Site-ul statulparalel.com apare ca fiind inregistrat de PSD / Pe prima pagina, articole despre Kovesi, Coldea si Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 27 noiembrie 2017, 19:15 Actualitate | Esenţial

StatulParalel.com
Foto: Captura
Dupa aparitia site-ului statulparalel.ro, care ironizeaza sintagma folosita de liderii Puterii, a aparut si site-ul statulparalel.com. Potrivit datelor whois.com, site-ul ar fi fost inregistrat de PSD, prin intermediul lui Ionut Ciubotariu, cel care a conceput softul de raportare a rezultatelor din sectiile de votare prin SMS si martor in dosarul Referendumul, in care Dragnea a fost condamnat la inchisoare cu suspendare.

"Registrant Name: Ionut Ciubotariu / Registrant Organization: Partidul Social Democrat / Registrant Street: Soseaua Kiseleff Nr. 10", se arata la o cautare pe site-ul godaddy.com. Potrivit presei locale, Ionut Ciubotariu este cel care a conceput, impreuna cu un coleg, un sistem de raportare a rezultatelor din sectiile de votare prin SMS. Acesta a fost martor in dosarul Referendumul.

Pe StatulParalel.com sunt publicate articole care sustin teoria lansata de Liviu Dragnea si Calin Popescu Tariceanu, potrivit careia exista forte oculte din Justitie, politica si servicii secrete care conspira pentru distrugerea PSD si ALDE.

In deschiderea site-ului: un articol in care este atacat creatorul site-ului statulparalel.ro, un "activist #rezist care lupta contra 'hotiei si coruptiei'" dar care "a fost executat de doua ori pentru neplata taxelor si impozitelor".

In rest, principalele subiecte sunt legate de Traian Basescu, Laura Codruta Kovesi si Florian Coldea, dar sunt prezente si articole care sustin intentia PSD de a modifica legile justitiei, prin citate din judecatoarea Gabriela Baltag sau Dana Garbovan, de la UNJR.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

5901 vizualizari

  • +20 (24 voturi)    
    greseala (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:19)

    ekek [utilizator]

    Asta e o greseala de strategie din partea lor.
    Una e sa trancanesti aiurea, alta e sa lasi dovezi scrise de presiuni asupra justitiei.

    Din punctul meu de vedere, e nevoie doar de o autosesizare.
  • -31 (39 voturi)    
    si care e problema? doar # rezist are voie? (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:24)

    facebook.com/rodica.crihan [utilizator]

    fiecare isi exprima punctul de vedere asupra a ce crede ca e "statul paralel"
    mai are sa inregistreze si presedintele statul-paralel. ro si sa scrie "statul paralel nu exista"
    libertater de exprimare, unde e problema?
    • +16 (16 voturi)    
      Exact! (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:36)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

      Orice infractor are dreptul la o opinie.
      Alde-PSD l-ar asculta docil si pe Rimaru, daca este vorba sa isi scape coruptii de justitie.
    • +13 (15 voturi)    
      Rozica, ai o savoare candida cu IQ subunitar (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:43)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

      De Provenienta Latrinar (locul care te atrage frenetic, unde cu sarg sorbi plina de nesat Seva Vietii tale efemere)
    • +21 (21 voturi)    
      Evident ca au voie (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:48)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

      Problema e ca dupa ce spui prostii, te mai si lauzi cu asta si lasi si dovezi scrise. Doar sa citesti ce e statul in DEX sau in carti de politica, administratie si se va vedea clar ca spun prostii. Dar de, prostul daca nu-i fudul...
    • +13 (13 voturi)    
      Ai dreptate (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:56)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

      Tocmai de aceea, in virtutea acestui drept, este opinia mea ca cei care cred ce se scrie acolo sunt niste imbecili.
      Si, sincer, cred ca sunt destui...ma uit la cati cati idioti dau like and share la paginile fake ale lui Maruta in speranta ca vor castiga un iphone.
  • +22 (24 voturi)    
    :))))))))))))) (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:29)

