VIDEO Mesajul presedintelui Klaus Iohannis de Ziua Nationala: "In prag de centenar este un bun prilej sa reflectam la cum vrem sa arate tara noastra"

de Carla Dinu     HotNews.ro
Vineri, 1 decembrie 2017, 8:29 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis
Foto: Presedintia Romaniei
Presedintele Klaus Iohannis afirma in mesajul sau de Ziua Nationala, ca 1 decembrie reprezinta idealul romanilor de a fi condusi de politicieni responsabili si integri.

"Dragi romani astazi este ziua noastra nationala, zi in care cu totii, oriunde ne-am afla, ne sarbatorim patria. In 1918 romanii au trait emotia reintregirii. De atunci, 1 decembrie reprezinta idealul nostru, ca natiune, de a fi liberi si uniti intr-o Romanie prospera condusa de politicieni responsabili si integri. Acum in prag de centenar este un bun prilej sa reflectam la cum vrem sa arate tara noastra", afirma seful statului intr-un mesaj video postat, vineri, pe pagina sa de Facebook.

El subliniaza ca "numai impreuna, implicati si determinati, vom reusi sa construim o Romanie puternica si respectata in Europa si in lume".

"La multi ani, dragi romani! La multi ani, Romania!", se incheie mesajul presedintelui Iohannis.





Si premierul Mihai Tudose a transmis un mesaj romanilor:

"La Multi Ani, Romania!", a scris pe pagina sa de Facebook, premierul.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

1596 vizualizari

  • -18 (20 voturi)    
    Vorbe goale, Iohannis nu face nimic (Vineri, 1 decembrie 2017, 8:58)

    BobMuller [utilizator]

    Se vede blatul Iohannis-Tudose.
    • +1 (5 voturi)    
      Te iubesc, Romania (Vineri, 1 decembrie 2017, 9:30)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui BobMuller

      Si te-as iubi si fizic.
    • +7 (9 voturi)    
      Se vede... (Vineri, 1 decembrie 2017, 11:21)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui BobMuller

      un postac la treaba.
  • +9 (9 voturi)    
    Hopa (Vineri, 1 decembrie 2017, 10:14)

    un_carnat [utilizator]

    Mi se pare mie sau Tudose e acuzat de "blat" cu Iohannis?

    Incredibil cum se schimba parerile PSD-istilor. In februarie il sustineau pe Grindeanu. Cinci luni mai tarziu, deja il considerau sub-om, mai ceva ca noi. Asta in timp ce aveau o parere ok despre 2dose. Acuma, il urasc si pe el?!
    Pun pariu ca, daca Tudose cade, pesedistii o sa ne spuna "asa ii trebuie, ca n-a respectat programul de guvernare". Asa cum au facut si cu Grindeanu.
    Doamne...mare ti-e gradina
    • 0 (0 voturi)    
      Amintiți-vă (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 10:47)

      naftuli [utilizator] i-a raspuns lui un_carnat

      de cuvântările lui Trump de înainte de alegere și imediat după, în mai toate a spus de OCULTA care acționează peste guverne și promitea că se va schimba situația.
      Cred că atunci Trump era convins de acțiunile OCULTEI.
      De atunci Trump și-a schimbat părerile, cei drept cam greu, OCULTA făcându-și prezența peste tot.
  • +10 (10 voturi)    
    TRAIASCA ROMANIA! (Vineri, 1 decembrie 2017, 12:08)

    Nonidem [utilizator]

    TRAIASCA ROMANIA!

    "E scris in cartea vesniciei
    Ca tari si neamuri vor pieri
    Dar dulcea noastra Romanie
    In veci de veci va inflori!"!

    Sa ne bucuram in aceasta zi, sa uitam azi de nemernicii ei fii care o umilesc si intr-un glas sa zicem:La multi ani,eterna noastra Patrie!
  • +1 (1 vot)    
    Anul asta le-a dat invitatii si penalilor! De ce ? (Vineri, 1 decembrie 2017, 12:41)

    rm1 [utilizator]

    Chiar nu inteleg de ce.

    Anul asta se accepta penali la ziua nationala?
  • +1 (1 vot)    
    ... (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 9:01)

    vitan.sandu [utilizator]

    De ani de zile, chiar de secole, daca ma gandesc bine, toti astia precum KWJ, reflecta la cu o sa arate Romania. Si ea arata la fel de muuult timp! O paturica mica de imbuibati care nu mai stiu ce sa faca cu averile castigate din furt, si ceilalti 70-80% care traiesc de pe azi pe maine. Da, averi castigate din furt. Cele mai multe. Sau ce, presedintele nu a obtinut casele prin fals? Si va mai primi o vila de la stat, adica din munca noastra, la plecarea de ca Cotroceni. Asa a fost si asa va fi. Iata si casa regala este pe cale sa obtina stipendii (si acestea din munca noastra) care sa le asigure un trai ca in paradis fata de romanul de rand. Asa cum sunt si pensiile speciale. Nu o spune nimeni nomnalizand, dar ar trebui sa vedeti ce pensii au, de exemplu, Zagrean, sau Tudorel Toader, ca fosti judecatori la CCR! Si ca ei cateva mii. Toate din Munca noastra. Iar in 1989 l-am impucat pe ceasca care avea salariul de 10-15 mii de lei la un salariu mediu de 2800 lei. Si, Doamne, cati salariati aveam atunci in tara! Si cati sunt acuma fara nici un fel de castig! Stiu, stiu, egalitarismul este de tip bolsevic! Dar ce inseamna bolsevic stiu, oare cei care folosesc cuvantul cu dispret? Nu cred ca stiu. Il folosesc papagaliceste. Multe altele ar fi de spus, dar ma rezum la: "Cand nu vom mai putea rabda, cand foamea ne va rascula ..."
  • 0 (0 voturi)    
    Patriotism (Sâmbătă, 2 decembrie 2017, 10:31)

    naftuli [utilizator]

    La mulți ani Românie „țara mea de glorii, țara mea de dor”, viitorul să-ți aducă conducători patrioți și responsabili care să aibă grijă de tine și de cetățenii tăi și să știe să treacă printre „prietenii” internaționali. Să trăiești multi ani și să aduni sub steagul tău pe majoritatea românilor, în bunăstare.