DIICOT a retinut doi politisti care aveau o plantatie de cannabis. Unul a fost prins cand mergea la recoltat

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 1 octombrie 2017, 14:27 Actualitate | Esenţial

Marijuana
Foto: PhotoExpress
Doi politisti din Arad au fost retinuti, duminica, pentru ca ar avea o plantatie de cannabis, situata in zona unei paduri, unul dintre oamenii legii fiind prins la fata locului alaturi de un prieten cand se pregatea sa recolteze din plante, informeaza News.ro.

Procurorul Miron Codrin din cadrul DIICOT Arad a declarat ca doi politisti si un prieten al acestora au fost retinuti pentru ca s-ar fi ocupat de cresterea cannabisului pe un teren situat in zona unei paduri de langa localitatea aradeana Iratos.

Potrivit procurorului de caz, cei doi agenti de politie lucreaza in cadrul unei sectii din municipiul Arad (cartierul Micalaca) si au fost in atentia anchetatorilor din luna iulie,

"Unul dintre politisti si prietenul lor au fost prinsi in flagrant cand intentionau sa recolteze din cultura ampalsata in extravilanul localitatii Iratosu. Al doilea agent de politie a fost ridicat de acasa. Ei au fost retinuti pentru 24 de ore si vor fi prezentati Tribunalului Arad cu propunere de arestare preventiva", a declarat procurorul Miron Codrin.

Procurorii au efectuat si perchezitii domiciliare in acest caz si spun ca au dovezi privind implicarea celor trei barbati in trafic de droguri de risc.





















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

2475 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    Bravo lor (Duminică, 1 octombrie 2017, 14:37)

    Ragnar [utilizator]

    Poate asa o legalizeaza dracu odata,nu sa stea jumatate din romanie sa fumeze pe ascuns.
    • +9 (13 voturi)    
      si cealalta jumatate... (Duminică, 1 octombrie 2017, 14:49)

      Dacialibera [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      ...sa o cultive cu frica: )))
      • +2 (2 voturi)    
        pai (Duminică, 1 octombrie 2017, 18:29)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dacialibera

        omul se dusese sa recolteze canepa bunica-si si astia l-au "incaltat" ca e contrabandist.
        uite unde era escobarul nostru (ca pablito conduce camera deputatilor si guvernul).
  • +14 (14 voturi)    
    ! (Duminică, 1 octombrie 2017, 14:43)

    chiuaua [utilizator]

    O legalizeaza pe draku.
    Mai buna-i vodka ca are accize si ficatul iti multumeste pe ascuns.
    • +1 (1 vot)    
      tudose (Duminică, 1 octombrie 2017, 18:29)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      te pupa pe frunte (daca mai poate).
  • +15 (15 voturi)    
    Bestial!!!! (Duminică, 1 octombrie 2017, 14:45)

    Dacialibera [utilizator]

    Cea mai tare stire!!! Urmeaza un preot care ingropa oameni vii sau sterpeleste icoane din biserica si un judecator care fura din banii marcati cu MITA, folositi la realizarea unui flagrant :(((. In Romania nu te poti plictisi. Ai un milion de motive sa razi, chair si cand, dat afara de la serviciu, ajungi acasa unde totul arde dar pompierii nu au apa, ca a spart Dorel conducta de aductiune a apei din cartier. I love You, Romania! Ne ducem dracu....de tot! Asta-i politica PSD-ALDE. Borfas este seful, mai borfasi suntem noi! Doamna Carmen Dan, ne auziti? Ceva demisie din fruntea ministerului, servim si noi...?
    • +2 (2 voturi)    
      cica (Duminică, 1 octombrie 2017, 18:50)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dacialibera

      intr-un bar intra un tip vanjos, plin de tatuaje pe bratele-i musculoase iesindu-i din vesta de piele fara maneci, cu privirea dura si scanteietoare prin lentilele negre fumurii ale ochelarilor mafioti de pe nasu-i cu cicatrice de cutit ce-i strabate fata in diagonala, zanganind din ciocatele din piele de crocodil ce ies de sub niste pantaloni de piele neagra, "peticiti" cu sangele victimelor sale din incaierarile stradale din care a iesit mereu victorios.
      tot barul incremeneste, mai putin un client de la tejgheaua lucioasa, care se smiorcaie in fata unei halbe plina cu bere rece aburinda si cu un guler alb spumos.
      considerandu-se jignit, el macho se repede si dintr-o singura miscare inhata halba smiorcaitului si-o da peste gat, golind-o dintr-o singura inghititura.
      omul perplex, se invineteste de nervi si incepe brusc sa aduca acuze Domnului : ooooo, Doamne, de ce esti tu asa de rau??? cu ce ti-am gresit???
      el macho il prinde guler si dintr-o smucitura il aduce cu un singur brat la inaltimea ochelarilor sai si ii scuipa printre dinti un "ce vrei mah? comentezi?"
      la care bietul om ii zise :"azi dimineata, m-a parasit nevasta cu cel mai bun prieten cand a aflat ca am fost dat afara de la slujba si mi-a luat si toti banii din cont. cand sa ma arunc in fata metroului de negru de suparare ce eram, aflu ca metroul e in greva. cu ultimii bani pe care-i mai aveam in buzunar, mi-am luat otrava si mi-am pus-o in bere, iar tu vii acuma si mi-o bei pe toata. cum sa nu ma apuce plansul???"
      il asteptam pe dragnea sa intre in bar.
  • +7 (9 voturi)    
    Siguranta si incredere (Duminică, 1 octombrie 2017, 15:23)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Si se mira stimatii nostri conducatori de ce lumea nu mai are incredere in milit... scuze, politisti.
  • +10 (10 voturi)    
    OG Șapzeci: (Duminică, 1 octombrie 2017, 16:22)

    Spiky [utilizator]

    Interzisă cultivarea ierbii în pădure!
  • 0 (0 voturi)    
    subventie au primit !? (Duminică, 1 octombrie 2017, 18:10)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .