
          nimeni nu l poate contazice pe vasilica v
          • -1 (1 vot)    
            Bineînteles (Duminică, 3 decembrie 2017, 9:25)

            Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

            Bineînteles ca Nastase a fost un jucator de tenis mai bun decât Tiriac. A contesta aceasta realitate nu serveste la nimic.
        • +21 (25 voturi)    
          da tot general (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:28)

          MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui vasilicav

          la apelu bocancilor ramane ca si izmenaru
          • +11 (11 voturi)    
            de unde (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 12:48)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

            o fi stiind el ca cei 20-30 de generali pe care i-a vazut in tribuna oficiala, sunt la fel de neaveniti ca si el?
            asta-si inchipuie ca toti generalii aia erau de pacaleala, ca el?
            pe Iordanescu l-o fi vazut p-acolo?
    • +23 (27 voturi)    
      lool (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 0:33)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ce au avut ma nene cu cocalaru; ? :)))))))
    • -21 (21 voturi)    
      Merita sa fie invitat! (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 9:47)

      valll [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      @mitg, @Ritzi, @Moern B... etc... Sa va fie rusine!
      Chiar daca adeseori s-a purtat ca un aiurit, a facut multe prostii, are un fond corect si cel mai important lucru este ca, spre deosebire de cei mai multi care au primit invitatii, el chiar merita sa fie invitat!
      • +13 (13 voturi)    
        chiar nu stiu de unde ai inteles tu ca (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 11:54)

        MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui valll

        eu am zis ca nu merita sa fie invitat
        dar tie ti se pare corect sa te comporti asa cum s-a comportat el (si sa faca si scandal ca nu a fost primit) ...dupa ce nu a fost primit?
        adica tie ti se pare ca si castigat gradele alea corect.
        asta cu erau acolo colegii mei mi se pare la fel de "cool" ca si aia lu tanti Lenutza colegii mei academicienii ....tie nu ti se pare?
        O fi fost o greseala ca nu a fost invitat.....admit.
        Dar asta nu ii da dreptul sa se compare cu colegii lui generali pentru ca asa toti generalii Romaniei ar trebui sa fie pusi in acelasi "mold" si cu asta cred ca am spus absolut tot ce merita spus despre subiectul cu pricina.
        El e mai rotund si merita sa fie bagat in seama.
      • +1 (1 vot)    
        Problema e alta (Duminică, 3 decembrie 2017, 9:27)

        Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui valll

        Intrebarea nu e daca merita sau nu sa fie invitat, ci cum de si-a permis sa faca scandal si sa « forteze » intrarea, stiind ca nu are invitatie.
  • +10 (14 voturi)    
    Na, (Vineri, 1 decembrie 2017, 21:45)

    lider [utilizator]

    Pai si acuma...
  • +20 (32 voturi)    
    Asta ai facut pentru Romania de curand: (Vineri, 1 decembrie 2017, 21:45)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    https://m.youtube.com/watch?v=4D-NzLQK8oM
  • +48 (56 voturi)    
    ... (Vineri, 1 decembrie 2017, 21:56)

    cartograful [utilizator]

    asta e...l-au facut general, omul se crede general..
  • +48 (58 voturi)    
    Omul asta nu s-a mai maturizat... (Vineri, 1 decembrie 2017, 21:59)

    justin puscasu [utilizator]

    si nu intelege ca intre a fi 'nasty' si a fi ghiolban e doar o diferenta de nuante. Pacat ca iese din scena in felul asta.
    • +22 (26 voturi)    
      haha (Vineri, 1 decembrie 2017, 23:28)

      hollow [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

      Buna tare, asta. Ar trebui totusi spus ca “Nasty”, in sensul folosit de americani vizavi de Nastase in anii aia, inseamna “porcos” sau “dezgustator”, deci e potrivit.
    • +2 (2 voturi)    
      Suprapunere perfecta (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 16:24)

      Klaus_Voievod [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

      O varianta buna de traducere a lui nasty este ghiolban.
      Pentru comparatie:
      nasty {adj.} - dezgustător, nesuferit, obscen, scârbos, obraznic, porcos, greţos, dezagreabil.
      ghelbán, ghelbáni s. m. (arg.) om fără educație sau cu apucături grosolane (var. ghiolban). Et. nec.
  • +25 (29 voturi)    
    Pai puteti sa depuneti o plangere (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:33)

    scaraotchi [utilizator]

    la Staborul de care apartineti cu domiciliul. Cum, nici staborul nu va recunoaste dle General ? Naspa?
  • +30 (34 voturi)    
    segarceanu (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:36)

    moima [utilizator]

    si-a dat seama si tace. Tu te faci ca nu ai fost o sluga nemernica care s-a infruptat din plin de privilegii. Nadia nu a venit si nici nu va veni vreodata sa cerseasca.
    Esti ridicol de mic, generale :))))))
  • +23 (27 voturi)    
    ... (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:36)

    tirolez [utilizator]

