VIDEO Seful Politiei Romane a dispus un control, dupa aparitia unor imagini in care doi politisti au oprit in trafic si au bruscat un medic de la Maternitatea Giulesti din Capitala

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 14 august 2017, 14:13 Actualitate | Esenţial

Medic tarat pe trotuar de politisti
Foto: Captura Facebook
Inspectoratul General al Politiei Romane anunta, luni, ca va face verificari cu privire la modul de interventie al celor doi politisti filmati cum au bruscat si tarat pe trotuar un medic de la Maternitatea Giulesti din Capitala, pe care l-au oprit in trafic in cadrul unui control.

"In urma aparitiei in spatiul public a imaginilor in care doi politisti au legitimat, noaptea trecuta, un barbat, in municipiul Bucuresti si in urma discutiilor cu ministrul afacerilor interne, doamna Carmen Dan, seful Politiei Romane, chestor principal de politie Bogdan Despescu, a dispus un control cu privire la modul de interventie al politistilor, precum si cu privire la raportarea evenimentelor, la nivelul Politiei Capitalei", anunta reprezentantii Inspectoratului General al Politiei Romane, potrivit News.ro.

 Acestia spun ca politia nu a primit nicio sesizare cu privire la acest eveniment pana la aparitia imaginilor in spatiul public.

Seful Sectiei obstetrica - ginecologie I de la Maternitatea Giulesti din Capitala, Ciprian Cristescu, a fost implicat intr-un incident violent cu doi politisti care l-au oprit in trafic in cadrul unui control, scrie News.ro. Conform unor imagini postate pe Facebook, dupa o scurta discutie, medicul a ajuns sa fie tarat pe trotuar de cei doi politisti, in timp ce femeia care il insotea afirma ca ea a fost la volan, ca a avut alcoolemie 0 si ca sunt oameni respectabili.

Conform celui care a postat filmarea, incidentul a avut loc la ora 02.25, iar conflictul ar fi aparut dupa ce medicul i-a cerut unuia dintre politisti sa se legitimeze.

Femeia tipa, in timp ce medicul, dupa un prim episod in care politistii il trag de maini si incearca sa il duca la masina, ridica bratele si spune "Am gresit", dupa care ii aminteste politistului ca nu are voie sa il atinga.

Barbatul incearca sa se prinda de un panou publicitar pentru a nu fi dus la masina Politiei, insa dei doi politisti reusesc sa il ia, iar cand barbatul incearca sa se opuna si cade pe asfalt, este tarat de o mana de unul dintre politisti.

In tot acest timp, femeia care il insoteste incearca sa le explice situatia si ii roaga sa se opreasca, in timp ce medicul Cristescu sta intins pe jos langa masina.

Medicul se ridica si are loc un nou dialog cu politistii, care incearca sa discute si cu cel care filmeaza toata scena. Politistii incearca sa spuna ca medicul i-ar fi luat telefonul unuia dintre ei, in timp ce femeia sustine ca este o inscenare,  ca sunt oameni respectabili si ca medicul a baut, dar ca ea era la volan. Femeia sustine si ca telefonul sotul ei a fost luat de politisti.



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

10863 vizualizari

  • +14 (26 voturi)    
    Patru penibili (Luni, 14 august 2017, 14:31)

    mitg [utilizator]

    Cum ajungi de la un control de rutina - sufli chiar de la volanul masinii daca esti civilizat - la mizerii de genul asta?

    De rasul curcilor toti patru implicati.
    • +7 (15 voturi)    
      Exact - de aceea nu au primit sesizari (Luni, 14 august 2017, 15:27)

      Statul Necoplanar si Irational [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      De fapt atat femeia cat si barbatul erau la volan. El se ocupa de curbele stanga si ea de cele de dreapta.
      • +2 (8 voturi)    
        De aia si este sef de sectie (Luni, 14 august 2017, 17:49)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Statul Necoplanar si Irational

        Probabil ca este cel mai obraznic doctor din maternitate care, in logica P$D-ista, trebuia uns neaparat sef. Tupeist, lingusitor, infatuat, important. Iar nevasta-sa - oameni onorabili - tzatza sadea.
        Poate are si vreun pedigree ca Oprescu, altfel era doctor de sat prin Vaslui. In nici un caz nu meritele profesionale au fost cele care l-au calificat pentru post.
  • +28 (48 voturi)    
    aia (Luni, 14 august 2017, 14:34)

