Florin Oancea (PNL), care a castigat primaria Deva, a fost exmatriculat din facultate in 2006, dupa ce a trimis soferul sa dea examen in locul lui / Tema examenului - coruptia si modalitati de combatere

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 6 noiembrie 2017, 13:28 Actualitate | Esenţial

Florin Oancea
Foto: Agerpres
Florin Oancea, candidatul PNL care a castigat primaria municipiului Deva, a fost exmatriculat de la facultate, in 2006, dupa ce si-a trimis soferul in locul lui sa dea un examen care avea ca tema coruptia si modalitati de combatere ale acestui fenomen, dupa cum arata atunci presa locala.

La acel moment, Oancea era viceprimar. La finele lunii februarie, directorul Centrului din Deva al Universitatii, Ion Pitulescu (fost comandant al Politiei Romane) a sesizat si demonstrat neregula motiv pentru care institutia de invatamant a decis exmatricularea lui Oancea", scria saptamanalul Replica.

In 2006, Oancea facea un masterat in administratie publica la Universitatea "Vasile Goldis" din Arad, la centrul din Deva, dupa cum arata jurnalul.ro.

"Directorul Centrului Deva, Ion Pitulescu, fostul sef al Politiei Romane, a declarat ca va sesiza Parchetul in cazul lui Oancea, pentru instigare la fals privind identitatea. Pitulescu spune ca "in data de 3 februarie, Florin Oancea a profitat de faptul ca la examen s-au prezentat multi studenti si l-a trimis in locul sau pe soferul de la Primaria Deva, Ioan Ognean. Am primit informatii ca Oancea a trimis pe altcineva la examen in locul sau. Am cerut atunci sa fie verificate mai multe lucrari ale viceprimarului. Banuielile ni s-au confirmat. Lucrarea respectiva era scrisa de o alta persoana. Acum, viceprimarul spune ca a vrut sa vada daca suntem seriosi. Declara doar prostii. Voi sesiza Parchetul pentru substituire de persoana". Dupa verificarea lucrarilor, viceprimarul a fost exmatriculat", nota jurnalul.ro.

Fapta a fost readusa in atentie de europarlamentarul Cristian Preda, care a notat pe contul sau de Facebook ca "viitorul edil-sef a devenit cunoscut in vremea in care era vice-primar si si-a trimis soferul sa sustina un examen in locul sau, la un masterat organizat de Universitatea Vasile Goldis".

"A fost amendat cu 1000 de lei si exmatriculat, scriau gazetele vremii. Acum a primit 42 la suta din voturi si va conduce un oras", a notat Cristian Preda.

Potrivit cotidianului Hunedoara Libera, care a analizat declaratia de avere a viitorului primar, acesta nu detine terenuri, case sau conturi de economii.

In schimb, "are de platit catre ANAF - AJFP Hunedoara - Deva - 43.855 de lei si are de returnat pana in anul 2033 (contractat in 2008) un credit la BRD in valoare de 228.386 de euro".

"De asemenea, Oancea a incasat dividende de la 2 firme ¬ Prometal Logistic SRL si Prometal SRL ¬ in valoare de 47.500 de lei si 21.850 de le", potrivit sursei citate.

Candidatul PNL la functia de primar al municipiului Deva, Florin Oancea, a castigat alegerile partiale organizate duminica, el reusind sa adune peste 42% din voturile electoratului, potrivit rezultatelor finale ale Biroului Electoral de Circumscriptie (BEC) Deva, citate de Agerpres.

Conform presedintelui BEC Deva, judecatoarea Mihaela Iacob, candidatul PNL a obtinut 9.065 voturi valabil exprimate (42% din optiuni), pozitia a doua fiind ocupata de candidatul PSD, Petru Marginean, cu 5.329 voturi (24,7%).

Urmatoarele locuri au fost ocupate de candidatul independent, sustinut de Pro Romania, Marius Blendea, cu 2.926 voturi (13,6%) si Lucian Davidoni (USR), cu 1.560 voturi (7,2%).


Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

13499 vizualizari

  • +50 (52 voturi)    
    ar fi timpul ca PNL sa se trezeasca (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:35)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cu asemenea specimene pe post de candidati nu e mare diferenta intre PSD si PNL...
    • -5 (29 voturi)    
      Da d-le! (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:50)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      Primarii PSD sunt doctori pe bune!.Ciudat mod de a sustine opozitia.De ce o asemenea informatie nu a aparut inainte sau in timpul campaniei electorale?
      • +7 (11 voturi)    
        hei asavreau (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:48)

        GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Concluzia ta asavreau e ca PSDidtii sunt mai buni ?