    Asa educatie i-a dat fetei? Sa planga si sa se dea cu fundul de pamant cand nu i se indeplinesc dorintele? Cum au stat sute de alti copii de toate varstele pe strada, putea sta si ea. Unii stateau in copaci :)
  • +47 (51 voturi)    
    Un semn de normalitate (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:43)

    Metec [utilizator]

    Atunci cand tzoparlanilor li se refuza accesul la evenimente serioase, e un semn foarte bun.
    L-am vazut pe acest magar batran astazi. In timp ce toate masinile asteptau la stop, cuminti, un jeep BMW s-a inscris pe contrasens si a trecut vijelios printre pietonii care traversau regulamentar. La volan, Ilie Nastase, in uniforma de general.
    Tupeu de securist!
  • -44 (50 voturi)    
    Turma de postaci impotenti. (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:47)

    Stef_and [utilizator]

    Ati vrea voi sa fii facut pentru Romania macar 1 % di ce a facut acest individ.
    Dar cred ca 80% nu va puteti misca de burta mare care o purtati cu mandria de p...ostanac.
    Mai iubiti Uniunea Sovietica se vede, nu Romania.
    • +32 (36 voturi)    
      Serios? (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 2:36)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      1 - ce este "Romania"?

      2 - a facut pentru el, nu pentru "Romania" si "Romania" a facut pentru el, ceea ce nu a facut pentru oricare alt cetatean al Romaniei (ne referim aici la privilegiile lui, despre care nu spun ca nu au fost meritate, dar multi au meritat alta viata pe vremea lui Ceasca si nu au avut parte de acest "merit").

      3 - faptul ca ai facut "ceva" pentru "Romania", nu-ti transforma caracterul (care, in cazul lui, este unul infect; ca si la Paunescu: faptul ca era talentat, nu-l absolva de jigodismele pe care le-a facut). Pentru asta iti trebuie ceva ce el nu are si nici nu o sa aiba: modestie.

      4 - cu totii am facut cate ceva pentru Romania, caci fara noi (cu sau fara burta), nici Romania nu exista si nici alde Nastase. Unii au facut mai mult decat "ceva" pentru Romania. De exemplu Nascase, hotii din parlament etc: au tinut in robie economica aceasta tara, pe care au furat-o de cate ori au putut. Toti hotii astia, sunt prietenii lui Nastase al tau, cel care a facut muuulte pentru Romania.

      In concluzie, F-Off cu Nastase al tau.

      P.S.: asteptam cu interes lectii de morala de la lovehoti si muciflenduri, cum ca nu avem voie sa ne spunem opinia fata de persoane "cunoscute", caci noi nici averea acelor persoane nu o avem si nici n-a auzit nimeni de noi. Q.E.D.
      • -2 (2 voturi)    
        Bine Bre Alius (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 19:09)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Tu esti cel destept si dotat. Ai dreptate - sa fii fericit.
        • 0 (0 voturi)    
          Sa fim cu totii fericiti! (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 20:51)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

          Si tu, bre! Inteleg ca, in afara de tine, toti suntem impotenti. Deci, degeaba suntem dotati si destepti. Dar oricum, atat timp cat tu esti potent, genele cele mai "intelepte" totusi vor supravietui prin tine. Sa-ti traiasca Nastase! Amandoi (caci amandoi au facut mult bine tarii)!
    • +27 (31 voturi)    
      Ce vrei sa spui ? (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 3:19)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Ca daca a jucat tenis acum 40 de ani acum poate sa faca ce vrea, sa incalce orice regula, orice cutuma, in special reguluile bunului-simt ? Si pina la urma ce a facut pentru Romania, ca nu imi aduca minte sa fi trait grozav pe vremea cind era campion ? Pentru un minut de prestigiu sportiv (nu intelectual, doar sportiv, ca n-a inventat nimic bun, doar a jucat tenis) sintem obligati sa-i suportam acum toate nemerniciile si obrazniciile ? Ca sa nu mai vorbim de pensia de general de carton.
    • +5 (5 voturi)    
      serios? (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 12:52)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      fii bun si lumineaza-ne.
      da-ne 1% exemple din cei 1% pe care i-ai adus in discutie.
      hai, 1% din 1% din ce a facut el pentru Romania.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu intelegi nimic, oaie! (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 16:29)

