Soferul autocarului Jandarmeriei, filmat cum a intrat pe linia de tramvai, nu va mai conduce 60 de zile autovehiculele institutiei

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:52 Actualitate | Esenţial

autocar MAI
Foto: Captura video
Soferul autocarului MAI care a fost filmat cum a intrat pe contrasens pe linia de tramvai evitand in ultima clipa ciocnirea cu un tramvai a fost sanctionat cu "atentionare" si nu va putea conduce autovehicule ale Jandarmeriei timp de 60 de zile, scrie Agerpres.

Acesta va fi retestat psihologic inainte sa-si reia atributiile.

De asemenea, s-a dispus instruirea si verificarea tuturor conducatorilor auto ai unitatii cu personal specializat din cadrul Politiei Rutiere. 

Imagini video au aparut pe o retea de socializare cu un autocar albastru care circula cu viteza pe linia de tramvai 41, depasind coloana de masini din trafic, evitand la limita un accident rutier ce s-ar fi putut produce din impactul cu tramvaiul care circula din sens opus. 























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

1612 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Aha (Marţi, 14 noiembrie 2017, 15:59)

    Soljenitin [utilizator]

    Deci, daca risti viata catorva zeci de oameni (pasagerii tramvaiului, ai autocarului si ceilalti participanti la trafic din proximitate), este ok sa scapi cu 2 luni de concediu.

    Misto.
    • +9 (9 voturi)    
      Nici o problema (Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:23)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      poate sa fie avansat si sa conduca masina ministresei de resort si de data asta sa nu.... rateze
    • +3 (3 voturi)    
      Asta ar trebui sa dea din nou testul psihologic! (Marţi, 14 noiembrie 2017, 17:29)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Si din nou de carnet.
      • +1 (1 vot)    
        .. (Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:32)

        strategy [utilizator] i-a raspuns lui liviul2006

        ti-as da plus, dar nu e corect. Nici minus nu pot sa-ti dau, ca ai zis bine. Dar, mai bine sa nu aibe carnet pe viata, intra la tentativa de omor. Nu toti trebuie sa detina permis de conducere.
    • +3 (3 voturi)    
      Deci legal nu s-a făcut nimic (Marţi, 14 noiembrie 2017, 18:25)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Carnetul e tot acolo, nici o amenda, nimic.
      Batista stă nemișcată pe țambal.
  • +10 (10 voturi)    
    penibie masuri (Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:03)

    sobolanulmik [utilizator]

    dupa urmatorul accident cu victime va primii un ultim avertisment? sunteti penibili cu masurile voastre.Ar trebui dat afara urgent nu sa stea in garaj cu salariu intreg si sa nu faca nimic! Jandarmeria arata lipsa de respect fata de cetateanul care il plateste salariu ! protejarea infractorilor este regula in tara asta
  • +8 (8 voturi)    
    cam asa merge la noi (Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:04)

    gica pantalon [utilizator]

    Dorele, data viitoare fii si tu un pic mai atent. dobitocii de superiori cu iq negativ se pare ca nu inteleg gravitatea situatiei, sau nu vor
  • +8 (8 voturi)    
    mi se pare cam.. (Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:10)

    exilatul [utilizator]

    dura "pedeapsa"!..."atentionare"!...puteau cel mult sa i dea o "mustrare" acompaniata de ..un "bonus" pt. ...stresul suferit ca a fost...filmat...
  • +8 (8 voturi)    
    asemenea specimene (Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:25)

    mos ion roata [utilizator]

    trebuie trimis la examen psihologic ,dar in nici un caz nu are ce cauta pe autobuze,
  • +5 (5 voturi)    
    Va rog frumos (Marţi, 14 noiembrie 2017, 16:37)

    corso90 [utilizator]

    Fiti atenti cum vorbiti despre viitorul sef de NU STIU ce comisie parlamentara. Are potential la INVATMANT, SANATATE si de ce nu la intocmirea legilor.