    Evq [utilizator]

    Acesta este cel mai mare partid din România, cu membri absolut peste tot și adus la conducerea țării de catralioane de cetățeni.
    • +19 (21 voturi)    
      La Famiglia Teleormaneze (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Evq

      Mai Tare “decat “ Calabrese
  • +16 (16 voturi)    
    Doar propagandă! (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:02)

    gti53 [utilizator]

    Nu acceptă comentarii la articolele publicate, caracteristic statului paralel!
  • +4 (4 voturi)    
    Securitatea Reloaded (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:14)

    Aburica [utilizator]

    De cand asta "a fost executat de doua ori pentru neplata taxelor si impozitelor" este informatii publica? Aloooo se sesizeaza cineva?
  • +5 (5 voturi)    
    Restul informatiei de inregistrare (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:27)

    teo1 [utilizator]

    Ttelefon 0314.135.147
    email: evidenta@psd.ro
  • +5 (5 voturi)    
    pai (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:29)

    toxx [utilizator]

    sa ii dam un ddos, zic :) cine se baga ?
    • +1 (1 vot)    
      Nu merită (Marţi, 28 noiembrie 2017, 11:53)

      Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      Oricum nu se uită nici naiba pe site-ul lor. Singurii care se uită suntem noi, ăștia care oricum nu-i votăm, și ne uităm așa, de curiozitate.
      Ai lor de-abia știu să citească, n-au dinți în gură. Și, dacă au ceva bani, mai degrabă îi dau pe o sticlă de Mona decât pe net.
      • 0 (0 voturi)    
        Excelent spus!!! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 15:40)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Maica Reteza

        Foarte corect!!

        "Ai lor de-abia știu să citească, n-au dinți în gură. Și, dacă au ceva bani, mai degrabă îi dau pe o sticlă de Mona decât pe net. "
  • +6 (6 voturi)    
    domeniul (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:35)

    toxx [utilizator]

    la Romarg, hosting de la Digital Moments, Pitesti, Arges. Ar fi interesant de vazut cine sunt patronii firmei...
    • +6 (6 voturi)    
      Zeus de Arges? Ayatollah ul (Luni, 27 noiembrie 2017, 23:24)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      Numit “Vecinul”?
  • +7 (7 voturi)    
    penibilul ridicat la noi culmi (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:57)

    lp [utilizator]

    oamenii astia nu inteleg cat de puerili sunt. sustinatorii lor, insa, sunt cu muuult, mult mai ridicoli
  • +5 (7 voturi)    
    Guvernare = O,moralitate = O,penali la varf,....= (Luni, 27 noiembrie 2017, 20:58)

    Plagarus [utilizator]

    PsD asteapta provincia degeaba !!! Nici mortii nu vor mai vota cu interlopii de partid.
  • +1 (1 vot)    
    Bravo! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 9:05)

    stos [utilizator]

    Felicitări. PSD af ost acuzat că nu stăpînește comunicarea. Poate pe cea verbală. În schimb, situl nou creat este un succes în războiul informatic. De regulă, cînd tastezi un link nu folosești toate literele, doar cele din prefix. Motoarele rețin și revin de regulă la cel mai des link căutat-mai ales sub Windows. Cu cele două extrem de asemănătoare, trageți concluzia. Coliziune.
  • +6 (6 voturi)    
    The shit just got real (Marţi, 28 noiembrie 2017, 9:42)

    un_carnat [utilizator]

    PSD a invatat sa foloseasca internetu'

    Ce n-au inteles ei e ca, pe net, noi suntem in majoritate, nu ei. Ideal ar fi sa fim noi in majoritate si in viata reala. Asta asa, ca reminder, sa mergem la vot data viitoare.
  • +1 (1 vot)    
    trebuia pe .org (Marţi, 28 noiembrie 2017, 11:57)

    Maica Reteza [utilizator]

    Fraierii. Sunt organizație mafiotă, corect era să-l înregistreze pe .org.