Un urs a coborat din nou la Cabana Postavaru, pentru a patra oara intr-o saptamana; acesta a luat din cabana zahar si bomboane

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 noiembrie 2017, 19:56 Actualitate | Esenţial

Cabana Postavarul
Foto: Facebook/ Cabana SKV Postavarul
Un urs a coborat din nou la Cabana Postavaru, vineri seara, pentru a patra oara intr-o saptamana, animalul fortand usa si intrand in cabana, de unde a luat o punga cu zahar si o cutie cu bomboane, relateaza News.ro.

Potrivit jandarmilor, animalul nu a fost agresiv si a fost alungat de cabanier si de un jardarm montan.

Aceasta este a patra oara cand un urs coboara la Cabana Postavarul. Prima data, animalul a incercat sa sparga o usa, apoi a incercat sa parga un geam ca sa sa intre in cabana. Cabanierul crede ca este vorba despre acelasi urs care a venit la cabana de doua ori sambata trecuta si inca o data vinerea trecuta.

De asemenea, in ultima saptamana ursii au coborat de trei ori in Cartierul Racadau din Brasov. Marti dimineata o ursoaica si cei trei pui ai ei s-au plimbat in zona magazinului Carrefour din cartierul Astra. Si la Fundata au fost vazuti doi ursi, dar si lupi, in apropierea gospodariilor.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

1733 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Urși (Vineri, 10 noiembrie 2017, 20:35)

    ValiK [utilizator]

    Urșii-s depășiți deja. În Răcădău au venit mistreții aseară.
    • +6 (6 voturi)    
      bomboane si zahar (Sâmbătă, 11 noiembrie 2017, 8:39)

      matrix reloaded [utilizator] i-a raspuns lui ValiK

      asta e baiat cuminte.

      discutie intre 2 ursi:
      - aud ca de cateva zile a inceput sa iti placa sa cobori la cabana aia, te droghezi cumva?
      - de ce spui asta?
      - pai ai coborat de 3 ori si de fiecare data te-ai intors cu mina goala si tranchilizat.
      • +2 (2 voturi)    
        o fi (Sâmbătă, 11 noiembrie 2017, 13:54)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui matrix reloaded

        platit ce a luat sau il dam pe mana politiei?
        camere de supraveghere ce or fi inregistrat?
        poate ca ursul o fi laba in mana cu cabanierul. e ceva necurat aici.
  • -5 (5 voturi)    
    Alt popor a găsit deja o soluție (Vineri, 10 noiembrie 2017, 20:50)

    Nyk1 [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=KUAW79hnIlM
  • +6 (6 voturi)    
    ooo...! (Vineri, 10 noiembrie 2017, 21:10)

    relud [utilizator]

    sa primeasca un card de fidelitate!?
  • +6 (6 voturi)    
    Păi normal .... (Vineri, 10 noiembrie 2017, 22:47)

    SHEAPA [utilizator]

    Că a luat doar o pungă de zahăr. Păi ca să ajungă la toată lumea ��
  • +2 (4 voturi)    
    pretext sa fie dati "gratis" in alte tari (Vineri, 10 noiembrie 2017, 22:54)

    D-or [utilizator]

    subiectul "ursul" a tot fost gonflat in media in ultima perioada si ma intrebam de ce.

    azi am aflat raspunsul la radio, o propunere salvatoare a unui factor implicat: ursii sa fie donati gratis altor tari.

    sigur ca nu va fi gratis si sigur ca vor ajunge in restaurante dupa ce vor fi fost impuscati pe bani grei.
  • +7 (9 voturi)    
    Sa ii omorim pentru o cutie de bomboane... (Vineri, 10 noiembrie 2017, 23:02)

    D-or [utilizator]

    E chiar induiosatoare stirea.

    Cine e fiara, ursul ca a luat o cutie de zahar, sau omul care gaseste motiv sa faca o afacere vinzindu-l/ impuscindu-l , mincindu-l...
  • +10 (12 voturi)    
    Bomboane si zahar?! (Sâmbătă, 11 noiembrie 2017, 0:37)

    Mihai_S [utilizator]

    Eu am auzit ca era ulei , faina si zahar , toate intr-o punga rosie pe care scria PSD
  • +1 (1 vot)    
    dar cand intra in hibernare? (Duminică, 12 noiembrie 2017, 12:52)

    revo [utilizator]

    ursii de la noi nu hiberneaza? De ce sa-i omoare daca in cateva zile vor intra in vizuina?