Un barbat din Vaslui a fost gasit beat si batut intr-o curte din Londra / Acestea nu isi aduce aminte cum a ajuns in Marea Britanie

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 1 noiembrie 2017, 18:21 Actualitate | Esenţial

Un barbat din Vaslui a fost gasit, beat si batut, intr-o curte din Londra, scrie ziarul local Vremea Noua, care precizeaza ca acesta nu-si aduce aminte cum a ajuns in Marea Britanie.

Acesta a fost dus la spitalul "Whipps Cross" din Londra, unde a fost remarcat de o asistenta de origine romana care a postat un mesaj pe un grup Facebook dedicat romanilor din Anglia, in speranta ca il va recunoaste cineva.

"Este internat la Spitalul 'Whipps Cross' din Londra. A fost gasit beat si batut in curtea cuiva. Acei oameni au sunat la politie si l-au dus la spital. El spune ca nu cunoaste pe nimeni si ca nu isi aminteste cum a ajuns in Regatul Unit. Se numeste Mihai Danciu si este din Vaslui. Daca il cunoaste cineva sa imi trimita mesaj in privat. Este internat la sectia unde lucrez eu", a scris Adina Costache.

Vremea Noua scrie ca Mihai Danciu a plecat, in urma cu aproape doua saptamani, in Anglia, pentru a-si gasi un loc de munca.

Barbatul este din comuna Delesti, satul Albesti, iar consatenii sai spun ca ii placea paharul.

"Il stiu pe Mihai, era un baiat bun, dar bautura l-a stricat. Sincer, pierderi de memorie avea si fara sa fie batut, si nu ma mira faptul ca a ajuns in situatia asta. La sprit era campion. A plecat acum doua saptamani in Anglia cu un consatean. Nu ma mir sa il vad si pe acela intr-o situatie asemanatoare. Cand era tanar, era mai cuminte, dar nu prea i-a placut munca. Stiu ca acum traieste cu una, care mai are copii din alta casatorie, si stau in casa bunicii lui. Nici ea nu e prea gospodina", a declarat un consatean al acestuia, pentru ziarul vasluian.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

5881 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    WAW!!! (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 18:25)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Dar nu este de colo: vasluian beat, care isi bate nevasta sau care incaseza bataie, aste e ceva normal.
    Dar CUM ajuns tocmai la Londra?!
    Nu oricine este in stare sa se teleporteze!
    • +5 (9 voturi)    
      Cum a ajuns? Pe pilot automat (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 19:09)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

      Noua descoperire stiintifica in Vaslui : un localnic l-a depasit pe Einstein si a inventat teleportarea.
      Acesta a elaborat o formula cu care isi poate calcula distanta la care se rematerializeaza. La 2l de tuica ajunge in Londra, cu 5 ajunge in New York.
      Companiile aeriene sunt deja ingrijorate, deoarece Tuica de Vaslui va inlocui zborurile aeriene.
      NASA a anulat toate zborurile spatiale si au trimis doua cisterne spre Vaslui in vederea organizarii primei expeditii spre Marte.
      Tehnologia insa pare a fi de origine ruseasca. In Rusia se bea multa votca si se teleporteaza aproape orice: bani, masini, fabrici, armament cam tot ce pot "teleporta" mujicii. Sistemul este cu circuit inchis, in sensul ca banii obtinuti se cheltuie tot pe votca, in vederea teleportarii continuate.
      Asteptam cu interes teleportarea mujicilor pe Soare, ca sa colonizam in liniste pamanturile lor nemuncite si din pacate inca locuite.
      • -1 (1 vot)    
        Te pomenesti bai nene (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:17)

        Phil Austin [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

        ca vrei sa muncesti pe pamant rusesc. De ce nu muncesti pe al d-acasa?
  • +1 (1 vot)    
    despre care (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 18:37)

    nahir [utilizator]

    "acestea" e vorba? ca doar articolul se refera la un barbat si nu la niste femei.
    • +4 (4 voturi)    
      "consatentii sai spune" (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 19:47)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      despre "acestea" este vorba.
      • +2 (2 voturi)    
        Asta n-am observat!!!! (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 20:14)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

        Dar chiar asa scrie in articol, nu au corectat:

        "consatentii sai spune ca ii placea paharul. "

        Excelent!

        Am adoptat eu apleativul "iliterat", cu care am fost cadorisit, dar nu este lipsit de echivoc: iliterati sunt multi. Cum ne diferentiem?!
        Ar trebui sa pun si un numar de identificare, precum MAC-ul!
        N.R. Am corectat! Multumim!
  • +7 (7 voturi)    
    lol (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 20:02)

    getmyextip [utilizator]

    The Hangover Vaslui style :))
  • +8 (8 voturi)    
    Pentru un moment... (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 21:40)

    kl4ws [utilizator]

    am crezut ca sunt pe timesnewroman, asa de bun e titlul :))
  • +3 (3 voturi)    
    Doamne fereste! (Joi, 2 noiembrie 2017, 9:47)

    justin puscasu [utilizator]

    Maine, poimaine vom citi despre un vasluian care s-a imbatat si s-a trezit vorbind engleza.
  • -1 (1 vot)    
    No, da binie ca-i din Vaslui (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:23)

    Phil Austin [utilizator]

    ca ase nie putem da smecheri. Cand o fi unu d-a' nostru, om tace.