      Metec [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      Turma este reprezentativa pentru electoratul PSD, nu pentru oamenii de bun simt, care reactioneaza la mojiciile unui fost mare sportiv. De ce nu a cerut sa fie invitat in calitate de fost tenisman si pretinde titlul de general? Ce a facut el pentru armata, pentru apararea Romaniei, ca sa pretinda loc in tribuna oficiala de 1 Decembrie?!
      Dimpotriva, de curand, a patat obrazul Romaniei, printr-un comportament lipsit de orice urma de civilizatie, pe un teren de tenis. Comportamentul sau, in calitate de capitan nejucator al echipei feminine de tenis, ne-a adus o mare bila neagra ca tara si ca popor.
  • +15 (19 voturi)    
    În calitate de...? (Vineri, 1 decembrie 2017, 22:51)

    mr_mojo [utilizator]

    ...
  • +32 (36 voturi)    
    Draga Hotnews (Vineri, 1 decembrie 2017, 23:02)

    Remarque [utilizator]

    Cu sinceritate spun ca daca voi n-ati fi postat articolul asta, nici din greseala n-as fi observat ca printre absentii de la tribuna oficiala s-a numarat si Nastase.
  • +31 (35 voturi)    
    mda, mai erau si altii in uniforma (Vineri, 1 decembrie 2017, 23:12)

    BokassaOficial [utilizator]

    Cica "mai erau vreo 20-30 de generali din aceeasi armata ca mine..."

    Gresit, domnule, aia erau din alta armata. N-ai observat nimic la tunsoarea lor? Iar uniforma o purtau pentru ca... hm, face parte din meseria lor. Nu pentru bascalie prin cluburile de fite.
  • +31 (35 voturi)    
    Prostul daca nu-i fudul... (Vineri, 1 decembrie 2017, 23:27)

    LiviuX [utilizator]

    Pai ce, au fost TOTI generalii din armata romana? Nu, numai cine a fost invitat. Dar daca educatie nu e...
  • +16 (20 voturi)    
    stai chill ilie (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 0:03)

    iuliusd [utilizator]

    o sa-si ceara trump scuze. vor plati scump
  • +21 (27 voturi)    
    penibil om, (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 0:03)

    pepper89 [utilizator]

    daca a castigat ceva bani din tenis pt el, si a devenit cunoscut, crede ca toate alea i se cuvin. Mai bn insista sa stea acolo in tribuna vre-un copil amarat ceva, cu probleme de sanatate, dar la cat il duce mintea, atata face.
    Scarba!
  • +28 (30 voturi)    
    cine este de vina? (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 0:31)

    anonim3 [utilizator]

    Ilie Nastase a fost un mare sportiv, care a facut Romania cunoscuta acum 4-5 decenii. Bravo lui, desi au fost si atunci cateva momente mai putin laudabile, cand proasta crestere si toanele au iesit la iveala.
    Aceste merite nu justificau insa nicicum ridicarea la rangul de general al armatei romane. Cei care au acordat rangurile militare sunt evident vinovati.
    Iar incidentul de ieri a fost evident o provocare planificata sa strice ziua nationala. Rusine, Ilie Nastase, si tuturor celor care te-au indemnat s-o faci!
  • +22 (26 voturi)    
    General cu 4 clase (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:05)

    Lu48 [utilizator]

    Nasty este general cu 4 clase, nu cu 4 stele.
    Pentru ca doar atatea clase a reusit sa faca la zi. Restul claselor le-a primit ca si gradele militare.
    Este cel mai analfabet dintre militarii sportivi. Sunt foarte multi cu studii superioare, facute pe bune si care nu au trecut de gradul de colonel
    • -2 (2 voturi)    
      Asta a facut ceva ... (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 19:12)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui Lu48

      Nu ca si Coldea- prietenul lui K.. care la 32 de ani inca abia termina liceul iar la 42 de ani a ajuns general pensionar, iubiti-l.
      • +1 (1 vot)    
        ai dat-o in gard Antenila (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 21:13)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

        Aici se discuta despre Nastase si comportamenul lui.
        despre Codlea si K, poti sa canti sub alta masa, sa zicem masa Varanului
  • +23 (27 voturi)    
    Normal (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:11)

    Godzillagrrr [utilizator]

    « M-am dus pe trotuar ca toata lumea, am ascultat imnul si am plecat acasa. »