        Eu sincer cred ca noi avem ceva in singe, ne place sa furam ...
      • +9 (11 voturi)    
        pai fix asta nu vreau (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:05)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Sa inlocuim PSD cu alt fel de PSD, eventual nitel mai spalat. Nenea ala nu are ce cauta pe lista PNL, orice ai zice.
    • -29 (41 voturi)    
      Superb ! Nu vezi un #rezist in strada pe tema asta (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:11)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      "Florin Oancea (PNL), care a castigat primaria Deva, a fost exmatriculat din facultate in 2006, dupa ce a trimis soferul sa dea examen in locul lui / Tema examenului - coruptia si modalitati de combatere"

      ==================================

      Superb ! Nu vezi un #rezist in strada pe tema asta. Altfel, sigur ca da, aparatori ai statulyui de drep(TI) !
      • +21 (29 voturi)    
        O, tempora! (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:36)

        spiridusa [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        vad ca tot debitezi pe aici ca o gaina beata, ai o obsesie cu "rezist", dar se pare ca esti singurul de pe aici care rezista in prostia sa si meriti toate laudele. hai sa-ti spun cine a iesit in strada aseara, nu a iesit #rezist ma cotofana fara neuroni, au iesit oameni simpli, oameni care nu mai accepta coruptia din tara asta, oameni care s-au trezit, oameni care au votat pentru un viitor mai bun, oameni care s-au saturat sa-si vada copiii cum pleaca din tara pentru ca aici nu putem sa realizam nimic decat daca furam sau dam in cap la altii. Vii tu si ii jignesti pe toti acei care indraznesc sa spere la o schimbare, cu ce drept o faci? Nu ne intereseaza culoarea politica, , putea sa fie si PNL la guvernare daca faceau toate cacaturile pe care le fac mojicii astia am fi iesit oricum ai inteles. Nu ne uneste si ne aduce lalolalta vreun partid, ci nedreptatea, coruptia si oamenii de nimic care au jupuit tara asta. Au chelit-o de paduri, minereu, uzine, petrol, gaze , au lasat o sleahta de parveniti corupti si comunisti la pupitru ca sa ne fure si ce ne-a mai ramas: DEMNITATEA. Dar un ciocoi ca tine ce sa stie ma? Rezista acolo , obsedatule!
        • -15 (21 voturi)    
          M-ai injurat, da' tot nu iesi in strada ! (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:33)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui spiridusa

          M-ai injurat, da' tot nu iesi in strada !

          Poate ca te-ai luat cu injuraturile si ai uitat despre ce vorbim: .
          ...un PNL-ist de vaza - la cate primarii are PNL-ul, asta e chiar stindard - care " a fost exmatriculat din facultate in 2006, dupa ce a trimis soferul sa dea examen in locul lui / Tema examenului - coruptia si modalitati de combatere""

          Vezi, te-ai luat cu injuraturile si ai ramas cu indignarea veche. Schimba ceva!

          -----------------------------

          Da' matale #rezisti si aperi "Statul de DrepTI", nu-i asa? Statul in care legile se fac in strada si populatia alege degeaba Parlamentul.
          • +5 (9 voturi)    
            Populatia alege (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:44)

            cladob [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            Programele de guvernare, cei trimisi in parlament trebuie sale implementeze, litera cu litera. Ce e in plus nu are ce cauta in parlament. Asa ar fi normal. Programele de guvernare din timpul campaniei elecrorale sa fie in monitorul oficial sa nu zica cineva ca nu a promis sau ca a promis dar de fapt nu a fost asa.. Deci nu oamenii, nu parlamentarii su t importanti ci ce au promis, nu mai mult , nu mai putin.
            • -10 (14 voturi)    
              Asta de unde e? Din manualul pokemonului? (Luni, 6 noiembrie 2017, 16:47)

              newlook [utilizator] i-a raspuns lui cladob

              Asta de unde e? Din manualul pokemonului? Nu-ti mai trebuie persoane in Parlament, pui un app, ca la pokemoni !
              • +3 (7 voturi)    
                Tu ai pretentia... (Luni, 6 noiembrie 2017, 19:04)