    Her [utilizator]

    De aia nu e politia respectata... ca vine un prost din asta sa zica "ca sufera de america". In america ala nu ridica vocea sau era trantit de il lua mama dracului. Ce daca esti medic? Trebuie sa fii si ordinar si sa crezi ca lumea e a ta? Esti si putin tigan, oricat de medic ai fi tu...
    • +14 (32 voturi)    
      Ca sa nu mai zic de masina (Luni, 14 august 2017, 14:52)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui Her

      Banoasa meseria de medic. Saracii medici au salarii mici, nu?
      Iar politistii din clip nu stiu sa stapaneasca escaladarea conflictuala. Zici ca sunt niste interlopi la care te-ai uitat urat. Nu numai cei doi din clip. Cred ca este generalizata problema prin politie.
      • +14 (22 voturi)    
        De fapt... (Luni, 14 august 2017, 15:29)

        JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

        ... retrag partea a doua a comentariului. Dupa ce am vazut si prima parte a evenimentelor, parerea mea este ca politistii au fost prea timizi. Este deja un caz clasic Boureanu. 30 zile arest preventiv ca sa isi revina.
        https://www.facebook.com/godinamarian/videos/2002154730014614/
        • -8 (18 voturi)    
          Dar politistul "pugilist" nu a fost sanctionat ! (Luni, 14 august 2017, 15:59)

          DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

          Boureanu este antipatic ,a agresat politistii si va raspunde ....
          Dar...., politistul "pugilist" trebuie anchetat penal pt. lovire si alte violente .pt. partea sa de vina !
          Normal ca la procuror s-au facut interventii de catre sefii din Brigada de Politie Rutiera, pt favorizarea politistului "pugilist" , fapte ce pot constitui un denunt la DNA si retinerea procurorului ....sau macar anchetarea sa de catre Inspectia Judiciara.
          De asemenea 60 zile de retinere pt. Boureanu este exagerat ,dat fiind circumstantele si nefiind un pericol social.
          In schimb prietenei lui Boureanu ,Laura Dinca ,i-a fost deschis un dosar penal pt. marturie mincinoasa pt. modificarea declaratiei initiale ,fapt legal ,permis de codul de procedura.
          Brigada de Politie Rutiera este stat in stat si fac multe smecherii cu permisele retinute si cu masinile furate ...
    • +15 (33 voturi)    
      pilele (Luni, 14 august 2017, 14:53)

      sim12345 [utilizator] i-a raspuns lui Her

      dupa cum vezi, dupa mahmureala de rigoare au inceput telefoanele

      se pare ca s-a ajuns la ministru, deh, toata lumea il respecta pe dl doctor ca toti avem copii case s-au nascut sau se vor naste... si o pila buna nu strica sa ai...

      sa vezi pe madam blondy cum le zboara fulgii amaratilor aia de politisti...
    • +25 (35 voturi)    
      Medic sef de sectie ?...Vai de steaua lui ! (Luni, 14 august 2017, 15:15)

      Canadian13 [utilizator] i-a raspuns lui Her

      Politia Romana este prea indulgenta cu asemenea mascarici. In orice tara civilizata Politia ( scris cu majsucula si respectata ca atare, nu imbecili care o fac de ras cu tot felul de potlogarii si de corcodeleli), Politia deci iti cere sa te legitimezi , te legitimezi si stai cuminte in banca ta. Daca nu, suporti consecintele, chiar daca aceste consecite inseamna o catuse, o plimbare gratuita cu masina pana la post si eventual o amenda.
      Problema pe care o vad eu la comportamentul d-lui doctor este atitudinea asta de superioritate, noi boierii si ei prostimea, adica clasa superioara, ce mai, ditamai seful clinicii sa fie oprit in trafic de doi sergenti majori ? Pai nu domne', Supermani din astai au nnevoie sa fie opriti in trafic numai de generali, daca se poate,... adica cum isi permite sergentul sa ma opreasca pe mine ?
      Un alt lucru pe care l-am vazut in film este lipsa acuta de training si faptul ca nu se respecta (propabil ) procedurile. Sunt proceduri clasice de imobilizare a unei persoane care se opune arestarii , baietii astia o fac asa, dupa ureche.
      M-as bucura sa aflu ca aceasta pensionare masiva ( o alta marsavie PSD) si angajarea a 4000 de politisti noi va da un nou suflu Politiei Romane, desi tare ma indoiesc.
      As mai dori tare mult sa aflu opinia unora care lucreaza in sistem despre filmul asta..Godina, ceva
      comentarii?
      • +13 (19 voturi)    
        Exact (Luni, 14 august 2017, 15:29)

