​Kovesi: SRI ne trimite mult mai putine sesizari decat anii anteriori

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 25 septembrie 2017, 12:27 Actualitate | Esenţial

Laura Codruta Kovesi, sefa DNA, a declarat luni intr-un interviu la Europa FM ca SRI trimite mult mai putine sesizari privind fapte de coruptie decat in anii anteriori.

Kovesi a mai spus ca DNA nu primeste deloc sesizari de la directia de informatii a Ministerului de Interne (GDIPI).

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

2353 vizualizari

  • -8 (14 voturi)    
    normal (Luni, 25 septembrie 2017, 12:29)

    xanti [utilizator]

    Doar nu era sa asculte 20 milioane de telefoane .Duduia asta se crede in anii 1950.
    • +5 (7 voturi)    
      de ce nu? (Luni, 25 septembrie 2017, 13:27)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      asculta 20 milioane de telefoane si-i selecteaza la loterie doar pe borfasi.
  • -7 (15 voturi)    
    E trist (Luni, 25 septembrie 2017, 12:33)

    Un cititor [utilizator]

    E mai puțină corupție decât și-ar dori DNA. Armata de procurori e flămândă.
    • +4 (8 voturi)    
      tu glumesti, nu? (Luni, 25 septembrie 2017, 13:28)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      in Romania nu va exista expresia "mai putina coruptie" decat daca vom avea vreo 5 DNA-uri.
      • -1 (7 voturi)    
        Corupția o creează chiar legea (Luni, 25 septembrie 2017, 14:40)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

        Când ai legi draconice, oricine e vinovat de ceva și nu-ți rămâne decât să-i faci să răspundă ”legal” pe cei care te deranjează. Așa era pe vremea lui Stalin și pe vremea lui Ceaușescu. Sau pe vremea lui Henric al VIII-lea și a Elisabetei I, în urmă cu 400 de ani.

        Numai că pe-atunci nu existau hipsteri spălați pe creier cu anticorupție și nici postaci teleghidați de SRI.
        • -2 (2 voturi)    
          Coruptia o creeaza coruptii (Luni, 25 septembrie 2017, 15:44)

          gancea.c [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          nu legea. Macar daca va angajeaza PSD-ul sa ia naiba niste postaci cu un IQ peste cel al unui gandac de bucatarie.
  • +6 (14 voturi)    
    psd... (Luni, 25 septembrie 2017, 13:07)

    liviu_ [utilizator]

    incepe sa-si ia tara inapoi...

    si noi incepem sa ne depunem CVurile pe unde dracu om nimeri...
  • -6 (14 voturi)    
    Pai? (Luni, 25 septembrie 2017, 13:09)

    Gigi Kent [utilizator]

    SRI la puscarie! Abuz in serviciu sau ceva. Fara prag.
  • -1 (3 voturi)    
    DGIPI nu sunt turnatori (Luni, 25 septembrie 2017, 14:03)

    moka [utilizator]

    sunt baietzi de gashca, ce naiba...
  • 0 (2 voturi)    
    Pai te cred madam, ca se dau acum putine (Luni, 25 septembrie 2017, 14:59)

    xrogo [utilizator]

    mandate pe siguranta nationala, mandate de care tu te serveai desi era ilegal!
  • 0 (0 voturi)    
    Pai GDIPI sunt la Minister, deci la PSD (Luni, 25 septembrie 2017, 16:35)

    OmulNou [utilizator]

    Nu va trimit fiindca sunt in serviciul unor hoti.