                math_2 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

                .. ca esti un om liber si independent, care isi spune parerea fara sa fie membru PSD nici angajat lal Antene+Izmene, nici la Russia Today?
                Eu mai vad o a treia posibilitate in aceasta tara minunata. Daca esti platit sa enervezi lumea si mai tare, cu aceste idei fixe si aberante, ca sa iasa 100,000 in strada data viitoare? Cam asa pare.
                Penibilul de la PNL ales si asta tot de popor este o imagine perfecta a Romaniei de astazi, inundata pe termen nelimitat de coruptie si impostura.
              • -2 (2 voturi)    
                Pai tb pt chestiile in plus (Marţi, 7 noiembrie 2017, 3:48)

                cladob [utilizator] i-a raspuns lui newlook

                Pt a protesta si atrage atentia publicului cu privire la derapaje gen schimbari de slabire a Justitiei
          • +8 (10 voturi)    
            credeam ca e destul de clar (Luni, 6 noiembrie 2017, 16:07)

            spiridusa [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            ca in textul meu fac referire la toti coruptii, fie P.N.L, fie P.S.D, fie M.A.T.A. daca nu reusesti sa procesezi macar atata lucru, nu vad ce rost mai are sa dezbat cu tine. sau esti platit de partid in functie de cate reply-uri primesti la aceste cogitari venite din fundul... gandirii.
      • +21 (23 voturi)    
        ... (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:43)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Chiar crezi ca cei cu #rezist pun botul la candidatii PNL?
        PNL e mai bun decat PSD in masura in care sifilisul e mai bun decat cancerul. Probabil avand de ales intre sifilis si cancer, multi ar prefera sifilisul, desi e o boala rusinoasa.
        • +6 (8 voturi)    
          briliant (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:50)

          GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Farte bine zis, muciflenduri (de unde vine acest nume ), subscriu maestre ...
        • -10 (16 voturi)    
          Oh, nici nu-mi inchipuiam, stai linistit ! (Luni, 6 noiembrie 2017, 16:49)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          "Chiar crezi ca cei cu #rezist pun botul la candidatii PNL?"
          ============

          Oh, nici nu-mi inchipuiam, stai linistit ! Ei sunt intorsi cu cheita impotriva PSD.
          • +2 (4 voturi)    
            pai da, e normal! (Marţi, 7 noiembrie 2017, 10:03)

            gwolf [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            alo, baiatu!
            intai vindeci cancerul cu chimioterapie (daca mai poti) dupa care iti refaci ficatul. Exista o prioritate in a injura si a scapa de lichele.
            Nu inteleg ce te frustrezi atata, ce nu iti este clar?
            DA, PSD+ALDE sunt tintele.
            si lasa vrajeala cu #rezist ca are penibilul o limita
      • +4 (8 voturi)    
        pai nici n-ai de ce vedea (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:06)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        #rezist e despre independenta justitiei, nu facem noi trierea candidatilor PNL la primarii.
        • +1 (3 voturi)    
          independenta fata de ce? (Marţi, 7 noiembrie 2017, 1:42)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          fata de responsabilitatea personala a magistratului? fata de controlarea sentintelor aberante? fata de interdictia de a avea judecatori si procurori clubberi de 25 de ani? independenta fata de Guvern dar subordonare fata de DNA si Servicii? ciudate idei iti vin, amigo
          • 0 (0 voturi)    
            fata de stapinii tai, postacila (Marţi, 7 noiembrie 2017, 16:27)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

            1. la responsabilitatea magistratului se poate lucra, da' nu lasand legiferarea la ciuma rosie
            2. controlarea sentintelor aberante de catre cine?!? Dupa stapinii tai si sentinta lui Voiculescu a fost aberanta... dosarul telepatia, dupa cum zice antena3
            3. Nu vad care e problema in a avea procurori si judecatori clubberi. In timpul liber fiecare face ce vrea. Iar competenta poate fi probata prin concurs.
            4. independenta fata de Guvern DAAAAAA fix asta vrem
            5. subordonare fata de DNA ?!?!? In capul tau e o mare zapaceala.... DNA e parte din justitie, subordi=onata parchetului general care e subordonat CSM.
            6. Supordonat fata de servicii? doar la antena3 si rtv exista dovezi de asha ceva. cauta surse independente de informare.
    • +8 (8 voturi)    
      ne bucuram ca a castigat penele (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:58)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      va dati seama ce disperati am ajuns?
      • +6 (8 voturi)    
        se numeste diversitate (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:41)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui moka

        nu pui toate ouale in acelasi cos.

