Politia face apel pentru identificarea unei persoane care ar putea oferi informatii cu privire la retrageri frauduloase de bani

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 8 octombrie 2017, 15:14 Actualitate | Esenţial

persoana cautata
Foto: Politia Romana
Politia Romana a dat publicitatii fotografia unui barbat care ar putea oferi informatii cu privire la efectuarea unor retrageri frauduloase de numerar, in valoare de 2.000 de lei, la data de 17 august 2016.

Politistii Brigazii de Combatere a Criminalitatii Organizate Bucuresti efectueaza cercetari intru-un dosar penal privind retrageri frauduloase de numerar, care ar fi avut loc pe 17 august 2016.

"Persoana din imagini ar putea oferi informatii politistilor cu privire la  efectuarea unor retrageri frauduloase de numerar, in valoare de 2.000 de lei", a comunicat Politia Romana.

Cei care pot furniza informatii care sa conduca la identificarea celui din imagini sunt rugate sa anunte Brigada de Combatere a Criminalitatii Organizate Bucuresti, la numarul de telefon 021.303.70.80 interior 30.021.   






Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2786 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    ... (Duminică, 8 octombrie 2017, 15:27)

    Relativ_neutru [utilizator]

    IT-stii militiei nu stiu sa faca un snapshot in VLC si fac print screen din windows. Super.
    • +4 (4 voturi)    
      mdaaa (Duminică, 8 octombrie 2017, 15:40)

      doejohn [utilizator] i-a raspuns lui Relativ_neutru

      Fix la aia m-am gandit si eu. E un "cam", ca releasurile alea proaste de torente. Adica au facut o poza cu telefonul la un ecran si aia au dat-o presei, in loc sa faca release la un key frame sau macar la un printscreen din filmul camerei de supraveghere.
    • +4 (4 voturi)    
      Sau daca nu stiu din VLC (Duminică, 8 octombrie 2017, 15:49)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Relativ_neutru

      Sa faca si ei un crop doar cu imaginea.
  • -16 (22 voturi)    
    Banca (Duminică, 8 octombrie 2017, 15:44)

    Ragnar [utilizator]

    Bancile sunt cei mai
    mari hoti se pe mapamond.De ce le-am ajuta?
    • +5 (5 voturi)    
      pierderi (Duminică, 8 octombrie 2017, 16:10)

      mihaicj [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      Pt. că pierderile prin furturi tot nouă ni le pun în cârcă, prin comisioane mărite. Doar nu crezi c-or să acopere ele din buzunar pierderile?
    • -4 (4 voturi)    
      Absenta (Duminică, 8 octombrie 2017, 16:49)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      Vezi ca te cauta 2doze sa-ti dea sarcinile pe saptamana ce vine.
    • +2 (4 voturi)    
      pentru ca nu de la banca a furat! (Duminică, 8 octombrie 2017, 17:28)

      CristioanR [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      Nu,u trebuie sa ajutam "bancile"!
      Nu le pling LOR de mila.
      banii i-a sustras din contul unei persoane fizice, precum ar fi contul meu de salariu!
      Esti tu siur ca nimeni, niciodat, nu va ncerca sa iti ia din contul tau?!
  • +9 (15 voturi)    
    L-am recunoscut!!!! (Duminică, 8 octombrie 2017, 17:04)

    Dacialibera [utilizator]

    Este Dragnea!!! El este cel care retrage fraudulos, in fiecare moment, banii din buzunarul romanilor (bugetul de stat)! Si daca nu-l cheama si pe asta Dragnea, sa fiu scuzat dar....asa mi se pare :)))!
    • +1 (7 voturi)    
      Bravos! (Duminică, 8 octombrie 2017, 17:35)

      Ion_RoaitaDA [utilizator] i-a raspuns lui Dacialibera

      Mi-ai luat-o inainte! Ma pregatea sa zic ceva de Tudose&Co si am vazut comentariul tau. Inc-o data bravos!
      • -1 (3 voturi)    
        Ce site! Oameni cu simtul umorului :))) (Duminică, 8 octombrie 2017, 19:36)

        Dacialibera [utilizator] i-a raspuns lui Ion_RoaitaDA

        Data viitoare, voi sta eu la coada... )))!
  • -1 (1 vot)    
    Sunt doua lucruri stupide in stirea asta (Luni, 9 octombrie 2017, 0:09)

    __Andrei___ [utilizator]

    1. Vorbim de suma de 2000 RON ?! Si Politia Romana face apelul respectiv pentru suma asta? Ma intreb daca asta era intradevar cel mai important caz nerezolvat in acest moment. Un telefon furat valoreaza mai mult. Suma e mai mica decat un salariu mediu pe economie. Dar...deh... e vorba de o banca...

    2. Daca inregistrarea e facuta la 17 august 2016, nu e cam tarziu sa faci apelul asta la mai mult de un an de zile de la momentul inregistrarii ?!