    Deci ati procedat normal pâna la urma. Si mai bine era daca nu ati fi facut circ; fuseserati invitat in tribuna oficiala? Nu. Atunci de ce ati incercat sa va strecurati acolo?
  • +25 (29 voturi)    
    Sportiv mare (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:17)

    Diem01 [utilizator]

    Om mic.
  • +19 (23 voturi)    
    mandru ca sunt contemporan cu Ilie (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 1:25)

    Marian_1961 [utilizator]

    Este vorba de o conspiratie mondiala: Johannis (statul paralel, adica) e pe mana cu WTA sa nu-l mai bage in seama pe generalul erou cara de atatea batalii nu a mai avut timp sa se tunda militareste.
  • +22 (26 voturi)    
    premiantii falsi tot pe usa din dos, ca la partid (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 2:53)

    Coco Whistle [utilizator]

    nu va convine nu? dar noua? va dati seama cum pling vaduvele de razboi, copiii care care cresc fara parintii? bolnavii si parintii nostri care mor prin spitale ca personalul e vai de capul lui iar unitatea o cocina? cine plinge bre mai tare? ma intreb cit e 'pensia' de general + restul de beneficii pe care poporul roman le platesc unuia care nici macar nu a facut armata - ma mir ca avem personal militar dispus sa accepte aceasta anomalie.
  • +22 (22 voturi)    
    Se face de ras (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 6:08)

    Pac-pac [utilizator]

    Se face de ras daca isi inchipuie ca e general.
    Nenea Nastase, esti general pentru ca statul are grija de tine ca sa ai o batranete usoara, pentru lucrurile bune pe care le-ai facut candva.
    Dumneats esti general doar la arma rachete de tenis. Ai vreo doua cuvinte in plus fata de cei alaturi de care voiai sa stai.
  • -20 (24 voturi)    
    Vad ca mai toti tontii ii neaga (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 10:09)

    xrogo [utilizator]

    meritele lui Nastase, ce-a adus el pentru Romania in timpul lui Ceausescu n-au reusit multi, Nadia si eventual Pataichin!
    in alta ordine de idei, daca si generalul Coldea, seful statului cu catuse a avut loc in tribuna oficiala atunci este clar a orientarea actualei administratii prezidentiale cu protocolul ei ciudat!
    Orice om cu mintea cata de cat limpede va alege pe Nastase daca este pus sa aleaga intre cei doi, numai actualul protocol a gandit altfel!
    • +13 (15 voturi)    
      trezeste-te (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 11:40)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Trezeste-te odata si nu mai bate campii aparand un golan redus la minte ca acest Nastase...
    • +1 (1 vot)    
      meritele bufonului sunt in sport (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 16:25)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      nu are ce cauta alaturi de generalii Armatei Romane si veteranii care chiar au luptat pt. aceasta tara.
    • +1 (1 vot)    
      alt bullshit (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 21:16)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Mai varanel, asta e noul vostru erou? Nastase?
      Omul care a aparat cu racheta in mana existenta neamului romanesc?
      Hai bisti-tisti!
  • +22 (24 voturi)    
    Izmana Ilie îmbatrâneste prost. (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 10:59)

    brifcor [utilizator]

    I-a dat D-zeu talent ca sa faca bani din tenis, dar altfel e o secatura lamentabila.
    A devenit pretentios si pe zi ce trece se scufunda în grotesc dupa ce ani la rând a fost bufonul PSDerbedeilor. O rusine nationala. Nu poti trai toata viata dintr-o isprava de nici 10 ani !
  • +3 (3 voturi)    
    Haina care "il face" pe Nastase (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 16:15)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Nastase nu intelege ca "a fost imbracat militar, general, ca si ceilalti" dar el nu este un militar ca si ceilalti, ci un (fost) sportiv caruia i-au fost echivalate niste grade onorifice pentru merite sportive. Nastase nu e general, nu a fost niciodata. Doar poarta o uniforma de fantezie. Locul lui este printre fostii sportivi, nu printre generali.
  • +1 (1 vot)    
    Lumea-i rea (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 23:45)

    constan [utilizator]

    Lumea nu stie ca Ilie mandria noastra este mare specialist in rachete,parasute,politica si mai are si costum de general.Pentru el propun sa mai organizeze dna Firea o festivitate la Circul Globus
  • +1 (1 vot)    
    Nastase si 1Dec. (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 23:53)

    Dizidentul [utilizator]

    Nastase a accentuat acum 2-3saptamini.
    EU NU AM JUCAT TENIS PTR:ROMANIA AM JUCAT
    TENIS PTR: MINE!!