        Mai bine sa fie voturile baleiate, cum nu e bine sa aibe PSD majoritate absoluta, la fel nu e bine nici PNL. Trebuie sa fie balansate lucrurile.

        Ca nu e cineva de care sa ne mandrim.. cu asta deja ne-am resemnat.


        ... da' macar are sofer destept! LOL
      • +2 (4 voturi)    
        Nu chiar (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:07)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui moka

        Daca azi in parlament PSD avea majoritate de 5 voturi nu-si permitea sa se comporte asha.
        • +2 (2 voturi)    
          In sfarsit am dat de cineva (Marţi, 7 noiembrie 2017, 0:43)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          care realizeaza faptul ca PSD ar fi putut fi invins ulterior in Parlament chiar daca ar fi castigat alegerile, dar cu un scor mult mai strans !

          Eu merg mai departe si spun ca daca diferenta ar fi fost atat de mica pe cat o prezumi tu in ipoteza ta, Iohannis ar fi fost la fel de jucator pe cat a fost Basescu in 2005 !
      • +1 (1 vot)    
        PNL=usl (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:48)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui moka

        .
    • +11 (11 voturi)    
      lol (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:23)

      Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      momentul ala cand soferul e mai destept decat pasagerul :)
    • +4 (4 voturi)    
      Fratilor! Trezirea (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:17)

      DanOprea [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      Toti politicienii sint la fel. Indiferent de partid.
      • 0 (0 voturi)    
        n-ash zice (Miercuri, 8 noiembrie 2017, 16:10)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui DanOprea

        La actualul PNL n-am vazut nici ascundere de DNA dupa imunitate, niciagatatul de functie. Orban sau Blaga, in momentul in care au ajuns urmarti penal si-au dat demisia de peste tot, chiar daca ulterior au fost achitati. Si in actualul PNL n-am auzit de legi de incalecare a justitiei sau de legalizare a hotiei. Au si ei hotii lor, dar in mod cert nu-s la fel de ticalosi in corpore ca PSD/ALDE.
    • +5 (5 voturi)    
      te "inseli", e o diferenta.. (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:34)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      unii , psd-ul , sunt niste escroci parveniti care fura din pozitia de partid avind puterea iar ceilalti , pnl ul , din pozitia de..."opozitie"...dar facind abstractie de eticheta de pe frunte sunt aceleasi je-uri umane...
  • +10 (14 voturi)    
    un hot (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:36)

    Ragnar [utilizator]

    Daca luma bubuie de tampenie,ce sa facem?
  • -6 (16 voturi)    
    mandrie (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:38)

    noi2013 [utilizator]

    Ca tot se comenta cu avant si mandrie ca PSD-ul a pierdut alegerile la Deva ....
  • +25 (29 voturi)    
    Si? Cum a ajuns pe lisele PNL? (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:39)

    CezarN [utilizator]

    Poate ne spune dl Orban ...
  • +14 (16 voturi)    
    a trimis si el (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:42)

    nash pandelica [utilizator]

    unul mai destept.
    ce se te astepti de la usl'amici ...
    • +5 (13 voturi)    
      La alegeri locale nu merge cu (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:21)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      ,,a trimis si el" de la ,,centru" . Oancea a fost amendat in 2006 in Deva la o universitate de acolo, adica Oancea este pe acolo de multi ani. Si daca n-au avut pe altul din Deva, pe cine sa numeasca ?
      Nu e moral ce a facut, dar nu este ilegal-penal, din moment ce nu s-a intocmit dosar penal la momentul respectiv.
      Iar toata lumea din Deva care a votat, stia de ,,aventura " lui.
      • +1 (7 voturi)    
        concluizia (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:34)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        spiritul usl'amului a cuprins deva, si se pare ca tot judetul huniedoara ii asa.:))
        no, d'apai asa o vrut boboru !
      • +2 (6 voturi)    
        Oameni cu care ne mandrim (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:39)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        Asta e ceea ce apreciaza locuitorii Romaniei. Daca el s-a descurcat poate sa ne descurce si pe noi cumva.
        • +1 (3 voturi)    
          poate ii invate cum sa fure (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:52)

          GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          Daca are asa experienta la furat merita respectat si ales ... ca..ca de popor
      • +1 (3 voturi)    
        asta e problema! (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:47)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        "toata lumea din Deva care a votat, stia de ,,aventura " lui."