        Statul Necoplanar si Irational [utilizator] i-a raspuns lui Canadian13

        Politistul se legitima, daca era o problema il ruga sa coboare din masina. Daca nu se conforma il avertiza ca il aresteaza. Daca nu se conforma si pleca cu masina ii facea o gaura. E medic si stie sa se ingrijasca si singur. Ce imbratisari de panouri si pupat de trotuar.
        • -8 (16 voturi)    
          precuroare janaral (Luni, 14 august 2017, 16:00)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Statul Necoplanar si Irational

          omul era pasager, nu vad dece l'ar fi legitimat.
          in canada se legitimeaza pasagerul, pt. probleme de trafic ?! in care canada, de vest sau de est ?! :-))
          omul era beat, trebuia ignorat, discutia trebuia sa aiba loc cu cel de la volan, fiind vorba de un incident de trafic.
          ce'ar fi daca politia cu sepci albe, sau albastre, s'ar lua la bataie cu toti betvii din bucuresti ?!
          • +4 (6 voturi)    
            Daca pasagerul il injura pe politist (Luni, 14 august 2017, 17:47)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

            Fii sigur ca il legitimeaza si in Canada si in Suedia si in Japonia.
          • +6 (8 voturi)    
            In Canada, omule simplu... (Luni, 14 august 2017, 18:44)

            Canadian13 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

            si in cea de Est si (mai ales in cea de Vest) un pasager beat care se da jos din masina oprita ptr ''incident de trafic'' ar fi intampinat de catre primul politist cu pistolul scos si de catre al doilea cu mana pe walkie talkie cerand un cod 10-7 la toata lumea care asculta pe frecventa,
            Banuiesc ca nu ai vazut niciodata o zona de '' incident'' cu 6-7 masini de politie venind din toate punctele cardinale ptr ca un Superman ( medic profesor, sef de sectie) idiot beat s-a luat de un politist.
            • -1 (3 voturi)    
              aha, stii din filme (Luni, 14 august 2017, 23:16)

              om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Canadian13

              :-)
              nu's asa de prosti sa impuste un betiv.
              cel mult il pun jos, cu catuse, daca nu respecta ordinele.
              canadienii au si ei sepci albe, sunt mai...socealisti.
          • +5 (7 voturi)    
            Sa iti spun cum se rezolva (Luni, 14 august 2017, 20:13)

            Statul Necoplanar si Irational [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

            Sotia e oprita de politie. M-am bagat sa traduc intrucat politistul si sotia vorbeau limbi diferite. Politistul imi spune: "va rog sa ma lasati sa vorbesc direct cu doamna intrucat nu conduceti dvs".

            Da, a fost mai greu, au mai rupt-o pe engleza DAR tocmai pentru ca nu eram parte nu aveam nici un drept legal de a ma baga in discutie. Drept urmare am stat si am tacut.
            • +2 (2 voturi)    
              presupun (Marţi, 15 august 2017, 9:14)

              om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Statul Necoplanar si Irational

              ca nu era doua noaptea sin nu ieseati de la carciuma.
              si mai presupun, daca ce spui s'a petrecut in canada, ca sotia a facut o greseala de trafic pt. care a fost oprita.
              aici nu se spune motivul pt. care a fost oprita.
              poate, numai asa, ca se plictiseau domnii cu seapca alba si conducea un mertzan. rost de un ciubuc, la doua din noapte.
              iete ca si in romania, de dupa lovirutie, politzaiul nu poate opri si controla o masina, fara motiv. adica din plictiseala sau ca simplu, asa vrea muschiul sau.
              foarte bine ca se ancheteaza.
  • +35 (47 voturi)    
    manca-ti-as gura (Luni, 14 august 2017, 14:47)

    sim12345 [utilizator]

    frumos limbajul sefului sectiei obstetrica - ginecologie I de la Maternitatea Giulesti...

