Inspectia Judiciara, de acord sa treaca la Ministerul Justitiei

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 23 august 2017, 13:24 Actualitate | Esenţial


"Apreciem intenta ministrului justitiei de a consolida independenta Inspectiei Judiciare fata de Consiliul Superior al Magistraturii. Aceste modificari sunt in acord cu pozitiile pe care Inspectia le-a avut in decursul timpului legate de necesitatea unei autonomii reale a Inspectiei Judiciare", se arata intr-un comunicat remis presei miercuri de Inspectia Judiciara.

Comunciatul a aparut la putin timp dupa ce ministrul Tudorel Toader a anuntat ca propune, intr-un proiect mai larg de modificare a legilor justitiei, si trecerea Inspectiei Judiciare la Ministerul Justitiei. Aceasta situatie a mai fost intalnita in mandatul de ministru al Justitiei al Rodicai Stanoiu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2692 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    "Consolida independenta"!!! (Miercuri, 23 august 2017, 13:43)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Adica va consolidati independenta trecand sub papuc politic ca pe vremea Rodicai Stanoiu?!? Ce institutii avem in tara asta?
    Mai ramane sa ne spuna si CSM ce bine e ca sunt independenti de ei (CSM) si se duc la politicieni!!!
    • +9 (9 voturi)    
      rock (Miercuri, 23 august 2017, 15:22)

      TLiviu [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      cine e sclavul care a declarat porcariile astea ? e o aranjata?(lingareala)
    • +1 (1 vot)    
      deja (Miercuri, 23 august 2017, 20:15)

      stanescu [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      au inceput sa pupe noua mână.
    • +1 (1 vot)    
      Nu-i corect: "Ce institutii avem in tara asta?" (Miercuri, 23 august 2017, 21:10)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Corect: Ce oameni conduc institutiile noastre? Daca nu au un sef se simt parasiti in spatiu. Da sefu, sa traiti sefu sunt expresii inserate in genele conducatorilor de institutii ai PSD-ului.
    • +1 (1 vot)    
      Probabil ca sefu e un P$D comunistoid (Miercuri, 23 august 2017, 21:53)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Mafia rosie a impanzit toate institutiile statului.
  • +13 (13 voturi)    
    Si subordonarea (Miercuri, 23 august 2017, 13:46)

    mitg [utilizator]

    "consolida independenta Inspectiei Judiciare fata de Consiliul Superior al Magistraturii`

    Fata de hoti, ca poate le mai aterizeaza vreo chiftea.
  • +14 (14 voturi)    
    Nefericitilor ! (Miercuri, 23 august 2017, 14:02)

    Susufler0 [utilizator]

    Cum s-ar spune ati abandonat jugul de lemn al CSM pt cel de fier al Ministerului Justitiei !

    PS. Si mai sunteti si fericiti !
  • +14 (14 voturi)    
    cool (Miercuri, 23 august 2017, 14:05)

    bogdan1477 [utilizator]

    Deci dependenta fata de CSM e caca, da' independenta fata de ministerul justitiei nu e ceva necesar.

    Daca nu iesim incepind cu diseara in piata, alternativa e sa vindem repede tot si sa emigram cit mai avem voie.
  • +10 (10 voturi)    
    Independenta sau În dependenta (Miercuri, 23 august 2017, 14:16)

    danen [utilizator]

    Independenta fata de CSM, dependenda de un om politic si automat de Partidul-Stat.

    Grozava independenta...
  • +11 (11 voturi)    
    autonomii reale (Miercuri, 23 august 2017, 14:24)

    Cezy [utilizator]

    curat autonomie reala! De la dependenta de CSM, LA DEPENDENTA DE POLITIC!
  • +12 (12 voturi)    
    Hm (Miercuri, 23 august 2017, 14:40)

    R.A.Muresan [utilizator]

    Slugile au inceput deja sa scoata in cor panglici pe gura, ca in ceausism.
  • +14 (14 voturi)    
    Niste javre obediente (Miercuri, 23 august 2017, 15:17)

    Bokila [utilizator]

    cum e posibil sa cersesti controlul politic cand esti pus sa analizezi activitatea magistratilor....e jalnic si grotesc.
  • +10 (10 voturi)    
    Niste slugi PSD-iste (Miercuri, 23 august 2017, 15:26)

    Idealistu [utilizator]

    Astia sunt membrii inspectie judiciare.
  • +6 (6 voturi)    
    Netejoru scos din adormire ?!!!! (Miercuri, 23 august 2017, 16:17)

    Plagarus [utilizator]

    Inspectia Judiciara s-a transformat intr-un „cimitir al elefantilor”, care a facut mai mult rau decat bine.