        Asta vrem, asta votam. si pe urma ne plangem.
        Ce te astepti de la un hot si un excroc? Sa nu mai faca sau sa recidiveze? E clar ca asteptarile sunt pe masura, nu inteleg unde e surpriza si uimirea...

        Uimirea e de ce ii dai girul, de ce il votezi, cand stii din ce aluat e facut.
        • -2 (4 voturi)    
          Stai nene ! care hot ? (Luni, 6 noiembrie 2017, 18:41)

          Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala se intoarce

          care escroc ?
          Legal trebuie dovedit ca cel care a mers la examen in locul lui si a scris o lucrare in numele lui , a facut-o cu cunostinta de cauza a lui Oancea !.
          Daca e luat la intrebari, Oancea va pretinde imediat ca omul care s-a dus la examn ia promis doar ca o sa-l ,,rezolve" cu examele, fara sa dea detalii cum o face. El, chipurile, fiind prea ocupat sa-si bata capul cu acea universitate.
          Apoi Oancea va face ,,pe prostu", spunand ca si-a inchipuit ca sunt asemenea universitati, in care pentru o nota este suficient sa vina acolo cineva din parte a celui care da examen. El nu e obligat sa afirme ca intelege cum functioneaza un sitem de invatamant, si cum se dau notele, examenele, si cu atat mai mult o universitate privata.
          Deci, Oancea are loc ,,sa o coteasca" cat curtea primariei : -)))
  • -11 (23 voturi)    
    nu conteaza, nu are mustata! (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:42)

    king david hotel [utilizator]

    deci e baiat bun, de-al nostru!
  • +12 (14 voturi)    
    Atitudinea potrivita pentru postul ocupat (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:46)

    banel [utilizator]

    Cum de nu e in PSD?
  • +12 (12 voturi)    
    O mare victorie a democratiei, acest primar (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:48)

    andipetre [utilizator]

    Si chiar nu se stia de chestia asta inainte de alegeri? Sau, daca e de la PNL, merge si asa?

    Va dati seama ca intr-o tara normala un comportament ca acesta e frauda cu dosar penal?
    • +1 (3 voturi)    
      hei (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:42)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Uite un exemplu de tzara "normala": Marea Britanie. Luptatorii ISIS care se intorc din Siria cu familiile sunt pusi in capul listelor de repartizare a locuintelor sociale de catre primarii.
      Asa ca mai usor cu exemplele de tzari "normale".
  • +6 (10 voturi)    
    acu din doua una (Luni, 6 noiembrie 2017, 13:57)

    razeshu [utilizator]

    ori Orban joca teatru pe sticla si ne vorbeste despre PNL ul lui curat si pus pe schimbare dar in viata reala a ramas un USL ist devotat ori omu e de paie si nu are nici o putere in filiale sa schimbe ceva. De ai aau pierdut si Bucurestiul, pentur ca si au batut joc de electorat cu propunerile jenante pe banda rulanta.
    In alta ordine de idei - care a fost candidatul Platformei 100 ? Mai e cineva in grupul al ain afara de Ciolos si Pruna ? Se stia de organizarea acestor alegeri de multa vreme, de ce nu s-au mobilizat sa produca un candidat ?
    La fel nu am auzit de participarea USR ului la aceste alegeri. Is foarte ocupati probabil sa isi tot renumere cele cateva sute de voturi de la alegerea liderului.
    Arata urat si lipsit de speranta spectrul nostru politic. Unii hoti lipsiti de scrupule si altii diletanti care reduc politica la postarile sporadice pe FB. vai de capu nostru
  • +5 (11 voturi)    
    Foarte bine ca a iesit acest candidat (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:01)

    xrogo [utilizator]

    al PNL, daca nu are chef, din cand in cand poate-si mai trimite soferul la sedintele de consiliul local sau ii da drept de semnatura sa nu faca scurta la mana!
    • +2 (2 voturi)    
      Asta cu scurta la mana... (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:25)

      miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ma intreb si eu daca isi ia soferul si la dus in cada.
  • +8 (12 voturi)    
    Trolii PSD-isti se bucura (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:04)

    Sani [utilizator]

    Bai PSD-isti, va bucurati ca si PNL-ul este ca voi?

    Partial aveti dreptate.
    Voi de fapt ati ramas in spiritul USL. Si voi si PNL-istii.