    refuzam legitimarea, ne trantim pe jos, incitam cocalarii care se plimba la 2AM, ne aliem cu ei..

    gretos spectacol.

    si maine ne miram/indignam cum mor politistii pe strada.

    oare il intreaba cineva pe dl doctor, bugetar, de unde are bani de Mercedes?
    • -4 (18 voturi)    
      politzia cu chipie albe (Luni, 14 august 2017, 15:27)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui sim12345

      in america, in orase, trafic face politia orasului, care nu are divizie de trafic. adica, orice politist face trafic, daca e cazul.

      la buc. politia su sepci albe are multe antecedente. nu este deloc ...discreta, cum sunt politiile americane.

      in america, pasagerul nu este legitimat, daca oprirea este pt. un motiv de trafic. numai la filtre, cand sunt vizate persoane, sunt legitimati toti din masina.

      politia cu sepci albe a mai avut, de curand, un caz asemanator, cu boureanu, care se pare ca a fost vanat, in cooperare cu latrina 3.
      au mai tarat o batrana ca n'a vrut sa se legitimeze, in zona oborului, etc.
      si sunt f. obraznici. se cred sefii bucurestilor.
      parca sapca aia alba le'ar da drepturi asupra soferilor sau, in cazul asta, pasagerului.
      politzaii au obligatia, cand te'au oprit, sa se prezinte cu nume si grad, si sa'ti spuna motivul pt. care te'au oprit, ce greseala de trafic ai facut.
      caci nu te pot opri, numai asa, sa te legitimeze...

      cat de medic, ala a fost guraliv taman pt. ca a baut, nu pt. ca era medic.

      si apropo de politia americana, iti cere documentele soferului si masinii, nu te legitimeaza.
      adresarea este specifica: may I see your driver's license and insurance, please.
      nu buletin, nu alte documente de identitate. permisul de conducere si asigurarea. de obicei, inregistrarea este lipita pe parbriz, la vedere. caci talonul masinii nu exista. la fel si revizia tehnica periodica. lipita pe parbriz. in unele state pe tablitza de inregistrare.
      in ro, pe langa permis, care este o legitimatie perfecta, cu toate datele, cu poza, iti mai cere si buletinul. si poti fi amendat daca nu'l ai...
      tre' sa scoti fo cinci acte sa le prezinti domnului melitzean.
      • +6 (16 voturi)    
        De unde stiti (Luni, 14 august 2017, 15:56)

        manusha [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

        ca politistii nu s-au prezentat cu functie si grad si nu i-au spus motivul pentru care l-au oprit? Ati fost de fata sau v-au povestit cocalarii de pe margine care erau si ei indignati, manca-ti-as. La acest circ s-a ajuns exclusiv din cauza medicului beat care a si recunoscut ca a gresit. Ce motiv sa ai sa nu te legitimezi? Esti terorist, ai furat masina sau ce?
        • -4 (12 voturi)    
          pai (Luni, 14 august 2017, 16:37)

          om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui manusha

          ce rost ar mai avea ca pasagerul sa'i ceara sa se legitimeze, ca asta l'a enervat pe politzai.
          din expunere, se intelege ca pollitzaiu' i'a cerut doftorului pasager sa se legitimeze, i'ar doftoru, cu capsa pusa, i'a cerut si el politzaiului.
          doua loaze, dupa parerea mea.
          dece sa legitimeze pasagerul ? numai asa, ca era doftor, si era beat ?!
          ca cum seapca alba n'ar fi de ajuns sa'l reprezinte, in toata puterea sa. motiv serios de enervare si batut pasagerul beat si insolent.
          si lui boureanul, pasager, i'au cerut sa se legitimeze. ca cum nu'l cunosteau, n'aveu aranjamentu' cu tv latrina, asteptata la fata locului....
          singura vina a fost ca doftoru' era intr'un mertzan, cum zic baietii p'acilea, si ca aia din masini bengoase dau ciubucuri grase, cand sunt opriti.
          • +3 (5 voturi)    
            noaptea ca hotii (Luni, 14 august 2017, 17:54)

