Dan Voiculescu confirma ca se afla la Belgrad

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 septembrie 2017, 20:47 Actualitate | Esenţial

Dan Voiculescu
Foto: Agerpres
Dan Voiculescu a confirmat marti, intr-o postare pe blogul sau, ca se afla la Belgrad, dupa cum a relatat site-ul stiripesurse.ro. Amintim ca in capitala sarba se afla si deputatul fugar Sebastian Ghita.

Stiripesurse.ro a scris marti dimineata ca mogulul media Dan Voiculescu a plecat astazi cu o cursa Tarom in Serbia, la Belgrad, si afirma ca surse au declarat pentru site ca o intalnire cu Sebastian Ghita "nu ar fi exclusa".

"In piata au existat zvonuri, neconfirmate inca, despre posibile negocieri pentru vanzarea Romania TV. Dan Voiculescu detine Antena 3, iar Sebastian Ghita detine Romania TV", a mai scris stiripesurse.ro.

"Stiripesurse a scris ca sunt la Belgrad - informatie corecta", a reactionat Voiculescu pe blog.

"Pentru toti cei interesati, reamintesc ca eu nu mai sunt implicat in afaceri din anul 2006 cand am cedat toate proiectele economice fiicelor mele. Pe viitor, asa cum am declarat, imi voi dedica timpul familiei, fundatiilor pentru dezvoltarea Romaniei si, nu in ultimul rand, celor care au ca obiect de activitate stoparea abuzurilor statului impotriva cetatenilor sai", a mai scris el.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

7463 vizualizari

  • -4 (26 voturi)    
    Un om cu coloana vertebrala puternica (Marţi, 5 septembrie 2017, 20:54)

    Porcurorul General [utilizator]

    Si cu un suflet dedicat romanilor. Aproape ca imi dau lacrimile can citesc cat a suferit nevinovat. Pentru acest om, OM - cu litere mari, nu varan sau mai stiu eu ce, pana si crucificarea ar fi fost o pedeapsa mai usoara. Sa-i fie asa si tarana.
    • +7 (17 voturi)    
      Tu acum esti ironic, asa-i? (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:07)

      Klaus_ [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Daca esti ironic, e cam slaba ironia. Daca nu esti ironic si tu chiar crezi ce spui, o spui din suflet .... atunci da, asta chiar e o dovada clara, indubitabila, elocventa si de netagaduit ca omul se trage din maimuta. Si sunt sigur ca stramosii tai, in mod particular, se trag din chiar cea mai proasta maimuta care a existat.
    • +8 (10 voturi)    
      asta cu ... (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:47)

      dedytel [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Asta cu tarana usoara... de unde ai scos-o... ai vreo stire ca da coltul la Belgrad?
      Asta ar fi o stire...
      • +7 (9 voturi)    
        Belgradul e plin de surprize (Miercuri, 6 septembrie 2017, 0:26)

        Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui dedytel

        Eu nu am scos nimic de nicaieri. Speranta moare ultima iar doamna cu coasa nu iarta pe nimeni in final.
    • +4 (10 voturi)    
      Trist (Miercuri, 6 septembrie 2017, 0:23)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Si tu ai aceeasi problema ca si mine: lumea nu pricepe sarcasmul. Klaus_ a mai prins ceva p-acolo dar are dubii.

      Pe langa ce ai scris mai sus adaug si "erou al dreptatii", "reinventator de stiri adevarate" si "om de afaceri" in stil romanesc (asa cum si proxenetii sunt oameni de afaceri).

      @Klaus
      Cand este vorba despre "oamenii mareti" ai mafiei, ironia lui Porcuror General din paragraful sau nu e asa diferita de a mea. Dar poate v-ati obisnuit cu mine :)
      • +3 (5 voturi)    
        Roamnii (Miercuri, 6 septembrie 2017, 1:21)

        Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Stau prost cu nervii. Si asta nu e sarcasm, e adevar.

        Acum un secol poate Voiculescu ar fi ajuns si "erou al luptei pt neatarnare". Stii cum sfarsau in general acesti eroi? Spanzurati :)
    • +5 (7 voturi)    
      asa e (Miercuri, 6 septembrie 2017, 10:05)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      acest OM a vazut golgota si a suferit chinurile lui isus
      toate astea pentru ca a iubit Tara si poporul lui,si a murit pe cruce sa fim noi liberi
      acest TUTEA al antenelor merita omagiul si respectul nostru,al tuturor.
      si va rog sa va alaturati si sa spunem impreuna,intr-un glas,cu toata forta:

      HAI SCTIR,VARANE!
    • +2 (4 voturi)    
      :)) :)) :)) (Miercuri, 6 septembrie 2017, 13:15)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      daaaa, are o coloana vertebrala puternica ca untul in cuptorul incins.
      pupinii astia nu se mai pot abtine.
      s-o fi dus sa-l taie pe ghita inainte de Ignat?
    • -1 (1 vot)    
      varanul (Miercuri, 6 septembrie 2017, 15:12)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      voiculescu, acest mic soros al romaniei...
  • +7 (17 voturi)    
    I-AU dat rusii o misiune (Marţi, 5 septembrie 2017, 21:10)

    rov [utilizator]

