Dolj: Un sofer fara permis a produs un accident soldat cu doi morti si doi raniti

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 30 iulie 2017, 12:32 Actualitate | Esenţial

Doua persoane au murit si alte doua au fost ranite intr-un accident rutier care a avut loc duminica dimineata in judetul Dolj, pe DJ 606, pe raza comunei Breasta, dupa ce un tanar de 27 de ani a pierdut controlul volanului si a lovit mai multi copaci de pe marginea drumului, informeaza Agerpres.

Potrivit IPJ Dolj, barbatul, in varsta de 27 de ani, din comuna Breasta, nu avea permis de conducere auto pentru nicio categorie si se afla la volanul unui autoturism inmatriculat in Germania, pe DJ 606, circuland din directia municipiului Craiova. In apropiere de podul peste raul Jiu, pe fondul vitezei excesive si a lipsei de experienta, a pierdut controlul asupra directiei de mers si a parasit partea carosabila. 

In urma impactului, conducatorul auto si un alt tanar in varsta de 23 de ani, din comuna Cotofenii din Fata, au decedat. Alti doi barbati, cu varsta de 19 si respectiv 26 de ani, au fost raniti. 

Potrivit ISU Dolj, soferul a decedat pe loc, iar ocupantul locului din fata dreapta a ramas intre fiarele contorsionate, fiind scos de echipajul de descarcerare care a constatat decesul. 

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

2735 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    Darwin! (Duminică, 30 iulie 2017, 12:20)

    codyrocco [utilizator]

    Ce Soros, dom'le? Darwin, clar el e de vina.
  • +7 (7 voturi)    
    Mda... (Duminică, 30 iulie 2017, 12:20)

    Stely09ct [utilizator]

    Play stupid games, win stupid prizes.
  • +4 (4 voturi)    
    Am un fleac de 40000 km facuti cu masina in 5 ani (Duminică, 30 iulie 2017, 12:52)

    Porcurorul General [utilizator]

    Nu se poate spune ca sunt "lipsit de experienta" dar nu se poate afirma nici contrarul, ca sunt cu experienta. Sunt un sofer mediocru.

    Cu toate acestea vad in timpul si dupa cate un drum cate greseli fac eu si cate fac si cei din jurul meu. Oricare dintre aceste greseli pot fi samanta unui accident si doar norocul a facut ca el sa nu se intample. Pana acum nu am nici un accident sau incident in acesti 5 ani.

    Nu e greu sa conduci o masina insa este - ca in orice activitate - greu sa o conduci bine, corect si eficient in acelasi timp respectandu-i pe ceilalti.

    Si iata ca unul de 27 isi ia o tabla pe roti si nimereste primul pom. Ca se omoara, treaba lui, e major. Ca insa ii omoara si pe ceilalti asta e cel mai grav. Dar nu ai cum sa-i vorbesti despre gravitate unuia care se urca la volan fara carnet.
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Duminică, 30 iulie 2017, 13:04)

    GIGI_CIOCAN [utilizator]

    "Un sofer fara permis a produs un accident soldat cu doi morti si doi raniti "

    astia de ce nu primesc 25 de ani de racoare ?!?!?
    • +1 (1 vot)    
      In articol spune (Duminică, 30 iulie 2017, 16:24)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui GIGI_CIOCAN

      "conducatorul auto si un alt tanar in varsta de 23 de ani, din comuna Cotofenii din Fata, au decedat", deci e mort.
  • +1 (1 vot)    
    De kaghebisti corupti ce sunt judecatorii. (Duminică, 30 iulie 2017, 14:20)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    2 membri utili societatii, care ar fi platit multe taxe si impozite jegului de stat rromanesc au fost suprimati in favoarea unui ucigas cu intentie. Gunoiul care s-a urcat fara permis ar trebui tratat ca un ucigas cu premeditare!
    • +1 (1 vot)    
      Din pacate e mort (Duminică, 30 iulie 2017, 16:24)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Scrie in articol.
  • +1 (1 vot)    
    vai si amar (Duminică, 30 iulie 2017, 16:37)

    GuieIntact [utilizator]

    pacat de pasager...soferul si - a facut-o cu mainile lui. nu e specificat in articol, insa fac pariu ca nu purta centuri niciunul dintre ei...pt unii bizoni e ultima lectie din viata.