            om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

            mai ales la doua din noapte, cand ies betivii din carciumi si nu prea sunt nici martori.
            la adapostul noptii.
            in zilele astea, noaptea e o leaca mai racoare. ziua se feresc de soarele arzator, care trece prin sapca alba. deranjeaza la neuron.
      • +3 (3 voturi)    
        Driving licence e si ID in America (Luni, 14 august 2017, 21:04)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

        Adica boletin.
    • +4 (6 voturi)    
      deci, (Luni, 14 august 2017, 15:55)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui sim12345

      nu caz de trafic, caz de dna...:-))
      ca pe vrmea cand ne intrebau tot astia, melitzenii: de un' mata ai ba, blugi ?! :-))
  • +25 (41 voturi)    
    Mai degrabă rușine d-nule medic (Luni, 14 august 2017, 14:52)

    Wasile [utilizator]

    ... fiecare își face meseria. Dacă la dvs. la spital începea cineva să urle că nu vrea injecție, nu spuneați să-l țină brancardierul și îi făceați injecția, că este spre binele său?

    Așa este și cu cei doi polițiști, care spre binele societății iau o lepră prea șmecheră și o bagă-n dubă, cu toate istericalele celor din jur.
  • +23 (41 voturi)    
    sindromul "știi tu bă cine sînt eu?" (Luni, 14 august 2017, 14:54)

    IancuJianu [utilizator]

    de care suferă cam toti doctorii si "doctorii"....
    De la Ghiță-Dej încoace, toti parvenitii din partide si conduceri se poarta asa...
  • +12 (22 voturi)    
    bai mancatias (Luni, 14 august 2017, 15:08)

    codinm [utilizator]

    suntem meeeeedici
    • +8 (10 voturi)    
      :))) (Luni, 14 august 2017, 15:57)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui codinm

      respectaaabiiili
  • +20 (26 voturi)    
    Toti smecherii astia (Luni, 14 august 2017, 15:10)

    tudorborisev [utilizator]

    Ar trebui trimisi intr-un schimb de experienta in Statele Unite.

    Eu nu mai cred in "ce mi-au facut politistii, si eu sunt nevinovat". Am fost oprit de zeci de ori de filtre de politie si de fiecare data s-a discutat cat se poate de civilizat.
    • +14 (16 voturi)    
      Doua elemente esentiale (Luni, 14 august 2017, 15:31)

      Statul Necoplanar si Irational [utilizator] i-a raspuns lui tudorborisev

      1. Tii mainile la vedere - cel mai bine pe volan.

      2. Cand vrei sa faci ceva ii spui politistului ce vrei sa faci iar el confirma ca poti.

      Si eu am fost oprit si cu regulile astea am zburat prin filtru, nu gluma.
  • +21 (29 voturi)    
    pai (Luni, 14 august 2017, 15:16)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Si daca e medic are dispensa de la lege? Bravo politistilor, respect!
    • +14 (20 voturi)    
      Respect? (Luni, 14 august 2017, 15:32)

      Statul Necoplanar si Irational [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Pentru ce? Ca se milogesc de ala sa mearga cu el? De la a doua abatere omul era pe burta pe trotuar, cu un genunchi pe omoplat si simtea metalul la incheieturi. Apoi era ajutat sa se ridice si in duba.

