VIDEO Digi24: Dan Radu Rusanu, salvat de la inec la Eforie Nord

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 3 septembrie 2017, 19:19 Actualitate | Esenţial

Pericol de inec pe litoral
Foto: Captura Facebook
Dan Radu Rusanu, fostul presedinte al Autoritatii de Supraveghere Financiara, a fost la un pas de inec duminica, pe litoralul romanesc, acesta fiind scos din mare de catre salvamari, relateaza postul Digi24.

Dan Radu Rusanu, in varsta de 67 de ani, a fost scos din apa, in stare de soc, de patru salvamari pe plaja de la Eforie Nord.

Imaginile au fost filmate si relatate de un turist aflat pe litoral, care le-a postat pe Facebook.



Anul trecut, Dan Radu Rusanu, in dosarul anchetat de DNA Bucuresti, a fost trimis in judecata alaturi de alti sefi din ASF, cum ar fi Laura Chitoiu, director al Directiei Avizari din ASF, sotia fostului ministrul de Finante, Daniel Chitoiu si de Ilie Carabulea, proprietarul societatii de asigurare Carpatica SA. Laura Chitoiu a primit o pedeapsa de un an cu suspendare, iar Ilie Carabulea, sase ani si sase luni cu executare. Acesta a stat in arest preventiv patru luni, dupa care a fost eliberat in luna martie, aminteste Digi24.


Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

5005 vizualizari

  • +2 (16 voturi)    
    Păcat... (Duminică, 3 septembrie 2017, 20:26)

    Philipe [utilizator]

    Mare păcat...
  • +3 (3 voturi)    
    Pacat ? (Duminică, 3 septembrie 2017, 21:54)

    Mulpha [utilizator]

    Ce e pacat ? Ca l-au salvat de la moarte ?
    • +2 (2 voturi)    
      DA (Luni, 4 septembrie 2017, 17:35)

      Philipe [utilizator] i-a raspuns lui Mulpha

      Da domnule, e mara pacat ca l-au salvat de la moarte.
  • +6 (8 voturi)    
    Eu n-as fi intervenit (Duminică, 3 septembrie 2017, 22:21)

    Trojan.H [utilizator]

    Poate voia omul sa se dea la fund.
    • +2 (2 voturi)    
      nu ai vazut (Luni, 4 septembrie 2017, 10:11)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      ca a incercat sa salveze o fata de la inec?
  • +4 (4 voturi)    
    De fapt... (Luni, 4 septembrie 2017, 9:13)

    Prostu' satului [utilizator]

    .. lasandu-i la o parte pacatele, politice sau de alta natura, Rusanu incercase de fapt sa salveze pe una care era pe punctul sa se inece. Si, ca multi barbati in pragul batranetii, dar care inca se tin bine dpdv fizic, si-a supraestimat fortele.
    • +1 (3 voturi)    
      asa este, (Luni, 4 septembrie 2017, 10:11)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      am vazut tot videoclipul, el a intrat sa salveze o fata de la inec. Din pacate nu se stie daca fata a mai fost salvata....oricum, la ce valuri erau, eu cred ca nici tu nu mai ajungeai la mal (chiar daca esti mult mai tanar decat Radu Rusanu).
    • +1 (1 vot)    
      cred ca ne-am uitat la alte TV (Luni, 4 septembrie 2017, 17:35)

      Philipe [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      Eu nu stiu ce ati vazut voi, sau unde ati vazut voi stirea asta cum ca porcul de Rusanu incerca sa salveze pe cineva, dar in stirile pe care le-am vazut eu se spunea ceva de genul ca a ignorat steagul rosu arborat de salvamari si s-a bagat in apa. Intr-un fel sau in altul, e pacat ca l-au salvat. Nenea asta facea, face sau va mai face parte dintr-o gasca care a omorat multi oameni de-a lungul timpului, din cauza coruptiei. Toti sobolanii astia n-ar trebui iertati niciodata, da' niciodata . Din cauza lor au murit poate mii de oameni prin spitale, pe sosele, prin case de copii, aziluri de batrani etc. Ne-au luat dreptul la viata sau la o viata mai buna pentru cei care inca traiesc.
  • -1 (1 vot)    
    Cata rautate (Luni, 4 septembrie 2017, 21:48)

    Mulpha [utilizator]

    Indiferent ce a facut omuk, trebuie sa ai o anumita "stofa" sa-i doresti moartea .
    Oare sunt aceeasi cititori care reactioneaza deosebit de violent cand Presedintele Turciei vrea sa introduca pedeapsa cu moartea .
    Ar fi grozav daca ne-am civiliza si ne-am aduce aminte ca suntem oameni , avem legi si inchisori pentru oameni care nu respecta legea . Ce sa mai spun ca cica suntem o tara plina de oameni credinciosi .