    Stati bai linistiti, cei mai multi dintre manifestanti stiu ca sunteti de aceeasi teapa.
    Niste lepre (mai mare PSD) si mai mica (PNL).
    • -4 (4 voturi)    
      hehehe (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:43)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Asa e! Traiasca ANTIFA!?!?!?!?
  • +5 (9 voturi)    
    Cetatenii Devei (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:11)

    delavrancea [utilizator]

    Stiau asta?
    Daca stiau situatia asta in procent mare nu-i de bine.
  • +5 (9 voturi)    
    usl (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:53)

    bobyrou [utilizator]

    Nu intelege nimeni ca USL inca traieste! Toate afacerile se fac intre PNL si PSD. Nu mai votati aceste doua partide.
  • +5 (7 voturi)    
    Istorie (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:59)

    chillbill [utilizator]

    Istoria recenta (ultimele alegeri locale) ne-a demonstrat cu varf si indesat ca nu conteaza deloc background-ul candidatilor. Exista doua minunate exemple: Baia Mare si Rm Valcea (dom' Gutau a fost in puscarie pentru luare de mita in doua dosare, a iesit, a candidat din partea PER si a castigat).
    Nu stiu pe cine mai mira chestiile astea
  • +12 (14 voturi)    
    Si PNL spune ca este singura alternativa la PSD ! (Luni, 6 noiembrie 2017, 14:59)

    Susufler0 [utilizator]

    Domnu' Orban, ia sa vad, ii trimiteti o scrisoare deschisa proaspatului primar al Devei, cerandu-i sa-si dea de graba demisia de onoare ?

    Si ia sa vedem daca o trimiteti, o trateaza cu curu' noul primar ? (Ca doar are de platit un credit de peste 200 k de euro).

    Si ia sa mai vedem, in situatia asta il dati afara din PNL (cu riscul de a se inscrie in PSD) ?

    PS. Revin si revin la vorba lui Radu Banciu : "Penelistii sunt tot niste pesedisti, dar mai prosti" !
  • +3 (3 voturi)    
    Putred "materialul "ce se propaseste in politica (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:24)

    Plagarus [utilizator]

    Fibra slaba, scoala putina ,caractere = O !!!!
  • +5 (7 voturi)    
    Demisia! (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:26)

    micul_licurici [utilizator]

    Fapta asta arata caracterul (infect) al acestui om. Cum sa crezi acum ca acest om e un om integru care va gestiona corect raiele orasoului Deva ??? Cum ???

    Domnule Oraban acum aveti sansa sa arati ca sunteti altfel decat PSD, cereti demisia acestui om sau retrageti sprijinul politic.

    Ce frumos ar fi ca si strada sa ceara acest lucru! Sa aratam ca nu vrem corupti, indiferent din ce partid sunt ei! Sa nu facem nicio concesie!
  • +3 (5 voturi)    
    PPS la commentul de mai sus : (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:26)

    Susufler0 [utilizator]

    Si din aceasta cauza, dar si pt ca urasc coruptia dar iubesc pe corupatori(i) (lor), vor pierde tot mai multe voturi in favoarea USR, la viitoarele Parlamentare !

    PS. Lodovico, penelistilor, treziti-va !
  • +1 (3 voturi)    
    De parca n-am sti ca toti sunt un rahat ! (Luni, 6 noiembrie 2017, 15:50)

    KTerinca [utilizator]

    Alaturi de un PSD de rahat, un PNL de rahat.
    Toti sunt un rahat.
    ..............................
    Ultimul stinge lumina !
  • +1 (3 voturi)    
    Orban... (Luni, 6 noiembrie 2017, 16:34)

    Pac-pac [utilizator]

    Unde-i Orban sa dea lectii de moralitate?
  • +1 (3 voturi)    
    de ce asa tarziu? (Luni, 6 noiembrie 2017, 16:39)

    andrei_mir [utilizator]

    Ar fi fost mai util acest articol acum cateva zile pentru alegatorii din Deva… acum nu mai conteaza.
  • 0 (2 voturi)    
    Concluzia ? (Luni, 6 noiembrie 2017, 17:49)

    jam.jam [utilizator]

    Degeaba votam ca prostii daca tot leprele ies. Pleaca ai lor, vin tot ai lor. Ai nostri mai au de asteptat. Daca asta e reforma lui Orban...
  • +1 (1 vot)    
    Pai si PSD-ul n-a stiut? (Luni, 6 noiembrie 2017, 21:05)

    8736 [utilizator]

    Sau e iarasi vreun blat?