      La povesti se sta cu pilitistul DUPA control nu inainte.
  • +12 (18 voturi)    
    e limpede ca mintea doctorului a fost (Luni, 14 august 2017, 15:19)

    qwerasdf [utilizator]

    tulburata la niste sprituri...

    ca*anarii aia de filmeaza, probabil fac magarii la randul lor. Nu mai e ca pe vremea lu' ceasca sa te bruscheze politistul degeaba. Daca esti om cinstit si corect nu te comporti ca maimuta cand aia isi fac meseria. Sufla in fiola si demonstreaza ca nu esti beat!
  • +5 (15 voturi)    
    daca (Luni, 14 august 2017, 15:43)

    trandafil [utilizator]

    nu se baga isterica aia, cred ca se solutionau mai usor lucrurile. Sper sa primeasca si ea o amenda pentru marturie mincinoasa - auzi, ea a fost la volan! Suntem oameni civilizati, pretinde dansa, de-aia ne luam cu poitistii de gat!
  • +4 (4 voturi)    
    de fapt: (Luni, 14 august 2017, 15:44)

    puscas2 [utilizator]

    https://www.facebook.com/godinamarian/videos/2002154730014614/?hc_ref=ARSLeH3nG9XqVz2TgN5Dp3AYMpLbWAYkJq1IldzJXgx9ztPtvvquISOlO4DSA2l4d_U&pnref=story
  • +4 (14 voturi)    
    ... (Luni, 14 august 2017, 15:56)

    tirolez [utilizator]

    Era mai bine sa-l lase sa conduca baut poate mai omora pe cineva cum a facut smecherul ala acum cativa ani cand a omorat taximetristul si fata aia?
    Dar stim cum merge treaba in Romania, "tu stii ba cine sunt eu??!?"
  • 0 (10 voturi)    
    Verificări? (Luni, 14 august 2017, 16:32)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Mda, probabil că Inspectoratul va face verificări și îi va sancționa drastic pe cei doi polițiști. Cum altfel?

    Păi ce mama naibii le-a luat așa de mult timp până să reacționeze? Se credeau la piață? Aveau ceva de negociat, de stat de vorbă cu vecinul/vecina? M-am uitat pe filmare... ”Puștiu? Dă-te-n plm?”
    Aia nu e răbdare, e lipsă de tupeu!

    De cealaltă parte... degeaba ai nu știu ce funcție prin comunitate și nu știu ce experiență în domeniul tău dacă în rest ești doar un troglodit biped...
  • +6 (8 voturi)    
    e plin sistemul sanitar de sefi (Luni, 14 august 2017, 16:41)

    Francisc 1 [utilizator]

    un om fara valoare probabil nici profesionala ajuns cu tot felul de doctorate si lucrari trase la xerox ( stiu ce zic aia valorosi ori pleaca ori nu sunt lasati sa progreseze ).politistul ,pacalici, trebuia sa-i puna catuse instant.
  • +5 (11 voturi)    
    Filmarea completa (Luni, 14 august 2017, 16:52)

    VasilescuA [utilizator]

    Gasiti pe net filmarea completa a "incidentului". Doctorul e beat mangă iar polițiștii niște blegi că nu-i pun imediat cătușele. Oricum derbedeul de medic trebuie băgat la pârnaie pentru ultraj.
  • +4 (12 voturi)    
    Exagerare (Luni, 14 august 2017, 16:58)

    Nissan [utilizator]

    Si aici si in cazul Boureanu lucrurile au degenerat din nimic, intrucat ambii au fost pasageri si nu conduceau. Deci problema se pune, de ce apar astfel de situatii cu pasageri care nu au facut practic nimic nelegal in raport cu circulatia pe drumurile publice si totusi ajung in situatii conflictuale. Personal cred ca nu ar mai trebui continuate discutii de genul : Am 35 de ani, etc, si politia ar trebui sa-i avertizeze ca orice spun de acum incolo poate si va fi folosit impotriva lor. Discutii de piata, contradictorii, cu persoane baute sunt inutile, periculoase si pot degenera. Timp pierdut pentru toata lumea din nimic. O persoana care a baut nu are perceptia evenimentelor corecta si indiferent de pozitie sociala, inteligenta si varsta uneori in situatii limita, conflictuale, persoana respectiva nu este pe deplin constienta de ceea ce spune sau face.
  • +3 (5 voturi)    
    ! (Luni, 14 august 2017, 18:24)

    tudorr [utilizator]

    O rusine de om! Are 49? Pai sa-i dea 49 de zile de puscarie! Si mai zici ca e om educat, cu facultate... ei kkt, tot o tara de manelisti suntem! PRAF!
  • +2 (4 voturi)    
    ai de mine... (Luni, 14 august 2017, 18:48)

    liviu_ [utilizator]

    donsoara care era cu el in celelalt filmulet (postat de godina) a reactionat decent...