    Ar trebui sa-i izolam pe salbaticii de sarbi ce-i pupa-n cur pe rusi si pe hoti!!!
    • -3 (9 voturi)    
      Pe Terra ... (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:10)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Anumite surse confirma ca Dan Voiculescu se afla sigur pe Terra, acolo unde se afla si neprihanitul Ghita si rusii si Dragnea ! Legatura e evidenta !
    • +8 (8 voturi)    
      s-a dus sa se intalneasca cu Ghita, e evident (Miercuri, 6 septembrie 2017, 0:58)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Ghita care se bate cu Kovesi e la Belgrad si evident ca Dan Voiculescu, pe care Kovesi l-a bagat la puscarie, s-a dus ca sa puna la cale o alta manevra PSD-ista cu ajutorul lui Ghita
  • +9 (15 voturi)    
    Interesant (Marţi, 5 septembrie 2017, 22:06)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "... fundatiilor pentru dezvoltarea Romaniei si, nu in ultimul rand, celor care au ca obiect de activitate stoparea abuzurilor statului impotriva cetatenilor sai"

    Deci un fel de miscare diametral opusa lui Soros (inainte sa sara trolii pe mine, vorbesc de initiativele bune ale sale, nu ma intereseaza de furtul lirei si alte povesti care nu au legatura).

    Adevarul este ca daca infiinteaza asta ONG-uri cum este coalitia rusnaca pentru familie care sa dezinformeze, adunat cu cancanurile televiziunilor de gunoi, lipsa educatiei si a sanatatii, cenzura la stiri si la Internet sau alte metode de informare, vor avea parte de o armata de sclavi docili de care sa avuzeze dupa chef sultanul mustatilor.

    Tin sa "remultumesc" din nou celor ce nu au iesit la vot. Sunteti la fel de vinovati ca fiecare membru PSD in acest moment. Nu mai e mult pana pica si DNA cu PG. Atunci va fi chiar o zi neagra...
  • +14 (14 voturi)    
    soparlele (Marţi, 5 septembrie 2017, 22:25)

    Adrian_. [utilizator]

    s-au intalnit soparlele, asa ca asteptati-va la mai multa manipulare, stiri false si atacuri la justitie.
  • +8 (12 voturi)    
    glontz (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:04)

    mctweety [utilizator]

    e interesant sa stai la "puscarie" cativa anisori, sa te plangi de boli grave si de batranete, sa iesi afara, sa nu platesti nici un leu pt toate furturile (dovedite) si sa negociezi vanzari care implica multe milioane..... vigilante, oare cand apar in Romania? Da, instig! Altfel, cu demonstratii bazate pe glumite, rime si pancarte desene-animate, ne facem de kko in fata viitorului.
    • +6 (10 voturi)    
      total de acord (Miercuri, 6 septembrie 2017, 1:13)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui mctweety

      chiar tudose a dovedit azi ca lui si intregului psd li se rupe pl de demonstratiile din piata.

      daca as fi fost si eu in locul lor, as fi gandit la fel. de ce sa-mi fie frica de hipsterii care dau flori la jandarmi si compun poezii doar ca sa apare pe fb?

      protestul anti interlopi se face cu sticle molotov, bucati din caldaram, blocari de bulevarde cu masini de-ale jandarmeriei incendiate si berbeci improvizati din stalpi pentru a sparge usile parlamentului si a scoate soarecii de acolo.

      100.000 de oameni motivati in strada si ii terminam pe nemernici in 2 zile.
  • +8 (10 voturi)    
    Bea grappa cu Ghita, Varanu (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:38)

    Wanheda [utilizator]

    si se rad de romani, amandoi....cu Dracna la telefon, pe FaceTime.
  • +10 (12 voturi)    
    S-au adunat cozile de topor... (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:47)

    cartofil [utilizator]

    sa primesca ordinele de zi de la stapanii cu picioarele urat mirositoare.
  • +1 (3 voturi)    
    Intrebare. (Miercuri, 6 septembrie 2017, 7:52)

    Mirobo [utilizator]

    În a cărei zone de influență se găsește Serbia?
    Răspunsul ne-ar putea oferi o idee despre cine stă de fapt in spatele acestor neinteleși români (in acte).
  • +3 (3 voturi)    
    bai fratilor .... (Miercuri, 6 septembrie 2017, 12:00)

    mitocanu [utilizator]

    asta este curat BRAIN DRAIN de infractori....deci goliti puscariile si casele RA_APPS (protocolul de stat) si trimiteti la Belgrad pe urmatorii: Sorin Ovidiu Vantu, Adrian Nastase (plus matusa támara), Relu Fenechiu, Liviu Dragnea, Calin Popescu Tariceanu, Radu Mazare, etc...tara se va simti mult mai bine fara ei...Apropo, don profesor INFRACTOR dan voiculescu: chiama-ti sleahta de lingari pupincuristi: gadea, badea, grecu, tudor, ciuvica si superlingaii paparazzi: dan constantin, serban cionoff (mare ziarist si publicist ratat) si razvan savaliuc de la luju (care in fiecare zi debiteaza injurii la adresa dna)...puneti-o de un azil definitiv la belgrad...