Secureanu: Emisari ai primarului Firea mi-au cerut bani de campanii. Inregistrarile sunt la DNA/Primaria Generala respinge acuzatiile - tolo.ro

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 29 septembrie 2017, 8:36 Actualitate | Esenţial

Gabriela Firea
Foto: Facebook
Un document din dosarul Secureanu confirma ca exista inregistrarile facute de acesta, iar "Vrabi", iubita fostului manager de la Spitalul Malaxa a declarat ca "Am predat DNA in integralitate documentatie audio-video cu privire la Gabi Firea si altii", scrie tolo.ro.

Ziarul a discutat la Curtea de Apel cu Florin Secureanu, acesta spunand ca  "da, inregistrarile au fost predate la DNA" si ca "au fost mai multi mesageri ai primaritei care mi-au cerut bani".

Unul dintre cei nominalizati, Eduard Armeanu, omul lui Pandele, neaga ferm, noteaza tolo.ro, iar primaria a transmis ca "Gabriela Firea nu are niciun amestec, nici macar tangential, in activitatea infractionala a numitului Secureanu Florin".

Intrebat daca l-a cautat cineva din partea primarului general, Secureanu a raspuns: "E adevărat, dar nu vreau să vorbesc despre primar. Gabriela Firea va ajunge acolo unde merită. Nu vreau să vorbesc despre asta pentru că sunt dosare în curs de cercetare."


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

6796 vizualizari

  • +41 (45 voturi)    
    eee. (Vineri, 29 septembrie 2017, 8:43)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    cum? tanti Firea? nu cred ... sa faca asta PSD-ul ? incredibil...

    primiti ceea ce votati...
    • +21 (23 voturi)    
      DUamnaaaa / DNA sa vina sa te Ia ! (Vineri, 29 septembrie 2017, 13:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      sa ii ajute Cel de Sus !..asa vom vedea daca a cotizat cu Folos la Mantuirea Neamului !
  • +40 (44 voturi)    
    Oh, alt atac (Vineri, 29 septembrie 2017, 8:49)

    CezarN [utilizator]

    Acesta este alt atac la PDS, guvern, la tara si la UE. La pacea din Siria si la linistea astronautilor de pe statia orbitala permanenta.
    Doar dna Firea a spus ca nu are niciun amestec in activitatea inffractionala a lui Secureanu. Ea o are pe a sa proprie. :)
    Aaaa, stati un pic. Dna Firea nu are imunitate, nu? Ce-nseamna sa te pui cu papa !
  • -31 (37 voturi)    
    Dupa cum ii este numele, Secureanu pare (Vineri, 29 septembrie 2017, 8:58)

    xrogo [utilizator]

    predestinat sa se comporte ca un securist,da cu para in dreapta si in stanga, poate totusi iese ceva!
    • +20 (22 voturi)    
      Nasol cu ai tai... (Vineri, 29 septembrie 2017, 13:28)

      Bwana [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ..nu?
    • +20 (20 voturi)    
      iar (Vineri, 29 septembrie 2017, 13:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ghita, transfugul pesedist in Serbia, are un nume predestinat zilei de 20 Decembrie, de Ignat.
      pe voi, pesedepostacii, nu va pune la invatamantul de partid sa mai cititi si voi ceva? macar din tezele lui ceusescu.
    • +4 (4 voturi)    
      mda, da si cu inregistrari (Vineri, 29 septembrie 2017, 19:50)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ce sa-i faci, e Secureanu!
      Cam nasol, xrogojel!
  • -19 (27 voturi)    
    Secureanu spune adevarul dar Sandu nu! (Vineri, 29 septembrie 2017, 8:59)

    king david hotel [utilizator]

    asa zic cititorii HN!
    • +9 (11 voturi)    
      auzi, vitan sandu ce e cu el ? (Vineri, 29 septembrie 2017, 13:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      nu l am vazut pe aici, l ati pensionat ? sua e tocmai Secureanu in persoana ?
    • +6 (8 voturi)    
      da poate Secureanu are inregistrari (Vineri, 29 septembrie 2017, 19:43)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      Iar Sandu ala de care zici, nu!
      Nasol nu? tanti Firea are probleme? speranta voastra la presedintie? o sa fie colega de camera cu Dracnea la Jilava? Sau o taie in Brazilia amandoi?
  • +20 (24 voturi)    
    hai, ca vine si randul tau (Vineri, 29 septembrie 2017, 9:33)

    lp [utilizator]

    ce, nu era clar ca este implicata in tot felul de infractiuni ?!? doar ca, poate, s-a ferit mai bine decat precedentul primar, care la fel jura, ca e cel mai cinstit dintre pamanteni
  • +22 (26 voturi)    
    ... (Vineri, 29 septembrie 2017, 9:37)

    xerxes2001 [utilizator]

    Soros e de vina...
    Doamna Firea este neprihanita.
  • +32 (34 voturi)    
    M-a uns pe suflet stirea asta (Vineri, 29 septembrie 2017, 13:32)

    ganz [utilizator]

    stept cu nerabdare s-o aud pe vrabiuta cum pronunta cuvintele astea: arestarea mea e o incercare de a lovi in PSD ! De-abia astept !
    • +18 (20 voturi)    
      Eu IMi doresc ca pentru DUamna Gabi (Vineri, 29 septembrie 2017, 13:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ganz

      sa ii puna DNA niste catushe pufoase ROZ, la care sa fie eticheta - cod de furtuna in traffic si scolo inchise la ora 17 !
      • +4 (6 voturi)    
        Haha (Vineri, 29 septembrie 2017, 22:22)

        maniac [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        catuse roz...da..da sa le decoreze cu cruciulite ca ea e asa mai bisericoasa :)
  • +14 (16 voturi)    
    Cuib de hiene (Vineri, 29 septembrie 2017, 14:13)

    benicio [utilizator]

    Misto cand incep hienele sa se muste reciproc de fund. Misto de tot...
  • +13 (15 voturi)    
    mititica (Vineri, 29 septembrie 2017, 14:32)

    pepper89 [utilizator]

    La multi ani Gabita Firicica!! Poate il iei si pe mustata cu tine, sa iti tina de cald!
  • +11 (13 voturi)    
    ! (Vineri, 29 septembrie 2017, 14:54)

    Kpriciu [utilizator]

    E-o lume jegoasa, jegoasa, jegoasa!
  • +18 (20 voturi)    
    Madam, chiar nu stiai? (Vineri, 29 septembrie 2017, 15:09)

    Remarque [utilizator]

    Cu cat te cateri mai sus, cu atat mai mult ti se vad chilotii.
  • -6 (6 voturi)    
    un alt denunţător "select" al dna... (Vineri, 29 septembrie 2017, 23:08)

    vrempeBaselamititica... [utilizator]

    îî caută mult? şi doar prin puşcării?
    "bună" treabă mai face madam kodrutza... noroc că ii sunt zilele numărate.