    acu cand a vazut ca e groasa a inceput sa calomnieze politia...

    sa ne intelegem nu prea am o mare stima pt politisti, da frate putin respect nu strica si ei...
    mai mult la ce povesti am auzit de ginecologii de la giulesti... am mai mare incredere in matache macelarul!
  • +6 (6 voturi)    
    Balacarie - sa fi fost in America... (Luni, 14 august 2017, 19:35)

    Robin_W [utilizator]

    Ce mai balacarie de tip balcanic, cine si cum a injurat, cine si cui a luat telefonul, cine e el si ce mare e...
    Sa fi fost in America titlul tabloidelor ar fi fost ceva de genul:
    "Doctor X de la Maternitatea Giulesti a fost arestat in urma unui incident rutier." - punct si de la capat.

    Asta pentru ca acolo, odata ce esti oprit in trafic de politie trebuie sa stai linistit in banca ta si sa respecti instructiunile ofiterilor. Sa te dai jos din masina si sa te bagi ca "Gigi Mecanicul" intre politist si sofer e ca si cum o cauti cu lumanarea.
    In momentul in care te-ai dat jos din masina fara acceptul politistului vei fi incatusat si arestat pe loc. In acest fel sunt evitate din start astfel de situatii in care politistul isi face treaba (un arest) iar ceilalti ocupanti din masina trag de el sa il lase in pace sau "bai mancati-as' stii cine sunt eu?" - "nu, si nu ma intereseaza, o sa-i spui asta judecatorului!"
    Da, este dreptul tau sa refuzi testul cu detectorul de alcoolemie, la fel cum este dreptul tau sa iti primesti si consecintele.
  • +6 (12 voturi)    
    Inca un eveniment (Luni, 14 august 2017, 19:36)

    unins [utilizator]

    care demonstreaza, daca mai era nevoie, lipsa de profesionalism a militienilor romani, in urma caruia politia romana isi terfeleste, - a cata oara ?!?!?! - imaginea dezastruoasa. Medicul era beat si incapabil sa mai judece normal, iar militienii, la fel ca alți colegi de-ai lor, în cazuri similare, au demonstrat ca nivelul judecatii lor era la fel de inexistent ca al medicului. Oare nu este nimeni in politia romana, capabil sa elaboreze proceduri pentru astfel de situatii, care aplicate sa nu duca la escaladarea divergentelor ? Oare nu era mai simplu sa-i fie trimisa acasa, o amenda uriasa, care să-l fi facut pe acel medic sa nu mai bea alcool toată viața lui ? Voi care citiți acum, ce parere aveți, cine are vina mai mult, pentru situația creata: un om beat, care nu mai judeca normal, sau cei doi militieni, care erau în deplinatatea facultatilor mentale ?
    • +4 (4 voturi)    
      de acord... (Marţi, 15 august 2017, 3:24)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui unins

      plus ca au actionat total neprofesional. daca a incalcat legea ii comunici, pui catusele si gata...nu il duci ca pe porc la taiat...lol...asta e mai rau decit in tarile bananiere....si normal ca nu putea sa lipseasca femeia isterica...
  • +2 (2 voturi)    
    maud.maude@yahoo.ro (Marţi, 15 august 2017, 20:10)

    angrycitizen [utilizator]

    Domnilor politisti, de ce nu-i tarati asa si pe hotii de lemne, soferii de camioane care transporta tone de lemn taiate ilegal?
  • +1 (1 vot)    
    niste cretini de politisti (Miercuri, 16 august 2017, 0:17)

    ..13 [utilizator]

    Nu trebuiau sa procedeze asa.

    de ce i-au luat telefonul ???
    de ce nu s-au legitimat??? Si de zece ori trebuie sa se legitimeze un polist si mai ales trebuie sa isi pastreze calmul indiferent de situatie- este un abuz total.

    Chiar daca a vorbit urat beatul - idiferent cine este - si tot nu trebuiau sa procedeze asa.

    O rusine!
    NU ASA SE PROCEDEAZA.